Jump to content

kieto kuro katilo pasirinkimas


jancauskas

Recommended Posts

Prieš 8 valandas, viktorass pranešimas:

Kuria prasme ,,ant bombos,,

Jei talpa kaip senovei už namo tai dzin. Bet jei vidui tai man bomba.

Prieš 7 valandas, sole pranešimas:

Elektrą namie naudojat ar išjungę, nes maža kas gali įvykti? :icon-mrgreen:

Šiaip šio sarkazmo nelabai supratau, bet šį kartą tau atleisiu :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, PArty pranešimas:

Nevisi ,nevisi ...kai  papuola nekokybiškas balionas  tada suvoki kad daugiau  bombos namie nebebus...

Tai išeitų kad, Sauridos visa bateriją balionų namo pašonėje laikytų tik beprotis... Nors pats irgi laukiu dienos kada išnešiu von iš namų tą senieną.  Nu bet chebra, saliara, ji nekalta, gi jei ne ji - tai ir ne mes. Kaip kupranugaris turi kupras vandeniui, taip mes bačkas saliarkutei. Ir kuo didesnės tuo geriau, o pavojus būna tik kai jos ištuštėja :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne tai galima, pasistatyt dujinę viryklę, dyzelinį katilą, dar dėl visa ko jei jis sugestų, dar ir sauridos spintą pastatyti ir kaip minėjo, dar galima ant vienos rozetės sujungt visus namo el įtaisus. Čia kaip kam maloniau gyventi :)

prieš 33 minutes , jevgenijus pranešimas:

Tai išeitų kad, Sauridos visa bateriją balionų namo pašonėje laikytų tik beprotis... 

Tikrai taip. Vien dėl ekonominės pusės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 44 minutes , dumoju pranešimas:

O šiaip, įdomumo dėlei, jūs turite nusistatymą prieš šilumos siurblius, kad dar k mąstot į namus visus šituos brūdus statytis? 

Aš manau nėra “geriausio pečiaus", yra tas kuris tenkina skirtingus poreikius, reikalavimus ir net isitikinimus. Pvz. mano kriterijai buvo tokie, Nekasdienine pisliava, Ne mojavimui kirviu ir kad Nieko nekainuotu šiluma. Kiti “matuoja" kitaip, tai ir pasirinkimai kiti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , jevgenijus pranešimas:

Aš manau nėra “geriausio pečiaus", yra tas kuris tenkina skirtingus poreikius, reikalavimus ir net isitikinimus. Pvz. mano kriterijai buvo tokie, Nekasdienine pisliava, Ne mojavimui kirviu ir kad Nieko nekainuotu šiluma. Kiti “matuoja" kitaip, tai ir pasirinkimai kiti.

Turi naują kriterijų įvest :) vėsinimas. Tik vis dar tenka žaist su nustatymais, nes parėjęs namo vis randu prišalusias šlepetes prie grindų ir šuniukas labai vangiai pradėjo judėt :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kurenu ir aš tom išvalom,  šiemet jau 6 sezona atvariau. Bunkeri užkrauni ir virš savaitės ramu, bet kai sako gerai tai norisi dar geriau. Pradėjau mastyti apie oras-vanduo. Išvalas parduosi ir irgi gausis nemokamas šildymas:) tik kaip sako nebebus pisliavos t.y bunkeriu užkrovimu , pečiaus valymu, kaminu ir t.t jokiu dulkinimosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, jevgenijus pranešimas:

Aš manau nėra “geriausio pečiaus", yra tas kuris tenkina skirtingus poreikius, reikalavimus ir net isitikinimus. Pvz. mano kriterijai buvo tokie, Nekasdienine pisliava, Ne mojavimui kirviu ir kad Nieko nekainuotu šiluma. Kiti “matuoja" kitaip, tai ir pasirinkimai kiti.

Nėra taip, kad nekainuoja. Viskas kainuoja, tik už kažką sumoki pinigais, už kažką ne, tačiau savo piniginę vertę turi. 

Kai man reikėjo rinktis šilumos šaltinį, tai kiek reikėjo atlaikyt spaudimo, kiek įkalbinėjimo, kokie tie šilumos siurbliai netikę ir panašiai, geriau granulinis ir t.t. Kaminą pastatyt įtikino, bet džiaugiuosi, kad sveikas protas nugalėjo ir nutariau nebetęsti to projekto. Galėtų tie įtikinėtojai už tą kaminą pinigis atiduoti :D

Po 3 metų naudojimo, galiu atvirai pasakyti, kad nieko geriau už grindinį šildymą ir šilumos siurblius nėra. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, JCB pranešimas:

Turi naują kriterijų įvest :) vėsinimas. Tik vis dar tenka žaist su nustatymais, nes parėjęs namo vis randu prišalusias šlepetes prie grindų ir šuniukas labai vangiai pradėjo judėt :D 

O va kaip tą vėsa transportuoja? Ta prasme gaunasi grindys vėsinamos? Man plačiau jei galima apie tai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, dumoju pranešimas:

Nėra taip, kad nekainuoja. Viskas kainuoja, tik už kažką sumoki pinigais, už kažką ne, tačiau savo piniginę vertę turi. 

