Jump to content

Ūkio pajamos ir sąnaudos


Recommended Posts

ryte atsispausdinau forma fr0457, dabar sedejau, atsidariau pildymo instrukcija, na ir ziuriu, kad niekaip man galai nesueina ... :) pasirodo yra nauja formos versija nuo 2009-12-28, bet man toks jausmas, kad ja idejo tai tik siandien ...

matyt tas seminaras dave naudos

idedu linka jei ka http://www.vmi.lt/formos/pdf/FR0457%20(2).pdf

Ši forma skirta pildymui nuo 2010m.Mačiau ja prieš savaite VMI.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 236
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

  • po 3 savaičių...
... :icon-confused:http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2= kaip suprantu 100% vertės įsigyto ilgalaikio turto į atskaitymus traukt negalima :icon-question: , ar ne taip įskaičiau :icon-question: nebesuvedu...

Šitas klausimas ir diskusija ilgai man nedavė ramybės. Ir pagaliau buhalterinėje spaudoje radau gana įdomų (tik abejoju ar neprasilenkiantį su sveiku protu) paaiškinimą dėl to 90 proc. priskyrimo pagal VIRGILIJAUS įdėtą nuorodą.

Pvz.

Ūkininkas, PVM mokėtojas, įsigijo traktorių už 150 000 Lt, PVM- 31500 Lt. Kadangi traktorius bus naudojamas tiek ūkininko ekonominei veiklai (apmokestinamai PVM) vykdyti, tiek asmeniniame ūkyje, ūkininkas deklaravo ( :eusa-think: ), kad traktorius ekonominei veiklai (apmokestinamai PVM) vykdyti bus naudojamas 90 proc. Todėl ūkininkas turi teisę traukti į atskaitą 28 350 (31500x90 proc.) pirkimo PVM ir šią PVM sumą deklaruoti PVM deklaracijos FR0600 formoje.

Ūkininkas šiam traktoriui įsigijo degalų už 2500 Lt (jų pirkimo PVM sudaro 525 Lt), atsarginių dalių - už 2000 Lt (pirkimo PVM 420 Lt). Taigi ūkininkas taip pat turi teisę traukti į PVM atskaitą 90 proc. degalų ir atsarginių dalių pirkimo PVM, t.y. 851 Lt ((525+420)x0,9).

Tai va, man, kaip visada, kyla marios klausimų. O tai kas jei ūkininkas neturi asmeninio ūkio? 10 a daržui traktoriaus reikia?? Ar su lėkštėm tą žemę varysi?

Beveik visi jau pateikėt tą ilgalaikio turto priskyrimo deklaraciją. Kiek visdėlto procentų nurodėt? Jei visi nurodėt 100, tai kodėl iki šiol VMI nieko nesako? Juk ne visi teikėt paskutinę metų dieną. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

... :icon-confused:http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2= kaip suprantu 100% vertės įsigyto ilgalaikio turto į atskaitymus traukt negalima :icon-question: , ar ne taip įskaičiau :icon-question: nebesuvedu...

Šitas klausimas ir diskusija ilgai man nedavė ramybės. Ir pagaliau buhalterinėje spaudoje radau gana įdomų (tik abejoju ar neprasilenkiantį su sveiku protu) paaiškinimą dėl to 90 proc. priskyrimo pagal VIRGILIJAUS įdėtą nuorodą.

Pvz.

Ūkininkas, PVM mokėtojas, įsigijo traktorių už 150 000 Lt, PVM- 31500 Lt. Kadangi traktorius bus naudojamas tiek ūkininko ekonominei veiklai (apmokestinamai PVM) vykdyti, tiek asmeniniame ūkyje, ūkininkas deklaravo ( :eusa-think: ), kad traktorius ekonominei veiklai (apmokestinamai PVM) vykdyti bus naudojamas 90 proc. Todėl ūkininkas turi teisę traukti į atskaitą 28 350 (31500x90 proc.) pirkimo PVM ir šią PVM sumą deklaruoti PVM deklaracijos FR0600 formoje.

Ūkininkas šiam traktoriui įsigijo degalų už 2500 Lt (jų pirkimo PVM sudaro 525 Lt), atsarginių dalių - už 2000 Lt (pirkimo PVM 420 Lt). Taigi ūkininkas taip pat turi teisę traukti į PVM atskaitą 90 proc. degalų ir atsarginių dalių pirkimo PVM, t.y. 851 Lt ((525+420)x0,9).

Tai va, man, kaip visada, kyla marios klausimų. O tai kas jei ūkininkas neturi asmeninio ūkio? 10 a daržui traktoriaus reikia?? Ar su lėkštėm tą žemę varysi?

