Jump to content

Gyventojų pajamų mokestis (GPM)


Recommended Posts

Matyt nesi matęs kaimo,nes nė vienas normalus ūkininkas tokių vėjų nekalbės.

na aš tik "popierinė" ūkininkė (gyvenimas privertė), bet susidaro toks vaizdas, kad tik tamsta imate paskolas iš bankų, mokate lizingus, perkate trąšas, kurą, sėklas. O kitiems ūkininkams viską aitvarai suneša. 

Jei jau taip nuvargintas kasdieninių darbų ir nėra sveikatos, tai gal laikas pagalvot apie ūkio specializacijos pakeitimą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

matau,kad esi filosofas,bet tu man išfilosofuok kaip reiks gyventi jei įves 6kartus didesnį pajamų mokestį.Jau 25m kaip ūkininkauju,iki šiol viską kišu į ūkį,pastoviai sėdžiu bankuose,nes reikia pirkti techniką,žemę ir dabar esu paėmęs 77000e paskolą,nes ėjau į programą.Už techniką turėjau sumokėt pradinę įmoką13600e,gerai,kad šiemet išmokėjo anksčiau išmokų avansą,tai šiaip taip sugraibiau tą sumą.Pajamų mokesčio sumoku apie 2000e,pagal dabar siūlomą tvarką turėčiau sumokėt apie 12000e,tai sakyk iš ko būčiau turėjęs mokėt tą įmoką,jei jau būtų buvę tokie mokesčiai?Toliau...paskolą ėmiau 3m,į mėnesį turėsiu mokėt po 1000e,pernai pirkau grėblį lizingu,moku po 300e.Moku sodrai,gyvulių produktyvumo kontrolei,buhalterinės apskaitos tvarkymui,toliau kombinuotieji pašarai,priedai,sėklinimo,veterinaro paslauga,kuras,trąšos,plėvelė beje kurią perku su mokėjimo atidėjimu nes neužtenka pinigų pavasarį nes yra daug pirkimų,toliau pastoviai kas nors sulūžta,o kaip žinia vakarietiškai technikai dalys labai brangios.Ir kai viską susumuoji žiūri,kad sėdi ant nulio,o be to mano vaikai yra ne kalės,aš jų nerengsiu nudevėtais skudurais,pagal tave aš turiu dirbt tam,kad išlaikyčiau bomžus,kad jie turėtų iš ko gert ir kurių neprisiprašysi,kad padėtų prie ūkio.pagal tave aš turiu maitintis kaip koks skurdžius,bijodamas nusipirkt skanesnį kąsnį,geresnį drabužį.Gyvenu senoje lūšnoje,nes niekada neatlieka pinigų pasistatyt naujam namui,važinėjuosi su senu trantu,vadinasi man nieko nereikia,tik mokėt mokesčius,paaiškink kaip juos man mokėt,kai pajamos vos dengia išlaidas,gal išrasi kažkokią genealią formulę ir už tai gausi ekonomikos nobelio premiją.Matyt nesi matęs kaimo,nes nė vienas normalus ūkininkas tokių vėjų nekalbės.

Na nebežinau ką jau tau ir sakyt. Aš tau įvairiais aforizmais, išraitymais bandau pasakyti, kad pas tave kažkas ne taip. Pradžioje galvojau, kad esi jau toks žmogus ir nenori suprasti kas darosi toliau už kiemo ir dar piktas.

Bet dabar matau, kad tu dar ir su skaičiais pykstiesi. O gal tave visi aplinkui apgaudinėja? Iš faktų sprendžiu, kad tai daro visi, pradedant valstybe baigiant tavo buhaltere. Arba karvės tavo kiaurais pilvais?

Tokios investicijos, pelnas kaip vienos šeimos vienetui - neprastas, visai padorus net.

