Jump to content

Ūkio pajamos ir sąnaudos


Recommended Posts

aš turiu VMI komentarą, bet gal ką, ne taip supratau: Vienetų, kurie verčiasi augalininkyste, patirti nuostoliai dėl žuvusių pasėlių dėl gamtos jėgos (sausros, liūtys, vėjas, kruša, šalnos ir kt.) priskiriami leidžiamiems atskaitymams, jeigu yra vieneto sudarytos komisijos žalos dydžiui įvertinti ir nustatyti, protokolai arba kiti dokumentai, patvirtinantys gamtos jėgos sukeltų stichijų faktą. Tačiau, jeigu pasėliai yra apdrausti, ir įvykus draudiminiam įvykiui yra gauta draudiminė išmoka, kuri pagal PMĮ 12 str. 2 dalį yra laikoma neapmokestinamosiomis pajamomis, tai leidžiamiems atskaitymams bus pripažįstama tik draudiminę išmoką viršijanti žuvusių pasėlių vertė (auginimo išlaidos).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 236
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Vo čia, paskutinė pastraipa:

http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000071683

Nors čia yra pelno mokesčio įstatymo straipsnio išaiškinimas, bet aš kažkodėl dar nemačiau UAB'o, kuris verčiasi augalininkyste :eusa-shifty:

Taip pat radau VMI raštą dėl GPMĮ 18 str. (Leidžiami atskaitymai, susiję su individualios veiklos pajamų gavimu arba uždirbimu) komentaro, bet jis yra word formate, tai nelabai einasi čia prikabinti. Tame rašte jau yra paaiškinimas, kuris vadovaujasi tiesiogiai GPMĮ. Citata:

"Gyventojų, kurie verčiasi augalininkyste, patirti nuostoliai dėl žuvusių pasėlių dėl gamtos jėgos (sausros, liūtys, vėjas, kruša, šalnos ir kt.) priskiriami leidžiamiems atskaitymams, jeigu yra gyventojo surašyti laisvos formos aktai, patvirtinantys gamtos jėgos sukeltų stichijų faktą ir įvertintas padarytos žalos dydis. Tačiau, jeigu pasėliai yra apdrausti, ir įvykus draudiminiam įvykiui yra gauta draudiminė išmoka, kuri pagal GPMĮ 17 str. 1 d. 7 punktą yra laikoma neapmokestinamosiomis pajamomis, tai leidžiamiems atskaitymams bus pripažįstama tik draudiminę išmoką viršijanti žuvusių pasėlių vertė (auginimo išlaidos)."

Usio. Ką ir reikėjo įrodyti. A ką aš ten sakiau apie VMI "konsultantus"???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš turiu VMI komentarą

Viskas teisingai, man irgi VMI išaiškino, kad reikia sudaryti mažiausiai 3 asmenų komisiją, surašyti aktą ir buh.pažymą. Jei gausite pinigėlių iš draudimo, jais tiesiog susimažinsit sąnaudas.

Apie VMI konsultantus - ten šaraškino kontora, nereikia jiems skambinti, geriausiai kreiptis raštu, gauti raštišką jų atsakymą ir saugoti, kad, esant reikalui, įrodytum savo tiesą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vo čia, paskutinė pastraipa:

http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000071683

Nors čia yra pelno mokesčio įstatymo straipsnio išaiškinimas, bet aš kažkodėl dar nemačiau UAB'o, kuris verčiasi augalininkyste :eusa-shifty:

Taip pat radau VMI raštą dėl GPMĮ 18 str. (Leidžiami atskaitymai, susiję su individualios veiklos pajamų gavimu arba uždirbimu) komentaro, bet jis yra word formate, tai nelabai einasi čia prikabinti. Tame rašte jau yra paaiškinimas, kuris vadovaujasi tiesiogiai GPMĮ. Citata:

"Gyventojų, kurie verčiasi augalininkyste, patirti nuostoliai dėl žuvusių pasėlių dėl gamtos jėgos (sausros, liūtys, vėjas, kruša, šalnos ir kt.) priskiriami leidžiamiems atskaitymams, jeigu yra gyventojo surašyti laisvos formos aktai, patvirtinantys gamtos jėgos sukeltų stichijų faktą ir įvertintas padarytos žalos dydis. Tačiau, jeigu pasėliai yra apdrausti, ir įvykus draudiminiam įvykiui yra gauta draudiminė išmoka, kuri pagal GPMĮ 17 str. 1 d. 7 punktą yra laikoma neapmokestinamosiomis pajamomis, tai leidžiamiems atskaitymams bus pripažįstama tik draudiminę išmoką viršijanti žuvusių pasėlių vertė (auginimo išlaidos)."

Usio. Ką ir reikėjo įrodyti. A ką aš ten sakiau apie VMI "konsultantus"???

:eusa-clap: Biški jau linksmiau pasidarė. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...
  • po 4 savaičių...

Sveiki, gal galit kas pasakyti, ar pildant pelno (nuostolių) ataskaitą, remiatės rekomendacijose pateiktomis taisyklėmis?

Mes naudojame nuolat apskaitomų atsargų apskaitos būdą. Užpildžius PL(N) ataskaitą pagal rekomendacijas, gaunasi visai kitoks pelnas, nei uždarius pajamų ir sąnaudų sąskaitas :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, gal galite kas padeti.. iskilo sunkumu su balansu ar as kazka netaip suprantu arba darau ne taip..

C.I.1.2 straipsnyje Nebaigta gamyba įrašoma gamybos, iš kurios dar negauta produkcija,

išskyrus pasėlius, vertė. Šis straipsnis pildomas pagal 65 sąskaitos Pagrindinės gamybos suvestinė

(taikant nuolat apskaitomų atsargų apskaitos būdą) analitinių sąskaitų likučių duomenis;

C.I.1.3 straipsnyje Žemės ūkio produkcija pateikiama ataskaitinio laikotarpio pabaigoje

ūkyje likusios iš jo valdomo biologinio turto gautos žemės ūkio produkcijos, skirtos parduoti ar

suvartoti savoms reikmėms, vertė. Šis straipsnis pildomas pagal 210 sąskaitos Žemės ūkio

produkcija likučio duomenis;

ar cia nesidubliuoja??? juk 210 produkcija visa yra, bet ji ir 650 yra.. o ji dar neparduota visa, tai nurasyt negaliu.. nelabai suprantu, gal padesite kas? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, gal galite kas padeti.. iskilo sunkumu su balansu ar as kazka netaip suprantu arba darau ne taip..

C.I.1.2 straipsnyje Nebaigta gamyba įrašoma gamybos, iš kurios dar negauta produkcija,

išskyrus pasėlius, vertė. Šis straipsnis pildomas pagal 65 sąskaitos Pagrindinės gamybos suvestinė

(taikant nuolat apskaitomų atsargų apskaitos būdą) analitinių sąskaitų likučių duomenis;

C.I.1.3 straipsnyje Žemės ūkio produkcija pateikiama ataskaitinio laikotarpio pabaigoje

ūkyje likusios iš jo valdomo biologinio turto gautos žemės ūkio produkcijos, skirtos parduoti ar

suvartoti savoms reikmėms, vertė. Šis straipsnis pildomas pagal 210 sąskaitos Žemės ūkio

produkcija likučio duomenis;

ar cia nesidubliuoja??? juk 210 produkcija visa yra, bet ji ir 650 yra.. o ji dar neparduota visa, tai nurasyt negaliu.. nelabai suprantu, gal padesite kas? :)

Nebaigta gamyba - pvz. žieminiai pasėliai; - sėkla žemėje, miega iki pavasario (gamybos procesas prasidėjęs, bet nesibaigęs - javai neužaugę)

