Jump to content

TechnikosPrekyba

Nariai
 • Pranešimai

  222
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  1

TechnikosPrekyba paskutinį kartą gavo apdovanojimą Gruodžio 22 2017

TechnikosPrekyba paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie TechnikosPrekyba

 • Rangas
  Dažnas dalyvis

Miestas

 • miestas
  Kaunas

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No-till ūkis Latvijoje Daugapilio regionas. Pirmieji laukai nedirbti daugiau nei 10 metų, o kitų yra įvairių žiūrint kada įsigyti. Tarpueiliai 25 cm. Sėjamoji noraginė. Sėjomainai 4 augalai. Ankštiniai ir javai 50/50. Nuotraukos darytos kovo 20 d. Kaip atrodo ir koks bus derlius įdėsiu per javapjūtę, kai paleidinėsime šukuotuvę. Daug kalbėjome su savininku apie no-till technologiją ir filosofiją. Apie skeptikus ir entuziastus, kaimynus ir kolegas. Man patiko tokia jo mintis, kad paprastai žmonės nusprendžia ir kažką daro, arba daro viską, kad nieko nereikėtų daryti. Dar kalbėjome apie orus ir jisai užsiminė, kad sausros ciklai kartojasi ir kad dėl klimato kaitos tikriausiai kartosis dažniau ir ilgiau. O gal ir ne. Parvažiavęs pasižiūrėjau http://www.meteo.lt/lt/krituliai kad tikrai yra ciklais. Tai va tiek trumpai.
 2. Mes nepretenduojame į medalius ir aukštus pardavimus. O tik norime pabendrauti apie sveiką dirvožemį, gyvą gamtą ir vaikų ateitį ant tėviškės žemės. Apie technologiją kuriai reikia mažiau investicijos, bet daugiau žinių ir užsispyrimo. Todėl norime pakviesti tuos, kurie domisi tiesioginia sėja, minimaliu ar bearimine technologija į balandžio 4–6 d. VDU Žemės ūkio akademijoje (Akademija, Kauno r.) vyksiančią tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi 2019“. Mūsų stende galėsite pamatyti pirmą kartą Lietuvoje Weaving Machinery GD6000 sėjamą skirtą tiesioginiai ir tradiciniai technologijai. Varpų šukuotuvę Shelbourne Reynolds CVS, tarpinių ir žolinių augalų sėjimo agregatus, bei kitą techniką. Maloniai lauksime jūsų. #KąPasėsi #ShelbourneReynolds #WeavingMachinery #Notill
 3. Užsakiau straipsnį. ;-)))) https://www.15min.lt/verslas/naujiena/zemes-ukis/dirvozemio-gelbejimo-planas-mokslininku-rankose-313-1114600
 4. Kas rimtai domitės No-Till-o technologijomis tai Anglijoje vyksta lauko diena skirta grynai šiai technologijai apie techniką, augalus, chemija, su bandyminiais laukais ir demonstracijomis. GROUNDSWELL Birželio 26-27 d. https://groundswellag.com/ Paremta daugiau mokslu, nei komercija. Girdėjau iš anglų, kad verta dėmesio. Tik reikia agronomo gerai kalbančio angliškai agronominiais terminais, kad suprasti viską nes informacijos tai daug.
 5. Nedirbu nei vieno. Jei dirbčiau, tai kokia technologiją pasirinkčiau žinau aiškiai.
