Jump to content

Ekologinis ar chemizuotas ukis?


drapox

Recommended Posts

  • Atsakymai 143
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Gerbiamas mescioni.

Siūličiau labai nesižavėti geniu ir jo ūkiu ten dar daug neaiskumu su juo yra.

Mano šioks toks pastebėjimas lygiai priėš metus labai smarkiai buvo stumema visomis priemonėmis ant chemizuotu ūkių ir visos pramonės dėl nitratų gliutomatų parabenų ir viso kito šlamšto taip iki nežmoniškų aukštumų išpopulerintas ekologinis produktas.Šiemet pradedama keršto akcija juk chemikam reikia kaškaip susigrazinti savo gera varda :D neturint prie ko prikipti kimbama prie pačio menkiausio dalyko taipiktžolės ar mikotoksinų ir pan.Aš siūlyčiau labiau susirūpinti žemės alinimu o ne piktžoliu platinimu.

Kas dėl naujo istatymo tai man dižiausia klausima kelia kokiu būdu tikrintojas nustatys kad pikdžoliu daugiau 10% to net ir macijauskas nesugebejo paaiskint.Posedžio metu nma atstovai stengėsi paaiskinti rodydami lauku nuotraukas kur piktžolių kiekis didesnis.Mano akiai tai ten pasėliu kiekis nesiekė 10%, bet jiem geriau žinot.

Nu kaip Genys, kaip Genys, kiek zinau tai ten pas ji ciut ne bandomasis ukis :) bando ta, bando ana, bet zmogus eko dirba seniai.. siaip buvau ir as tame susitikime ZUR, tai pagal tai ka pasakojo Silickas, ir taip kaip mano ziniomis tikrina - tai ta GAAB'o pazeidima galima nustatyt bet kuriam lauke, ir poto tampa tavo pacio problema irodyt, kad tu "ne arklys". Netgi is ju kalbu apie tai, kad jei ukininkas turi technika - tai ziuri atlaidziai, jei ne - ne, vien ko vertas :) Teisinej valstybej vien to uztektu, kad Macijauskas eitu seko i Kedainius pjauti.

O dabar kas man moksliskai gali paaiskinti, kas yra didesnis zemes alinimas - pastovus tankus zemes padengimas augalinemis visokiu augalu liekanomis, kartais, tiesa, vien piktzoliu, ar imkim, kad ir subalansuotai intensyviai tresiama zemenauda?

Man atrodo, kad musu proseneliai per tukstancius metu, neturedami jokios chemijos zemes tikrai nenualino iki nulio. Del intensyvaus chemizuoto dar issamiu ilgalaikiu duomenu nera.. bet siokiu tokiu itarimu is savo patirties turiu.

kas man gali paaiskinti kodel zeme po ilgalaikes "varputines" pievos visada duoda geresni derliu nei _bet kokia_ nasiai tresta n-metu pries tai?

reiktu pabandyt kada, paimt tyrimams zemes is piktzolines garstycios ir kokio tikrai tvarkingai dirbto lauko. man tai visada kilo klausimas, negi tiem patiems kieciams nereikia maisto medziagu? nes yra buve metu, kad kieciai atrodo kaip kukuruzai:) siemet viena toki lauka irgi maciau.. ir tikrai zinau kad ekologinis. tai is kur tos maisto medziagos ir kur jos dingsta? taigi visa mase iterpiama vienaip ar kitaip i dirva.. nesu agronomas, bet kazkaip logiskai mastant, daugiau zalios mases - geriau, ar ne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ciut ne bandomasis ukis

kaskokius bandymus atlieka bet tiklas koks neaisku.Zodziai is jo lupu '' Vis dar kovoju su piktzolėmis" ir taip jau daug metu aisku kaikuriuose laukuose kova vis pralaimi.

kas yra didesnis zemes alinimas - pastovus tankus zemes padengimas augalinemis visokiu augalu liekanomis, kartais, tiesa, vien piktzoliu, ar imkim, kad ir subalansuotai intensyviai tresiama zemenauda?