Produkcija - nukulti vasariniai javai, kurie yra sandėlyje, bet dar neparduoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Prašau pagalbos. Ūkis <14EDV, reikia mokėti GPM 5 proc. Pildant GPM308 V priede parodomos visos pajamos iš ŽŪ veiklos minus joms uždirbti patirtos išlaidos, leidžiami atskaitymai. Gaunasi rezultatas, mano atveju minusas. Ar reikia mažinti leidžiamus atskaitymus suma, kuri gauta iš NMA kaip tiesioginės ar papildomos išmokos už pasėlius, nes tada būtų pelnas, nuo kurio reikia mokėti GPM 5 proc. ir sodrai 16 proc.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prašau pagalbos. Ūkis <14EDV, reikia mokėti GPM 5 proc. Pildant GPM308 V priede parodomos visos pajamos iš ŽŪ veiklos minus joms uždirbti patirtos išlaidos, leidžiami atskaitymai. Gaunasi rezultatas, mano atveju minusas. Ar reikia mažinti leidžiamus atskaitymus suma, kuri gauta iš NMA kaip tiesioginės ar papildomos išmokos už pasėlius, nes tada būtų pelnas, nuo kurio reikia mokėti GPM 5 proc. ir sodrai 16 proc.

Išmokos - tai pajamos, o ne išlaidos; Pagal VMI komentarą - šių išmokų netraukiame į pajamas deklaracijoje http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do? ... 1000001705 . Nors kiek teko girdėti kai kur VMI inspektorės reikalauja jas deklaruoti - nonsensas, ypač GPM mokėtojų atžvilgiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...tai kad gautas išmokas reik deklaruot tik formoj GPM308N (neapmokestinamos..)

Gaunasi rezultatas, mano atveju minusas. .

nu ir gerai ..., formoj GPM308V (veiklos..) eilutėj ,v8 ir rašyk su - sumą, bus kitiems metams , jei bus pelno -sumažint jį.

kaip su tuo gpm, is keliu metu apskaitos galima traukti minusa, nes pas mane trys kokie metai su minusiniu balansu?

hmmmm :) tai kad GPM mokėjimas ūkininkams prasidėjo tik nuo 2009m ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Suprantu, kad išmokos NMA rodomos GPM308N priede kaip neapmokestinamosios pajamos, tačiau deklaracijos pildymo taisyklėse parašyta "Apskaičiuojant V7 laukelyje (leidžiami atskaitymai) įrašytiną sumą, neįskaitomi GPM308N priede deklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamoms tenkantys leidžiami atskaitymai". Skambinau tel 1882, jie neužtikrintai, bet irgi patarė, sumažinti išlaidas ta suma, kuri buvo panaudota iš NMA gautų sumų. Todėl klausiu, kaip jūs pildote.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet pagalvokit, iš NMA gautų išmokų perkame ūkiui reikalingą inventorių, kurą, sėklą ir t.t., žodžiu patiriame išlaidas, kurios mano manymu nemažina apmokestinamųjų pajamų. Nors gal aš per toli nugrybavau, bet man kilo toks klausimas, todėl norėjau sužinoti jūsų nuomonę. Jeigu į GPM308 traukiat visas išlaidas, valio, tada nereikia mokėti GPM. :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet pagalvokit, iš NMA gautų išmokų perkame ūkiui reikalingą inventorių, kurą, sėklą ir t.t., žodžiu patiriame išlaidas, kurios mano manymu nemažina apmokestinamųjų pajamų. Nors gal aš per toli nugrybavau, bet man kilo toks klausimas, todėl norėjau sužinoti jūsų nuomonę. Jeigu į GPM308 traukiat visas išlaidas, valio, tada nereikia mokėti GPM. :eusa-clap:

Jus painiojate PAJAMAS ir PINIGINES ĮPLAUKAS. GPM atžvilgiu apskaita tvarkoma KAUPIMO principu, kur galioja IŠRAŠYTOS sąskaitos pajamoms (plius neapmokestinamos pajamos - išmokos, plius kitos pajamos, pvz. gautos banko palūkanos) ir leidžiami atskaitymai (sunaudotos trąšos, sėklos, kuras, nusidėvėjimas, kitos bendros ir finansinės sąnaudos). GPM atžvilgiu visiškai nesvarbu - iš kurios kišenės gautą litą kurioms sąnaudoms patirti panaudojote.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...