 6. Jei jau suprantate anglų kalbą, tai galėjote daugiau pasigoglinti ir rasi daugiau pliusų nei minusų. Benefits Of No Till Farming;Less Soil Compaction (mažesnis dirvos suslėgimas), Less Soil Erosion (mažesnė dirvos erozija), Lower Costs (mažesni kaštai), Good Crop Yields (toks pats derlius);Saves Time (laiko taupymas):Lower Fuel Costs (mažiau kuro):Less Soil Moisture Loss (mažesnis drėgmės išgarinimasas):Healthier Soil (sveikas dirvožemis su savo darbą atliekančiais mikroorganizmais). ir t.t. Ligos yra kontroliuojamos su sėjomainos pagalba. Laikant dirvą nuolatos uždengta su tarpiniais augalais ir įsėliais yra naikinamos žolės, maitinamas dirvožemis ir tuo pačiu tręšiama dirva. Mažesnis chemijos poreikis. Kuo mažiau judini dirvą tuo mažiau dyksta žolės. Dirvos sušilimas įtakos neturi, taip tu sėji vėliau, bet kadangi nedirbta dirva išlaiko ilgiau drėgmę augalai puikiai vegetuoja ir javapjūtė vyksta vienodu metu. Technikos irgi reikia mažiau, užtenka; kombaino, traktoriaus, purkštuvo, trašų barstytuvo ir sėjamosios. Mažiau darbininkų, mažiau problemų. NO-TILL-e reikia noro, daug žinių, mokslo ir užsispyrimo. Be jų net neverta pradėti, nes tikrai susimausi.
 7. Labai stipriai žygiuoja į no-till-o technologija Anglija, Prancūzija, o taip pat ir kitos Europos šalys, tik mes nežinome (dėl kalbos barjerų) kas vyksta kitose šalyse. Bet ne pavieniais žingsniais jie eina, o sistemingai kartu su mokslu. Nes vis daugiau žmonių supranta, kad intensyvus ūkininkavimas, tai dirvožemio naikinimas, ligų ir problemų dauginimas ir nieko gero nežadanti perspektyva ateityje vykstant klimato pokyčiams. Pas anglus nuo siauro rato sėjomainos daug šliužų prisiveisė, kitos ligos bei vabzdžiai prisidėjo, žolingumas stipriai padidėjęs. Todėl kaštai labai stipriai auga norint susitvarkyti su visomis tomis problemomis, o pasekoje pamatė, kad gamta ir vanduo yra teršiamas. Todėl nereikia sakyti, kad čia technologija iš kosmoso skirta nemūsų regionui. Ateis ir pas mus, tik vėliau. Kaip ir krikšionybė pas paskutinius atėjo, kaip ir į ES beveik paskutiniai įstojome. Mes gi koncervatyvus-skeptikai ir pesimistai. Mes darome, taip kaip kaimynas daro. Nes jei taip nedarysime iš mūsų juoksis. Kai pakalbi su tais kurie pradėjo žemės nedirbti prieš daug metų Lietuvoje, tai visi sako, kad kaimynai juokėsi ir pirštus prie smilkinio sukiojo. Bet kai mato dabar rezultatus, tai patys bando kopijuoti ir prašosi, kad agronomais jų būtų. P.S. Čia yra mano nuomonė ir nebūtinai jinai gali būti teisinga. Niekam nieko nesiūlau ir neparduodu.
 8. Apsilankėme gamykloje, pasirašėme atstovavimo sutartį ir užsakėme Weaving Machinery GD6000 (6m.) prikabinamą sėjamą su trąšomis parodai "Ką Pasėsi 2019" Kaune. Tikiuosi suspėsime atvežti. Jungtinėje Karalystėje įkurtos kompanijos Weaving Machinery verslo pradžia siekia 1983 m. kai pradėjo tiesioginio sėjimo sėjamųjų importą iš JAV į Angliją. Prieš daugiau nei 20 metų įmonė pradėjo kurti savo sėjamąsias ir pardavinėti jas vietiniams fermeriams. Nuolatos dirbdama ir bendradarbiaudama su tiesioginės sėjos pradininkais ir vystytojais kompanija sukūrė ir užpatentavo savo išsėjimo mechanizmą GD diskus. Weaving Machinery GD išsėjimo mechanizmą sudaro dviejų skirtingų dydžių skersmens diskų išsėjimo noragėlis, kuris yra pasviręs į žemę 25 laipsnių kampu. Esant tokiam atakos kampui diskai į žemę sminga lengviau ir sėjamoji gali sėti tokiose dirvose kaip: ražienoje, pievoje, tarpinių kultūrų lauke ar po varpų šukuotuvės, kai ražienos yra tik nušukuotos ir palieka stovėti. Dvigubas diskas geriau prapjauna šiaudus ir mažiau užteršia sėklos