Tai vat as tai ir norėjau pasakyti kad ekologinis ukis kuris niekuom ir niekada netresia o i sejomaina itraukia tik ankstines kulturas(zirniai pupos lubinai neva tiek užtenka) alina daug smarkiau negu intensivus ūkis o intensivus ūkis daug labiau teršia tai tokie skirtumai.Ką aš ir siūlyčiau ponams valdžios atstovams kad sugalvotu kažka kad priversu eko ūkius auginti vietoj žirniu dobilus taip būtu papraščiau ir su piktžolėm sukovoti.Arba imtusi grieščiausiu priemonių ir nustatytu kad ekologinis ūkis turi būti mišrus(su gyvuliais).

tai ta GAAB'o pazeidima galima nustatyt bet kuriam lauke

Tai vat tai ir yra blogiausia kad jei tu kažkam nepatiksi turėsi dideliu problemų.

kuri tamstai duona skanesne?

sava duona skaniausia kur žinai kas idėta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiamas mescioni.

Siūličiau labai nesižavėti geniu ir jo ūkiu ten dar daug neaiskumu su juo yra.

Mano šioks toks pastebėjimas lygiai priėš metus labai smarkiai buvo stumema visomis priemonėmis ant chemizuotu ūkių ir visos pramonės dėl nitratų gliutomatų parabenų ir viso kito šlamšto taip iki nežmoniškų aukštumų išpopulerintas ekologinis produktas.Šiemet pradedama keršto akcija juk chemikam reikia kaškaip susigrazinti savo gera varda :D neturint prie ko prikipti kimbama prie pačio menkiausio dalyko taipiktžolės ar mikotoksinų ir pan.Aš siūlyčiau labiau susirūpinti žemės alinimu o ne piktžoliu platinimu.

Kas dėl naujo istatymo tai man dižiausia klausima kelia kokiu būdu tikrintojas nustatys kad pikdžoliu daugiau 10% to net ir macijauskas nesugebejo paaiskint.Posedžio metu nma atstovai stengėsi paaiskinti rodydami lauku nuotraukas kur piktžolių kiekis didesnis.Mano akiai tai ten pasėliu kiekis nesiekė 10%, bet jiem geriau žinot.

Nu kaip Genys, kaip Genys, kiek zinau tai ten pas ji ciut ne bandomasis ukis :) bando ta, bando ana, bet zmogus eko dirba seniai.. siaip buvau ir as tame susitikime ZUR, tai pagal tai ka pasakojo Silickas, ir taip kaip mano ziniomis tikrina - tai ta GAAB'o pazeidima galima nustatyt bet kuriam lauke, ir poto tampa tavo pacio problema irodyt, kad tu "ne arklys". Netgi is ju kalbu apie tai, kad jei ukininkas turi technika - tai ziuri atlaidziai, jei ne - ne, vien ko vertas :) Teisinej valstybej vien to uztektu, kad Macijauskas eitu seko i Kedainius pjauti.

O dabar kas man moksliskai gali paaiskinti, kas yra didesnis zemes alinimas - pastovus tankus zemes padengimas augalinemis visokiu augalu liekanomis, kartais, tiesa, vien piktzoliu, ar imkim, kad ir subalansuotai intensyviai tresiama zemenauda?

Man atrodo, kad musu proseneliai per tukstancius metu, neturedami jokios chemijos zemes tikrai nenualino iki nulio. Del intensyvaus chemizuoto dar issamiu ilgalaikiu duomenu nera.. bet siokiu tokiu itarimu is savo patirties turiu.

kas man gali paaiskinti kodel zeme po ilgalaikes "varputines" pievos visada duoda geresni derliu nei _bet kokia_ nasiai tresta n-metu pries tai?

reiktu pabandyt kada, paimt tyrimams zemes is piktzolines garstycios ir kokio tikrai tvarkingai dirbto lauko. man tai visada kilo klausimas, negi tiem patiems kieciams nereikia maisto medziagu? nes yra buve metu, kad kieciai atrodo kaip kukuruzai:) siemet viena toki lauka irgi maciau.. ir tikrai zinau kad ekologinis. tai is kur tos maisto medziagos ir kur jos dingsta? taigi visa mase iterpiama vienaip ar kitaip i dirva.. nesu agronomas, bet kazkaip logiskai mastant, daugiau zalios mases - geriau, ar ne?

Mūsų proseneliai žemės nenualino šimtus metų todėl, kad laikėsi trilaukių arba keturlaukių sėjomainų, kur bent vienas iš laukų buvo pūdymas (juodasis, ne piktžolynas) ir dar mažiausiai vienas ankštinės: dobilai, žirniai ir kt. Javai, linai ir kiti alinantys dirvožemį užimdavo tik nuo 25 iki 50% ploto. Be to laikydavo daug gyvulių ir tręšdavo mėšlu.

