Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

prieš 16 minutes , stapcius pranešimas:

Jeigu diskutuojant apie problemini punkta Nr1. t.y. finansines ukio problemos, manau dažnu atveju jos atsiranda perkant didesnius žemės kiekius. Įdomi nuomonė. Imkim vidutinę LT žemę apie 40-45 balus. Tarkim didesnioji lėšų dalis skolinamasi. Yra pasiūlymas pirkti 10% ploto nuo viso ūkio dydžio. Įvertinant buvusias ir prognozuojamas grūdų kainas kur galėtų būt lūžio taškas kai neverta investuot. Žinoma kiekvieno ūkio atveji individualus, BET.

Taip pat galima padiskutuot ir apie nuomos ribas. 

atsakymas PM 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, AG Paulius pranešimas:

Na trumpai apie save: esu baigęs agronomijjos bakalaurą, biotechnologijų magistrą, šiuo metu studijuoju doktorantūroje dirvotyra. Jau 10 metų dirbu, vadovu bendrovėse kurios užsiima įvairia žemės ūkio produkcijos gamyba. Diegiamos naujausios technologijos žemes ūkio srityje. Esu Jaunūjų ūkininkų sajungos narys, taip pat priklausau bendrovių asociacijai. Aktyviai dalyvauju susitikimuose su NMA ir žemės ūkio ministerijos atstovais. Man reklamos daugiau nereikia. Tačiau savaime suprantama, kad sukauptą patirtį noriu pasidalinti su ūkininkais kuriem jos reikia.   

  

Turim problemų visi ,bet didžiausios kyla iš tamstos išvardytų veiklų (institucijų) sinergijos =korupcijos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš kelis metus yra teke bendrauti su Paulium. Jokių blogų atsiliepimų iš mano pusės.

Tačiau jokia čia diskusija neįvyks jei abi pusės (forumiečiai - Paulius) vadovausis emocijomis, čia kaip ūkyje ;)

Ir bent jau bendru bruožu atsakymai turėtų papulti čia. Ne pm. Kitaip tai nediskusija, o reklama ir temos likimas kaip praitą kartą..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, Zim511 pranešimas:

Prieš kelis metus yra teke bendrauti su Paulium. Jokių blogų atsiliepimų iš mano pusės.

Tačiau jokia čia diskusija neįvyks jei abi pusės (forumiečiai - Paulius) vadovausis emocijomis, čia kaip ūkyje ;)

Ir bent jau bendru bruožu atsakymai turėtų papulti čia. Ne pm. Kitaip tai nediskusija, o reklama ir temos likimas kaip praitą kartą..

Sveikas, kolega ne visomis temomis galima kalbėti atvirai yra ir asmeniškų temų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, Zim511 pranešimas:

Jei jau buvo užsiminta apie dirvotyrą, mane domina mikroorganizmų svarba dirvodaros ir humifikacijos procesuose.. ir ypač sąlygos jų gyvenamosios terpės gerinimui..

Mikroorganizmai ir dirvožemis yra begalo svarbi tema, ir apie ją būtų galima labai ilgai kalbėti. Kad nekurti istorijų ir kartoti tai kas jau yra parašyta, pasidalinsiu ASU prezentacija kurioje rasite labai daug suprantamai paaiškintos informacijos. o Jei kas bus neaišku konkrečiau tada sakykit aš paaiškysiu. 

Dirvozemio mikoorganizmai agroekosistemose.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kolegos Ūkininkai norėčiau su Jumis padiskutuoti apie Smart farmingą ir pasidalinti patirtimi apie ūkininkavimo perspektyvas Lietuvoje ir pasaulyje. Kuria linkme juda agro sektorius ir kur atsidursime mes visi. 

Sėkmingo verslo - ūkininkavimo pagrindas yra excel failiukas, kuriame galime sukurti viską. Čia pirmas žingsnis norint išvengti klaidų ir žinoti kiek galima uždirbti iš savo ūkinės veiklos. 

Tačiau apie tai dabar daug neišsiplėtokime, kadangi visi jau skaičiuoti puikiai mokame ūkiai neša neregėtus pelnus. Tuomet pradedame galvoti ką galime padaryti kitaip, kas dar padėtų suvaldyti sparčiai besiplečiantį ūkį, didėja technikos parkas, daugėja dirbančių žmonių, ir hektarų, dažniausiai visada susiduriama su investicinėmis baimėmis, kurios darosi labai rizikingos.  Savaime suprantama plėtra reikalauja investicijų, o padidėjusios apimtys, padidina riziką suklysti ir lengvai prarasti milijonus. 