guoliavietę, o pasviręs atakos kampas nesuspaudžia ir nesujudina dirvožemio, todėl žolių sėklos nėra suaktyvinamos. Esant skersiniui dirvos pjūviui sėklos guoliavietė yra apsaugoma nuo išdžiovinimo ar liūčių išplovimo. Iškarto už sėjimo esantys platūs prispaudimo ratai užspaudžia dirvą ir neleidžia išgarinti drėgmės. Platūs užspaudimo ratai gerai kopijuoja dirvos paviršių ir išlaiko tolygų sėjimo gylį esant skirtingai dirvos struktūrai tame pačiam lauke. Todėl Weaving Machinery GD sėjamosios tinka įvairioms žemės dirbimo technologijoms: ariminei, minimaliam dirbimui arba visiškai nenaudojant jokio dirbimo. Kiekvienas diskinis išsėjimo mechanizmas dirvos paviršiaus kopijavimui turi savo hidrocilindrą. Gylio reguliavimas yra vieno kaiščio pagalba. Lengvas noragėlio išvalymas nuo užsikišimo. O pagrindiniai mazgai reikalauja minimalaus aptarnavimo ir mažai trinties su dirva, todėl gali dirbti ir drėgnomis sąlygomis. Prikabinamų sėjamųjų ratai esant poreikiui gali būti pakelti hidrauliškai, kas padidintų slėgimą į dirvą ir todėl galima dirbti sausomis oro sąlygomis arba esant daug ražienos ir augalinių atliekų ant paviršiaus. Sėjamosios gali būti komplektuojamos su trąšų bunkeriu ir smulkių sėklų sėjamosiomis. Traktoriaus galios poreikis vienam darbiniui metrui yra 35-40 AG. Pagrindinis Weaving Machinery GD sėjamosios pranašumas yra jos gebėjimas patenkinti visas sėjimo sistemas, dirvožemio tipus ir sąlygas. Tai suteikia ūkininkams lankstumo, kad jie galėtų taikyti be ariminę technologija kartu su tradiciniais pasėlių auginimo būdais. Taip padėdama taupyti laiką, kaštus ir dirvos struktūrą. Sėjamosios gali būti šių darbinių pločių: 3 m, 4 m., 4.8 m., 6 m., 6.4 m. 8 m. Daugiau informacijos telefonu: +37065668888
 9. Kai vaikai pareina iš mokyklos irgi sako nieko naujo mokytoja neišmokė?
 10. O kodėl ten atsidūrei tuose vekseliuose ir sutartyse?
 11. Todėl, kad reikia įsivesti papildomų augalų į savo sėjomainą, kuriuos gali būti sudėtinga nuimti su paprastu hederiu. Todėl, kad reikia sugalvoti protingai kokius augalus įsivesti, kad jie būtų naudingi dirvai ir dar būtų galima parduoti ir kažką uždirbti. Todėl, kad geriausiai šukuotuvė eina kartu su no-till-u, nes ženkliai gali sumažinti savo kaštus. Todėl, kad besikeičiantis klimatas, kerta stipriai per kišenę, išdžiovindams arba nuplaudamas pasėlius ir humusą. Ir tvirtai įsikibęs tradicinio ūkininkavimo, susidursi su vis didesniais įšukiais ateityje.
 12. Na kai nesidomi tai ir nežinai. O kai pradedi domėtis, tai tokių atrandi ir Lietuvoje. Ir kai matai jų pasiekimus, tai net nekyla jokių abejonių, kad galima ir kitaip gyventi. Rusai ir ukrainiečiai irgi juda ta kryptimi. Bet kaip šitame video vienas ūkininkas pasakė; niekas negalvoja apie ateitį. Ir jei žmonės netiki, kad galima kitaip dirbti žemę, jų nepriversi to daryti.
 13. Viktorai čia rusų pastebėjimai apie sėjamas beariminiai technologijai.
 14. Todėl ir ieško visi sprendimo. Dvigubas, skirtingo diametro diskas atlieka pjovimą geriau, negu vienas diskas. Kokios reikalingos sėjamosios ir kokios yra pagrindinės rizikos sėjos metu no-till-e. Apie tai galima sužinoti čia;
×
×
 • Create New...