Po varputinės pievos gerai dera tik bulvės, rapsai, kitos nevarpinės kultūros, tik ne todėl, kad ta žemė būtų labai gera, bet dėl sėjomainos, nėra ligų, kenkėjų. Pabandyk į tokią dirvą pasėti varpines ir gausi geriausiu atveju 1 t/ha.

Dėl žalios masės tai aišku yra skirtumas iš ko jinai, bet iš esmės ir kietis kol žalias ko gero ne blogiau už kokį rapsą, bet kol žalias ir nesubrandinęs sėklų. Kai sėklos subrandinamos jos vienaip ar kitaip patenka į dirvą, į kaimyninius laukus taip pat ir po to gali išlikti daigios iki 80 metų. O sėklų tai milijonai.

Iš principo malonu bent jau tai, kad tamstos mintys panašu krypsta nuo piniginio aspekto į reikalo esmę, ko mes čia taip nerimaujam.

Dar kažkas iš ekologų teiravosi kaip naikinti varputį ekologiniam ūkyje. Mano tėvas nėra naudojęs glifosatų, o ūkininkauja jau beveik 20 metų. Laukai švarūs. Kas met dalį žemės palieka pūdymuoti-juodą pūdymą, kuris iš tikro visą laiką būna juodas. Per metus mažiausiai 2 kartus perariama ir apie 10 kartų kultivuojama. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Girdėjau kad kažkoks eko ūkis iš ministro ar viceministro, žemės gabalą perėmė, va tai ir prasidėjo, viskas gi visur tik del pinigų, aš be visa ko mišraus ūkio savininkas, kiaulės mano irgi sertifikuotos, mano laukai pigdžolėti aišku ne taip kad nesimato pasėlio bet tas 10 procentu tai..., bet kol nemokės už pūdymus na aš jų nedarysiu, nu neapsimoka man, dirbu aš žemę tikrai geriau, daugiau, bent jau už keletą aplink esančių chemizuotų ūkių, taip kad aš manau pinigus uždirbu sąžiningai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Girdėjau kad kažkoks eko ūkis iš ministro ar viceministro, žemės gabalą perėmė, va tai ir prasidėjo, viskas gi visur tik del pinigų, aš be visa ko mišraus ūkio savininkas, kiaulės mano irgi sertifikuotos, mano laukai pigdžolėti aišku ne taip kad nesimato pasėlio bet tas 10 procentu tai..., bet kol nemokės už pūdymus na aš jų nedarysiu, nu neapsimoka man, dirbu aš žemę tikrai geriau, daugiau, bent jau už keletą aplink esančių chemizuotų ūkių, taip kad aš manau pinigus uždirbu sąžiningai.

nu noreciau pamatyt tavo eko ukio laukus :roll:nejau grazesni uz cheminizuotus? ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi chemizuoto ūkio išmokos juokingos, siekiančios vos pusės grūdų kainą, tai nori to ar ne tenka tempti ant derliaus, o tai reiškia tręšti. Todėl visai nesinori, kad tas trąšas suvalgytų piktžolės. Todėl chemizuoti ūkiai didžiąja dalim su piktžolėm stengiasi sukovoti tinkamai, nors aišku ir čia visko pasitaiko. Eko ūkyje derlius atneša mažą dalį pajamų, jei kalbant apie javus, tai eko derliaus potencialas LT vid yra 1,7 t/ha. Jei normaliai išdirbus žemę, sukovojus su piktžolėm, o jei piktžolėtų ir 1 t/ha jau daug. Taip kad pajamos ko gero šimtai litų tik iš derliaus, bet užtat išmokos tūkstantinės. Dėl to tokia ir situacija susiklosto, svarbu paimti išmokas ir vsio. Jei eko produkcijos kaina būtų bent jau kokia 1500 Lt/t už grūdus, piktžolynų tikrai nematytume. Eko ūkiai būtų tokie pat švarūs nuo piktžolių, kaip ir kiti. Būtų mano valia, aš eko išmoką susiečiau ne su ha, bet su produkcija. ir valgytumėm visi laimingi ekologinę duoną. :)

