Jump to content

Recommended Posts

Tai ką tu nori tuo pasakyti, kad nejudindamas žemės išnaikinsi grybą?  Aš niekada nesakiau kad no till yra blogis, čia atvirkščiai jau keliose temose buvo kalbama kad arimas yra blogis. Galiu sutikti kad arimas didina drėgmės nuostolius visi tai suprantam, na as pats planuoju mažinti arba naikinti irgi arimą, bet tik todėl kad mažinti darbo keiki ir turėti lygesnias dirvas, nes nlb kas pas mane moka arti gerai, o ir pievos yra sejomainoje. 

Po tomis atliekomis kurios lieka po no till gali pasislėpti laisvai grybai, siulzai ir pan. Na aš esu girdejas kad rapso šliužas labiau puola nearta žeme ir panasiai.

Klausimas paprastas, kiek įsivaizduojate no till skiriasi derliumi nuo arimo? Ar tai yra įspūdingas derlius priedas? Kad sąnaudos darbo mažesnes kogero taip. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , kestoxs pranešimas:

Tai ką tu nori tuo pasakyti, kad nejudindamas žemės išnaikinsi grybą?  Aš niekada nesakiau kad no till yra blogis, čia atvirkščiai jau keliose temose buvo kalbama kad arimas yra blogis. Galiu sutikti kad arimas didina drėgmės nuostolius visi tai suprantam, na as pats planuoju mažinti arba naikinti irgi arimą, bet tik todėl kad mažinti darbo keiki ir turėti lygesnias dirvas, nes nlb kas pas mane moka arti gerai, o ir pievos yra sejomainoje. 

Po tomis atliekomis kurios lieka po no till gali pasislėpti laisvai grybai, siulzai ir pan. Na aš esu girdejas kad rapso šliužas labiau puola nearta žeme ir panasiai.

Klausimas paprastas, kiek įsivaizduojate no till skiriasi derliumi nuo arimo? Ar tai yra įspūdingas derlius priedas? Kad sąnaudos darbo mažesnes kogero taip. 

Sakau, kad grybas yra buvo ir bus, ir kad nereikia plūgo pristatinėt kaip grybų naikintoją. Ariu ir purškiu pilna programa, butu pliusas jei prie no till fungicidas eitų 4 kartus, bet taip nėra. Su herbicidais tas pats, prie no till jų net mažiau. Kaimynas skuta. Paišdykavo su sėjomaina - susipažino su šliūžais. Nuo to karto viskas kontroliuojama, bent nemačiau nugraužtų kaip tą syk. Taigi lieka darbo, kuro ir laiko sąnaudos. Jei visko turi į valias, tai galima trint dirvą iki pažaliavimo... bet kas juokingiausia, duodi duodi, trini trini ir visa tai nichera negarantuoja kad viskas bus gerai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Reikia 2 lietingų metų visas tas pakilimas no till sumažės. Man asmeniškai imponuoja tik drėgmės užkonservavimas, bet čia pasidavimas emocijai. Kai drėgmės nebus kur dėti, viskas atrodys kitaip. Atrodo, kad jau šimtmečiai praėjo kai kombainus už šiknų iš laukų tampėm, bet taip nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, manttys pranešimas:

Reikia 2 lietingų metų visas tas pakilimas no till sumažės. Man asmeniškai imponuoja tik drėgmės užkonservavimas, bet čia pasidavimas emocijai. Kai drėgmės nebus kur dėti, viskas atrodys kitaip. Atrodo, kad jau šimtmečiai praėjo kai kombainus už šiknų iš laukų tampėm, bet taip nėra.

