Jump to content

Ūkio pajamos ir sąnaudos


Recommended Posts

  • Atsakymai 236
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

  • po 2 savaičių...
na man NMA isaiskino kad maziau 10% likutine verte but negali.. Kaip, kodel, nepaaiskino Tai ir padarem 10%, ka jau padarysi... Negi imsi pyktis ;)

Va ir siutina tai, kad jie pasako kas tai reglamentuoja. Nes ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo būdas ir trukmė yra nurodyta tam pačiam Pelno mokesčio įstatyme, kuriam nurodyta ir kokia to turto likutinė vertė gali būti, kad jo nusidėvėjimas būtų priskirtas leidžiamiems atskaitymas (ne daugiau 10 proc. ir ne mažiau 1 Lt). Jei vadovautis tuo įstatymu dėl ilgalaikio turto likutinės vertės ir NMA pasakymu dėl 10 proc., tai ateityje gali išlipti labai nemaloni staigmena ūkininkams, kurie moka GPM. Pardavus ar nustojus naudoti tą turtą (maža ką, gal suges nepataisomai), ta likutinė vertė jau virsta neleidžiamais atskaitymais. Vadinasi didina mokėtiną GPM. O jei sakykim ta technika kainuoja 500000? Tai 50000 tūkst. jau apsimokestins GPM.

Todėl visda ir ginčydavausi su NMA. Sakau, pasakykit dokumentą ir straipsnį, kuriuo remiantis jūs taip liepiat daryt. Idiotiškiausias atsakymas, kurį teko išgirst - tai mūsų vidinis dokumentas. O vidinis dokumentas yra skirtas jiems vykdyti, o ne mums. Kol kas ant mūsų galvų sėdi aukštesni įstatymai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir dar prie to pačio.

Vienam VMI leidinyje ūkininkams radau įdomų sakinį. Citata - "Žemės ūkio veiklą vykdantis gyventojas gali skaičiuoti veikloje naudojamo ilgalaikio materialus turto nusidėvėjimą ir šias išlaidas priskirti leidžiamiems atskaitymams, jei turtas:

• priklauso žemės ūkio veiklą vykdančiam gyventojui nuosavybės teise arba gautas pagal lizingo (finansinės nuomos) sutartį, kurioje numatytas nuosavybės teisės perėjimas, ir

100 proc. naudojamas tik žemės ūkio individualioje veikloje, ir

• deklaruotas Deklaracijoje FR0457."

Tai kaip čia dabar gaunasi - galima priskirti 90 proc., bet naudojamas turi būti 100 proc. :eusa-think:

Teko pasisknisti po VMI duomenų bazę ir vienam išaiškinime to 100 proc. jau neradau. :eusa-doh:

Nežinau kaip kitiems, bet man aišku, kad niekas neaišku. :eusa-shifty:

Ūkininkams neleidžia pilnai nudėvėt turto. Kad ir koks laužas bebūtų, bet jo likvidacinė vertė vistiek bus 10 proc. įsigijimo sumos.

Jėzusmarija, ką tik pardaviau traktorių už "1210lt", kuris buvo prieš keletą metų pirktas už 24000.

Kas dabar bus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jėzusmarija, ką tik pardaviau traktorių už "1210lt", kuris buvo prieš keletą metų pirktas už 24000.

Kas dabar bus?

A ko čia taip gąsdiniesi? Pardavei ir viskas. Tempi popierius pas buhalterę, o ji jau žinos ką daryti. Yra niuansų jei ūkis >14 EDV. Jei nebuvo traktorius deklaruotas Deklaracijoje FR0457, tai pardavimo pelnas (nemaišykit su pardavimo kaina) bus apmokestinamas GPM, o jei parduotas su nuostoliu, tai nuostoliai bus neleidžiami atskaitymai apskaičiuojant GPM. Jei buvo jis toj deklaracijoj, tada viskas tvarkoj. Bet dar kartą pasikartosiu, tai jau buhalterių darbas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

patarkite, ka man daryti, tecnika jau moraliskai ir fiziskai pasenusi, jos remontuoti neapsimoka, nes brangiau kainuos nei nauja pagal parama pasiimti, apsimoka tik i metalo lauza priduoti, kai kurias dalis sau pasilikti.... kaip galima ja butu nurasyti?

O kur buhalterį savo padėjai? Juk čia elementarus dalykas. Surašai aktą, kad neremontuotinas, išvardini kuo daugiau gedimų. Tada Jau prasideda kaip ir buhalterija. Užpajamuot reik tiek metalo laužą kurį parduosi, tiek atsargines dalis, kurias gal vėliau kur sunaudosi. Ir usio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
gal ne visai i tema, bet is tos temos gal kas zino. kaip yra, tarkim as parduodu traktoriu, pinigus gaunu pavedimu.Ar reik kazkokius mokescius nuo tos sumos moket valstybei? ar neprisikabins vmi?

jei gavai daugiau nei buvo isigytas tai uz skirtuma GPM turėtum bet tam yra VMI Nr. 1882kur tokiais klausimais konsultuoja :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei apdraustas traktorius metams kokia reiketu rasyti korespondencija? Dekui is anksto uz atsakyma. :icon-wink:

Pirmiausia tai reik žinoti nuo kada iki kada tie draudiminiai metai tęsiasi. Bet parašysiu abu variantus.