P.S. Seniai seniai, kai dar ekologinių ūkių niekas LT nežinojo, o mano ūkis buvo nedidelis irgi ūkininkavau gal pora metų ekologiškai, tręšiau mėšlu, laikiausi sėjomainos, nuo piktžolių akėjau. Tik vėliau atsiradus piktžolėtiems pagrioviams ir pakelėms, šiaip apleistų plotų džiunglynams, tas tapo nebeįmanoma. Ar ir dabar patys ekologai nekasa sau duobės šitaip ūkininkaudami. Vien per pora metų stebimas ženklus piktžolių pagausėjimas, kas dar bus? :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėja kas del chemizuotu.Suprantu kai patrešus ir nupurškus derlingose žemėse galime gauti nuo 6 iki 10 t derliaus bet yra daug tokiu žemiu kur gerai patrešus gali gauti max 4t/ha.Tai tokiu žemiu ūkininkai arba renkasi ekologija arba bijantys isipareigojimu tik nusipurškia nuo žolių kartais ir tai patingi padaryt ir be jokių trešimų gauna 1,5- 2t/ha derliaus.Ir ka jie daro gerai?Neplatina piktžolių bet teršia aplinka ir alina žeme...Ir kas čia gero

Šiaip reiktu baikt skaičiuot svetimus pinigus ir žiūrėt savo daržo.Kiekvienas verslininkas skaičiuoja kas jam apsimoka labiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zinokit pradejo tikrinti ir ne eko butent del zemes su gps kaimynus pasokdino kaip turi but , manes dar neliete , bet lauksim :icon-confused:

ka turi minti su GPS pasokdino?

atvaziuoja zmogus , apeina tavo lauka su savo gps , ziuri i deklaracija ir jeigu yra nukrypimas raso rasta. beje tavo geodeziniai nieko nereiskia. kuo gali baigtis ekologui ploto sumazejimas ? grazint ismokas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš nesakau kad mano laukai gražesni už chemizuotus piktžolių atžvilgiu, bet aš ir suariu tikrai geriau ir germinuoju 2 kita kart ir 3 kartus, o šalia yra bendrovė, suarė belekaip pratraukė kultivatoriu su 5 plunksnom kartą ir pasėjo, šiemet beje mano avižos gražiau atrodė jų miežius, o bevisa ko gamtoje turi but harmonija, nėra piktžolių, yra tik skirtingos augalų rūšys :) va, tai yra tikra ekologija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kokia cia naujiena, visada taip buvo, nuo pat deklaravimo pradzios sake, kad matuokit savo dirbamus laukus, o neziurekit i jokius dokumentus.

kai visa eile metu deklaruoji ta pati plota turi pasidares geodezinius , zeme apsupta misku , keliu ir 2 grioviais , o cia prasom jums truksta 16a , tai darosi pikta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

NMA "privaloma" leisti yra skaiciuojama pagal perimetra. Kiek domejausi, tai jei sklypo perimetras 1000 m, tai leidziama paklaida 0,1 ha; jei 1500 m tai 0,15 ha..

tarp misku gps'ai veikia su dar didesnem paklaidom.. man siemet per ta ekologisku raganu medziokle, kai apvaziavo visus laukus, eko juostas etc. plotus tikrint per n lauku rado viena, kuriame truku 0.02 ha, nors viskas geodeziskai matuota ir t.t. nu bet nieko nepadarysi, nieko daug nenubaus, bet ismokas vistiek pristabdys.

o del eko pajamu, lai nesneka veju chemizuoti, dar nera buve pas mane metu, kad bendros visu kulturu realios pardavimo pajamos butu mazesnes nei gaunamos ismokos. yra metu kur virsijo kokius 5 kart, ir garstycios nemazai :)

kaip pvz. pernai vienos kulturos "technologine kortele" atrode taip 10888 LT/ha gryno pelno be ismokos. Ta pati kultura siemet panasu kad bus apie 4500 lt/ha pelno be ismokos, bet bus aisku tik apie naujus metus, nes dar neaiskios derliaus kainos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip pvz. pernai vienos kulturos "technologine kortele" atrode taip 10888 LT/ha gryno pelno be ismokos. Ta pati kultura siemet panasu kad bus apie 4500 lt/ha pelno be ismokos, bet bus aisku tik apie naujus metus, nes dar neaiskios derliaus kainos.

ar kartais cia ne kanapes su aguonom :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomone Lietuvoje yra kita problema: nėra žemės konsolidacijos. Turi ūkį, aplink namus visa žemė, kurią nuo kaimynų riboja miškas ar kt. ir gali ūkininkauti kaip tik nori su chemija ar be jos. Dabar šienauk nešienavęs pagriovius, jei kaimynai to nedaro, tavo darbas ir gražūs siekiai nueina per niek.

