Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

prieš 1 minutę , vrimvydas pranešimas:

paziurek ka padare su su Gedimino kalnu kai augmenija pasalino  .  Ukininkai daro tapati ir tures panasu vaizdeli kaip tas kalnas .

Gedimino kalnas yra blogas pavyzdys : nes ji nori padaryti tokį kokį mato savo vizijose.Jam neleidžiama būti gamtos kūriniu todėl turi daug problemu .žmonės yra barbarai kūrėjai viskas pas juos turi būti tik taip kaip jie nori..mes visi irgi ne išimtis siekiame to paties rezultato skirtingomis priemonėmis.po kol kas pilnas žemės ne dirbimas man nepatinka taip aš tos technologijos nežinau neišmanau ir nebandžiau bet žmonija nuėjo ilga kelia nuo nedirbimo iki pilno jos sukulturinimo siekdama rezultato save išmaitinti bet dabar kaip tie barbarai nusprendė viska pakartoti iš naujo tik kitaip.... niekas nežino po kol kas ar tai teisingas kelias....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , grazbek pranešimas:

Gedimino kalnas yra blogas pavyzdys : nes ji nori padaryti tokį kokį mato savo vizijose.Jam neleidžiama būti gamtos kūriniu todėl turi daug problemu .žmonės yra barbarai kūrėjai viskas pas juos turi būti tik taip kaip jie nori..mes visi irgi ne išimtis siekiame to paties rezultato skirtingomis priemonėmis.po kol kas pilnas žemės ne dirbimas man nepatinka taip aš tos technologijos nežinau neišmanau ir nebandžiau bet žmonija nuėjo ilga kelia nuo nedirbimo iki pilno jos sukulturinimo siekdama rezultato save išmaitinti bet dabar kaip tie barbarai nusprendė viska pakartoti iš naujo tik kitaip.... niekas nežino po kol kas ar tai teisingas kelias....

I desimtuka . Nuo vieno krastutinumo i kita . Yra dvi pagrindines klaidos . 1 Nekompetencija 2 bandimas aklai nauduoti technologija kuri netinka musu klimatui ir  zemes  specifikai. Nera tinkamos technologijos kuria galma nauduoti kaip is vadovelio reikia biski inesti savo korekcija . Mano galva tinkamiausia SMATTILL technologija kada dirbama atsizvelgent i gamtos , zemes ir turimos technikos veiksnius . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, grazbek pranešimas:

Gedimino kalnas yra blogas pavyzdys : nes ji nori padaryti tokį kokį mato savo vizijose.Jam neleidžiama būti gamtos kūriniu todėl turi daug problemu .žmonės yra barbarai kūrėjai viskas pas juos turi būti tik taip kaip jie nori..mes visi irgi ne išimtis siekiame to paties rezultato skirtingomis priemonėmis.po kol kas pilnas žemės ne dirbimas man nepatinka taip aš tos technologijos nežinau neišmanau ir nebandžiau bet žmonija nuėjo ilga kelia nuo nedirbimo iki pilno jos sukulturinimo siekdama rezultato save išmaitinti bet dabar kaip tie barbarai nusprendė viska pakartoti iš naujo tik kitaip.... niekas nežino po kol kas ar tai teisingas kelias....

Koks tas rezultatas? Nemanau, kad visi siekiam to paties.

Sukultūrinimas, kas tai?

Ar visos tautos vienodai maitino savo liaudį? Ne. Vieni nualindavo žemes ir ieškodavo maisto kitur, tuo tarpu kiti šimtmečiais maitinosi iš tų pačių žemių ir kai kur tebesimaitina. Kodėl taip yra?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , Zvanas pranešimas:

Kairėje: po pupų. Purškimas, sėja Avatar.

Dešinėje: po žirnių. Skutimas, purškimas, skutimas, sėja Focus. Dviem dienom anksčiau pasėta.

Kuriam lauke kiek sąnaudų eur/ha: laikas, kuras, amortizacija? 