Gal tu apsiskaičiavai ir nepasvėrei galimybių? Gal jau karvės tiek neišspaudžia iš keturių spenių kiek bankas prašo? Dėl to ir galai nesueina?

Aš šiaip jaunesnis už tamstą, bet pasiūlyčiau tada dalį pieninių į mėsinius keisti. Laiko atsiras. Pusę žemės apsėk grūdiniais.

Parduok perteklinę financiškai techniką. ( žinok, kaimynai juoksis ir apkalbės vienodai ar kai į prastesnį traktorių atsisėsi, ar kai bankrutuosi ) Skaičiuok kiekvieną judesį, įvertink ūkio kaštus, pajamas. Juk ne man mokinti. Bet plotus už patį dirbu kelis kartus didesnį. Jokių paskolų neimu, paramų jokių neimu. Technika tokia ir tiek kiek reikia. Ir tokiu būdu bendras ūkio investicinis porfelis siekia apie 500 000 eu. Ir vaikams lieka ir klientų poreikių patenkint nespėju. ir samdinių neturiu.

Žodžiu, nuo mokesčių nepabėgsi. O jei manęs klausi kas bus jei 6x pakils GPM. Atsakau: pelnas 6x sumažės, investicijų pavidalu. Koks man skirtumas ar kapitalas banke gulės ar ant pamatų stovės?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ną žinai man jau trūksta žodžių,tu viską supranti savaip,jei ką galiu pasakyt tiek,kad kiti ūkininkai yra dar blogesnėje padėtyje kaip aš,ypač kurie turi samdinių,pažystu tokių kurie būdami senyvo amžiaus šią vasarą išpardavė karves,nes nebegalėjo išlaikyti ūkio ir tu esi už tai,kad tokie būtų pasmerkti bankrotui su tokiais mokesčiais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ną žinai man jau trūksta žodžių,tu viską supranti savaip,jei ką galiu pasakyt tiek,kad kiti ūkininkai yra dar blogesnėje padėtyje kaip aš,ypač kurie turi samdinių,pažystu tokių kurie būdami senyvo amžiaus šią vasarą išpardavė karves,nes nebegalėjo išlaikyti ūkio ir tu esi už tai,kad tokie būtų pasmerkti bankrotui su tokiais mokesčiais.

Spartak - čiampion !!!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nebežinau ką jau tau ir sakyt. Aš tau įvairiais aforizmais, išraitymais bandau pasakyti, kad pas tave kažkas ne taip. Pradžioje galvojau, kad esi jau toks žmogus ir nenori suprasti kas darosi toliau už kiemo ir dar piktas.

Bet dabar matau, kad tu dar ir su skaičiais pykstiesi. O gal tave visi aplinkui apgaudinėja? Iš faktų sprendžiu, kad tai daro visi, pradedant valstybe baigiant tavo buhaltere. Arba karvės tavo kiaurais pilvais?

Tokios investicijos, pelnas kaip vienos šeimos vienetui - neprastas, visai padorus net.

Gal tu apsiskaičiavai ir nepasvėrei galimybių? Gal jau karvės tiek neišspaudžia iš keturių spenių kiek bankas prašo? Dėl to ir galai nesueina?

Aš šiaip jaunesnis už tamstą, bet pasiūlyčiau tada dalį pieninių į mėsinius keisti. Laiko atsiras. Pusę žemės apsėk grūdiniais.

Parduok perteklinę financiškai techniką. ( žinok, kaimynai juoksis ir apkalbės vienodai ar kai į prastesnį traktorių atsisėsi, ar kai bankrutuosi ) Skaičiuok kiekvieną judesį, įvertink ūkio kaštus, pajamas. Juk ne man mokinti. Bet plotus už patį dirbu kelis kartus didesnį. Jokių paskolų neimu, paramų jokių neimu. Technika tokia ir tiek kiek reikia. Ir tokiu būdu bendras ūkio investicinis porfelis siekia apie 500 000 eu. Ir vaikams lieka ir klientų poreikių patenkint nespėju. ir samdinių neturiu.

