Jump to content

Horsch sėjamosios


Recommended Posts

  • Atsakymai 1.7k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Dzestis, neisizeisk, bet man atrodo, kad pats neseji, samdytas dirba. Pats butum geeit pastebejes tai. Man si sezona nekart taip buvo (per durna galva), bet labai greit apsigraibiau.

Po 5 metu sejimo su Vaderstadu ir siemet sejes pirma sezona su Horschu, galiu pasakyt, kad pastaroji tikrai geresnis pasirinkimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dzestis, neisizeisk, bet man atrodo, kad pats neseji, samdytas dirba. Pats butum geeit pastebejes tai. Man si sezona nekart taip buvo (per durna galva), bet labai greit apsigraibiau.

Po 5 metu sejimo su Vaderstadu ir siemet sejes pirma sezona su Horschu, galiu pasakyt, kad pastaroji tikrai geresnis pasirinkimas.

dirbu pats tiesiog jegos veleno niekur daugiau pasmus nereikedavo tik sejamajai, bet pernai buvau prisikabines smulkintuva tai isejo is galvos kad turi but aukstesnes apsukos, taip ir gavosi. nesejau niekad 1000 apsukom kazkaip uztekdavo ir tu 750, tik tiek kad variklio apsukos aukstesnes., nzn kaip pasjus bet pas mane ar sejimas ar arimas apsukos panasios ~2000, :eusa-hand:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dzestis, neisizeisk, bet man atrodo, kad pats neseji, samdytas dirba. Pats butum geeit pastebejes tai. Man si sezona nekart taip buvo (per durna galva), bet labai greit apsigraibiau.

Po 5 metu sejimo su Vaderstadu ir siemet sejes pirma sezona su Horschu, galiu pasakyt, kad pastaroji tikrai geresnis pasirinkimas.

dirbu pats tiesiog jegos veleno niekur daugiau pasmus nereikedavo tik sejamajai, bet pernai buvau prisikabines smulkintuva tai isejo is galvos kad turi but aukstesnes apsukos, taip ir gavosi. nesejau niekad 1000 apsukom kazkaip uztekdavo ir tu 750, tik tiek kad variklio apsukos aukstesnes., nzn kaip pasjus bet pas mane ar sejimas ar arimas apsukos panasios ~2000, :eusa-hand:

Kurių velnių tau reikalingos tokios aukštos variklio apsukos? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po 5 metu sejimo su Vaderstadu ir siemet sejes pirma sezona su Horschu, galiu pasakyt, kad pastaroji tikrai geresnis pasirinkimas.

ypač kai ratuką nuleidžia :D

arba kaip vederio is menkiausios balos neistempi, istempus sejamaja noragelius arba trasinius seklavamzdzius ryte po dregno oro atkisi (arba cia mano senutis vederis tokias problemas turejo). Buvo su dviem eilem lyginimo lentu, tai zeme pasejus kaip plyta budavo.

Padanga gali pradurti siandien, rytoj, po metu ar visai nepradurti, cia ne chroniska problema.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dzestis, neisizeisk, bet man atrodo, kad pats neseji, samdytas dirba. Pats butum geeit pastebejes tai. Man si sezona nekart taip buvo (per durna galva), bet labai greit apsigraibiau.

Po 5 metu sejimo su Vaderstadu ir siemet sejes pirma sezona su Horschu, galiu pasakyt, kad pastaroji tikrai geresnis pasirinkimas.

dirbu pats tiesiog jegos veleno niekur daugiau pasmus nereikedavo tik sejamajai, bet pernai buvau prisikabines smulkintuva tai isejo is galvos kad turi but aukstesnes apsukos, taip ir gavosi. nesejau niekad 1000 apsukom kazkaip uztekdavo ir tu 750, tik tiek kad variklio apsukos aukstesnes., nzn kaip pasjus bet pas mane ar sejimas ar arimas apsukos panasios ~2000, :eusa-hand:

Kurių velnių tau reikalingos tokios aukštos variklio apsukos? :icon-rolleyes:

kitaip i kalniukus neuztraukia :) net neisivaizduoju sejimo pvz prie 1700 aps, nu arimas tai jo nuo zemes priklauso jai lengva tai apie 1800 laikau :eusa-hand: , bet ir tokios turiu sunkios kad dugna visada uzlauzus turi art aisku sakysit mazink greiti bet vilktis ant 8km/h tai nzn letoka ypac kai laikas kartais spaudzia,

beja sendien norejau pabandyt set su 1000 aps, tai kazkas paciam traktoriuje nesjunge ant 1000 aps. tik zlergt pradejo kazkas ijungus darbini :eusa-think: tai ir toliau vaziavau ant 750,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kurių velnių tau reikalingos tokios aukštos variklio apsukos? :icon-rolleyes:

kitaip i kalniukus neuztraukia :) net neisivaizduoju sejimo pvz prie 1700 aps, nu arimas tai jo nuo zemes priklauso jai lengva tai apie 1800 laikau :eusa-hand: , bet ir tokios turiu sunkios kad dugna visada uzlauzus turi art aisku sakysit mazink greiti bet vilktis ant 8km/h tai nzn letoka ypac kai laikas kartais spaudzia,

beja sendien norejau pabandyt set su 1000 aps, tai kazkas paciam traktoriuje nesjunge ant 1000 aps. tik zlergt pradejo kazkas ijungus darbini :eusa-think: tai ir toliau vaziavau ant 750,

Viską išsamiai atsakiau į PM. Čia tik trumpai pasikartosiu. Traktoriaus galia didžiausia ne prie 2000 aps ar gazas dugnas, bet prie 1800-1900 aps. Didesni apsukimai gali būti naudojami tik trumpalaikėms apkrovoms nugalėti. Be to kuro sąnaudos mažiausios prie 1500 aps, o sukimo momentas didžiausias prie 1450 aps/min. Taip kad, su 2000 aps nieko neišloši, o tik praloši galios, kuro, nusidėvėjimo. Ant 1000 PTO greičio galima sėti ir su 1700 variklio aps.

Gal kas pataisys, bet arimo technologinis greitis lygtais 6-8 km/h, Tai tavo minėti 8 km/h arime kaip mažas greitis nėra teisinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

arba kaip vederio is menkiausios balos neistempi, istempus sejamaja noragelius arba trasinius seklavamzdzius ryte po dregno oro atkisi (arba cia mano senutis vederis tokias problemas turejo). Buvo su dviem eilem lyginimo lentu, tai zeme pasejus kaip plyta budavo.

Padanga gali pradurti siandien, rytoj, po metu ar visai nepradurti, cia ne chroniska problema.

pirmiausia nereiktų lyginti seno vederio su nauju horchu ;) o del ratuko tai gal ir ne chroniška liga, tačiau būna, kad 1 ar 2 kart per sezona praduria, tai kažkaip smagiau vieną ratą lupt, o ne puse sėjalkos išardyt, kad pakeist :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

arba kaip vederio is menkiausios balos neistempi, istempus sejamaja noragelius arba trasinius seklavamzdzius ryte po dregno oro atkisi (arba cia mano senutis vederis tokias problemas turejo). Buvo su dviem eilem lyginimo lentu, tai zeme pasejus kaip plyta budavo.

Padanga gali pradurti siandien, rytoj, po metu ar visai nepradurti, cia ne chroniska problema.

Tai Horsch pronto lengvesnis žymiai ar dėl kokiu kitu priežasčiu iš balos lengviau ištempt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

arba kaip vederio is menkiausios balos neistempi, istempus sejamaja noragelius arba trasinius seklavamzdzius ryte po dregno oro atkisi (arba cia mano senutis vederis tokias problemas turejo). Buvo su dviem eilem lyginimo lentu, tai zeme pasejus kaip plyta budavo.

Padanga gali pradurti siandien, rytoj, po metu ar visai nepradurti, cia ne chroniska problema.

pirmiausia nereiktų lyginti seno vederio su nauju horchu ;) o del ratuko tai gal ir ne chroniška liga, tačiau būna, kad 1 ar 2 kart per sezona praduria, tai kažkaip smagiau vieną ratą lupt, o ne puse sėjalkos išardyt, kad pakeist :)

Silikonas ne tik į papus dedamas, bet ir šią problemą puikiai išsprendžia. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tai pasakysiu, kad nereikia lysti su sėjamąja į tas kad ir menkiausias balutes, naudos iš to užsėjimo praktiškai mažai, o jei užsėdi, tai puse dienos darbo kol prasivalai. Bent jau aš geriau palieku, negu lendu ir rizikuoju, pravažiuosiu ar ne. Dėl ratuko nuleidimo, tai papuola, bet šį pavasarį pasisekė, nepradūriau nieko. O jei prasiduria, tai kaip specialiai, vidinė. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
Koki disku itempima laikote Pronto 4 DC?

