Jump to content

TechnikosPrekyba

Nariai
 • Pranešimai

  254
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  1

TechnikosPrekyba paskutinį kartą gavo apdovanojimą Gruodžio 22 2017

TechnikosPrekyba paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie TechnikosPrekyba

 • Rangas
  Dažnas dalyvis

Miestas

 • miestas
  Kaunas

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Beje į mokamą seminarą kuris kainavo po 50 eurų per pačios javapjūtės įkarštį susirinko gerokai virš 100. Kai kitos "firmos", net su nemokamu alkoholiu ar olialia mergomis tiek nesurenka.
 2. Daugumai su metais ateina išmintis. Kai kuriems ateina tik metai. Taikyk kam nori. Joksai notilas, ar beariminis, ar kaip tu ten nori vadink, nepasiteisins nusipirkus, bet kokią sėjamą, net ir pačią brangiausią ar šukuotuvę, ar kokia kitą metalų krūvą. Aiškinu tamstai, labai kompetetingam plūgo broliui. Kad pirma susipažink su savo dirvožemiu jo cheminėmis sudėtimis, jame esančiais mikroorganizmais ir jų poveikiu dirvai bei augalams, augalų sėjomaina ir biologija, o poto pradėk ūkininkauti ir vadinti save ūkininku. Ir nesvarbu ar su plūgų ar be jo. Pačiam tikrai geriau nuo plūgo nenulipti. Ačiū ir labanakt.
 3. Pačios sėjamosios ratai vos vos liečia dirvą. Pagrinde važiuoja ant diskų. Na, o kiek žemė suspaudžiam dirbant ir nedirbant, tai čia tikrai nėra ką diskutuoti. O svoris reikalingas, kad pjautų paviršių. Čia radau tokį straipsniuką, kaip dirvožemis pats tvarkosi be žmogaus įsikišimo; Grybai valgyti tinkami retai dėl jų struktūroje esančio chitino, kuris sunkiai virškinamas, bet pats chitinas labai svarbus dirvodaroje, kur jis jungiasi su humuso junginiais ir formuoja glomaliną - į klijus panašią medžiagą. Ši suklijuoja dirvožemio daleles ir taip susiformuoja dirvožemio struktūra. Tai labai svarbus natūralus procesas,kuris ~80% dirbamų žemių nevyksta, nes: *intensyvus žemės dirbimas suardo grybienos tinklą. *naudojami biocidai (herbicidai, pesticidai, fungicidai, insekticidai) naikina grybus. *augalų tręšimas azotinėmis bei fosforo trąšomis trukdo susidaryti simbiotiniams ryšiams su augalu, per kuriuos grybiena gauna maistą - anglies junginius. *monokultūriniai laukai mažina grybų įvairovę Sudaręs ryšius su simbioziniais grybais augalas: *gauna vandens, kurio savo šaknimis paimti negali, o grybiena gali, todėl sausra nėra tokia baisi. * mainais į cukrų ar kt angliavandenius augalas gauna įvairių mineralų (fosforą) iš grybienos tinklo, kuris yra tikrai platus ir pajėgus aprūpinti mineralais iš labai toli. *prisideda prie dirvodaros ir anglies grąžinimo atgal į dirvožemį iš atmosferos, nes iš tikrųjų, tai mikoriziniai grybai sukaupia ir patalpina daugiausiai anglies dirvožemyje. Susidariusi dirvožemio struktūra įgauna kempinės savybes, todėl sugeria daug daugiau vandens, o atsiradęs poriškumas įleidžia oro, kuriame yra 78% azoto. Tai yra 70 000 tonų azoto virš kiekvieno hektaro žemės. Dirvožemyje yra bakterijos, kurios orui patekus į dirvą perdirba jame esantį azotą į augalui prieinamą formą. ....bet kasmet ūkininkai azoto trąšoms išleidžia milijardus pinigų ir toliau prisideda prie CO2 (anglies dioksido) išsiskyrimo į atmosfera, kai anglis yra limituojantis faktorius visame procese...