Žodžiu, nuo mokesčių nepabėgsi. O jei manęs klausi kas bus jei 6x pakils GPM. Atsakau: pelnas 6x sumažės, investicijų pavidalu. Koks man skirtumas ar kapitalas banke gulės ar ant pamatų stovės?

nė velnio aš nepiktas,viskas pakolkas gerai,ir karvių į mėsines nežadu keist,apie grūdines mūsų kalvotoje žemaitijoje nėra ko nė svajot,jau prieš 5m jų atsisakiau,tik mane neramina tas gpm.Sakai pas tave pelnas sumažės 6x,tik įdomu kaip,pernai stačiau už savo pinigus,be paramų mėšlidę,sumokėjau 24000e be pvm,buhalterė sakė,kad per 15m bus išskaičiuojama iki visiško nusidėvėjimo,technikai yra 5m,pastatams taip pat daug metų,o iš karto reikia sumokėt didelę sumą,tai kaip suprantu iš karto išlaidos iš pajamų neišsiskaičiuoja,jas turi dengt iš pelno.Kai perki žemę tai iš vis ją perki iš pelno.Virgis sakė,kad turiu 40000e pelno,taip teisybė,bet tų pinigų aš nematau,esu ir buhalterės klauses iš kur tokie pelnai.O ką čia apie save pasakojei,geriau neskiesk,manai imsiu ir patikėsiu,kad be paramų,paskolų,samdinių taip sukiesi,matyt aitvarai tau viską suneša.Pažystu ne vieną ūkininką kurie dalyvavo daug kartų programose,pastoviai sėdi bankuose ir vos suduria galą su galu,pagal tave visi durniai,visi su skaičiais pykstasi,nepasveria savo galimybių ir tt.tik tu vienintelis toks genijus.Pažiūrėk ūkinių gyvūnų registre kiek beliko karvių,šiandien pažiūrėjau ir apstulbau,nuo spalio 1 iki lapkričio1 neliko 5000 karvių,tai gal pasakysi,kad iš gero gyvenimo taip jos mažėja,arba visi pienininkai yra lochai ir nemoka ūkininkauti,tik tu vienintelis moki...ai jau pavargau su tavimi ginčytis,einu miegoti,nes rytoj reiks 5h keltis,8h atvažiuoja pienovežis iki to laiko reikia pamelžti karves ir sakai,kad visi vienodi dėl mokesčių,tik kažkodėl dirbantys[ne ūkininkai] tuo laiku kažkelintą sapną sapnuoja,o aš braidau po šūdą...labanakt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai galų gale koks skirtumas kaip apskaitą vesi. jei sąnaudos lenkia pajamas, tai nesvarbu kokia forma apskaita vedama.

dar pridėsiu,kad apskaitą vedu dvejybinę,nes einant į programas ją privaloma vest,čia ir arkliui aišku,taip pat ir pvm mokėtojas esu,o virgiui nedašunta,kad iškyla tokie klausimai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar pridėsiu,kad apskaitą vedu dvejybinę,nes einant į programas ją privaloma vest,čia ir arkliui aišku,taip pat ir pvm mokėtojas esu,o virgiui nedašunta,kad iškyla tokie klausimai.

teoriskai dar nesenai buvo neprivaloma dvejybine apskaita einat i kai kurias programas, bent naturiniems ukiams tai tas buvo tikrai neprivaloma, plius pvm moketojams yra galimybe supaprastinta tvarkyt apskaita, tai kad nevaizduok protingo kad supranti kas kitiems dasunta, o kas ne, nes pats net nezinai kur dingsta tavo tie 40t

