Jump to content

TechnikosPrekyba

Nariai
 • Pranešimai

  235
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  1

TechnikosPrekyba paskutinį kartą gavo apdovanojimą Gruodžio 22 2017

TechnikosPrekyba paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie TechnikosPrekyba

 • Rangas
  Dažnas dalyvis

Miestas

 • miestas
  Kaunas

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sveiki. Kas galvojate aplankyti tiesioginės sėjos parodą-demonstraciją https://groundswellag.com/ Anglijoje š.m. birželio 26-27 d. Pridedu info ką bus galima pamatyti ir sužinoti. Groundswell-2019-Schedule-26th-and-27th-June.pdf Groundswelll-Session-Summaries.pdf
 2. Paprasčiausiai nereikia kreipti dėmesį jei nepatinka notillas. :-) Linkiu sėkmingų ir derlingų metų, belaukiant noramlios vasaros ir lietaus.
 3. Labai gerai pastebėta. Kuo daugiau dirva įdirbta, tuo blogiau savinasi vandenį. Ir jis visas nubėga į kanalus, kartu nusinešdamas visą kas geriausia ir naudingiausia. Dirvozemis.pdf
 4. https://www.sciencedirect.com/search?qs=no till&authors=&pub=&cid=&volume=&issue=&page=&offset=0&show=25&sortBy=relevance&origin=&zone= Gal kas ką ras sau naudingo ir įdomaus. Moksliniai darbai susiję su no till u.
 5. Vakar teko pabūti tarp dviejų notilininku. Vienas su 20 m. be plūgo patirtimi, kitas su 10 m. be plūgo patirtimi. Mano akimis žiūrint tai buvo mikrokardio chirurgijos profesoriaus ir rezidento pokalbis. Supratau, kad nieko nesuprantu apie notillą. Ir kad rezultatai pasiekiami tik per atkaklumą ir patirtį.
 6. Bandyminis laukas aviža su vikiu į seną ganyklą. Sėta gegužės 5 d. Truputi lietaus gavo užvakar. Foto daryta vakar.
 7. Tas pats, kaip gamyklos kainininke + transportas iki Lietuvos + PVM Daugiau info; 865668888
 8. Seno no-tillininko posakis "Dažnai ūkininkas pasėjęs tiesiogiai į dirvą įsivaizduoja, kad pasėlis turi atrodyti taip pat arba net gražesnis, negu pasėta į dirbtą lauką". Deja realybė būna visai kitokia, todėl daugumai iš karto atsiranda abejonių.
 9. Nemanau. Nes kaip sakiau tinkamas sėjos laiko parinkimas yra labai svarbu notille. Taip pat sėjamosios reguliavimas. Norint gerai pasėti teks sėjamą gerai sureguliuoti. Tai reikia daryti kiekvienam lauke, o jei tam pačiam lauke skirtinga dirvožemio struktūra, tai gali tekti reguliuoti ir po kelis kartus. Kitu atveju sėklos gali eiti per giliai arba per sekliai. Todėl svarbu, kad reguliavimas būtų kuo paprastesnis ir greitas. Nes kitaip operatorius spjaus į reguliavimus. Su paslaugos tiekėju tokios kokybės negausi nes jam hektarai galvoje sukasi.
 10. Šiais metais šukuotuvės eina ne tik ant kombainų, bet ir ant traktorių.
 11. Akmenuotoje dirvoje dirba gerai. Hidraulinės apsaugos veikia, o kadangi pats išsėjimo diskas sukiojasi ant šarnyro, tai turi galimybę ir nusisukti, taip apeidamas kliūtį arba ant posūkių kopijuoti sėjamą ir neišversti žemių į šoną ir nepalikti atvertos sėklos guoliavietės. Ką pats sužinojau, kad labai svarbu pasirinkti sėjos laiką. Ne tada kada tu nori ar kaimynas sėja, o tada kada dirva yra pakankamai pradžiuvusi. Dirva su tarpiniai augalais ir nedirbta daug geriau priima sėkla negu sutrinta iš po plūgų ir kultivatorių. Ir nereikia bijoti dėl