Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

prieš 12 minutes , Virgis. pranešimas:

Kaip čia su kaimynais galima eiti į kooperatyvą, o kaip paskui sukonkuruoti su juo, kaip nupirkti ar pernuomuoti jo žemę? Taigi čia visiem reikia plėstis. 

:) o gal kartu pirkit žemę ir būti bendrasavininkai, žemė kaip atskiras verslo objektas turės vertės pokyti ir generuos dividentus jei ir kažkuris nustos vykdyti veiklą. Yra ir kitokių investavimo formų kurios man bent asmeniškai atrodo daug patrauklesnės nei požiūris į tai kad aš perku iš paskutinių savo pinigų ir man ta žemė graičiausiai nebeatsipirks. O anūkai arba bankai parduos pasiimdami savo dalį. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes Lietuvoje neturime su kuo konkuruoti, mes veikiame globalioje rinkoje kaip ir visas pasaulis mes konkuruojame su pasaulio ūkinikais kurie dėja turi žymiai mažesnę auginimo savikainą ir didesnį efektyvumą per masto ekonomiką. Štai kas yra mūsų konkurentai.  

Mes galvojame kad esame patys protingiausi ir gražiausi. Iš tiesų taip nėra esame eilinis š...  

Ar mes sugebame daryti veiklos projekciją į ateitį kas mūsų laukia po 5 - 10 metų ? 

Ar mes suprantame tai ? spėju kad pagalvojame bet vadovaujamės principu kaip dievas duos, pagyvensime pamatysime. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , viktorass pranešimas:

Tai ka siūlai, konkrečiai kaip turėtu atrodyti tas kooperatyvas, kaip jis atrodys po 10 metu.

Pirmiausiai akcentuočiau investicijas į technologijas kurios suteiks pranašumą žalio kurso metu. Išmanieji purkštuvai, tiesioginės sėją, vietinių paslaugų sektorius. Kooperatyvo narių skaitmenizacija duomenų valdymui, koompetencijų ugdymas, verslo analitika ir technologijų standartizavimas, investicijos į dirvožemio gerinimą. Ir tik tada prekybinių galių stiprinimas ir ūkininkų kaip vientisos jėgos suformavimas. Mano manymų pirmiausią ką gali duoti kooperatyvas savo nariams tai intelektinę pagalbą keliant bedrą žinių lygį ir lygegrečiai efektyvinant veiklą. Manau 10 metų bėgyje atsiras naujas terminas Carbon farming su klimato kaita susijusios programos leisiančios ūkinikams lėtinti savo gamybą ir išlaikyti panašų pajamų lygį. Čia laimės visi nederlingų žemių savininkai. Realiai bus mokami pinigai už tai kad nevykdoma jokia ūkinė veikla. Sekantis momentas gali atsirasti verslo pajamų draudimas. Ūkininkas galės drausti savo pajamas ir jei nepasiseks dėl klimato kaitos bus jam tos pajamos atstatomos draudimo pagalba. Tai jau dabar veikia JAV. 

Štai tokia trumpa įžvalga apie ateitį yra ir daugiau informacijos tačiau mes dar nepasiruošę jos priimti o ir prasmės nėra kalbėti kas bus dar po n metų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, AG Paulius pranešimas:

:) o gal kartu pirkit žemę ir būti bendrasavininkai, žemė kaip atskiras verslo objektas turės vertės pokyti ir generuos dividentus jei ir kažkuris nustos vykdyti veiklą. Yra ir kitokių investavimo formų kurios man bent asmeniškai atrodo daug patrauklesnės nei požiūris į tai kad aš perku iš paskutinių savo pinigų ir man ta žemė graičiausiai nebeatsipirks. O anūkai arba bankai parduos pasiimdami savo dalį. 

Kaip galima skaičiuoti žemės atsiperkamumą? Užtenka vien to kad nereikia mokėti 200-350eur nuomą, nuo 4000-7000 eur/ha vertės ir tai pat perspektyva kad žemės vertė dėl nuolatinio pinigų spausdinimo pakils dar po 3proc. 

Redaguota Virgis.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, AG Paulius pranešimas:

Kažkaip jaučiais Ponas pas tave daug pesimizmo, kas dabar vyksta rinkoje skaldyk ir valdyk nėra pastovumo vieną dieną dirbama su viena įmone kitą dieną su kita. Čia ir yra problema kad nėra pastovumo. :) matosi iš įmonių strateginių planų kaip yra ruošiami apynastriai tiems kurie dėl 50 cnt bėgioja. Jei jūs nesuprasite kur yra Jūsų stiprybė būsite laisvi tik tiek kiek pavadėlis leis. 

