Jump to content

Grūdų kainos?


Jenisej

Recommended Posts

prieš 57 minutes , pauliuxs pranešimas:

Man buhaltere sakė kad jei gavai avansą 22 metais o pardavei 23 pagal formulę fiksavęs tai  23 išrašytos sąskaitos pinigai eina i 22 metų pajamas , o PVM į 23 metus. 

pajamos apskaitomos tada, kada uždirbamos. Jeigu 23 m. uždirbi, 23 metų pajamos ir turi būti. O metų pabaigai galima apsiskaityti atsargu vertės skirtumą kaip pajamas ir tikrai niekas neprisiknis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-04-12 at 08:41, dova07 pranešimas:

Ar čia dažna tokia praktika, kad 22metų derlių padėta saugojimui pagal formulę ir jį pardavus 23metais gautas pajamas  priskiria prie 22 metų finansinių metų ko pasekoje persiskaiciuoja pelnas, pvmas, gpm ir dar negana to delspinigiai už pradelsta mokesčių mokėjimą ? Ar čia įmonės taip apžaidinėja ir mažinas savo praeitų metų pelnus ir galėjo visai kitaip išrašyti sąskaitas  ?

Nesuprantu iš kur atsiranda delspinigiai už pradelstą mokesčių mokėjimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip aš matau situaciją:

1. duodamas įmonei grudus, juos ne parduodi, o duodi saugoti. Todėl jokios sąskaitos neturi gauti. Turi gauti avansą

2, metų pabaigai šiuos grūdus apskaitai kaip atsargos kelyje ("Šioje sąskaitoje taip pat apskaitomos pirkėjams išvežtos, bet jiems dar faktiškai neparduotos prekės ir savos gamybos produkcija") pagal grynąją realizavimo vertę ar pasigaminimo savikainą (kaip apskaitoje numatyta). Taip yra apmokestinama GPM'u

3. Užaigus sandorį gaunama sąskaita pilnai sumai ir realiai pajamų bus labai mažai (jei atsargos realistiškai įvertintos metų galui). PVM bus naujais metais.

 

Paprašiau VMI šios situacijos išaiškinimo. kai gausiu, pasidalinsiu.

 

 

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano atveju. 2022m. gautas avansas ir tai sumai PVM sąskaita faktūra. 2023 m. parduoti grūdai, gauta PVM sąskaita ir pinigai. PVM užkaitomas pagal sąskaitos datą, viskas įtraukiama į 2022m pardavimus ir apmokestinama GMP . Vis tiek nesuprantu iš VMI dova07 priskaičiuoja delspinigius. Gal PVM žmogus moka pinigų principu....?, jei dar toks yra, kažkada lyg buvo galima, o ne sąskaitų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , Ziemgalis pranešimas:

Mano atveju. 2022m. gautas avansas ir tai sumai PVM sąskaita faktūra. 2023 m. parduoti grūdai, gauta PVM sąskaita ir pinigai. PVM užkaitomas pagal sąskaitos datą, viskas įtraukiama į 2022m pardavimus ir apmokestinama GMP . Vis tiek nesuprantu iš VMI dova07 priskaičiuoja delspinigius. Gal PVM žmogus moka pinigų principu....?, jei dar toks yra, kažkada lyg buvo galima, o ne sąskaitų.

kaip 2023 metų pardavimą apskaityti 2022 aš kažkaip nelabai suvokiu :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-03-23 at 13:07, manttys pranešimas:

nėra sodros pelnui iš ilgalaikio turto pardavimo.. traktoriu,kaip Virgis sako, galima ir su sutartim paruoti, tai pasitaupo tų pinigėlių nemažai

Tai pala aš, PVM mokėtojas, nusidėvėjųsi traktorių galiu parduoti kitam ūkininkui, taip pat PVM mokėtojui tiesiog su pirkimo-pardavimo sutartimi be PVM sąskaitos faktūros? Skirtumas tarp buhalterinės vertės popieriuose ir realios vertės 40k. Tai tarkim tą traktorių nurašau iš ūkio kaip visai nudėvėtą ir tada parduodu kaip asmeninį turtą ir nuo tų pinigų nereikia man susimokėti mokesčių? Ir perkančiam ūkininkui niekas neužklius išlaidas parodyt be sąskaitų? Tarkim buhalterinė vertė 10k, reali 50k plius PVM. Tai aš galiu parduoti ne su sąskaita-faktūra už 50k+PVM, o rašau pirkimo-pardavimo sutartį kaip kad lengvojo automobilio tiesiog už 50k? Gaunu į sąskaitą neapmokestintus 50k? O perkantis ūkininkas savo mokesčiuose pažymėtų, kad pirko turto už 50k su 0% PVM? Nes jei tai tiesa ir buhalterė nepasakė apie tokią galimybę parduodant traktorių, tai kaip sakant prapisau nemažai tūkstančių mokesčiams :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Bauer pranešimas:

Tai pala aš, PVM mokėtojas, nusidėvėjųsi traktorių galiu parduoti kitam ūkininkui, taip pat PVM mokėtojui tiesiog su pirkimo-pardavimo sutartimi be PVM sąskaitos faktūros? Skirtumas tarp buhalterinės vertės popieriuose ir realios vertės 40k. Tai tarkim tą traktorių nurašau iš ūkio kaip visai nudėvėtą ir tada parduodu kaip asmeninį turtą ir nuo tų pinigų nereikia man susimokėti mokesčių? Ir perkančiam ūkininkui niekas neužklius išlaidas parodyt be sąskaitų? Tarkim buhalterinė vertė 10k, reali 50k plius PVM. Tai aš galiu parduoti ne su sąskaita-faktūra už 50k+PVM, o rašau pirkimo-pardavimo sutartį kaip kad lengvojo automobilio tiesiog už 50k? Gaunu į sąskaitą neapmokestintus 50k? O perkantis ūkininkas savo mokesčiuose pažymėtų, kad pirko turto už 50k su 0% PVM? Nes jei tai tiesa ir buhalterė nepasakė apie tokią galimybę parduodant traktorių, tai kaip sakant prapisau nemažai tūkstančių mokesčiams :eusa-doh:

Tai tiesa, bet yra niuansų. Jei vieną dieną išėmei iš apskaitos, sekančią pardavei su sutartim be pvm tai gali prikirpt sparnus VMI

Screenshot_20221127-091916_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20221127-091627_Samsung Internet.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Zilvis55 pranešimas:

Tai tiesa, bet yra niuansų. Jei vieną dieną išėmei iš apskaitos, sekančią pardavei su sutartim be pvm tai gali prikirpt sparnus VMI

Screenshot_20221127-091916_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20221127-091627_Samsung Internet.jpg

Na dabar kelis metus ko gero nieko nepardavinėsiu, o kol parduosiu gali pasikeisti įstatymai. Bet jei prieš gerą pusmetį būčiau tai žinojęs, tai kelis metus būtų gera buhalterė išėjus pasamdyti vietoje lžūkt'o 😅

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, Bauer pranešimas:

Na dabar kelis metus ko gero nieko nepardavinėsiu, o kol parduosiu gali pasikeisti įstatymai. Bet jei prieš gerą pusmetį būčiau tai žinojęs, tai kelis metus būtų gera buhalterė išėjus pasamdyti vietoje lžūkt'o 😅

Buhalteres visad darys kaip saugu joms, ne gerai tau ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-04-16 at 14:22, Bauer pranešimas:

Tai pala aš, PVM mokėtojas, nusidėvėjųsi traktorių galiu parduoti kitam ūkininkui, taip pat PVM mokėtojui tiesiog su pirkimo-pardavimo sutartimi be PVM sąskaitos faktūros? Skirtumas tarp buhalterinės vertės popieriuose ir realios vertės 40k. Tai tarkim tą traktorių nurašau iš ūkio kaip visai nudėvėtą ir tada parduodu kaip asmeninį turtą ir nuo tų pinigų nereikia man susimokėti mokesčių? Ir perkančiam ūkininkui niekas neužklius išlaidas parodyt be sąskaitų? Tarkim buhalterinė vertė 10k, reali 50k plius PVM. Tai aš galiu parduoti ne su sąskaita-faktūra už 50k+PVM, o rašau pirkimo-pardavimo sutartį kaip kad lengvojo automobilio tiesiog už 50k? Gaunu į sąskaitą neapmokestintus 50k? O perkantis ūkininkas savo mokesčiuose pažymėtų, kad pirko turto už 50k su 0% PVM? Nes jei tai tiesa ir buhalterė nepasakė apie tokią galimybę parduodant traktorių, tai kaip sakant prapisau nemažai tūkstančių mokesčiams :eusa-doh:

Ir kas tau jį pirks tokiom sąlygom?Pats pirktai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-04-16 at 16:51, Bauer pranešimas:

Na dabar kelis metus ko gero nieko nepardavinėsiu, o kol parduosiu gali pasikeisti įstatymai. Bet jei prieš gerą pusmetį būčiau tai žinojęs, tai kelis metus būtų gera buhalterė išėjus pasamdyti vietoje lžūkt'o 😅

Kiek esu susidūręs su konsultavimo tarnyba, tai ten gudrų nepasitaikė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...