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nė velnio aš nepiktas,viskas pakolkas gerai,ir karvių į mėsines nežadu keist,apie grūdines mūsų kalvotoje žemaitijoje nėra ko nė svajot,jau prieš 5m jų atsisakiau,tik mane neramina tas gpm.Sakai pas tave pelnas sumažės 6x,tik įdomu kaip,pernai stačiau už savo pinigus,be paramų mėšlidę,sumokėjau 24000e be pvm,buhalterė sakė,kad per 15m bus išskaičiuojama iki visiško nusidėvėjimo,technikai yra 5m,pastatams taip pat daug metų,o iš karto reikia sumokėt didelę sumą,tai kaip suprantu iš karto išlaidos iš pajamų neišsiskaičiuoja,jas turi dengt iš pelno.Kai perki žemę tai iš vis ją perki iš pelno.Virgis sakė,kad turiu 40000e pelno,taip teisybė,bet tų pinigų aš nematau,esu ir buhalterės klauses iš kur tokie pelnai.O ką čia apie save pasakojei,geriau neskiesk,manai imsiu ir patikėsiu,kad be paramų,paskolų,samdinių taip sukiesi,matyt aitvarai tau viską suneša.Pažystu ne vieną ūkininką kurie dalyvavo daug kartų programose,pastoviai sėdi bankuose ir vos suduria galą su galu,pagal tave visi durniai,visi su skaičiais pykstasi,nepasveria savo galimybių ir tt.tik tu vienintelis toks genijus.Pažiūrėk ūkinių gyvūnų registre kiek beliko karvių,šiandien pažiūrėjau ir apstulbau,nuo spalio 1 iki lapkričio1 neliko 5000 karvių,tai gal pasakysi,kad iš gero gyvenimo taip jos mažėja,arba visi pienininkai yra lochai ir nemoka ūkininkauti,tik tu vienintelis moki...ai jau pavargau su tavimi ginčytis,einu miegoti,nes rytoj reiks 5h keltis,8h atvažiuoja pienovežis iki to laiko reikia pamelžti karves ir sakai,kad visi vienodi dėl mokesčių,tik kažkodėl dirbantys[ne ūkininkai] tuo laiku kažkelintą sapną sapnuoja,o aš braidau po šūdą...labanakt.

gera idėja. pamiegok.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu per krizinius metus 40 t uzdirba pieninikai is tokio ukio, tai gal nebuvo taip blogai kaip buvo kalbama? Juokauju, zinoma, skaiciai ne praejusiu metu. Tik prideciau, kad tie 29 proc yra apjungiami mokesciai su sodra, o sodros reikalai pas ukininkus visiskai kitokie nei dirbantiems, nesigilinsiu. GPM realistiskai galetu suvienodinti su dirbanciais pagal darbo sutartis, t.y gali padidinti iki 15 proc. 

 

Ziurint is kitos puses, ukininkai tikrai dazniauiai viska sukisa i uki, perka technika, abosliuti dauguma su pvm, tai pvm nueina i biudzeta, i ta pati katila kaip ir gpm, taigi, duokle valstybei kaip ir aiduodama. Kita vertus, pagal darbo sutartis dirbdami irgi viska isleidzia pragyvenimui, sumoka ta pati pvm, tai zemdirbiai is esmes turi palankesnes mokestines salygas. Pirkdami nauja technika pinigus sutelkia labai siauroje asmenu grupeje - ewu, dojaus, kesko akcininku saskaitose ir patenkini savo moralinius pojucius kelioms dienoms - pasidziaugi nauju daiktu. Ir taip pasaka be galo, tada viena diena belekdamas, bekeldamas uki gauni insulta, infarkta, ukis stagnuoja, pats esi pusiau darzove metu kitus. Cia pesimistiskai, optimistiskai sukrausi turtus vaikams.