 

120843092_661302287833547_5205682181753383945_n.jpg

kulsi vienodai . Ivertink koks pelnas buvo pupu ir zirniu . Dar gali buti kad zeme nepilnai dirbanti ir po pupu ji dabar valgo liekanas ir kadangi zeme dveju darbu nedaro ji nesirupina naujais augalais , dar pupos buvo istraukusios dregme plius skusdamas dali isgarinai . Zodziu labai skirtumo nepajusi nebet sejamosios ka pridirbo .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, panjabis pranešimas:

Faktas kad zeme reikia kuo maziau vartyti, kad gautu maziau saules spinduliu ir maziau isgarintu dregmes, nes mikroorganizmai veikia dregmej, bet notile bijau gali degraduotigilesni sluoksniai negaudami deguonies. 

Nedegraduos nes augalų šaknys kaikurių skverbiasi net iki drenažo ypač kokio rapso. Šaknis sutrunys liks tušti kanalai ir deguonis vaikščios

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , Vilius pranešimas:

Nedegraduos nes augalų šaknys kaikurių skverbiasi net iki drenažo ypač kokio rapso. Šaknis sutrunys liks tušti kanalai ir deguonis vaikščios

Deguonis reikalingas iki 15 cm kur gyvena draugiski mikroorganizmai .  O seip viena tona slieku hektare iskasa labaiii daug katakombu , aisku jei mokama sliekus  veisti .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , panjabis pranešimas:

O tai plugu pardaveju kalbos kad pries ten 100 metu Lietuvos virsutinis derlingas sluoksnis buvo mazesnis pramanai? 

Girdėjau tą dalyką. Mano nuomone tas sluoksnis padidėjo dėl nuolatinio maišymo vis giliau. O kaip tu manai?

Reikia nueiti į seną girią ir pažiūrėti koks sluoksnis.

Kokie procesai vyksta dirvoje ją maišant? Ar maišymas gerina struktūrą, ar dirva nuo to tampa derlingesnė? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 54 minutes , vrimvydas pranešimas:

kulsi vienodai . Ivertink koks pelnas buvo pupu ir zirniu . Dar gali buti kad zeme nepilnai dirbanti ir po pupu ji dabar valgo liekanas ir kadangi zeme dveju darbu nedaro ji nesirupina naujais augalais , dar pupos buvo istraukusios dregme plius skusdamas dali isgarinai . Zodziu labai skirtumo nepajusi nebet sejamosios ka pridirbo .

Aš nieko neskutau, skuto kaimynas po žirnių, mano pupiena no till.

Rapsienoj vaizdas baisesnis, ten drėgmės daug giliau nėra, gaila neturiu foto. Pernai turėjau rapsienoj kviečius, irgi buvo tragiškai sausa, o prikūliau daugiausia, o pelningumas dar didesnis dėl mažesnių sąnaudų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Zvanas pranešimas:

Kairėje: po pupų. Purškimas, sėja Avatar.

Dešinėje: po žirnių. Skutimas, purškimas, skutimas, sėja Focus. Dviem dienom anksčiau pasėta.

Kuriam lauke kiek sąnaudų eur/ha: laikas, kuras, amortizacija? 

 

120843092_661302287833547_5205682181753383945_n.jpg

Galiu lazintis, kad vienodai nekulsi :)

Pries 17 metu kai pradejau ukininkaut ir pradejau nuo lauku siaudus nurinkt ir pardavinet  visi mane durnu vadino, sake pamatysi po 5 metu niekas neaugs tavo laukuose, na vis dar auga tos pacios stabilios 6t kvieciu ir nuo 3 iki 5t rapso. Kaip ariau, skutau noraginiu taip ir darau, derlius nepakito ir dirbimas tas pats kur molis sunku ikast, kur smelis ten pusto.....  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , u.k aurimas pranešimas:

Galiu lazintis, kad vienodai nekulsi :)

Pries 17 metu kai pradejau ukininkaut ir pradejau nuo lauku siaudus nurinkt ir pardavinet  visi mane durnu vadino, sake pamatysi po 5 metu niekas neaugs tavo laukuose, na vis dar auga tos pacios stabilios 6t kvieciu ir nuo 3 iki 5t rapso. Kaip ariau, skutau noraginiu taip ir darau, derlius nepakito ir dirbimas tas pats kur molis sunku ikast, kur smelis ten pusto.....  