išdžiuvimo. Nes kai apžiūrinėjau laukus vakar, tai drėgmės buvo po 1 cm. sluoksniu. Sėti geriau į aukštesnę ražieną arba smulkinti šiaudai turi būti paskleisti vienodai. Patyrę notill-kai kalba, kad svarbu pataikyti sėją netgi pagal mėnulio fazes?? Nes gamtoje viskas seniai yra sutvarkyta. No till ą pradėčiu iš karto po javapjūtės užsėjęs ražienas tarpinių augalų mišiniu kurių šaknynas dirbtų ir žiema maitindamas dirvožemį. Poto pavasarį glifosuoti ir sėti tiesiogiai. Žieminius sėčiau po ankštinių augalų, kas ten geriau su kuo ir po kuo eina ir aišku pačiam žinant kurios dirvos geriau priima. Palyginau pasėta tiesiogiai ir šalia sėtą su dirbimu. Žolių beproto dirbtoje dirvoje. Nežinau, kam ten sako, kad reikia perėjimas nuo plūgo prie diskų, nuo diskų prie tiesioginės?? Geriau imti kažkurią dalį laukų ir nebedirtbti visai, o kita dalį dirbti. Kad mažiau būtų finasinių problemų. Ir pot truputi didinti plotus. Reikia numatyti, kad teks 5-10 % laukų aukoti bandymams. Kitaip taip paprastai nebus lengva rasti tinkamus sprendimus savo žemėse arba jie brangiai kainuos. Na ir skeptikams tikrai, net neverta pradėti. Nes tikrai susidursi su problemomis ir klaidomis. Ir jei ieškosi kaltų aplinkui, o ne sprendimų ir atsakymų, nieko gero nebus. Ir žinoma, tai ilgametis procesas. Minimum 5 metai, kad pradėtų rodytis rezultatai. Tiek pat kiek reikia universitetui baigti. :-))
 12. Miežiai pasėti į nušukuotą kviečių ražieną ir pupos pasėtos į nupjautą ražieną ir tarpinių augalų liekanas. Nuotraukos darytos vakar.
 13. No-till ūkis Latvijoje Daugapilio regionas. Pirmieji laukai nedirbti daugiau nei 10 metų, o kitų yra įvairių žiūrint kada įsigyti. Tarpueiliai 25 cm. Sėjamoji noraginė. Sėjomainai 4 augalai. Ankštiniai ir javai 50/50. Nuotraukos darytos kovo 20 d. Kaip atrodo ir koks bus derlius įdėsiu per javapjūtę, kai paleidinėsime šukuotuvę. Daug kalbėjome su savininku apie no-till technologiją ir filosofiją. Apie skeptikus ir entuziastus, kaimynus ir kolegas. Man patiko tokia jo mintis, kad paprastai žmonės nusprendžia ir kažką daro, arba daro viską, kad nieko nereikėtų daryti. Dar kalbėjome apie orus ir jisai užsiminė, kad sausros ciklai kartojasi ir kad dėl klimato kaitos tikriausiai kartosis dažniau ir ilgiau. O gal ir ne. Parvažiavęs pasižiūrėjau http://www.meteo.lt/lt/krituliai kad tikrai yra ciklais. Tai va tiek trumpai.
 14. Mes nepretenduojame į medalius ir aukštus pardavimus. O tik norime pabendrauti apie sveiką dirvožemį, gyvą gamtą ir vaikų ateitį ant tėviškės žemės. Apie technologiją kuriai reikia mažiau investicijos, bet daugiau žinių ir užsispyrimo. Todėl norime pakviesti tuos, kurie domisi tiesioginia sėja, minimaliu ar bearimine technologija į balandžio 4–6 d. VDU Žemės ūkio akademijoje (Akademija, Kauno r.) vyksiančią tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi 2019“. Mūsų stende galėsite pamatyti pirmą kartą Lietuvoje Weaving Machinery GD6000 sėjamą skirtą tiesioginiai ir tradiciniai technologijai. Varpų šukuotuvę Shelbourne Reynolds CVS, tarpinių ir žolinių augalų sėjimo agregatus, bei kitą techniką. Maloniai lauksime jūsų. #KąPasėsi #ShelbourneReynolds #WeavingMachinery #Notill
×
×
 • Create New...