Jump to content

Ekologinis ar chemizuotas ukis?


drapox

Recommended Posts

Bėda yra ta, kad iš visų šitų mūsų kalbų ir gal būt darbų ir siekių sudrausminti ekologus, greičiausiai nieko gero nesigaus, nes nukentės tik tikrieji ekologai, kurie iš esmės nieko dėti. O tie "fotelių ekologai" kurie atsiunčia kirovus kiečiams pradaužyti ir po to dėl sėjos imitacijos kur ne kur pabarsto tų garstyčių 100% bus nenubausti, nes už jų "stogai" viršunėlėse ir NMA be abejo. Nes kitaip negali būti, kai manę tampo dėl 6 arų !!! neva dvigubo deklaravimo, o jų imitacinių garstyčių kietynuose NMA tikrai neteko matyti. Bėda aišku ir piniguose, nes ir ES pinigai nėra niekieno, jie visų mūsų. Bet kur kas didesnė problema, bent jau mano nuomone tai piktžolių platinimas. Tų kiečių sėklos išliks gal 100 metų. :icon-evil::icon-idea::o

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 143
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Bėda yra ta, kad iš visų šitų mūsų kalbų ir gal būt darbų ir siekių sudrausminti ekologus, greičiausiai nieko gero nesigaus, nes nukentės tik tikrieji ekologai, kurie iš esmės nieko dėti. O tie "fotelių ekologai" kurie atsiunčia kirovus kiečiams pradaužyti ir po to dėl sėjos imitacijos kur ne kur pabarsto tų garstyčių 100% bus nenubausti, nes už jų "stogai" viršunėlėse ir NMA be abejo. Nes kitaip negali būti, kai manę tampo dėl 6 arų !!! neva dvigubo deklaravimo, o jų imitacinių garstyčių kietynuose NMA tikrai neteko matyti. Bėda aišku ir piniguose, nes ir ES pinigai nėra niekieno, jie visų mūsų. Bet kur kas didesnė problema, bent jau mano nuomone tai piktžolių platinimas. Tų kiečių sėklos išliks gal 100 metų. :icon-evil::icon-idea::o

nu va, cia tiesos daug yra. bet nma tikrai krato tuos fiktyvius uab, ir kad turi jie "stogu" tai gal ir turi, bet chemizuoti ukiai ju turi tikrai daugiau. bet jei ims bausti, kaip atskirs kur kaltas kur ne, tada nukentes tikrai nekalti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esme ne tame ar baus ar nebaus, esme tame, kad pagal dabartinius isakymus nubausti gali bet ka, jei nori ir kada nori :) o tada teismai ir t.t., o kai gali baust tai tada ir prasideda stogu ieskojimas ir panasiai...

Chemizuoti veja sneka del piktzoliu. Papasakosiu viena pavyzdi. Chemizuotas ukininkas is pasiputimo ir arogancijos prarado zemes nuoma ant nedidelio plotelio, ja issinuomojo kitas ukininkas, ekologas. Sale tos zemes yra apgriauta ferma. EKologas pries pradedamas eko nusipurske rudeni, pavasari. Dabar jau praejo 3 metai. dirba, stengias, spekit kaip siemet atrode tos jo avizos?? sako mane net i laikrascius idejo, _vienas_ laukas toks.. nu ir ka. Sake, butu buvus garstycia, o ne avizos, butu kieti nugalejus.. bet chemizuoti loja. tai kaip tokiam nepadejus? reikia jaunima skatint, tai stogas yra ne ministerijoj, o stogas yra tai, kad zmogus stengiasi ir dirba. Sofos ukininkai turbut dirba daugiau nei bet koks "traktorinis" ukininkas. nezinau kaip kitaip vadint.

50 lt/ha ir piktzoliu ner su chemija, o ka ekologams daryt, nors ir dirbta per kelis kartus ir t.t.? Mano supratimas toks, chemizuotiems nieko nebelieka kito sakyt, kaip tik "oj piktzoliu daug".

faktas tas, kad gerbkit savo zemvaldzius gerbiamieji. manau eko ukis dauguma reprezentuojamas naujos, progresyvios, jaunu zmoniu kartos, kurie yra issilavine, moka kelias kalbas, dirba ne kolchoziniais metodais.. Spekit, su kuriais ukininkais maloniausia bendraut?

ir aplamai, jeigu koks UAB'o durnelis sugeba nukonkuruot 20 - 30 metu ukyje dirbancius vyrus, sumoket nuoma laiku ir neverk apie isalusius paselius ir dar velnias zino apie ka, tai ka tai pasako apie jusu, kaip ukininku sugebejimus? turekit gedos. pradekit dirbti rimtai, ir JOKS, pabreziu JOKS ekologas nebus jums konkurentas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esme ne tame ar baus ar nebaus, esme tame, kad pagal dabartinius isakymus nubausti gali bet ka, jei nori ir kada nori :) o tada teismai ir t.t., o kai gali baust tai tada ir prasideda stogu ieskojimas ir panasiai...