Tai va ir yra didžiausia problema, kad niekas nepakito, bet iš tikro tai pakito - mažėja pelnas dėl vis didėjančių sąnaudų. O pokyčiai gali įvykti jeigu sieksi jų, t.y gali gerėti dirvožemio būklė, didėti pelnas, bet kam to reikia tas tegul ir keičiasi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , Zvanas pranešimas:

Tai va ir yra didžiausia problema, kad niekas nepakito, bet iš tikro tai pakito - mažėja pelnas dėl vis didėjančių sąnaudų. O pokyčiai gali įvykti jeigu sieksi jų, t.y gali gerėti dirvožemio būklė, didėti pelnas, bet kam to reikia tas tegul ir keičiasi :)

Sanaudos tai nebent mokesciai, tada taip pakito kosmiskai, o toliau niekas nepakito :) is dirbimo sanaudu,

 dirvozemio bukle galiu per 3 metus pagerint, ka sekmingai ir darau, pakaitom per sklypus :). Tik norejau paminet kad per 17 metu zeme nedegradavo, o dabar visi klykauja kad jau tokia erozija , kod vos keli metai liko ukininkaut,  bekim imkim nootill kol dar yra laiko, tai tik tiek :)

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , u.k aurimas pranešimas:

Sanaudos tai nebent mokesciai, tada taip pakito kosmiskai, o toliau niekas nepakito :) is dirbimo sanaudu,

 dirvozemio bukle galiu per 3 metus pagerint, ka sekmingai ir darau, pakaitom per sklypus :). Tik norejau paminet kad per 17 metu zeme nedegradavo, o dabar visi klykauja kad jau tokia erozija , kod vos keli metai liko ukininkaut,  bekim imkim nootill kol dar yra laiko, tai tik tiek :)

 

O technika, dalys, remontas, darbo užmokestis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Zvanas pranešimas:

O technika, dalys, remontas, darbo užmokestis?

Kadangi technika ta pati, tai nepabrango :) dalys kazkiek taip pabrango bet irgi negali sakyt, kad labai daug, remontas atliekamas savo rankom tai kaip ir nepabrango, darbo uzmokestis taip pabrango ir labai daug, zveriskai daug :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gyvenimo patirtis sako, kad visur reikia ieskoti balanso, no till ar arimas. Turiu 7 ha tokio molio ir kaskur 1 ha lengva, tas pats laukas. Neariu jau 6 metai. Lengvoje zemeje derliai labai nekito, o molyje nepavyksta gauti geru derliu neariant. Seju ir zirnius ir kvieciai neatseliuojami. Lengva sneket smelynuose ukininkaujantiems jiems tik no till. Sunkiose zemese vieno atsakymo nera kolkas.... bent pas mane.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Zvanas pranešimas:

Girdėjau tą dalyką. Mano nuomone tas sluoksnis padidėjo dėl nuolatinio maišymo vis giliau. O kaip tu manai?

Reikia nueiti į seną girią ir pažiūrėti koks sluoksnis.

Kokie procesai vyksta dirvoje ją maišant? Ar maišymas gerina struktūrą, ar dirva nuo to tampa derlingesnė? 

Tai girioje derlingas sluosnis mazesnis bet tas virsutinis kad ir nedidelis bet veikia nerealei ir mes ne Ukraina kur derligas 60 cm ir ten galma ciudintis kiek nori . Invazinis agregatas plugas pakeite tradicini nuoraga . Beto labai paranku chemistam nes ju tikslas kad audintume ant zviriuko su ju produktais .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, u.k aurimas pranešimas:

Galiu lazintis, kad vienodai nekulsi :)

Pries 17 metu kai pradejau ukininkaut ir pradejau nuo lauku siaudus nurinkt ir pardavinet  visi mane durnu vadino, sake pamatysi po 5 metu niekas neaugs tavo laukuose, na vis dar auga tos pacios stabilios 6t kvieciu ir nuo 3 iki 5t rapso. Kaip ariau, skutau noraginiu taip ir darau, derlius nepakito ir dirbimas tas pats kur molis sunku ikast, kur smelis ten pusto.....  