 

Na taip kaip gali nebut pesimizmo kai, pusej seniunijos  vienas teleskopini krautuva turi ir ta puse nori, kad uz aciu jiems dirbtum, nes paprasius atlygio sako ir taip daug turi neplesikauk,,,,, tas pats su koperavimusi, 100% atsiras kas nores gaut naudos kito saskaita.
As ne pries koperacija, bet kad ji butu sazininga, o tai padaryt be proto sudetinga bent jau musu regione.
Sakai pirkt zeme kaip bendra savininkam :D geras cia kaime du ukiai bonkos per pus negali issigert, o tai pysktasi, kuris daugiau isgers, zeme jie mat pirks per pus :D  

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Virgis. pranešimas:

Kaip galima skaičiuoti žemės atsiperkamumą? Užtenka vien to kad nereikia mokėti 200-350eur nuomą, nuo 4000-7000 ha vertės ir tai pat perspektyva kad žemės vertė dėl nuolatinio pinigų spausdinimo pakils dar po 3proc. 

Nelabai suprantu tavo klausimą. sakai kad nereikia nuo 4000 tūks hą mokėti nuomos jei ji nuosava. Tačiau tau reikia pirmiausiai nusipirkti tuos 4000 ha konservatyviai kalbant ir mokant bent po 5000 k/ha tau reikia 20 mln. 

Klausimas tada kokia yra pinigų kaina kiek tau kainuoja pinigai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , Bulvinykas pranešimas:

Carbon farming jau dabar kai kuriose šalyse ūkininkų tarpe yra toks sau keiksmažodis. Tu sakai pajamų šaltinis, o realybėje ateina kompanija su milijonais, nuvaro ūkininkus nuo žemės ir pasodina mišką. Pasidomėk, ką apie carbon farming mano NZ avių augintojai.

O tu pasidomėk ką daro prancūzai ir amerikiečiai. :) realybė yra tokia ir mes turėsim prisitaikyti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , AG Paulius pranešimas:

O tu pasidomėk ką daro prancūzai ir amerikiečiai. :) realybė yra tokia ir mes turėsim prisitaikyti. 

Dėl ko tokios kompanijos nuvaro ūkininkus nuo žemės ar supranti ? dėl to kad tas miškas daugiau pajamų gali sugeneruoti per carbon farming nei tos avys kurių vertė yra niekinė. Šiandien tuo užsiima kompanijos kurios gali sukonsoliduoti didelius kiekius žemėvaldos. Tą galėtų ir ūkininkai tačiau jiem dar toli iki bendrų susitarimų ir praleidžia savo progą.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 53 minutes , AG Paulius pranešimas:

Nelabai suprantu tavo klausimą. sakai kad nereikia nuo 4000 tūks hą mokėti nuomos jei ji nuosava. Tačiau tau reikia pirmiausiai nusipirkti tuos 4000 ha konservatyviai kalbant ir mokant bent po 5000 k/ha tau reikia 20 mln. 

Klausimas tada kokia yra pinigų kaina kiek tau kainuoja pinigai. 

Aš ne apie plotą kalbėjau, o apie 1 ha vertę. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, AG Paulius pranešimas:

O ką siūlo kiti forumo dalyviai,  kaip jūs matote ateitį ? 

Mes tos ateities per beveik tris desimtmečius prisižiurèjom užtektinai...bėda ta kad ji visada baigdavosi vienodai..pradžia kaip visada šauni bet kai atsiranda kažko dalinamo visada atsiranda iš pašalies kuris padalina geriau.Mums dažniausiai likdavo skolos ir įsipareigojimai svetimi...Taigi nieko nuostabaus kad pasitikim tik savim....Antra dažna problema kuriant kooperacija Lietuvoje tai dažniausiai kuria kopą nelygiaverčiai pajininkai.Ir ypač tai matosi tada kai buriasi dideli ūkiai kurie jau ir taip egzistuoja kaip kopai.sekantis momentas vieni atsiveria visa širdimi Pinigais ,savo dydžiu žodžiu rimtai i tai žiūri kiti tik dali savo verslo perkelia į kopą nors grąžos tikisi daugiausiai.galima vardinti ir vardinti povandenines sroves ir slenksčiu bet kam to reikia iš patirties pabaiga visur vienoda..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , grazbek pranešimas:

Mes tos ateities per beveik tris desimtmečius prisižiurèjom užtektinai...bėda ta kad ji visada baigdavosi vienodai..pradžia kaip visada šauni bet kai atsiranda kažko dalinamo visada atsiranda iš pašalies kuris padalina geriau.Mums dažniausiai likdavo skolos ir įsipareigojimai svetimi...Taigi nieko nuostabaus kad pasitikim tik savim....Antra dažna problema kuriant kooperacija Lietuvoje tai dažniausiai kuria kopą nelygiaverčiai pajininkai.Ir ypač tai matosi tada kai buriasi dideli ūkiai kurie jau ir taip egzistuoja kaip kopai.sekantis momentas vieni atsiveria visa širdimi Pinigais ,savo dydžiu žodžiu rimtai i tai žiūri kiti tik dali savo verslo perkelia į kopą nors grąžos tikisi daugiausiai.galima vardinti ir vardinti povandenines sroves ir slenksčiu bet kam to reikia iš patirties pabaiga visur vienoda..