Chemizuoti veja sneka del piktzoliu. Papasakosiu viena pavyzdi. Chemizuotas ukininkas is pasiputimo ir arogancijos prarado zemes nuoma ant nedidelio plotelio, ja issinuomojo kitas ukininkas, ekologas. Sale tos zemes yra apgriauta ferma. EKologas pries pradedamas eko nusipurske rudeni, pavasari. Dabar jau praejo 3 metai. dirba, stengias, spekit kaip siemet atrode tos jo avizos?? sako mane net i laikrascius idejo, _vienas_ laukas toks.. nu ir ka. Sake, butu buvus garstycia, o ne avizos, butu kieti nugalejus.. bet chemizuoti loja. tai kaip tokiam nepadejus? reikia jaunima skatint, tai stogas yra ne ministerijoj, o stogas yra tai, kad zmogus stengiasi ir dirba. Sofos ukininkai turbut dirba daugiau nei bet koks "traktorinis" ukininkas. nezinau kaip kitaip vadint.

50 lt/ha ir piktzoliu ner su chemija, o ka ekologams daryt, nors ir dirbta per kelis kartus ir t.t.? Mano supratimas toks, chemizuotiems nieko nebelieka kito sakyt, kaip tik "oj piktzoliu daug".

faktas tas, kad gerbkit savo zemvaldzius gerbiamieji. manau eko ukis dauguma reprezentuojamas naujos, progresyvios, jaunu zmoniu kartos, kurie yra issilavine, moka kelias kalbas, dirba ne kolchoziniais metodais.. Spekit, su kuriais ukininkais maloniausia bendraut?

ir aplamai, jeigu koks UAB'o durnelis sugeba nukonkuruot 20 - 30 metu ukyje dirbancius vyrus, sumoket nuoma laiku ir neverk apie isalusius paselius ir dar velnias zino apie ka, tai ka tai pasako apie jusu, kaip ukininku sugebejimus? turekit gedos. pradekit dirbti rimtai, ir JOKS, pabreziu JOKS ekologas nebus jums konkurentas.

Atsakau į pirmokėliškus klausimus, kurie tikram ekologui neturėtų kilti:

ekologams piktžoles reikia naikint normaliu žemės dirbimu ir sėjomaina, į ją įtraukiant pūdymus, dobilienas ir pan. Ir bus eko laukai tokie kaip visoj ES, jei ten teko būti tai tikrai juos matei. Bet mūsiškiai to nedaro, nes "vaikosi" didesnių išmokų,

dėl konkurencijos tarp eko ir kitų ūkių, tai visų pirma perėmus įtręštas, sukultūrintas žemes ir gaunant išmokas už kičių auginimą, gali jie pakonkuruoti, bet tai tik vieniems antriems metams,

ir galų gale, tai joks ūkininkavimas, tai tik laikinas pinigų vaikymasis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jau chemizuoti tikrai dirba is "idejos :) ir jiems pinigai px. tu cia pasakei Drapox.. Geriau jau sauktum ant tu, kurie leidzia miskus sodint i ariamas zemes - va cia ta zemes praradimas amziams, o mano poziuriu kaip tik, kuo labiau intensyvesnis ukis - tuo didesne zala zemei.. as kaip zemes savininkas, turintis jos siek tiek, dirbantis jos siek tiek, galiu pasakyti tikrai objektyviai del to kokie yra derliai ir piktzoletumas lauku pradejus vienaip ar kitaip.

Esu pats isisavines ne viena dirvona ir ne viena "sukulturinta lauka". zinai ka pastebejau - daug geriau 10 - 20 m. nedirbta zeme su keliais krumeliais (svarbu, kad melioracija veiktu), nei kaip tu kalbi "nasiai dirbama zeme".. pasakysiu paprastai bet kokios kulturos per 5 m isipareigoju laikotarpi gaunas mazdaug 2 kartus daugiau, nei toj tavo "vadinamoj" itrestoj zemej. is mano pastebijimu, garstycia apskritai neauga tokioj zemej :) zirniai be proto kirmija, o grudines neispaudzia daugiau kaip 1t/ha -- dirbk kaip nori.. o vat aparus pieva, zirniu 3,5t, vasariniu meziu 2,5t, garstyciu apie 900 Kg/ha. tai nepasakok pasaku tokiu, kokias seka linas agro ar kiti "konsultantai"...