yra dalis tiesos nes gal tu dirbi biski nuosaikiau bet noreciau nuvezti tave i Danija Vokietija Lenkijos vakarine dali kur jau batukai . Nuo 8 tonu daba vos 6 ir su 50% didesniu idejimu . Neveltu europarlamentas susizgribo ir pasake kad mes nemaitinsim pasalio niokodami savo zeme ir savo palikuoniu saskaita . Degraduoja zeme pas visus , kam greiciau kam lieciau ir paraztas tas kas sako man pofik. Naikint tokias Zemes erkes .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, u.k aurimas pranešimas:

Kadangi technika ta pati, tai nepabrango :) dalys kazkiek taip pabrango bet irgi negali sakyt, kad labai daug, remontas atliekamas savo rankom tai kaip ir nepabrango, darbo uzmokestis taip pabrango ir labai daug, zveriskai daug :)

Tecnikos atnaujinimui kadmer atidedama neskaitant remontu nes visvien reis pirkti , savo rankom - tai uz tamtikra suma reikia vertinti savo darbo ikaini pagal rinkos kaina ir sugebejima . Kai visa sudesi gausi tikra vaizdeli ... ivertinus perspektivas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

https://m.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/article.php?id=85375903  

Musi islaidos del chemijos gigantu interesu tik dideja ir nemokamizemes potencialo resursai krenta . Itariu dar tempsim neilgiau 5-10 metu . Pakeliau archiva kas buvo 2000 metais ir issiziojau koks pelningumo skirtumas . Todel ir bandau kalbeti kad arba kanors darom arba skirstomes nes konkurentai gali sau leisti ciudintis min 50 metu o mes 5 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, u.k aurimas pranešimas:

Galiu lazintis, kad vienodai nekulsi :)

Pries 17 metu kai pradejau ukininkaut ir pradejau nuo lauku siaudus nurinkt ir pardavinet  visi mane durnu vadino, sake pamatysi po 5 metu niekas neaugs tavo laukuose, na vis dar auga tos pacios stabilios 6t kvieciu ir nuo 3 iki 5t rapso. Kaip ariau, skutau noraginiu taip ir darau, derlius nepakito ir dirbimas tas pats kur molis sunku ikast, kur smelis ten pusto.....  

Čia jau žiauriai su žeme. Kaip savo moterį prievartaut.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, u.k aurimas pranešimas:

Galiu lazintis, kad vienodai nekulsi :)

Pries 17 metu kai pradejau ukininkaut ir pradejau nuo lauku siaudus nurinkt ir pardavinet  visi mane durnu vadino, sake pamatysi po 5 metu niekas neaugs tavo laukuose, na vis dar auga tos pacios stabilios 6t kvieciu ir nuo 3 iki 5t rapso. Kaip ariau, skutau noraginiu taip ir darau, derlius nepakito ir dirbimas tas pats kur molis sunku ikast, kur smelis ten pusto.....  

Kai drėgmės režimas tinkamas, visos žemės dirbimo priemonės tinkamos ir savaip pateisinamos. Bėda tada, kai drėgmės režimas drąstiškai sumažėja ir bet koks žemės dirbimas esant aukštai aplinkos temperatūrai bei dideliam saulės aktyvumui degina anglį, lengvuose dirvožemiuose vyksta "dykumėjimas". Rugsėjis buvo šilčiausias per pastaruosius 60 metų, 2018 metų sausra, 2019 metai irgi pakankamai sausi. Nesunku nuspėti, kad ateityje situacija tikrai negerės, o tik prastės. Australai vakarinėje dalyje jau daug smėlio turi, bando dirbtiniu būdu grąžinti anglį. Pas juos striptill, notill jau daugybė metų ir kitaip jie savo darbo neįsivaizduoja. Natūralu, kad ir pas mums ateina supratimas apie derlingojo sluoksnio išsaugojimą, tačiau kaip ir kiekviena naujovė mūsų šalyje turi stiprų pasipriešinimą. Kodėl reikia priešintis tam aš niekaip nesuprantu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...