Jump to content

Gyventojų pajamų mokestis (GPM)


Recommended Posts

  • po 2 savaičių...

NPD taikomas TIK su darbo santykiais susijusioms pajamoms.

Yra neapmokestinama suma (apie 2320 €) jei kažką parduodi.

Notarė visai smegenis susuko.Situacija tokia parduoda žeme kuri buvo isigyta prieš nepilnai penkis metus kaina pirkimo tada rodė 1000litu.

tai kiek suprantu dabar pardavėjas gaudamas tris tukstančius euru. turėtu susimokėti GPM 15Proc.nuo 2700euru.Iš 3000euru minus 1000litu gaunasi kažkur apie 2700euru iš ju 15 proc. GPM gaunasi 405 eurai.

Notarė man aiškina kad vidutinė rinkos vertė šio sklypo registru centro duomenimis yra 987eurai.Anot jos iš sutartos kainas 3000euru reikia atimti 987eurus ir nuo gautos sumos 2013euru skaičiuoti GPM15proc. kuris šiuom atveju gaunasi 301,95euru.Tai kaip iš tikruju protingieji buhalteriai yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Notarė visai smegenis susuko.Situacija tokia parduoda žeme kuri buvo isigyta prieš nepilnai penkis metus kaina pirkimo tada rodė 1000litu.

tai kiek suprantu dabar pardavėjas gaudamas tris tukstančius euru. turėtu susimokėti GPM 15Proc.nuo 2700euru.Iš 3000euru minus 1000litu gaunasi kažkur apie 2700euru iš ju 15 proc. GPM gaunasi 405 eurai.

Notarė man aiškina kad vidutinė rinkos vertė šio sklypo registru centro duomenimis yra 987eurai.Anot jos iš sutartos kainas 3000euru reikia atimti 987eurus ir nuo gautos sumos 2013euru skaičiuoti GPM15proc. kuris šiuom atveju gaunasi 301,95euru.Tai kaip iš tikruju protingieji buhalteriai yra.

man atrodo kad turetu skaiciuotis taip: pardavimo kaina minus pirkimo kaina ir nuo skirtumo 15 proc gpm, notare kazka susipainiojo, ponia Dzukija manau patikslins aiskiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Virgis teisus. Nefigūruoja jokia rinkos vertė. Tik pirkimo ir pardavimo kainos. Čia paprasčiausiu atveju. Bet gal kartais turit notaro išrašytą sąskaitą kai žemę pirkot? Tada reiktų pridėt prie pirkimo kainos. T.p. ir su registrų centro sąskaita. O gal tam sklypui buvo daryti kokie kadastriniai matavimai. Tada ir tuos pinigus pliusuojam prie pirkimo kainos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi taip manau nes visada taip ir skaičiuodavom.

Prie to pačio jei parduodantis žeme yra lietuvos respublikos pilietis bet lietuvoje issiregistraves jau keturis metus ir savo gyvenama vieta deklaruoja švedijoje(ta prasme nutraukes visus santykius su LT) kas turi sumokėti GPM perkantis šiuo atveju aš ar jis vėliau kai gaus pinigus ir jei panores susimokės.Ta prasme man reikia dėl to nerimauti ar čia jau jo reikalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prasidėjo, nuo paklausimo kodėl toks didelis nuostolis, ten neva tai nma išvedė formulė ir nesueina pirkimai, pardavimai ir dotacijos, galiausiai priėjo prie lentelės su nuomininkams mokamus nuompinigius (nors iškart supratau, kad taip bus, bet vedė labai per aplinkui).Sprendimas: Išsiimti iš išlaidų (sąnaudos žemės nuomai) ir nieko Nebereikia pildyt, laimingi visi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi taip manau nes visada taip ir skaičiuodavom.

Prie to pačio jei parduodantis žeme yra lietuvos respublikos pilietis bet lietuvoje issiregistraves jau keturis metus ir savo gyvenama vieta deklaruoja švedijoje(ta prasme nutraukes visus santykius su LT) kas turi sumokėti GPM perkantis šiuo atveju aš ar jis vėliau kai gaus pinigus ir jei panores susimokės.Ta prasme man reikia dėl to nerimauti ar čia jau jo reikalas.

Jokio skirtumo, kad jis ne LT. Pardavimo sandoris laikomas įvykęs Lietuvoje. Ir atsakingas už GPM sumokėjimą bet kokiu atveju lieka pardavėjas. Ne tamstos reikalas kaip VMI iš jo išieškos tuos mokesčius. Jūs sutariat kainą, sumoki ir viskas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prasidėjo, nuo paklausimo kodėl toks didelis nuostolis, ten neva tai nma išvedė formulė ir nesueina pirkimai, pardavimai ir dotacijos, galiausiai priėjo prie lentelės su nuomininkams mokamus nuompinigius (nors iškart supratau, kad taip bus, bet vedė labai per aplinkui).Sprendimas: Išsiimti iš išlaidų (sąnaudos žemės nuomai) ir nieko Nebereikia pildyt, laimingi visi.

Na aišku, laimingiausi visi, kad gauna nelegalias pajamas ir VMI, bo viskas ant bliūduko pateikiama.. 