 

Filosofiskai ziurint, reiketu karvei uzauginti vaikus, isleisti i mokslus, kelis metus pataupyt, parduoti uki pakilime, nusipirkti kompaktiska trobesi senatvei, ziema gyvent kokioj tenerifej, vasara Lietuvoj kaip kokie vokieciai ar britai. Va tada ir ateis tau atpildas uz karves uodega didele gyvenimo dali. Bet esu tikras, kad taip daugelio gyvenimai nesibaigs. leksim, dirbsim...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu per krizinius metus 40 t uzdirba pieninikai is tokio ukio, tai gal nebuvo taip blogai kaip buvo kalbama? Juokauju, zinoma, skaiciai ne praejusiu metu. Tik prideciau, kad tie 29 proc yra apjungiami mokesciai su sodra, o sodros reikalai pas ukininkus visiskai kitokie nei dirbantiems, nesigilinsiu. GPM realistiskai galetu suvienodinti su dirbanciais pagal darbo sutartis, t.y gali padidinti iki 15 proc. 

 

Ziurint is kitos puses, ukininkai tikrai dazniauiai viska sukisa i uki, perka technika, abosliuti dauguma su pvm, tai pvm nueina i biudzeta, i ta pati katila kaip ir gpm, taigi, duokle valstybei kaip ir aiduodama. Kita vertus, pagal darbo sutartis dirbdami irgi viska isleidzia pragyvenimui, sumoka ta pati pvm, tai zemdirbiai is esmes turi palankesnes mokestines salygas. Pirkdami nauja technika pinigus sutelkia labai siauroje asmenu grupeje - ewu, dojaus, kesko akcininku saskaitose ir patenkini savo moralinius pojucius kelioms dienoms - pasidziaugi nauju daiktu. Ir taip pasaka be galo, tada viena diena belekdamas, bekeldamas uki gauni insulta, infarkta, ukis stagnuoja, pats esi pusiau darzove metu kitus. Cia pesimistiskai, optimistiskai sukrausi turtus vaikams.

 

Filosofiskai ziurint, reiketu karvei uzauginti vaikus, isleisti i mokslus, kelis metus pataupyt, parduoti uki pakilime, nusipirkti kompaktiska trobesi senatvei, ziema gyvent kokioj tenerifej, vasara Lietuvoj kaip kokie vokieciai ar britai. Va tada ir ateis tau atpildas uz karves uodega didele gyvenimo dali. Bet esu tikras, kad taip daugelio gyvenimai nesibaigs. leksim, dirbsim...

nieko asmeniško, bet kaip gražu skaitytis plačias ir sklandžias tokio pat žmogaus mintis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

teoriskai dar nesenai buvo neprivaloma dvejybine apskaita einat i kai kurias programas, bent naturiniems ukiams tai tas buvo tikrai neprivaloma, plius pvm moketojams yra galimybe supaprastinta tvarkyt apskaita, tai kad nevaizduok protingo kad supranti kas kitiems dasunta, o kas ne, nes pats net nezinai kur dingsta tavo tie 40t

Kur dingsta tie 40000? Pelnas tai nėra pinigai banko sąskaitoj ar kišenėj. Pirmiausia tai iš kur pieno ūkyje atsiranda toks pelnas? Sorry, bet per savo ne vienų metų praktiką ūkininkų buhalterijoj dar nesusidūriau su tokiu pelnu pieno ūkyje. Jis košmariškai didelis. Todėl tik galiu spėti daug išlaidų ūkyje yra be dokumentų (juk tada pigiau), juodais mokama pvz už žemės nuomą. Trumpai tariant, pajamos yra, o sąnaudų ne. Kitas variantas kur dingsta tie pinigai - pasižiūrėkit pinigų srautų ataskaitos eilutę kur pinigų išėmimas iš ūkio. Ten turėtų būt nemaža suma, nes kaip Karvė rašė "mano vaikai yra ne kalės,aš jų nerengsiu nudevėtais skudurais". Gal pas žmogų tiesiog nepamatuotos savo galimybėm išlaidos? Mes visi savo vaikus mylim, todėl ir ariam už penkis, kad vaikas turėtų batus už 200 €, BMW, butą, o jei buvo vidurinėj mokykloj tinginys ir nepakliuvo į nemokamą mokslą, tai ir prestižinius mokslus (mokamus) parūpinam. 