kazkada buvau rases, apie savo supratima apie zemes uki.. mano supratimu tik _vienas kitas_ ukininkas per savo sugebejima is zemes sugeba islauzti daugiau nei gamta parede. t.y. mazdaug 1:10, jeigu zeme nebuvo liesta "nasaus" chemologo, kuris purskalioja viska nuo visu zinomu pasaulyje ligu; 1:6,5 jeigu liesta.. o jeigu tu dedi 1500 LT i ha, kad gaut 2500 LT derliaus padidejima nuo bazinio eko (jeigu gamta leidzia nukult), tai dar labai gerai pagalvok ar tu darai protingai.. teoriskai savo graza mazini nuo 1000% iki 66%. TAI KUR LOGIKA TOKIO DIRBIMO? vienintele logika butu ta, kokia ji ir buvo 70 m, kai ivyko sita "yield revoliucija" amerikoj, kad truksta pasaulyje maisto. bet pala, lietuvoj maisto netruksta, europoj netruksta, tai kam daryti tokias nesamones kokias darai tu? ir po to verkti "oij zieminis rapsas isalo, italiska kvieciu veisle isalo -- kubiliau, starkeviciau -- paremkit mus vargsus, o tai nebepragyvenam". turetu but rinka ir tokie visi verksniai turetu eiti dirbti traktoristais pas tuos, kas sugeba.. o tai dabar ramsto valdzia viska ir visus, ir kuo "kvailesnis" tuo toks jausmas valdziai parankiau..

pasak Macijausko ir NMA Silicko, is paskutiniu seminaru, kuriuose teko dalyvauti, tikras lietuvos ukininko portretas turetu butu mazdaug toks - neissilavines, duso nemates tepaluotas muzikas, kuris seja ta, ka jam pasako, tresia taip kaip jam pasako, perka tokia technika, kokia jam pasako, negali parasyti sakinio be klaidu, ir kas svarbu svarbiausia - vienas prastas derlius ar slapias ruduo _taip_ pastato i vieta, kad belieka vert ir kaltint visus ir visas. Matyt atejo ekologu eile, kad tie vaikos pinigu, o jis vat nesivaiko, nes paprasciausiai nesugeba.. Bent man susidaro tokia nuomone.. SUpraskit, eko pinigai paskirti ES, jeigu ju nesunaudos (o iki siol sunaudojo tik 57% per 5 metus is 7 biudzeto), tai tu pinigu chemizuotiems tikrai nepasuks. Sitas klausimas buvo jau klaustas silicko ir macijausko. tai teoriskai _kaip tik_ turetu skatink eko ir garstycia, nes parodykit nors viena _ne lietuvi_ ukininka, kuris augintu garstycia?? KTG agrar is raseiniu, akmenes, nors turi eko, garstycios, mano ziniom nerturi ne 1 ha.. gal kas mane pataisys.. del to, jeigu as buciau valdzioj as kaip tik skatinciau bilekaip lietuvius "naudotis, kol galima" ir konkuruoti su uzsienietisku kapitalu gudrumu ir t.t.

vien kiek vertas NMA sukama tas pats PR'as apie tai, kad ekopadidejo trecdaliu, as nebudamas didelis matematikas nuejau i NMA skelbiamu duomenu suvestine, ir paskaiciavau, kad eko prasoma ismoka is 2010 i 2011 padidejo tik 1.27%. tai is kur jie ispesa tuos 33%? matyt ne tik tipinis "traktorinis" ukininkas turi buti muzikas, turbut ir "tipinis" biurokratelis turi buti max max baiges kokia kaimo kolegija, nes gink dieve tures savo nuomone.

o as pasikartosiu, 80% zemiu nuomoju ekologams ir tarp ju yra visokiu, ir tokiu, kurie dirba prasciau, ir tokiu kurie dirba geriau, mazdaug tokiu pat procentu, kaip ir tarp chemizuotu. vienintelis skirtumas toks, joks ekologas man dar nera draskes akiu, nera velaves sumoketi nuoma ir nera aiskines, kad jis toks ar anoks ir pazysta ta ir ana :) aisku ir chemizuoti ne visi toki, yra tikrai sauniu zmoniu, bet jie ant ekologu ir neloja :) loja tie, kuriam kaip tam sokejui, - kiausiai maiso :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas kolegai drapox - kiek pats laikai pudymu savo ukyje, geriau procentaliai nuo visos zemes?