Aš ekologinį 0kį įsivaizduoju tik mišrų, be gyvuliukų ir daugiamečių žolių ilgalaikės perspektyvos liūdnokos. Kiek aplink žinau ekologų tai nei vienas neaugina kviečių(nebent 1-2ha spelta kviečiai), tai iš kur tą duona ekologiška, tik nereikia aiškint kad iš rugių, grynai ruginės, nei jūs, nei aš kasdien valgyt nenorėtumėm, visai kitas reikalas yra daržovės, bet jas kažkodėl augina tik vienetai ir mažais ploteliais įdomu kodėl :icon-question:

Jei man visiškai nubrauktų išmokas aš ir toliau ūkininkaučiau(chemizuotas) , o jūsų iki išmokų praktiškai nebuvo, išskyrus pavienius entuziastus.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei man visiškai nubrauktų išmokas aš ir toliau ūkininkaučiau(chemizuotas) , o jūsų iki išmokų praktiškai nebuvo, išskyrus pavienius entuziastus.....

Na reikia ziureti koks ekologinio ukio tikslas pagal EK dokumentus.. ir tikrai ne "ekologiska produkcija".. visi pagrindiniai krastovaizdzio gerinimo sakos (misku zeldinimas, pievu saugojimas, ekologija, razienos) tikslas vienas ir pagrindinis - mazinti intensyvia zemes ukio gamyba, kad rinkoje butu maziau grudu..

Is visu priemoniu, skaitau, kad razienos ir eko yra maziausiai kenksmingos "ukiui".. bet va misku sodinimas, kai zeme is naudmenu atima amziams - tai jau blogai. eko, kai baigei zeme nusipurskiai palaikei pudyma metukus, ir zeme vel kai nauja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pagal EK tai ir cukrinių runkelių per daug buvo, dabar lyg ir trūkumas, senose ES šalyse buvo privaloma palikti 10% pūdymų nuo dirbamos žemės, panaikino, ir dar priedo dalis grūdų nukeliavo į atsinaujinančią energiją. Po to prasidėjo diskusijos kokie blogi žmonės, kurie kūrena grūdus, nes dalis žmonių neturi ką valgyti, nes po 1-2 labai derlingų metų atėjo nelabai derlingi, aš manau kad tos visos priemonės yra tam kad palaikyti ūkininkų pajamas, kad jie pirktų techniką, ar tai eko akėčias, ar tai purkštuvą, ar dar kokius priedus kurių tiek vienu atveju tiek kitu labai daug(visi tikrintojai, planų rengėjai ir ...), svarbu gamyklos nestovėtų ir visi darbo turėtų, nes kitaip žmonės streikuoti pradeda, o to nenori niekas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Varanas, o daba palygink, kur buvo grudu kainos kai panaikino ta 10% pudymu taisykle ES.. kainos 1 kl kvieciu buvo apie 1000 lt/t, ir kai panaikino kur buvo sekantis derlius.. netgi siu metu kainos apie 700 yra stipriai virs daugiamecio vidurkio.. tada lojo ant 10% procentu, dabar loja ant eko. aisku eko - lasas juroj europos mastu, bet paraleles panasios. Bet kokiu atveju, nera taip blogai jums chemizuotiems, kad mes eko esam. jus galit gasdint Lubi ar kustodija, kad eko irgi galima uzdirbt :) esme tame, kad balansas turi but, ir mano poziuriu paskutiniu metu, jus truputi uzsedot ant musu. jeigu sesit ir toliau, tai tikrai bus sumastyta kaip atsispirt :) taip kad gyvenkim draugiskai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas man neuždraudė būt eko, o tau chemizuotu, taigi iš mano pusės užsisėdimo tikrai nėra.

Padiskutuokim kita linkme, kas tai yra ekologinė produkcija? Pvz: Prieš pora ar daugiau metų tiksliai nepamenu, buvau gavęs iš vienos firmos pasiūlymą parduoti grūdus į Švediją, svarbu, kad nebūtų glifosuoti prieš pjūtį ir nenaudoti augimo reguliatoriai. Augimo reguliatorius pas mane buvo naudotas vieną kartą nedidele norma, taigi pasiėmė mėginį ir išsiuntė į Švediją, buvo sutarta kaita žinoma didesnė negu tuo metu Lietuvoje buvo. Tyrimai užtruko apie mėnesį, atsakymas teigiamas, vežkit, bet Lietuvoje kaina pašokus gerokai buvo, taigi.... Man iškilo klausimas į kurį atsakymo negavau, jie bandė išvežti juos kaip eko ar paprastus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...