Ir pabaigai labai paprastas patarimas. Pabandykit savo ūkio buhalteriją parodyt kitam buhalteriui. Nesakau, kad Jūsų bloga, bet tik šiais metais jau 2 kartus mačiau kaip tiesioginės išmokos GPM deklaracijoj virsta apmokestinamom pajamom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Karve, o kodėl pas mus ūkininkai turi būti išskirtinė kasta ir mokėti mažiau nei kiti dirbantieji? Jūs sunkiai dirbate? Taip, su tuo sutinku. Bet juk ir gamyklos darbininkas dirba. O kartais ir sunkiau nei ūkininkas. Ir ne tas standartines 8 valandas. Dažniausiai dar būna, kad apmoka tik už tas 8. O dabar palyginkit kiek mokesčių jis moka, o kiek ūkininkas.

Kitas pastebėjimas - tas gamyklos darbininkas neturi neapmokestinamų pajamų kaip pvz ūkininko gaunamos tiesioginės išmokos. Taip pat tas darbininkas negali iš įmonės išsiimti lėšų savo reikmėm, kurios tik pas vienintelius ūkininkus yra neapmokestinamos. Ūkininkai GPM moka nuo pelno. O ar tikrai jie jo daug turi? 

 

 

 

Juokaujat, ane? Ukininkas dirba ne tik eiliniu darbininku, jis dar ir agronomas, veterinaras, zootechnikas, inžinierius, vadybininkas, tiekėjas... galima vardint ir vardint. Realiai dauguma ūkininkų nedirba tik miegodami, likusį paros laiką jie dirba ir rūpinasi ūkio reikalais. Tai norite jį matyti jį  prie minimumus gaunančių mažai kvalifikuotų fabriko darbininkų?  Ir sulyginate indelius į ekonomiką? Darbininkas visas pajamas skiria savo asmeninėms reikmėms, o ūkininko didžioji dalis pelno skirta ūkio reikmėms. Kokias perspektyvas matytumėt ūkiui, kurio sąskaitoje tik plius minus asmenines ūkininko išlaidas dengianti suma? 

Aplamai, jeigu keltų tą mokestį ūkininkams, tai turėtų būti progresinis mokestis ir pats ponas Karbauskis tuos 29% tegul ir moka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Juokaujat, ane? Ukininkas dirba ne tik eiliniu darbininku, jis dar ir agronomas, veterinaras, zootechnikas, inžinierius, vadybininkas, tiekėjas... galima vardint ir vardint. Realiai dauguma ūkininkų nedirba tik miegodami, likusį paros laiką jie dirba ir rūpinasi ūkio reikalais. Tai norite jį matyti jį  prie minimumus gaunančių mažai kvalifikuotų fabriko darbininkų?  Ir sulyginate indelius į ekonomiką? Darbininkas visas pajamas skiria savo asmeninėms reikmėms, o ūkininko didžioji dalis pelno skirta ūkio reikmėms. Kokias perspektyvas matytumėt ūkiui, kurio sąskaitoje tik plius minus asmenines ūkininko išlaidas dengianti suma? 

Aplamai, jeigu keltų tą mokestį ūkininkams, tai turėtų būti progresinis mokestis ir pats ponas Karbauskis tuos 29% tegul ir moka.

 

... brangieji. baigiame šias pjautynes. jos kilo Starkevičiui iš konteksto paėmus kelias frazes. Tai rodo, kaip politikų neatsakingumas ir noras kritikuoti politinius oponentus gali sukelti pilietinį karą. Štai ir mes dabar vienas kitą "gydome" ir tuojau pat atsiras asmeniškumai. Geriau savo mintis siųskime kaimo reikalų komitetui, ŽŪR, vyriausybei, kvieskime į susitikimą idėjos autorius, tokiu keliu eikime į tiesą.