Nelaukdamas atsakymo dziaugiuosi, jog laikai kazkiek, o jei nelaikai tai klausiu kodel?

Nelaukdamas atsakymo is Taves bandau atsakyti pats - negauni jokiu pajamu is pudymo ir yra zymiai paprasciau nupurksti glifosatais po javapjutes ar pries ja ir vel pirmyn seti ir pjauti.

Ir vel klausiu - kaip Jums kolegos neekologai atrodo ar ekologui reikalingi pinigai? Kodel Jus nelaikot pudymu ir gaunat pajamas is uzsetu zemiu, o mes turetume laikyti pudymus ir tais metais savo vaikams, seimos nariams, bankams ir dar belekam pasakyti, jog sorry, bet as laikiau pudyma ir pinigu neturiu maistui, paskolu grazinimui, rubams, poilsiui, ukio modernizacijai ar dar kazkam. Ekologai su chemizuotais ukiais toje vietoje sustoja i ne vienodas konkurencines salygas. To kazkodel nepastebi ministerija, nma ar chemizuoti ukiai. Jie tik pastebi, kad ekologu laukai apaugo piktzolemis, kad jie nekulia, o gauna ismokas. Po sios vasaros aktyvaus varymo ant ekologu vaziuodamas po Lietuva labiau stebiu laukus. Ir zinoma negaliu 100 proc teigti, jog visi pastebeti kliuvantys uz aukiu laukai chemizuotu ukiu, taciau juose as nemaciau apsauginiu juostu, todel leidziu sau galvoti, jog tai chemizuoti. Dar ir sia savaite maciau jau zaliuojancio nekulto vasarinio rapso kelyje Baisiogala Raseiniai. Piktzoliu ten taip pat sociai ne tik senu, taciau ir svieziu priauge. Ir niekam del to neskauda galvos, nes sis ukis negaus papildomu 700 lt. O jei gautu, jau butu seniai paleistas toks laukas per spauda, informacija butu pateikta atitinkamoms institucijoms ir galbut tas ukis butu netekes ne tik siu metu eko ismokos, bet gal jam butu teke grazinti ir jau gautas ismokas. Ir kur gi cia vienoda konkurencija?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas kolegai drapox - kiek pats laikai pudymu savo ukyje, geriau procentaliai nuo visos zemes?

Nelaukdamas atsakymo dziaugiuosi, jog laikai kazkiek, o jei nelaikai tai klausiu kodel?

Nelaukdamas atsakymo is Taves bandau atsakyti pats - negauni jokiu pajamu is pudymo ir yra zymiai paprasciau nupurksti glifosatais po javapjutes ar pries ja ir vel pirmyn seti ir pjauti.

Ir vel klausiu - kaip Jums kolegos neekologai atrodo ar ekologui reikalingi pinigai? Kodel Jus nelaikot pudymu ir gaunat pajamas is uzsetu zemiu, o mes turetume laikyti pudymus ir tais metais savo vaikams, seimos nariams, bankams ir dar belekam pasakyti, jog sorry, bet as laikiau pudyma ir pinigu neturiu maistui, paskolu grazinimui, rubams, poilsiui, ukio modernizacijai ar dar kazkam. Ekologai su chemizuotais ukiais toje vietoje sustoja i ne vienodas konkurencines salygas. To kazkodel nepastebi ministerija, nma ar chemizuoti ukiai. Jie tik pastebi, kad ekologu laukai apaugo piktzolemis, kad jie nekulia, o gauna ismokas. Po sios vasaros aktyvaus varymo ant ekologu vaziuodamas po Lietuva labiau stebiu laukus. Ir zinoma negaliu 100 proc teigti, jog visi pastebeti kliuvantys uz aukiu laukai chemizuotu ukiu, taciau juose as nemaciau apsauginiu juostu, todel leidziu sau galvoti, jog tai chemizuoti. Dar ir sia savaite maciau jau zaliuojancio nekulto vasarinio rapso kelyje Baisiogala Raseiniai. Piktzoliu ten taip pat sociai ne tik senu, taciau ir svieziu priauge. Ir niekam del to neskauda galvos, nes sis ukis negaus papildomu 700 lt. O jei gautu, jau butu seniai paleistas toks laukas per spauda, informacija butu pateikta atitinkamoms institucijoms ir galbut tas ukis butu netekes ne tik siu metu eko ismokos, bet gal jam butu teke grazinti ir jau gautas ismokas. Ir kur gi cia vienoda konkurencija?