1. Draudimo laikotarpis nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. (labai jau retai pasitaikantis)

D 623 (turto draudimo sąn.) K 27X

2. Draudimo laikotarpis persikelia į sekančius metus. Pvz. nuo 2010 m. kovo 1 d. iki 2011 m. vasario 28 d.

Tada kovo 1 d. korespondencijos bus

D 623 - draudimo suma už 10 mėnesių

D 280 (būsimos sąnaudos) - draudimo suma už 2 mėnesius

K 27x

2011 m. iki vasario 28 d. buhalterinėj apskaitoj darot įrašą ta draudimo suma už 2 mėnesius

D 623

K 280

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
Gal galite pakonsultuoti, kaip su sąskaitomis už telefoninius pokalbius? Galiu traukti į leidžiamus atskaitymus? :icon-question: Asmeniniams reikalams yra kitas nr.

Lygiai taip pat interneto paslaugos - daromi pavedimai, bendraujama su tiekėjais, pirkėjais, siunčiamos sąskaitos ir t.t.

..ir man įdomu , pernai tai traukiau viską ir tel. ,ir internetą ,bet šiemet prisibijau ,kodėl -sąskaita išrašyta be PVM mokėtojo kodo, nėra žodelio prieš pavardę ūkininkas , nėra ūkio ident. kodo ... na gal pas jus kitaip :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal galite pakonsultuoti, kaip su sąskaitomis už telefoninius pokalbius? Galiu traukti į leidžiamus atskaitymus? :icon-question: Asmeniniams reikalams yra kitas nr.

Lygiai taip pat interneto paslaugos - daromi pavedimai, bendraujama su tiekėjais, pirkėjais, siunčiamos sąskaitos ir t.t.

..ir man įdomu , pernai tai traukiau viską ir tel. ,ir internetą ,bet šiemet prisibijau ,kodėl -sąskaita išrašyta be PVM mokėtojo kodo, nėra žodelio prieš pavardę ūkininkas , nėra ūkio ident. kodo ... na gal pas jus kitaip :icon-confused:

aš traukiu nes viena nr turiu ukio vardu, kitas asmeninis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal galite pakonsultuoti, kaip su sąskaitomis už telefoninius pokalbius? Galiu traukti į leidžiamus atskaitymus? :icon-question: Asmeniniams reikalams yra kitas nr.

Lygiai taip pat interneto paslaugos - daromi pavedimai, bendraujama su tiekėjais, pirkėjais, siunčiamos sąskaitos ir t.t.

..ir man įdomu , pernai tai traukiau viską ir tel. ,ir internetą ,bet šiemet prisibijau ,kodėl -sąskaita išrašyta be PVM mokėtojo kodo, nėra žodelio prieš pavardę ūkininkas , nėra ūkio ident. kodo ... na gal pas jus kitaip :icon-confused:

tokiu saskaitu i PVM negalima traukti, mano telef. sakaitoje yra visi kodai ir zodelis ukininkas ir tai del sventos ramybes traukiu tik 50% i PVM

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tokiu saskaitu i PVM negalima traukti, mano telef. sakaitoje yra visi kodai ir zodelis ukininkas ir tai del sventos ramybes traukiu tik 50% i PVM

Kas sakė, kad negalima? Dėl šventos ramybės skriaudžiat save kaip ūkininką. Jei sąskaita išrašyta ūkininkui ir dar su PVM kodu, vadinasi sąnaudos ir PVM yra ūkio, o ne fizinio asmens Vardo Pavardaičio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal galite pakonsultuoti, kaip su sąskaitomis už telefoninius pokalbius? Galiu traukti į leidžiamus atskaitymus? :icon-question: Asmeniniams reikalams yra kitas nr.

Lygiai taip pat interneto paslaugos - daromi pavedimai, bendraujama su tiekėjais, pirkėjais, siunčiamos sąskaitos ir t.t.

..ir man įdomu , pernai tai traukiau viską ir tel. ,ir internetą ,bet šiemet prisibijau ,kodėl -sąskaita išrašyta be PVM mokėtojo kodo, nėra žodelio prieš pavardę ūkininkas , nėra ūkio ident. kodo ... na gal pas jus kitaip :icon-confused:

as turejau minty VIRGILIJAUS pasisakyma, o del savo saskaitu- tai pas mus VMI isaiskino, kad galima tik iki 50% itraukti i PVM, saskaitas uz telefona , interneta, atsargines detales automobiliui, nors taip daro ne visi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Man keistai atrodo tas užsiciklinimas, kad galima atskaityti tik 50 proc. Kaip supratau, remiamasi ta lentele iš įsakymo apie individualios veiklos leidžiamus atskaitymus. Bet ten yra vienas niuansas - lentelėje nurodyta, kad galima atskaityti 50 proc. už mobiliojo ryšio priemones kaip ilgalaikį turtą. Mano supratimu, jei nusipirkai krūtą mobilų telefoną ir jis pakliūna į ilgalaikio turto kategoriją, tai 50 proc. gali atskaityti. Tas pat tada liestų ir to telefono remontą.

Bet sąskaita už pokalbius- tai jau visai atskiros paslaugos. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau, kaip ten VMI irodyt ar del grudu pardavimo skambinai ar kokiom mergom, nemanau ,kad VMI aiskinsis is isklotines kam numeriai priklauso, todel ukininkams, kaip aikina VMI pas mus TIK 50% PVM galima susigrazinti.

aš šito dalyko irgi klausiau VMI el paštu atsiuntė atsakymą kurį išsispausdinau ir prisegiau prie dokumentų ...

o tame el laiške rašoma , kad jei ūkininkas savo reikmėms turi kitą telefoną ir dar jei jis jo vardu registruotas , tai tada rašo laisvos formos aktą kuriuo pažymi , kad tel Nrxxxxxxxxxxx priskiriamas ūkiui ir dar prideda , kad savo reikmėms naudoja tel Nrxxxxxxxxx . Tada tel. išlaidas 100% galima atskaityti kaip paslaugų mokestį .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...