Beveik visi jau pateikėt tą ilgalaikio turto priskyrimo deklaraciją. Kiek visdėlto procentų nurodėt? Jei visi nurodėt 100, tai kodėl iki šiol VMI nieko nesako? Juk ne visi teikėt paskutinę metų dieną. :eusa-think:

idomu kaip yra jei ukininkas turi koki sena traktoriuka (kad ir motobloka kuris neregistruojams ), o tai naujo negali traukti 100 %?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

... :icon-confused:http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2= kaip suprantu 100% vertės įsigyto ilgalaikio turto į atskaitymus traukt negalima :icon-question: , ar ne taip įskaičiau :icon-question: nebesuvedu...

Šitas klausimas ir diskusija ilgai man nedavė ramybės.

Ir dar prie to pačio.

Vienam VMI leidinyje ūkininkams radau įdomų sakinį. Citata - "Žemės ūkio veiklą vykdantis gyventojas gali skaičiuoti veikloje naudojamo ilgalaikio materialus turto nusidėvėjimą ir šias išlaidas priskirti leidžiamiems atskaitymams, jei turtas:

• priklauso žemės ūkio veiklą vykdančiam gyventojui nuosavybės teise arba gautas pagal lizingo (finansinės nuomos) sutartį, kurioje numatytas nuosavybės teisės perėjimas, ir

100 proc. naudojamas tik žemės ūkio individualioje veikloje, ir

• deklaruotas Deklaracijoje FR0457."

Tai kaip čia dabar gaunasi - galima priskirti 90 proc., bet naudojamas turi būti 100 proc. :eusa-think:

Teko pasisknisti po VMI duomenų bazę ir vienam išaiškinime to 100 proc. jau neradau. :eusa-doh:

Nežinau kaip kitiems, bet man aišku, kad niekas neaišku. :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm gerai, prie to pačio.

...manau mažiau reik sukt galvą ir pasielgt kaip UNIA rašo..nors aš irgi priskyriau viską 100% išskyrus lengv.auto tik 50...kadangi dabar skaičiuoju iš naujo FR0457...tai vieną lengv. auto priskirsiu 100 ,o kitą 90%...ir dar manau gyvenamąjį namą 20% įtraukt visą kitą... ūk pastatai , ž.ū.t.-100%..o daržą įdirbs kaimynas, kaip unia sako , aišku būtų galima kaip ir Virgis. ...kokį traktoriuką -90% bet...ir vsio ...kas pasakys -kur bus pažeista įstatymo ABC :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gavau ,iš mokesčių info, iš seminaro,ir iškilo klausimėlis.(kur raudonai išskirtas)Jūs man paaiškinkit praktiškai su pavyzdžiais kaip suprast.?Suprantu,kad nėr ko čia nesuprast,bet vistiek nesuprantu, :icon-redface: tai jei gauni 100 000pajamų,o leidžiamų atskaitymų yra 120 000,tai ką 20 000 negaliu traukt ar kaip čia ,visai susipainiojau. :eusa-think: Užveskit ant teisingo kelio.

Kaupimo principo taikymo ypatumai:

Pripažįstant pajamas pagal kaupimo principą, suteikiama teisė mokestinio laikotarpio nuostolius perkelti į kitus mokestinius laikotarpius;

Kai pajamos pripažįstamos jų gavimo momentu - leidžiamų atskaitymų suma negali viršyti per tą mokestinį laikotarpį gautų veiklos pajamų.

Nuostoliai apskaičiuojami - iš veiklos pajamų atėmus neapmokestinamąsias pajamas ir leidžiamus atskaitymus.

Nuostolius galima perkelti neribotą laiką; perkėlimas nutraukiamas tik tada, kai gyventojas nutraukia veiklą dėl kurios jie susidarė;

Iš skirtingų veiklos rūšių susidarę mokestiniai nuostoliai gali būti dengiami tik tos veiklos rūšies dėl kurios susidarė, pajamomis.

Jeigu nuostoliai gaunami ilgiau negu vieną mokestinį laikotarpį, pirmiausia perkeliami ankstesnių laikotarpių mokestiniai nuostoliai. Vėliau patirti mokestiniai nuostoliai perkeliami tik padengus ankstesnių laikotarpių mokestinius nuostolius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai čia ir yra skirtumas, kad vedant dvejybinę buhalteriją (o ji ir vadovaujasi kaupimo principu), nuostolį gali atskaityt. Tada pajamos pripažįstamos pagal SF išrašymo datą.