O kas tais lietingais metais nutiks konkreciai kiekvienai sistemai? Arimuose, skutimuose, striptille ir notille. Tipo, lietingais metais, kol pakutka vargs su savo mzuri, as su savo demeter classic busiu sokolade? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , jevgenijus pranešimas:

O kas tais lietingais metais nutiks konkreciai kiekvienai sistemai? Arimuose, skutimuose, striptille ir notille. Tipo, lietingais metais, kol pakutka vargs su savo mzuri, as su savo demeter classic busiu sokolade? :)

Pradėkim apie dirvu išsilyginimus arime ir no tille, kai isvagoji ivairaus dydžio provėžas, po to dėl drėgmės. Kaip ir sakau, dabar drėgmės konservavimas yra didis privalumas no tille, bet kai bus normalus ar lietingi metai, sito privalumo realiai nebelieka ir paryškėja tokie trūkumai, kaip mano pirmam sakiny. Šitos sausros dabar yra kaip geras arklys kinkant ūkininkus į no till :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 31 minutes , manttys pranešimas:

Pradėkim apie dirvu išsilyginimus arime ir no tille, kai isvagoji ivairaus dydžio provėžas, po to dėl drėgmės. Kaip ir sakau, dabar drėgmės konservavimas yra didis privalumas no tille, bet kai bus normalus ar lietingi metai, sito privalumo realiai nebelieka ir paryškėja tokie trūkumai, kaip mano pirmam sakiny. Šitos sausros dabar yra kaip geras arklys kinkant ūkininkus į no till :D 

Normalus lietingi metai.... Ne, nieko apie tai negirdejau :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, jevgenijus pranešimas:

O kas tais lietingais metais nutiks konkreciai kiekvienai sistemai? Arimuose, skutimuose, striptille ir notille. Tipo, lietingais metais, kol pakutka vargs su savo mzuri, as su savo demeter classic busiu sokolade? :)

Lietingais metais abu vargsim, nes man neis sėt tada, kai tu i lauką su skutiku neivažiuosi ar su plūgu užsikasi. Tokie buvo 2017, nei art ėjo nei skust nei tiesiai į ražieną sėt su horsch pronto 4dc. Tik buvo tokių niuansų, kad suari 18ha ryt atlėksi sėt su horsch, o naktį prilyja...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 19 valandų, manttys pranešimas:

Pradėkim apie dirvu išsilyginimus arime ir no tille, kai isvagoji ivairaus dydžio provėžas, po to dėl drėgmės. Kaip ir sakau, dabar drėgmės konservavimas yra didis privalumas no tille, bet kai bus normalus ar lietingi metai, sito privalumo realiai nebelieka ir paryškėja tokie trūkumai, kaip mano pirmam sakiny. Šitos sausros dabar yra kaip geras arklys kinkant ūkininkus į no till :D 

Nu sakykim bus toki metai pasidarysim provėžas, nu ir paprašysi kaimynas perlėks su skutiku per tas vietas ir viskas, juk visa lauką tikrai nesuprovėžuosi.

Beto no till ir strip till būna tvirtesnė, daugiau nesuardytų kapilerų drėgmei nusidrenuot. O jei bėda su drenažu tai tik eskavatorius padės.

O po smarkių liūčių pvz 20180815 55mm tik 3 sėjamos  po 20 valandų sėjo rapsą. Mano mzuri, prancūzo mzuri ir Maskvyčio horsch focus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Pakutkele pranešimas:

Nu sakykim bus toki metai pasidarysim provėžas, nu ir paprašysi kaimynas perlėks su skutiku per tas vietas ir viskas, juk visa lauką tikrai nesuprovėžuosi.

Beto no till ir strip till būna tvirtesnė, daugiau nesuardytų kapilerų drėgmei nusidrenuot. O jei bėda su drenažu tai tik eskavatorius padės.

O po smarkių liūčių pvz 20180815 55mm tik 3 sėjamos  po 20 valandų sėjo rapsą. Mano mzuri, prancūzo mzuri ir Maskvyčio horsch focus

Pamiršai paminėt manę, bent 10val. Anksčiau išvažiavau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-06-07 at 19:18, manttys pranešimas:

Pradėkim apie dirvu išsilyginimus arime ir no tille, kai isvagoji ivairaus dydžio provėžas, po to dėl drėgmės. Kaip ir sakau, dabar drėgmės konservavimas yra didis privalumas no tille, bet kai bus normalus ar lietingi metai, sito privalumo realiai nebelieka ir paryškėja tokie trūkumai, kaip mano pirmam sakiny. Šitos sausros dabar yra kaip geras arklys kinkant ūkininkus į no till :D 

Paprasčiausiai nereikia kreipti dėmesį jei nepatinka notillas. :-) Linkiu sėkmingų ir derlingų metų, belaukiant noramlios vasaros ir lietaus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Kas galvojate aplankyti tiesioginės sėjos parodą-demonstraciją https://groundswellag.com/ Anglijoje š.m. birželio 26-27 d. Pridedu info ką bus galima pamatyti ir sužinoti. 