Ir tada prasideda kitas verslo lygmuo - Smart farmingas ( kaip ir ankščiau norėjau paminėti tai yra ateities technologijos, verslo valdymo programos, be kurių ūkiai nebegalės būtį konkurencingi. Prisiminkime kaip mobilieji telefonai per 10 metų pakeitė mūsų visų gyvenimus). 

  

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , AG Paulius pranešimas:

Sveiki, kolegos Ūkininkai norėčiau su Jumis padiskutuoti apie Smart farmingą ir pasidalinti patirtimi apie ūkininkavimo perspektyvas Lietuvoje ir pasaulyje. Kuria linkme juda agro sektorius ir kur atsidursime mes visi. 

Sėkmingo verslo - ūkininkavimo pagrindas yra excel failiukas, kuriame galime sukurti viską. Čia pirmas žingsnis norint išvengti klaidų ir žinoti kiek galima uždirbti iš savo ūkinės veiklos. 

Tačiau apie tai dabar daug neišsiplėtokime, kadangi visi jau skaičiuoti puikiai mokame ūkiai neša neregėtus pelnus. Tuomet pradedame galvoti ką galime padaryti kitaip, kas dar padėtų suvaldyti sparčiai besiplečiantį ūkį, didėja technikos parkas, daugėja dirbančių žmonių, ir hektarų, dažniausiai visada susiduriama su investicinėmis baimėmis, kurios darosi labai rizikingos.  Savaime suprantama plėtra reikalauja investicijų, o padidėjusios apimtys, padidina riziką suklysti ir lengvai prarasti milijonus. 

Ir tada prasideda kitas verslo lygmuo - Smart farmingas ( kaip ir ankščiau norėjau paminėti tai yra ateities technologijos, verslo valdymo programos, be kurių ūkiai nebegalės būtį konkurencingi. Prisiminkime kaip mobilieji telefonai per 10 metų pakeitė mūsų visų gyvenimus). 

  

 

turiu pavyzdziu iki 200 ha, jokios modernios technikos, apart naudoto vakaratiesko javu kombaino ir jokiu skolu. Kaip tokiam ukiui smart technologijos gali padidinti pajamas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trumpai, panaršius internete Lietuvoje būtų galima nesunkiai surasti bent 6 ūkio valdymo programas, tačiau tikrai tikiu kad jų yra ir daugiau tik ne visos komercializuotos. Programos visos šiek tiek panašios ir visos tuo pačiu skirtingos. 

1) https://www.agrosmart.lt/  

2) https://www.agrolietuva.lt/imone/agrogis-uab-3009

3) https://www.gatekeeperhq.com/gatekeeper-video-hub

4) http://www.bznstart.lt/verslas/verslo-ideja/2758/Farmis-mobilusis-pagalbininkas-ukininkams

5) http://www.agronamai.lt/index.php?page=produktai

6) https://onesoil.ai/en

Gal dar kas žinote ir daugiau jei taip prašome pasidalinti info. 

O dabar man įdomu Jūsų nuomonė kas su kuo esate susidūrę ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 24 minutes , Virgis. pranešimas:

turiu pavyzdziu iki 200 ha, jokios modernios technikos, apart naudoto vakaratiesko javu kombaino ir jokiu skolu. Kaip tokiam ukiui smart technologijos gali padidinti pajamas?

Ūkio resursų valdymas, deklaravimas, našumų skaičiavimas, trašų, chemijos, ataskaitos ir t.t. vardyti galima dar daug ką. 

Aš turiu tokį posakį (žmogus dažniausiai nežino todėl, kad nežino kas kur yra ir nesužino iki  tol kol nepamato pats arba kažkas kitas nepamoko) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

yra zmoniu pas kurios sukasi kaip kompe, aisku jie dar nuo seno naudoja rasikli ir knyga ir gan viska neblogai sukalkuliuoja. Galetum bet praktiniu pavyzdziu pateikti.