 4. Taip ponas, aš nieko nesuprantu ir su tamsta neturiu apie ką diskutuoti.
 5. https://www.manoukis.lt/naujienos/ukis/ukininko-laukuose-tvaraus-ukininkavimo-akademija
 6. Foto iš Latvijos. Ten kur tarpueiliai 25 cm. "Ant akies" byrėjo apie 6 t. žieminių. video-17b175ac04b5e3cfc097e9d1bcd1af61-V.mp4
 7. Gal tiems kas notillu domisi bus įdomu sužinoti daugiau apie dirvožemį iš praktikų? Proga gera. Agrolitpa_kvietimas_siuntimui_1_geras.pdf
 8. Pritariu. Aš tipinis pardavėjas, kaip ir tamsta tipinis ūkininkas. Viską ką aš išmanau ir darau yra teisinga, o visa kita yra briedas.
 9. Tikėk kuo tu nori. Kiekvieno teisė rinktis. Dojus gi turi 750A ir Kuhnas deklaruoja, kad turi notillui tinkamas sejamas ir Claydono technologiją siūlo ir po laukus filmukus rodo. Tik kaip atrodo pačiam kas geriau pardavėjui? Ar parduoti vieną sėjamą ar pardavinėti plūgus, kultivatorius, skutikus tuos pačius padargus tik jau kombinuotus ir dar gyvo velnio barachlo žemės draskymui? Prie jų reikia traktorių, vis galingesnių ir daugiau. Poto reikia krūvos detalių ir serviso. Ar kada teko matyti notillo ūkininko technikos parką? Taip, didieji gamintojai turi daug pinigų ir jie gali sau leisti nevienam susukti galvą ir nurodyti krypti kuria judėti. Kaip ir chemikai viską sugalvoja už žemdirbius. Jei tau dirvožemio gyvybingumas bla bla tai pakalbėkime po 5 metų vėl. Dar kartą, jei tau gerai ten kur tu esi šiuo metu, tai nesuk sau galvos apie kosmosą. Nes į kosmosą nuskrenda tik vienetai. Tiek to chebra. Čia daugiau diskusija prie alaus bokalo. Gal kita žiemą susitiksime ir daugiau galėsime pasidiskutuoti. Atsiprašau jei kam nepatinka mano rašliavonės ir kad dalinuosi informacija. . Sėkmės darbuose.
 10. To manttys Sugalvok, pateik ir dar padaryk už jį. Kaip visi pripratome gyventi, kai už mus kažkas viską sugalvoja? Tik kai kiti galvoja už patį tai ir pačiam nekažkas lieka piniginėje. Užburtas ratas ne aplink mus, o mūsų pačių galvose. Groundswell yra pačių ūkininkų iniciatyva. https://ahdb.org.uk/ AHDB organizacija kuri dirba ūkininkams užsiima nepriklausomais tyrimais ir konsultuoja ūkininkus yra jų pačių iniciatyva ir pačių dotuojama. Trys kertiniai akmenys sėkmingų no-tillų. 1. Meilė dirvožemiui. 2. Žinios ir noras tobulėti. 3. Užsispyrimas ir kantrybė. Be šitų dalykų sunkiai įsivaizduojama sėkmė. Pirmiausia savo notilla pradėkite nuo dirvožemio pažinimo, o ne skaičiavimų kiek atliks ir kas išeis. Sėkmės darbuose.
 11. Taip.! Vizito tikslas buvo išsiaiškinti, kaip sekasi sėti su Weaving GD sėjamosiomis, suprasti niuansus ir savo akimis pamatyti rezultatus. Pas jį dabar 3x6m. Taip pat turi varpų šukuotuvę, kurią naudoja jau nuo 2007 metų. Dirbamos žemės 1250 ha. per 3 ūkius. Norėjosi pamatyti savomis akimis, kaip no-till-as atrodo šalyje kurioje lyja kas trečią dieną ir metiniai vidutiniai krituliai yra 800-900 mm. Nes visi teigiame, kad notillas įmanomas tik kažkur Ukrainoje, Amerikoje arba Kazakstane. Įmetu foto su pačiu Tony ir jo notill pupos. Mano ūgis 195 cm.
×
×
 • Create New...