O jus per prievartą verčia būt "ekologais"? Kažkaip negirdėjau. Vadinasi išmokos "veža". Laikas būtų jau ir tautą padėt maitint.

O Miesčionio kratinį be medicininio išsilavinimo vertint sunku, bet jai kas supratot jo mintis, tai padarykit vertimą į žmonių kalbą. Aš supratau tik kad ekologai yra kaimo elitas ir visuotinis gėris, o visi likę ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Padiskutuokim šia aktualia tema. Pliusai ir minusai.

Aš išskirčiau keletą šių ūkių porūšių. Chemizuoti būna intensyvūs-stipriai chemizuoti ir tausojantieji-kur tręšimas ir pesticidai naudojami minimaliai. Ekologiniai vėl gi yra dvejopi. Vieni tikri ekologiniai kur laikomasi sėjomainų ir taikomas atitinkamas dirbimas, kad nebujotų piktžolės. Deja pastarųjų yra labai mažai. Kiti, ir jų dauguma, tik ekologinių ūkių imitacijos. Juose nėra normalaus žemės įdirbimo ir sėjomainų, todėl plinta piktžolės, platindamos savo sėklas po kitus ūkius. Tam tikros kultūros sėja imituojama prarečiui pravažiuojant su sėjamąja, pasėjant su barstykle, arba tiesiog prilėkščiuojant pabiras. Tai tik elementarios pinigų plovyklos, kur be abejo neapsieinama be "stogų" NMA ir ko gero aukščiau. Kitaip negaliu suprasti, kaip tokiems ūkiams netaikomos sankcijos.

Mano manymu, tai nacionalinė tragedija, kurios pasekmes žemės ūkiui srėbsim dešimtmečius. Vakarų fermeriai atvykę į svečius ir pamatę mūsuose tokius ūkius griebiasi už galvų. Niekaip nepavyksta jiems įrodyti, kad ten kažkas pasėta. Bet tik ne mūsų NMA. Šitiems lyg ir viskas OK. Šioj srity LT tikriausiai nepriklauso ES, nes standartai tikrai skiriasi. Gal kam neaišku kodėl?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man ydomu kaip eko uki isnaikint varputy ir usny su sejomaina ar arimu,aaa? 5metus ko nedarem bet kaip jo buvo ten,taip ir liko kol nepanaudojau chemijos 6tus metus,einant y eko uki pirma turi turet nusirundapines laukus tada gal ir temsi tuos 5 metus,as siemet su chemija ciut sukovojau su piktzolem,o kaimyno laukai zali nuo varpucio ir usnu :eusa-naughty: kai parduotuvej pamatai eko duona ar kazka kito tai net neziuriu y ta puse,ydomu but suzinot gal kas ir extros uzaugino is eko :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei trumpai, tai as dziaugiuosi, jog esu ekologas! Man pakanka gaunamu 1-2 t derliaus ypatingai prie siu kainu ir priedo ismoku forma is ES. As daug dazniau matau seima, daugiau laiko praleidziu su ja ir turiu zymiai zymiai maziau bedu rudeni, kai reikia spresti skolu atidavimo klausimus. Prie to paties galiu pasakyti, kad ne visada as galiu matyti svaru lauka, kuri galeciau publikuoti viesai. Deja, bet gamta arba zmogiskieji faktoriai pakoreguoja viska taip, kad kartais buna ne visai korekt laukai. Bet tokia jau ta tiesa. Tik gaila kad del to mes esame super puolami priesingai nei kolegos is kitos barikadu puses. Ir zinoma didele beda yra tie, kurie tik seja bet pjauti nesiruosia. Dziaugiuosi tik del to, kad tokiu as vis dar nepazystu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visų pirma ekologinius ūkius ypač šiemet išdulkino už pasėlių retumą, negavo nei eko išmokų nei derliaus, ko negaliu pasakyt apie hemizuotus, daug kur paseliai buvo daug retesni nei eko bet tai niekam nebuvo idomu nes jiem nėra papildomų išmokų, bet net tai neesmė, kiekvienas ūkininkas yra verslininkas, ir koks jūsų reikalas kaip tas verslininkas uždirba pinigus, pažiūrėkit kaip mūsų seimo verslininkai užkala ir kokias bapkes, o jei žmonės dirbantys nma ar ministerijoj nesupranta, kad reiktu mokėt eko išmokas už pūdymus tai jau ne mūsų reikalas, kaip mes sugebam uždirbt pinigus taip ir dirbam, toks įspūdis kad chemizuoti būtent tų išmokų ir pavydi, bet kas jums neleidžia būt ekologiniais, o laukus bet kuriuo atvėju kasmet purkšt reikia, ar galvojat kad nebus eko ūkių nereiks laukų purkšt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visų pirma ekologinius ūkius ypač šiemet išdulkino už pasėlių retumą, negavo nei eko išmokų nei derliaus, ko negaliu pasakyt apie hemizuotus, daug kur paseliai buvo daug retesni nei eko bet tai niekam nebuvo idomu nes jiem nėra papildomų išmokų, bet net tai neesmė, kiekvienas ūkininkas yra verslininkas, ir koks jūsų reikalas kaip tas verslininkas uždirba pinigus, pažiūrėkit kaip mūsų seimo verslininkai užkala ir kokias bapkes, o jei žmonės dirbantys nma ar ministerijoj nesupranta, kad reiktu mokėt eko išmokas už pūdymus tai jau ne mūsų reikalas, kaip mes sugebam uždirbt pinigus taip ir dirbam, toks įspūdis kad chemizuoti būtent tų išmokų ir pavydi, bet kas jums neleidžia būt ekologiniais, o laukus bet kuriuo atvėju kasmet purkšt reikia, ar galvojat kad nebus eko ūkių nereiks laukų purkšt?