Taip vadinamoj žalioj knygoj apskaita vedama ne pagal tai kada išrašytas pardavimo dokumentas, bet pagal tai, kada gauti pinigai. Iš čia ir išlipa tas momentas, kad negali išleisti daugiau pinigų (t.y. kažką pirkti) nei jų ateina pas tave. Kadangi ūkininkas yra kaip ir individuali veikla. O tokia veikla negali būti nuostolinga.

Man, kaip buhalterei, užkliūna toks dalykas. Apskaitą vedi kaupimo principu, o kai deklaruoji metinėj deklaracijoj tai reikia rodyti realiai gautus pinigus, t.y. kiek pirkėjai sumokėjo. Mąstant logiškai metinė deklaracija turėtų sutapti su mėnesinėm (ar pusmetinėm) PVM deklaracijom (čia kalba apie tuos, kurie yra PVM mokėtojai).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu kad ne. Jei baigei su nuostoliu tai ne su nuliu.

Bandysiu paaiškinti su įmonės pvz. Įmonė pildo pelno mokesčio deklaraciją (ūkininkai pildys GPM). Ten įrašai pajamas, sąnaudas, taip pat yra tokių sąnaudų, kurios nepripažįstamos leidžiamais atskaitymais. Vienžo, supildai pagal buhalterinius duomenis. Ir gale gaunasi, kad gavai 2000 Lt nuostolį. Vadinasi GPM tau mokėt nereiks.

Sekančiais metais vėl pildai tą deklaraciją. Vėl surašai visus duomenis. Gauni, kad pelno 6000 Lt. Ir toj deklaracijoj bus eilutė, kurioje įrašysi praeitų metų 2000 Lt nuostolį. Jei negalima būtų to nuostolio perkelti, tai GPM tektų mokėti nuo 6000 Lt. Kadangi nuostolius leidžia perkelti (bent įmonėms tai 5 metus), tai GPM mokėsi nuo 4000 Lt.

Ponial? Ar vėl sunkiai buhalterskai paaiškinau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man, kaip buhalterei, užkliūna toks dalykas. Apskaitą vedi kaupimo principu, o kai deklaruoji metinėj deklaracijoj tai reikia rodyti realiai gautus pinigus, t.y. kiek pirkėjai sumokėjo. Mąstant logiškai metinė deklaracija turėtų sutapti su mėnesinėm (ar pusmetinėm) PVM deklaracijom (čia kalba apie tuos, kurie yra PVM mokėtojai).

..čia turit minty kai verčiasi atask. metai ir nėra galutinio atsiskaitymo.. :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus taip. Nes kaupimo principu pagal išrašytas SF gali būti pardavimų už milijoną (tas ir matysis PVM deklaracijose), o įplaukų tik 200000 (o šitas turės atsidurti GPM deklaracijoje). Bent taip buvo iki šiol, kol neapmokestino.

... tai ir deklaruosim 200000 ...tik va su tais leidžiamais atskaitymais :icon-question: ...o kaip manot apie tą variantą kur VMI siūlo:- nuo gautų pajamų 30% leidžiamų atskaitymų ir ...jokios buhalterijos :icon-exclaim: ..nu ... :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

... tai ir deklaruosim 200000 ...tik va su tais leidžiamais atskaitymais :icon-question: ...o kaip manot apie tą variantą kur VMI siūlo:- nuo gautų pajamų 30% leidžiamų atskaitymų ir ...jokios buhalterijos :icon-exclaim: ..nu ... :icon-wink:

Briedas yra tai ką VMI siūlo. Nes paprastai tų leidžiamų atskaitymų tikrai daugiau susidarys. 30% leidžiamų atskaitymų - tai jau 70 proc. ūkio pelningumas. :icon-eek: Net jei siūlytų 70 proc. aš dar pagalvočiau. Jei pajamos nedidelės tai gal ir apsimoka, bet su didelėm pajamom ir 10 proc. reiškia didelius pinigus.

Matai dėl tų 200000 deklaravimo aš ir suabejau. Nes jei supirkėjai nesumoka tais pačiais metais, tai didelis skaičius ūkių GPM deklaracijoj parodys minusą, t.y. sąnaudų daugiau nei pajamų (ir čia net pajamomis negali pavadinti, tai įplaukos). Tokiu atveju galima tik tada kai apskaita vedama piniginiu principu. O dabar pagal tokį deklaravimą aš matau tik vieną - dvejybinės ir piniginio principo buhalterijos sukryžminimą.

Gerai kažkur rašė - kai mūsų proto bokstai sugalvoja kokį mokestinį įstatymą, tai tegul duoda eiliniam buhalteriui, jis bent pasakys, kad buhalteriškai tai marazmas gaunasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir dar prie to pačio.