Vyrai, man atsibodo iš metų į metus kartot tą patį - turit n būdų susimažint apmokestinamą pelną ir tuo nesinaudojat. Čiuptelėjo VMI griežčiau už kiaušų, jūs jiems kepurę nukėlėt ir dar prišikt davėt.  :icon-evil:  Jie neturi jokios teisės reikalaut išimt nuomos sąnaudas iš apskaitos. Yra sutartys, yra mokėjimai. Ir jei VMI pati nesusitvarko su nuomotojais, tai prie ko čia jūs? Man visada tokiu atveju stebuklingai suveikia vienas vienintelis klausimas - "kokio įstatymo pagrindu aš privalau pateikt tokią informaciją". Ir jei jie atras, tada tegul daro kokį operatyvinį patikrinimą, o jūs tvarkingai pateikiat nuomos sutartis. Ir jokių lentukių. Aišku, RC tikrintis jie negali, bo ten pinigai kainuoja. Čia tik mūsų darbo laikas nulinės vertės šokant pagal jų dūdelę. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei aš turėčiau tokia gudria buhaltere, tai taip ir padaryčiau, bet...Kolkas dėl to nenukentėjo, o jei jie reikia, kad ant popieriaus nebūtų toks didelis nuostolis, tegu turisi, Lietuvoje juk įprasta turėti tinkama statistika.As nebūčiau tiesiogiai nukentėjęs, net ir pateikęs tuos skaičius, juo labiau, kad visa tai buvo atlikta bankiniais pavedimais. Bet nesinori pakišti žmogui kiaulės, juo labiau ėjo kalba apie 2012,2013 ir 2014 metus, ir dabar mokėti mokesčius kai tie pinigai senai išleisti, turėtų skaudėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesiog nebuvo poreikio stovėti, keli postai į viršų, klausiau ar man privaloma teikti tokius duomenis.Taip pat tariausi su savo buhaltere kaip elgtis, vmi darbuotoja čia taipogi savaip sužaidė, galvojau ignoruosiu ta jos prašymą, bet labai jau įkyri pasitaikė. Viskas tęsėsi apie mėnesį laiko, norėjosi, kad atsipi... Ir netrukdytų toliau darbuotis, nes darbo tai turiu pakankamai, ir pateikus tuos duomenis jokios garantijos, kad toliau nebylys į akis.O šiaip man atrodo kad geriau man susimokėt 5% negu jiem 15% nes kitaip atsiranda tokių kurie iš ūkininkų reikalauja 15% papildomai, o kai bus lygu tada ir teiksime tokius duomenis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

Gryztu vėl prie to pačio, ir vėl ta pati lentute šį kartą su nurodymu kuriame cituoja atp. Durniu ir bažnyčioje muša?

Skamba maždaug taip vadovaujantis mokesčių administravimo įstatymu nr 63-2243 33 straipsnių, nurodau pateikti žemės savininkų duomenys kurie reikalingi mokestinių prievolių vykdymo užtikrinimui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Skamba maždaug taip vadovaujantis mokesčių administravimo įstatymu nr 63-2243 33 straipsnių, nurodau pateikti žemės savininkų duomenys kurie reikalingi mokestinių prievolių vykdymo užtikrinimui.

33 straipsnis. Mokesčių administratoriaus teisės

Mokesčių administratorius (jo pareigūnas), atlikdamas jam pavestas funkcijas, turi teisę:

1) gauti iš asmenų, tarp jų iš kredito įstaigų, funkcijoms atlikti reikiamus duomenis ir dokumentų nuorašus, kompiuterinių laikmenų duomenis (kopijas) apie to arba kito asmens turtą, pajamas, išlaidas ir veiklą, naudotis savo ir kitų juridinių asmenų valdomų ar tvarkomų registrų, duomenų bazių informacija;

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

http://m.delfi.lt/ringas/article.php?id=72873572

Ciudai. Strategija kaip ir aiski agro... kaip daugiau zemiu prisigrobt

tai cia tures ir agro tokius mokescius padaryti, nes kitaip dauguma ukininku pereis i agro statusa. As jau dabar galvoju, kad jei dar karta pakels minimuma, darysiu zub'a ir nedaugiau 0.5 etato jame + dar biuletenis ziema kad i druskininkus pigiau nuvaziuot :).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai cia tures ir agro tokius mokescius padaryti, nes kitaip dauguma ukininku pereis i agro statusa. As jau dabar galvoju, kad jei dar karta pakels minimuma, darysiu zub'a ir nedaugiau 0.5 etato jame + dar biuletenis ziema kad i druskininkus pigiau nuvaziuot :).

Pašvieskit man per proto sutemas, kas yra "pereis į agro" kas čia per juridinis statusas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesuprantu tu konservų triedimo. Vakar pats Starkevičius klausė ir cituoju 15 min:

 

Konservatorių ir ūkininką Kazį Starkevičių domino, ar valdantieji ketina padidinti mokesčius ūkininkams, šiuo metu mokantiems ne 15, o 5 proc. GPM. S.Skvernelis atkreipė dėmesį, kad ūkininkai patys galėjo seniausiai paaiškinti visuomenei, ką jie uždirba, kiek mokesčių sumoka ir kodėl. „Vyrauja nesupratimas nuo ko skaičiuojasi mokesčiai, kad patiriamos išlaidos. Tai žemdirbių bendruomenės problema – paaiškinti, kad jie pelno, kaip tokio, neturi“, – sakė jis. Tai žemdirbių bendruomenės problema – paaiškinti, kad jie pelno, kaip tokio, neturi. Pasak S.Skvernelio, Lietuva nesugebėjo išsiderėti tiek ES išmokų, kad mūsų šalies ūkininkai galėtų konkuruoti su kitų šalių žemdirbiais. „Mes sužlugdytume žemės ūkį konkurencingumo prasme. Lai žmonės kol kas nesibaimina, ramiai dirba“, – nekelti mokesčių ūkininkams žadėjo jis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...