Tikriausiai kalbi apie prispaudimo ratuko spaudimą. Tai nuo 1 iki 3. Tai aišku nieko nepasako. :)

Tiesiog reguliavimas gaunasi bendras su sėjos gyliu. Didinant prispaudimą mažėja sėjos gylis, ir atvirkščiai mažinant prispaudimą didėja gylis. Todėl tikslaus atsakymo nebus. Reikia žiūrėti pagal sėjos gylį kokiu nori sėti, pagal dirvožemio purumą ir ypač pagal drėgmę. Drėgnoj dirvoj tikrai nereiktų stipriai prispausti, sausoj stipriai. Žodžiu eksperimento ir nuovokos tvarka. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 mėnesių...

Taigi siemet sesiu nemazai pupu , pasirodo, pakalbejus parodoj su horscho specais reikalinga keisti dozatoriu (geltonas) , jo sienele ir dar kazkokia skardele . Problema tame , kad kas pirke pries kokius 5-6 metus tu dalyku paprasciausiai nebudavo komplektacijoje (naujoms dabar jau buna) , gal sakau kas turi ir jiems nereikalinga ? Beda tame , kad firmos uzsake tuos pribambasus dar ju nesulaukia o seti tai reikia... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

sveiki, nutiko send toks dalykas su horchu pasejau rapsa apie 8ha, nuvaziavau i kita lauka ten ir seja pradejau. kazkaip kilo mintis paziuret kiek seklos yra vidui. o gi pasiziuriu neuzdarytas dangtis sekladezes... Aisku vidui seklos buvo bet nzn kiek buvo pries tai tiksliai. Tai dabar klausimas ar normaliai man pasisejo tas laukas ar reiks is naujo set? nes tipo raso kad turi but slegis vidui toj sekladezej... nors pabandzius prasukt rotoriu kai ventiliatorius ijungtas ir dangtis pradarytas tai sekla ispucia, uzdarius dangti irgi ispucia tik pati sekladeze net issipucia truputi nuo slegio vidui.

Gal kas esat ant savo kailio patyre tai :) ? tiesa horshas su ppf, tik tuo metu trasu neterpiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turetu buti ok :icon-wink: Kolega taip per skubejima kvieciuku 1ha pasejo neuzdares nieko sudygo. :icon-wink:

Visdelto daugiau nei puse lauko atsejau sumazines norma, nes kazkaip daug liko seklos nors pirkau kad daug mas tiksliai butu :) tai matysis kaip kas kai sudygs :):eusa-think:

Jei ir kalibraciją atlikai su atidarytu dangčiu, tai manau jokių problemų. o jei ne, tai gal ir gali skirtis sėjos norma kažkiek, gal su slėgiu daugiau gali sėklyčių paimti bet tikrai ne ženkliai. Bet realiai manau čia dėl dviejų dalykų praktiškai tas slėgis yra padarytas. Kad vienodžiau spaustų į ritę esant pilnam ir tuštesniam bunkeriui, kas rapsams nelabai aktualu, nes nekažką jo teprisipila. Ir kad į sėkladėžę dulkių nepritrauktų labai. Be to yra juk ir su tentais dengiamų sėkladėžių ir sėja viskas be problemų. Todėl jei kažkas ir netikslu su išsėjimu tai dėl kitų priežasčių: netiksli sėklos normos kalibracija (ypač po grūdinių rapsams patarčiau prakalibruoti bent 2 kartus), netiksli atstumo-ploto (greičio radaro) kalibracija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turetu buti ok :icon-wink: Kolega taip per skubejima kvieciuku 1ha pasejo neuzdares nieko sudygo. :icon-wink:

Visdelto daugiau nei puse lauko atsejau sumazines norma, nes kazkaip daug liko seklos nors pirkau kad daug mas tiksliai butu :) tai matysis kaip kas kai sudygs :):eusa-think:

Jei ir kalibraciją atlikai su atidarytu dangčiu, tai manau jokių problemų. o jei ne, tai gal ir gali skirtis sėjos norma kažkiek, gal su slėgiu daugiau gali sėklyčių paimti bet tikrai ne ženkliai. Bet realiai manau čia dėl dviejų dalykų praktiškai tas slėgis yra padarytas. Kad vienodžiau spaustų į ritę esant pilnam ir tuštesniam bunkeriui, kas rapsams nelabai aktualu, nes nekažką jo teprisipila. Ir kad į sėkladėžę dulkių nepritrauktų labai. Be to yra juk ir su tentais dengiamų sėkladėžių ir sėja viskas be problemų. Todėl jei kažkas ir netikslu su išsėjimu tai dėl kitų priežasčių: netiksli sėklos normos kalibracija (ypač po grūdinių rapsams patarčiau prakalibruoti bent 2 kartus), netiksli atstumo-ploto (greičio radaro) kalibracija.