Siaip mano pastebejimu didziausios sanaudos ukyje sadaro technika, toliau trasos ir fungicidai. Aisku pas ka dar technika rusiska, tai tik darbo sanaudos didesnes su ja dirbant, bet investicijos ir nusedevejimas nedidelis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , Virgis. pranešimas:

yra zmoniu pas kurios sukasi kaip kompe, aisku jie dar nuo seno naudoja rasikli ir knyga ir gan viska neblogai sukalkuliuoja. Galetum bet praktiniu pavyzdziu pateikti.

Siaip mano pastebejimu didziausios sanaudos ukyje sadaro technika, toliau trasos ir fungicidai. Aisku pas ka dar technika rusiska, tai tik darbo sanaudos didesnes su ja dirbant, bet investicijos ir nusedevejimas nedidelis. 

Brangiausias gyvenime yra laikas, nuo to ir turime pradėti skaičiuoti, visi darbai kuriuos męs dirbame užima tam tikrą laiko dalį. 

Jei norime pasiekti efektyvumą didesniuose ūkiuose tai yra įpatingai svarbu. Jūsų atvėju rusiška technika, klausimas ar yra efektyvi turite realiai įvertinti turimos technikos ir padargų našumą, sugaištą laiką remonte ir kiek tai viskas Jums kainuoja.

Augalininkystėje viską lemia optimalus darbų atlikimo laikas. kuris prasideda nuo žemės darbų ir baigiasi javų nuėmimu. Jei technika dažnai genda, kad ir kokios smulkmenos išlenda Jūs sugaištate tuo metu brangų laiką, ir neatliekate konkretaus darbo. Ir niekada nesužinosite kiek tiesiogiai dėl to praradote pajamų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei yra poreikis ir noras tai susikomplektuoji Field IQ. O tokie žaidimai kaip farmis užima daug laiko suvedinėt ir dar kai po atnaujinimo funkcijos ne pagerėja o pablogėja, tai nutrenki šalin pabaigęs kantrybę. Pabandžiau, pliusą užsidėjau ir jau pora metų nebuvau atsidaręs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandų, linas78s pranešimas:

Kaip galima sutaupyti skaičiavimu :) pvz aš suskaičiavau 100 EUR o jau kitam padavus suskaičiuos 110eur? Nelabai čia kas taškosi ir tom trąšomis ir chemikalais.

Na gerbiamas kolega vidutiniškai ūkyje nuo 25 iki 30 proc. išlaidų tenka trašoms ir chemijai. 

O į tavo klausimą dėl 100 eur. turiu labai gerą matematinį pavyzdį :)

Aš pasiskolinu iš tavęs 100 eurų, eidamas namo, dėje tuos pinigus pametu. Tada sutiku kitą draugą Joną ir iš jos pasiskolinu dar 50 eurų. Nueinu į maximą ir iš tų  50 eurų  nusiperku  2 šokoladus po 10 Eurų. Mano kišenėje lieka 30 Eurų  tada juos atnešu ir atiduodu tau, kadangi buvau pasiskolinęs 100 eurų, gražinu 30 eurų, ir dar lieku skoloje 70 eurų. Viso mano skola lieka 70 eurų + 50 eurų Jonui. Sumoje 120 eurų. ir maišelyje pirkinių vertė už 20 eur. 

Hmmm iškyla klausimas kur dingo 10 eur ? 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasiskolinai 150€. 30€ gražinai. skola nepasikeitė 120€.
20€ tavo prekių balansas. Grąžink šokoladus skolininkam ir vis tiek liksi su apvalia 100€ barankos skyle kuriuos pats ir pametei. Sudedi du nesusijusius skaičius ir gauni vėjus.

Išvada, kokio velnio mum tu reikalingas, jei sugebėsi tik manipuliuodamas skaičiais paverst turtingais, bet realybėje bus tas pats. Čia tas pats kaip  suvesdamas balansą kas met tampu turtingas, bet kur tie turtai ir pats nesuprantu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , gerasukis pranešimas:

Pasiskolinai 150€. 30€ gražinai. skola nepasikeitė 120€.
20€ tavo prekių balansas. Grąžink šokoladus skolininkam ir vis tiek liksi su apvalia 100€ barankos skyle kuriuos pats ir pametei. Sudedi du nesusijusius skaičius ir gauni vėjus.

Išvada, kokio velnio mum tu reikalingas, jei sugebėsi tik manipuliuodamas skaičiais paverst turtingais, bet realybėje bus tas pats. Čia tas pats kaip  suvesdamas balansą kas met tampu turtingas, bet kur tie turtai ir pats nesuprantu...

Va butent.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...