Vien iš tamstos ir miescionio pasisakymų akivaizdu, kad jūsų visos mintys sukasi tik apie pinigus, kaip neva visi pavydi jums jų ir pan. Nei panašumo aš čia nematau jokiam pavydui, aš jau greičiau pats pulčiau taip pat daryti verslą, nei kitam pavydėčiau, jei būtų ko pavydėt. Tu sakai "koks jūsų reikalas kaip....uždirba pinigus". Joks, jei tik manęs tai neliečia. Bet manę tai liečia ir net labai, kai šalia dešimtys hektarų kietynų, varpynų ir balandynų. Per savo ūkininkavimo praktiką jau nemažai mačiau visokių laukų. Ir žinau, kokia ateitis laukia nuo tokios piktžolių kaimynystės.

Jei trumpai, tai as dziaugiuosi, jog esu ekologas! Man pakanka gaunamu 1-2 t derliaus ypatingai prie siu kainu ir priedo ismoku forma is ES. As daug dazniau matau seima, daugiau laiko praleidziu su ja ir turiu zymiai zymiai maziau bedu rudeni, kai reikia spresti skolu atidavimo klausimus. Prie to paties galiu pasakyti, kad ne visada as galiu matyti svaru lauka, kuri galeciau publikuoti viesai. Deja, bet gamta arba zmogiskieji faktoriai pakoreguoja viska taip, kad kartais buna ne visai korekt laukai. Bet tokia jau ta tiesa. Tik gaila kad del to mes esame super puolami priesingai nei kolegos is kitos barikadu puses. Ir zinoma didele beda yra tie, kurie tik seja bet pjauti nesiruosia. Dziaugiuosi tik del to, kad tokiu as vis dar nepazystu.

Tikiu, kad esi tikras ekologas, nemaža tikimybė, kad po metų kitų visi tokie būsim, nes pasaulis baigia atsivalgyt chemijos, tik kaip reiks ūkininkauti ekologiškai esant ''ekologų imitatorių'' kaiminystei, sunku įsivaizduoti, nes ir chemija jau sunkiai suvaldo išplitusias piktžoles. Mūsuose pirma banga piktžolių paplitimo buvo po kolūkių suirimo, kai atliko nemažai nedirbtų laukų. Dabar viskas apdirbta ir su piktžolėm lyg buvo lengviau. Deja. Istorija kartojasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne kiekvienas ekologas ir augina tas piktzoles, turiu biciuli ekologa 600ha eko, tai kai kuriais atvejais jo laukai geriau atrodo uz chemizuotus: saziningas dirvos idirbimas, eko trasos, tikrai daro savo.

Asmeniskai siai dienai rinkciausi chemizuota uki, del didesniu derliu....,bet du metai atgal ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kazkas klause kas vercia but eko , niekas ir visu pirma prisiminkime nuo ko viskas prasidejo ? kaip man sunku starkeviciau kaip mums sunku , o jie dar ir nesiskundzia , jiems gerai. del stogu nma tai ir eko turi ir chemikai kai kurie.

Ar visa sita situacija jums nekvepia skaldyk ir valdyk? teko isgirsti ir tokia nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomonė!