Dar vienas pastebėjimas, dalis mūsų žvelgia į apskaitą, į mokesčių suvokimą, į ūkio ekonominę dalį plačiai užmerktomis akimis.

Sureikšmina save kaip vienetą. Deja daugeliu atveju mes turime išmintingai nutylėti ar tinkamai pakreipti respondentų mintis.

Patys matote kokia nuomonė visuomenėje yra susidariusi apie ūkininkus. Ir ne veltui. Parodykite man nors vieną kitą verslo sritį, kur būtų mokama subsidija, kur gali grynintis neatsakingai pinigus, kur kompensuoja ES pirkimus ir dar daug kitų niuansų.

Nevykime Dievo į medį. Nes joks kitas verslas to neturi.

Ir asmeninis patarimas, perskaitykime bent po kartą ekonimikos, apskaitos ir rinkodaros pradmenis. Nes paskaičius komentarus, matosi žiojėjanti juodoji skylė.

Taip pat paprašysiu dar kartą gerbti kitų profesijų atstovus. Priminsiu, kad kiekvienas, nesvarbu koks, gerai padarytas darbas yra labai sunkus darbas. O mes ūkininkai turime milžinišką persvarą prieš kitus. Mes valdome savo laiką ir savo idėjas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Juokaujat, ane? Ukininkas dirba ne tik eiliniu darbininku, jis dar ir agronomas, veterinaras, zootechnikas, inžinierius, vadybininkas, tiekėjas... galima vardint ir vardint. Realiai dauguma ūkininkų nedirba tik miegodami, likusį paros laiką jie dirba ir rūpinasi ūkio reikalais. Tai norite jį matyti jį  prie minimumus gaunančių mažai kvalifikuotų fabriko darbininkų?  Ir sulyginate indelius į ekonomiką? Darbininkas visas pajamas skiria savo asmeninėms reikmėms, o ūkininko didžioji dalis pelno skirta ūkio reikmėms. Kokias perspektyvas matytumėt ūkiui, kurio sąskaitoje tik plius minus asmenines ūkininko išlaidas dengianti suma? 

Aplamai, jeigu keltų tą mokestį ūkininkams, tai turėtų būti progresinis mokestis ir pats ponas Karbauskis tuos 29% tegul ir moka.

 

Aukso žodžiai,aš tą patį sakau,o dzūkija ir biesas priešingai,nes matosi,kad jie yra pseudoūkininkai,kažin ar yra matę kaip dirba ūkininkai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu per krizinius metus 40 t uzdirba pieninikai is tokio ukio, tai gal nebuvo taip blogai kaip buvo kalbama? Juokauju, zinoma, skaiciai ne praejusiu metu. Tik prideciau, kad tie 29 proc yra apjungiami mokesciai su sodra, o sodros reikalai pas ukininkus visiskai kitokie nei dirbantiems, nesigilinsiu. GPM realistiskai galetu suvienodinti su dirbanciais pagal darbo sutartis, t.y gali padidinti iki 15 proc. 

 

Ziurint is kitos puses, ukininkai tikrai dazniauiai viska sukisa i uki, perka technika, abosliuti dauguma su pvm, tai pvm nueina i biudzeta, i ta pati katila kaip ir gpm, taigi, duokle valstybei kaip ir aiduodama. Kita vertus, pagal darbo sutartis dirbdami irgi viska isleidzia pragyvenimui, sumoka ta pati pvm, tai zemdirbiai is esmes turi palankesnes mokestines salygas. Pirkdami nauja technika pinigus sutelkia labai siauroje asmenu grupeje - ewu, dojaus, kesko akcininku saskaitose ir patenkini savo moralinius pojucius kelioms dienoms - pasidziaugi nauju daiktu. Ir taip pasaka be galo, tada viena diena belekdamas, bekeldamas uki gauni insulta, infarkta, ukis stagnuoja, pats esi pusiau darzove metu kitus. Cia pesimistiskai, optimistiskai sukrausi turtus vaikams.