Groundswell-2019-Schedule-26th-and-27th-June.pdf Groundswelll-Session-Summaries.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Šios nuotraukos darytos š. m. 06.27 Anglijoje apie 100 km. Į šiaurę nuo Londono. Tikriausiai visi pasakys, kad tai vaizdai būdingi Anglijai? Bet yra vienas skirtumas nuo kitų laukų! Kad visi jie yra nedirbami jau daugiau negu 15 metų. Nenaudojami plūgai, kultivatoriai, skutikai. Tai patys anglai vadina conservation agriculture arba tausojamoji žemdirbystė sauganti dirvožemį ir gamtą. Tiesioginė sėja neturi ribų, nei skirtinguose dirvožemiuose, nei klimato juostose. Tiesioginė sėja turi ribas mūsų pačių galvose!

IMG-20190628-WA0009.jpg

IMG-20190628-WA0010.jpg

IMG-20190628-WA0011.jpg

IMG-20190628-WA0012.jpg

IMG-20190628-WA0013.jpg

IMG-20190628-WA0014.jpg

IMG-20190628-WA0015.jpg

IMG-20190628-WA0016.jpg

IMG-20190628-WA0017.jpg

IMG-20190628-WA0018.jpg

IMG-20190628-WA0019.jpg

IMG-20190628-WA0020.jpg

IMG-20190628-WA0021.jpg

IMG-20190628-WA0022.jpg

IMG-20190628-WA0023.jpg

IMG-20190628-WA0024.jpg

IMG-20190628-WA0025.jpg

IMG-20190628-WA0026.jpg

IMG-20190628-WA0027.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , TechnikosPrekyba pranešimas:

Šios nuotraukos darytos š. m. 06.27 Anglijoje apie 100 km. Į šiaurę nuo Londono. Tikriausiai visi pasakys, kad tai vaizdai būdingi Anglijai? Bet yra vienas skirtumas nuo kitų laukų! Kad visi jie yra nedirbami jau daugiau negu 15 metų. Nenaudojami plūgai, kultivatoriai, skutikai. Tai patys anglai vadina conservation agriculture arba tausojamoji žemdirbystė sauganti dirvožemį ir gamtą. Tiesioginė sėja neturi ribų, nei skirtinguose dirvožemiuose, nei klimato juostose. Tiesioginė sėja turi ribas mūsų pačių galvose!

IMG-20190628-WA0009.jpg

IMG-20190628-WA0010.jpg

IMG-20190628-WA0011.jpg

IMG-20190628-WA0012.jpg

IMG-20190628-WA0013.jpg

IMG-20190628-WA0014.jpg

IMG-20190628-WA0015.jpg

IMG-20190628-WA0016.jpg

IMG-20190628-WA0017.jpg

IMG-20190628-WA0018.jpg

IMG-20190628-WA0019.jpg

IMG-20190628-WA0020.jpg

IMG-20190628-WA0021.jpg

IMG-20190628-WA0022.jpg

IMG-20190628-WA0023.jpg

IMG-20190628-WA0024.jpg

IMG-20190628-WA0025.jpg

IMG-20190628-WA0026.jpg

IMG-20190628-WA0027.jpg

jei jau tausoji dirvožemį ir gamtą,tai kam tada technologines vėžios lauke? tegu graužia visokie vabalai ir parazitai ir širdžiai ir piniginei bus lengviau,manyčiau taip :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 39 minutes , ceck pranešimas:

jei jau tausoji dirvožemį ir gamtą,tai kam tada technologines vėžios lauke? tegu graužia visokie vabalai ir parazitai ir širdžiai ir piniginei bus lengviau,manyčiau taip :)

Tai yra numatyta ir judama ta kryptimi. Aišku, kad nebus 100%. Bet jam tikrai mažiau skaudės, kai bus sumažintas glifosatų naudojimas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...