Valdžiai pirmiausia rūpi kaip atimti o ne kaip pagerinti ir padėti ypatingai ekologinems ūkiams nes ju mažuma geriau stoti i ta pusia kurioje daugiau hebros.Jei jau taip norėtu kad ekologiniai laukai putu svarus tai isleistu paprasta isakyma kuris skambetu taip: kiekviename ekologineme lauke bent vienerius metus iš 5 privalo būti auginamos ankštinų arba ankštiniu ir varpinių žolių mišinys.Sutvarkytu išmoku paskirstyma mokėtu bent minimalia išmoka ukiams kurie neturi gyvulių už žolių mišinius ir vaizdas laukuose pasikeistu radikaliai.O jeigu to neužtektu jau tada geriau uždrausti ekologine žemdirbyste ūkiams kurie neturi gyvulių, negu leisti apsurdiškus istatymus del piktžolių kiekio lauke.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomonė!

Valdžiai pirmiausia rūpi kaip atimti o ne kaip pagerinti ir padėti ypatingai ekologinems ūkiams nes ju mažuma geriau stoti i ta pusia kurioje daugiau hebros.Jei jau taip norėtu kad ekologiniai laukai putu svarus tai isleistu paprasta isakyma kuris skambetu taip: kiekviename ekologineme lauke bent vienerius metus iš 5 privalo būti auginamos ankštinų arba ankštiniu ir varpinių žolių mišinys.Sutvarkytu išmoku paskirstyma mokėtu bent minimalia išmoka ukiams kurie neturi gyvulių už žolių mišinius ir vaizdas laukuose pasikeistu radikaliai.O jeigu to neužtektu jau tada geriau uždrausti ekologine žemdirbyste ūkiams kurie neturi gyvulių, negu leisti apsurdiškus istatymus del piktžolių kiekio lauke.

:eusa-clap: Kaip sakant, vienas lauke ne karys. Malonu, kad yra palaikančių nuomonę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kaip matote patys, akivaizdus eko ir ne eko susipriesinimas. Faktas vienas, yra visokiu eko ukiu, yra visokiu chemizuotu.. Bet jus parodykit nors viena ekologa, kuris eitu i laikrascius 2 - 3 kart per savaite ir verktu, kad va chemizuotas blogai, del vienoku ar kitokiu prieazasciu. to NERA. Net Ekologu associacijos vadas Daniulis ir kt. tokie kaip Genys, kurie tikrai yra eko pradininkai, ir dirba jau daug metu, kalba pagarbiai, nesisvaido visokias lozunginiais posakiais, netgi neuzsimena apie chemizuoto ukio minusus, nes tai paprasciausiai yra ne etiska. Tikrai pagarbos verti zmones. Kovoja del savo reikalu, o i kitu - nosies nekisa.

Mano supratimu vienokia ar kitokia ukio saka turi savo pliusu ir minusu, tik man atrodo keista, kad viena is tu ukio saku elgiasi mano poziuriu negarbingai, kitos atzvilgiu.

Suprantu chemizuotu dejavima del piktzoliu, bet kodel jie neskundzia pvz. melioratoriu ar savivaldybes, kad nepriziuri pakeliu, kanalu ir t.t.? Pravaziuokit per bet koki rajona - tik kur nekur matosi kazkokia melioracijos kanalu prieziura, kur ne kur sienauti keliai.. Chemizuotiems del to bedu nera, 50 LT/ha ir neber bedos, o ka daryt chemizuotiems? Pagal dabartine chemologu pozicija, jie susitaikytu su tomis piktzolemis, svarbu, kad gink dieve kaimynas negautu ES pinigu.

o siaip as nei uz eko, nei pries. Tik is mano patirties su ekologais smagiau bendraut, ir kai matau toki nezmoniska puolima per NMA, laikrascius ir ZUM, nori nenori kyla antakiai. Mano ziniom siemet visus ekologinius ukius 100% tikrina NMA (plotus, GAAB, buhalterija ir t.t.) ir tikrina NE pasirinktus kelis laukelius, tikrina 100% visus laukus. Kas nors is chemizuotu cia gali parasyti, kad ju uki 100% apvaziavo kiekviena lauka su GPS's, prase visos buhalterijos nuo "adomo ir ievos"?