 

Filosofiskai ziurint, reiketu karvei uzauginti vaikus, isleisti i mokslus, kelis metus pataupyt, parduoti uki pakilime, nusipirkti kompaktiska trobesi senatvei, ziema gyvent kokioj tenerifej, vasara Lietuvoj kaip kokie vokieciai ar britai. Va tada ir ateis tau atpildas uz karves uodega didele gyvenimo dali. Bet esu tikras, kad taip daugelio gyvenimai nesibaigs. leksim, dirbsim...

taip uždirbau,bet tą pelną uždirbau savo kruvinu prakaitu,nes samdinių neturiu,viską pasidirbam su žmona patys,vaikai dar maži pagalbininkai,sūnui-13,dukrai-9.Karvių turiu 40,jos labai produktyvios,mažai turi somatinių lastelių,todėl gaunu 2cnt priedą už gerą kokybę,viską darome apgalvotai,per krizę karvėm nesumažinom jokių priedų,kad paskui nenukentėtų sveikatingumas,dirbam neskaičiuodami valandų,todėl ir yra toks pelnas ir aš juo su niekuo nežadu dalytis,nes jis yra mano su žmona dėka.Pažystu tokių ūkininkų kurie ūkininkauja nemokšiškai,arba labai girtauja,todėl pas juos tikras bardakas,jie gyvena tik iš išmokų ir pas juos vietoj pelno-nuostoliai,jie nyra prasiskolinę.Dzūkija sako-itaria,kad pas mane daug kas be dokumentų,atsakau:kaip tik viskas su dokumentais,kiekvieną mažmožį perku su sąskaita-faktūra,nieko neperku iš tų kurie nerašo sąskaitų-faktūrų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Karve, visi kas moka skaičiuoti nors kažkiek mato kad tavo 40000 pelnas iš 40 karvių yra nerealus, pats tu tokių pinigų ir nematai ir kaip matosi nelabai gali paaiškinti kaip tavo apskaitoje jis toks gaunasi ir tau Dzūkija davė labai gera patarimą tai kad gal pasinaudok juo :icon-wink:

realus ar nerealus,bet jis toks yra,gal atsiūsti pelno-nuostolių ataskaitą ir įsitikinsit.Kad jis toks ir yra,bet piniguose nesimaudau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aukso žodžiai,aš tą patį sakau,o dzūkija ir biesas priešingai,nes matosi,kad jie yra pseudoūkininkai,kažin ar yra matę kaip dirba ūkininkai.

Na šiaip tai aš ir neesu reali ūkininkė, mane tik gyvenimas privertė ja tapt, nes teko "laimė" nusipirkt namą, kuris pastatytas kaip ūkininko sodyba. Ir tikrai neesu čiupinėjusi to žemės ūkio apart daržų ravėjimo. Aš net kviečių nuo rugių neskiriu. Bet.... Aš dirbu su ūkininko ūkio skaičiais. Todėl matau iš kur kas atsiranda ir kur kas išnyksta, kur buhalterio padaryta kliurka, o kur ūkininkas nesusitvarko arba neatsakingai elgiasi su savo ūkio pinigais.

P.S. Aš netikiu, kad bus iki tiek padidintas GPM tarifas ūkininkams. Na iki 15 proc. realu, bet norit kelt iki 29 proc. čia jau reik keist GPM įstatymą įvedant absoliučiai naują tarifą (tokio dabar net nėra) ir tai nėra taip paprasta. 

 

Vaikinai, visi mes dirbam. Tik kažkodėl kai kurie įsivaizduoja jog jie dirba už kitus daugiau ir yra vertingesni. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...