Na tavo įžvalgos geros, ir vėl čia susiduriame su pasitikėjimu ir skaidrumu. Jei šiuos faktorius pakeistume galėtume teigti kad tada koooperatyvas gyvybingai veiktų ? 

Bet yra ir gerų pavyzdžių kaip Joniškio aruodai, panevėžio aruodai, kedainių šaika, tada klausimas kaip jie sugeba pasitikėti ir veikti bendrai. Yra ivairaus dydžio ūkininkų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, AG Paulius pranešimas:

Na tavo įžvalgos geros, ir vėl čia susiduriame su pasitikėjimu ir skaidrumu. Jei šiuos faktorius pakeistume galėtume teigti kad tada koooperatyvas gyvybingai veiktų ? 

Bet yra ir gerų pavyzdžių kaip Joniškio aruodai, panevėžio aruodai, kedainių šaika, tada klausimas kaip jie sugeba pasitikėti ir veikti bendrai. Yra ivairaus dydžio ūkininkų. 

Kėdainių šaika katra tetos jolantos nu nu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, AG Paulius pranešimas:

Tai klausimas kodėl yra sunku įgyvendinti  ? kur yra butelio kakliukas, galimybės, finansai, konservatyvus požiūris, amžius ? 

Jeigu bandei fiziskai tai igyvendinti tai zinai, o zinoti kad sunku dar nereiskia kad pavyks. Siaip kadangi mano patirtis sitame klausime pakankama negaliu net pradeti vardinti sunkumu, nes realiai daug daugiau faktoriu, o jauciu i posta netilpciau, o ir savo patirties belenkam nedalinu, nes galiu apie tai diskutuoti tik su tais kurie tam reikalui jau tikrai subrendo, o ne renkasi info tik papyzdielinimui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , dzipas pranešimas:

Jeigu bandei fiziskai tai igyvendinti tai zinai, o zinoti kad sunku dar nereiskia kad pavyks. Siaip kadangi mano patirtis sitame klausime pakankama negaliu net pradeti vardinti sunkumu, nes realiai daug daugiau faktoriu, o jauciu i posta netilpciau, o ir savo patirties belenkam nedalinu, nes galiu apie tai diskutuoti tik su tais kurie tam reikalui jau tikrai subrendo, o ne renkasi info tik papyzdielinimui.

Patirtis yra labai gerai, bet ji tampa naudinga tik tada kada ja dalijamasi. Nes jei tu duodi tai tuo pačiu ir gauni. 

Čia kaip tas posakis kas man iš tos laimės jei aš vienas džiaugsiuos o kiti liudės. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , AG Paulius pranešimas:

Patirtis yra labai gerai, bet ji tampa naudinga tik tada kada ja dalijamasi. Nes jei tu duodi tai tuo pačiu ir gauni. 

Čia kaip tas posakis kas man iš tos laimės jei aš vienas džiaugsiuos o kiti liudės. 

 

Dahera kam pasakojau dalinausi patirtim ir... Paprasciausiai pavargau, nes paprasciausiai per trumpas musu ukininku mastymas, t.y. daugelis tik masto kaip pratemti siuos metus, kiti ka darys kitais metais, bet kai prades galvoti apie kitus 10 metu i prieki ir kai bus bendraminciu - tada bus ir kooperacija. Kaip tik dabar kazka tokio dabar bandomes keli mesiniai ukiai susidelioti tada bus iforminama juridiniu vienetu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , dzipas pranešimas:

Dahera kam pasakojau dalinausi patirtim ir... Paprasciausiai pavargau, nes paprasciausiai per trumpas musu ukininku mastymas, t.y. daugelis tik masto kaip pratemti siuos metus, kiti ka darys kitais metais, bet kai prades galvoti apie kitus 10 metu i prieki ir kai bus bendraminciu - tada bus ir kooperacija. Kaip tik dabar kazka tokio dabar bandomes keli mesiniai ukiai susidelioti tada bus iforminama juridiniu vienetu.

Prašau reiškiasi bent kooperacijos tema judate tikrai teisinga linkme. Tačiau pati mėsinių galvijų auginimo tema yra labai jautri. 

Jei iškils klausimų susijusių su kooperacija aš lauksiu Jūsų žinutės. Galėsite įvertinti mano patirtį ir žinias :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , AG Paulius pranešimas:

Prašau reiškiasi bent kooperacijos tema judate tikrai teisinga linkme. Tačiau pati mėsinių galvijų auginimo tema yra labai jautri. 

Jei iškils klausimų susijusių su kooperacija aš lauksiu Jūsų žinutės. Galėsite įvertinti mano patirtį ir žinias :)

Auginimas jautru, bet jautresnis reikalas realizacija ir vartojimo iprociai.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...