Manau ekologiniu ukiu po tokiu represiniu priemoniu 2012 metais TIKRAI sumazes. Bet tikrai tas plotas, kuriuo sumazes, nebus "pigiai" isnuomotas kazkokiam vietiniam chemologui :)

Tikrai teisinga ir protinga ZUM pozicija, teisineje valstybeje turetu buti tokia:

1. Visi eko, ne eko, GAAB taisykliu pakeitimai, kokie jie bebutu, turetu buti taikomi tik ateinantiems ukiniams metams, jeigu jau baigta seja;

2. taisykles 2012 turetu buti patvirtinamos ne 2012 kova ar balandi (ar net rugseji kaip buvo siemet :)), kai jau vaziuojame i laukus, o dabar, rudeni, kol dar galima planuoti darbus;

3. jeigu jau yra tokia didele problema del tu garstyciu ar piktzoliu, turetu buti aiskiai valdzios sukomunikuota, kad viskas, siemet buvo paskutiniai metai tokiu nesamoniu, kita meta - garstyciu ismoka tokia kaip javu, piktzoliu netoleruosim, siemet, visi kas bijo tokiu isipareigojimu, leidziame mesti ekologija be jokiu sankciju ir uzsiimti bet kokia kita veikla.

4. 2012 metais, kurie nusprendzia toliau ukininkaut gali tikrint, dulkint kaip nori ir daugiau taisykliu nekaitaliot visus metus ir tada manau nebutu tokio erzelio.

Nes dabar kaip suprantu ekologai ne tiek pyksta del tu nauju reikalavimu, bet pyksta del to kad juos prieme rugpjucio/rugsejo menesiais ir buvo paleistas "desantas" tikrintoju visu tikrint ir baust, ir kas svarbiausia, mano ribotu teisiniu supratimu, ZUM naujas reikalavimas yra TEISME lengvai uzgincijimas, ir egzistuoja net ne viena ginybos linija. Zodziu, lai valdziai ir chemologai elgiasi garbingai, ir bus maziau emociju, erzelio, ir rezultatai greiciausiai geresni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano ziniom siemet visus ekologinius ukius 100% tikrina NMA (plotus, GAAB, buhalterija ir t.t.) ir tikrina NE pasirinktus kelis laukelius, tikrina 100% visus laukus. Kas nors is chemizuotu cia gali parasyti, kad ju uki 100% apvaziavo kiekviena lauka su GPS's, prase visos buhalterijos nuo "adomo ir ievos"?

Mūsų ūkis ekologinis ir išties šiemet purtė NMA visą ūkį,kiekvieną laukelį su GPS tikrino ir buhalteriją bei Ekologinės gamybos žurnalus tikrino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiamas mescioni.

Siūličiau labai nesižavėti geniu ir jo ūkiu ten dar daug neaiskumu su juo yra.

Mano šioks toks pastebėjimas lygiai priėš metus labai smarkiai buvo stumema visomis priemonėmis ant chemizuotu ūkių ir visos pramonės dėl nitratų gliutomatų parabenų ir viso kito šlamšto taip iki nežmoniškų aukštumų išpopulerintas ekologinis produktas.Šiemet pradedama keršto akcija juk chemikam reikia kaškaip susigrazinti savo gera varda :D neturint prie ko prikipti kimbama prie pačio menkiausio dalyko taipiktžolės ar mikotoksinų ir pan.Aš siūlyčiau labiau susirūpinti žemės alinimu o ne piktžoliu platinimu.

Kas dėl naujo istatymo tai man dižiausia klausima kelia kokiu būdu tikrintojas nustatys kad pikdžoliu daugiau 10% to net ir macijauskas nesugebejo paaiskint.Posedžio metu nma atstovai stengėsi paaiskinti rodydami lauku nuotraukas kur piktžolių kiekis didesnis.Mano akiai tai ten pasėliu kiekis nesiekė 10%, bet jiem geriau žinot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiamas mescioni.

Siūličiau labai nesižavėti geniu ir jo ūkiu ten dar daug neaiskumu su juo yra.

Mano šioks toks pastebėjimas lygiai priėš metus labai smarkiai buvo stumema visomis priemonėmis ant chemizuotu ūkių ir visos pramonės dėl nitratų gliutomatų parabenų ir viso kito šlamšto taip iki nežmoniškų aukštumų išpopulerintas ekologinis produktas.Šiemet pradedama keršto akcija juk chemikam reikia kaškaip susigrazinti savo gera varda :D neturint prie ko prikipti kimbama prie pačio menkiausio dalyko taipiktžolės ar mikotoksinų ir pan.Aš siūlyčiau labiau susirūpinti žemės alinimu o ne piktžoliu platinimu.

Kas dėl naujo istatymo tai man dižiausia klausima kelia kokiu būdu tikrintojas nustatys kad pikdžoliu daugiau 10% to net ir macijauskas nesugebejo paaiskint.Posedžio metu nma atstovai stengėsi paaiskinti rodydami lauku nuotraukas kur piktžolių kiekis didesnis.Mano akiai tai ten pasėliu kiekis nesiekė 10%, bet jiem geriau žinot.

kuri tamstai duona skanesne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...