Visada kalibruoju 2 kartus minimum kartais ir 3 :), o del ploto tai man visada jo daugiau rodo... kilogramai daug mas atitinka, greitis lyginant su gps irgi atitinka. del ploto gal reik ta 100m nuvaziuot? :eusa-think:

Aj tiesa sendien dar bajaris buvo sejant avizas(greiciausiai reiks 6 -7 ha atset mazesne norma...) isidejau permaza rotoriu (nors mieziams gerai buvo, ten kur su metalu ir puse plastikinio pagal knyga 170 nr.) tai rotoriaus greitis buvo visada prie maximaliu apie 120 130 aps, turejo bunkerio uztekt talpos apie 3ha, sejos norma buvo 220kg ipilta apie 600kg, kalibravau is pradziu pora kart, pradejus set pazejau kiek paseta ziuriu 4ha islipau pasiziuret, o gi dar daugiau nei puse sekladezes... :eusa-think: , tada dar karta lauke persikalibravau sakau gal ka netaip nureguliavau , bet viskas buvo ok, tai dar pavazinejau iki 6ha pns, bet vistiek buvo dar avizu... aisku jau nebedaug.., tai daug mas pasizymejau iki kur pasejau tada persijungiau kita sekladeze (vietoj trasu sekla pripilta) ten rotorius buvo juodas pagal knyga 250nr, tai sejo puikiai be jokiu nesamoniu, rotoriaus apsisukimai apie 100 buvo, reiktu dar didesni detis bet jau seklos pripilta. tai kame cia saknys galejo but kad nepasejo man? ziurinejau lauke kur paseta tai vietom sekla yra vietom visai visos eilutes tuscios... nors pakelian sejamaja ismesdavu sekla ant zemes...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki koliegos,

Trumpai apie darba su Horsch sejamaja-

1.Kadangi jusu bunkeris yra spaudiminis tai jis turi buti uzdarytas sandariai. Priesingu atveju norma bus mazesne, nes del slegio is dozatoriaus apacios i bunkeri sekla salyginai pakyla, kvieciuose to gali ir nesijausti ypac jei bunkeris pilnas, o rapsai tikrai sukyla, taip kad jei atsejai tai nepralosei.

2.Del normos , padarius kalibravima kompas rodo greicius nuo iki, kad protingai dirbtu sejalka turetu greiciai buti nuo 2km/h iki kokiu 20km/vak. (cia grubiai).

3. Rotoriu gali pakeisti ir su pilnu bunkeriu-knygoje aprasyta kaip tai daryti (tikrai daug kartu teko skaityti) :).

Sekmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki koliegos,

Trumpai apie darba su Horsch sejamaja-

1.Kadangi jusu bunkeris yra spaudiminis tai jis turi buti uzdarytas sandariai. Priesingu atveju norma bus mazesne, nes del slegio is dozatoriaus apacios i bunkeri sekla salyginai pakyla, kvieciuose to gali ir nesijausti ypac jei bunkeris pilnas, o rapsai tikrai sukyla, taip kad jei atsejai tai nepralosei.

2.Del normos , padarius kalibravima kompas rodo greicius nuo iki, kad protingai dirbtu sejalka turetu greiciai buti nuo 2km/h iki kokiu 20km/vak. (cia grubiai).

3. Rotoriu gali pakeisti ir su pilnu bunkeriu-knygoje aprasyta kaip tai daryti (tikrai daug kartu teko skaityti) :).

Sekmes

Na tas ritės keitimo varijantas kur aprašytas knygoj nėra labai geras, nes kai bunkeris pilnas, spaudimas į ritę gan didelis ir praktiškai sunkiau žymiai viskas gaunasi nei kad aprašyta teoriškai. Bet labai geras varijantas yra atlaisvinus šiek tiek ritės korpuso varžtus į atsiradusį tarpą įstumti sklendę iš skardos. Taip uždaromas grūdų byrėjimas link ritės. Pakeiti ritę, ištrauki skardą ir į trąsą.

Dar tuo pačiu dėl žirnių sėjimo. Pernai daug nervų kainavo ir niekas nepavyko. Šiemet idėjom gelsvą ritę, atskyrimo skardikę už ritės ir tarpinę kad guma atsitrauktų nuo ritės apie 1 mm. Ir sėjama kaip visai kita. Sėjo puikiai žirnius. A nei pypt, jokių problemų. :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...