Kai man reikėjo rinktis šilumos šaltinį, tai kiek reikėjo atlaikyt spaudimo, kiek įkalbinėjimo, kokie tie šilumos siurbliai netikę ir panašiai, geriau granulinis ir t.t. Kaminą pastatyt įtikino, bet džiaugiuosi, kad sveikas protas nugalėjo ir nutariau nebetęsti to projekto. Galėtų tie įtikinėtojai už tą kaminą pinigis atiduoti :D

Po 3 metų naudojimo, galiu atvirai pasakyti, kad nieko geriau už grindinį šildymą ir šilumos siurblius nėra. :)

2,6k pečka, apie 1k kaminas .... Perskaičiavus bet kokio kuro kaina, na per kiek man atsipirks? 4, 5 metai :) po to galėsiu išmesti, ar parduoti kaip buvo pasiūlyta ir pasistačius oras-vanduo sistema įjungti alus-fotelis-telikas režimą, o kolkas kentėsiu kaip Marytė Melnikaitė pas vokiečius :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , jevgenijus pranešimas:

O va kaip tą vėsa transportuoja? Ta prasme gaunasi grindys vėsinamos? Man plačiau jei galima apie tai.

Ta pati sistema kaip ir grindų šildymo, tik katilui užduotį turi duot vėsint. Per vandenį vėsina. Tarkim nuo +26 numuša iki +23. Apie 4 laipsnius gali maždaug numažint. Parai kainuoja apie 0,3-0,5 centų (dar per mažai laiko praėjo tiksliau pasakyt). Ir nėra namuose vėjo ar slogavimo nuo kondicionierių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
On 2020-06-25 at 09:51, JCB pranešimas:

Turi naują kriterijų įvest :) vėsinimas. Tik vis dar tenka žaist su nustatymais, nes parėjęs namo vis randu prišalusias šlepetes prie grindų ir šuniukas labai vangiai pradėjo judėt :D 

Parketas pas tave ? Neatidrėgsta? Aš irgi pasijungęs vėsinima per grindis bet baisu kad neatidrėktų ir neišbanguotų parketas 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , Dr.Zoidberg pranešimas:

Gal galite pasidalinti oras - vanduo šildomais kvadratais, įrangos gamintoju ir sunaudojamos elektros kiekiu šalčiausiais mėnesiais ? 

Tėvų 190 kv.m medinis namas prie 24 šalčio lauke po 90 kwh į parą naudojo prie 23 laipsnių viduj. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Vilius pranešimas:

Parketas pas tave ? Neatidrėgsta? Aš irgi pasijungęs vėsinima per grindis bet baisu kad neatidrėktų ir neišbanguotų parketas 

Vinilas klijuojamas. Su parketu neprisidirbk. Vėsink nuo aukščiausios temp, ne nuo žemiausios. Buvau pagal kreives padaręs, tai per vėsu, dabar pagal vandens temperatūrą, bet tokiu oru nereik vėsint, tai išjungta funkcija. Vaizdžiai kalbant, kaip buvo karsčiai, namas atidrėko nuo 35% iki 55-65% ir kaip minėjau anksčiau, buvo jau per vėsu.

P.s. katilas toks pat 12kw.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, Dr.Zoidberg pranešimas:

Gal galite pasidalinti oras - vanduo šildomais kvadratais, įrangos gamintoju ir sunaudojamos elektros kiekiu šalčiausiais mėnesiais ? 

125 kvadratu šildomo ploto, panasonic t cap su integruotu 185ltr boileriu 9kw trifazis žiema dar nenaudojom. Su vėdinimu ir karšto vandens paruošimu apie 1,5-2kw parai  balandį prisuko 150 kwh su šildymu 

20200709_181452.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, Dr.Zoidberg pranešimas:

Gal galite pasidalinti oras - vanduo šildomais kvadratais, įrangos gamintoju ir sunaudojamos elektros kiekiu šalčiausiais mėnesiais ? 

Jei nori sužinot sąnaudas, turi klaust kiek m2, kokia klasė ir kiek temp palaikoma kambariuose. Man 200m2 a+ name, prie +23C, daugiau 18kWh per parą neperlipo šiemet, čia su karštu vandeniu. Namas mažesnis, bet kadangi nebuvo dar durų į garažą ir nebuvo rekūpas paleistas, tai skaičiuoju max plotą. Kiek pastebėjau, sąnaudos visai kitos jei kambariuose palaikoma +21-22temp. Kas virš, šie siurbliai pasidaro ne tokie efektyvūs, kaip ir karštam vandeniui, jei virš +57C palaikoma. 

Pasakyk klasę, kiek m2 ir kiek galvų gyvena ir kokia optimali jums kamb temp, pabandysiu išburt kiek tau prisukt gali. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, JCB pranešimas:

Jei nori sužinot sąnaudas, turi klaust kiek m2, kokia klasė ir kiek temp palaikoma kambariuose. Man 200m2 a+ name, prie +23C, daugiau 18kWh per parą neperlipo šiemet, čia su karštu vandeniu. Namas mažesnis, bet kadangi nebuvo dar durų į garažą ir nebuvo rekūpas paleistas, tai skaičiuoju max plotą. Kiek pastebėjau, sąnaudos visai kitos jei kambariuose palaikoma +21-22temp. Kas virš, šie siurbliai pasidaro ne tokie efektyvūs, kaip ir karštam vandeniui, jei virš +57C palaikoma. 

Pasakyk klasę, kiek m2 ir kiek galvų gyvena ir kokia optimali jums kamb temp, pabandysiu išburt kiek tau prisukt gali. :)

Giminaičiai turi i sena murini nama irgi oras vanduo isidėję. Plius ten radijatorinis šildymas tai šią žiema 350-400kwh per mėnesi sukdavo prie 22C.

Aš karštam vandeniui 49C pasidaręs pilnai užtenka 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...