Vienam VMI leidinyje ūkininkams radau įdomų sakinį. Citata - "Žemės ūkio veiklą vykdantis gyventojas gali skaičiuoti veikloje naudojamo ilgalaikio materialus turto nusidėvėjimą ir šias išlaidas priskirti leidžiamiems atskaitymams, jei turtas:

• priklauso žemės ūkio veiklą vykdančiam gyventojui nuosavybės teise arba gautas pagal lizingo (finansinės nuomos) sutartį, kurioje numatytas nuosavybės teisės perėjimas, ir

100 proc. naudojamas tik žemės ūkio individualioje veikloje, ir

• deklaruotas Deklaracijoje FR0457."

Tai kaip čia dabar gaunasi - galima priskirti 90 proc., bet naudojamas turi būti 100 proc. :eusa-think:

Teko pasisknisti po VMI duomenų bazę ir vienam išaiškinime to 100 proc. jau neradau. :eusa-doh:

Nežinau kaip kitiems, bet man aišku, kad niekas neaišku. :eusa-shifty:

Ūkininkams neleidžia pilnai nudėvėt turto. Kad ir koks laužas bebūtų, bet jo likvidacinė vertė vistiek bus 10 proc. įsigijimo sumos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kaip čia dabar gaunasi - galima priskirti 90 proc., bet naudojamas turi būti 100 proc. :eusa-think:

:eusa-shifty:

Ūkininkams neleidžia pilnai nudėvėt turto. Kad ir koks laužas bebūtų, bet jo likvidacinė vertė vistiek bus 10 proc. įsigijimo sumos.

nu ne ....turto likutinė vertę gali nusistatyt pats nedaugiau 10% įsigyjimo vertės ir nemažiau 1Lt...o iki 90% vertės galima priskirt tą ilgalaikį turtą ,kurį esi numatęs naudot asmeninėms reikmėms ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkininkams neleidžia pilnai nudėvėt turto. Kad ir koks laužas bebūtų, bet jo likvidacinė vertė vistiek bus 10 proc. įsigijimo sumos.

Mes šnekam apie skirtingus dalykus. Ką jūs parašėte visa tai galioja pačiam nusidėvėjimo skaičiavimui. Aš tikrai norėčiau pamatyti tą įstatymą, nutarimą ir etc., kuriame sakoma, kad ūkininko technikos likutinė vertė turi būti 10 proc. Nes kiek teko skaityti, tai nusidėvėjimas skaičiuojamas pagal tą patį pelno mokesčio įstatymą kaip ir įmonėse. O ten pasakyta (VIRGILIJUS teisus) - ne daugiau 10 proc. ir nemažiau 1 Lt.

O priskyrimas veikloje vėl kitas dalykas. Jau rašiau pvz. kai tas skirtingas priskyrimas yra tada kai naudoji ir savo asmeniniam ūkiui, ir ūkininko ūkiui. Bet man visvien briedas gaunasi. O kaip tada, kai tu neturi to asmeninio ūkio? Arba tas asmeninis ūkis - 5-10 arų. Traktorių ten naudosi? Kombainą? O gal ten žmona rūtas augina? Va todėl aš ir nesuprantu tos marazminės lentelės, nes ji aiškiai prasilenkia su sveika logika. Juk ne visą techniką (pvz. pagal techninius parametrus) gali naudoti asmeniniame ūkyje. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..taigi ,jei asmeniniam daržely technikos nereik , tai visą ir priskiriam 100% ūkio veiklai...o jei numatom pvz lengvąjį auto naudot ir asmeniniams reikalams ,tai jį galim ūkio veiklai priskirt iki 90%, ..gyvenamas namas -pas mane vienas kambarys kaip ir" kontora" priskiriau 20% ūkio veiklai...taip nusidėvėjimas negalimas , bet.. eksplotavimo dalį išlaidų galėsiu įtraukt į leidžiamus atskaitymus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va, kad neleidžia. :eusa-naughty: Logiškai tai būtų teisinga, bet pagal tą lentukę gali tik 90 proc. priskirti.

...nu gi kad galima, ...skaitom kas virš tos lentukės parašyta :-Jei turtas naudojamas ne tik individualioje veikloje ir individualios veiklos turtui priskiriama tik tam tikra turto dali....ir t.t., o jei turtas naudojamas tik ind.veikloj tai ir visu100%

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man irgi užliuvo tas sakinys, kad "ne tik individualioje veikloje ". Ir tada 100 proc. priskyrimas būtų normalu. Bet buhalterių spaudoje teko skaityti, kad priskirti tiek kiek nurodyta toj lentukėj. Pasimečiau kaip ežiukas rūke. Gerai man kolegos sako - mažiau skaityk.

Būk geras, įmesk man tos lentukės nuorodą. Niekaip nerandu :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...