Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

Prieš 5 valandas, cainikas pranešimas:

Pagal tave apsisukdamas svetimoje žemėje elgiesi civilizuotai? Kažin kodėl nėra poreikio apsisukti ten kur melioracijos griovys? Tai didžiulė nepagarba savo kaimynui, ir dar reikalavimas susiskaičiuoti nuostolius.  Tai viena iš priežasčių kodėl  ūkininkai Lietuvoje yra didžiulėje paniekoje. Ties gretimo  klypo riba privalu elgtis taip, jog ten visur yra užkastos akėčios, ar  stovi niekaip neįveikiama siena. Purškiant taip pat privalu laukti palankaus vėjo kad tavo chemija jokiu būdu nepatektų į gretimą kaimyno lauką. Gal gali pasidalyti patirtim, kiek sutaupai ir praturtėji  apsisukinėdamas ne savo, bet  kaimyno lauke?

O aš minėjau, kad tai yra gėris ? Mano įsitikinimu situacijų buna visokiu, ir prie kiekvieno darbuotojo po sargą nepastatysi. Ir jei nori kažką pakeisti, tai pradėti nuo savęs, jei esi šventas, tada gali teisti kitus.Ivažiavimas į lauko kampą kogero mažiausia blogybė... Aš tik tiek pakartosiu, kažkodėl ekologam yra nurodyta patiems pasilikti savo žemėse apsaugos juostas nuo galimos taršos. Kas yra ganėtinai keista, ir šiuo atveju purskentys dar ir specialiai pakelias, pagriovius ir visa kas jiems nepatinka nupučia. O ką tu jiem gi piltžoles naikina... O apie vėją, tai čia išvis kosmosas... Ir apie akėčių slėpimą, tai čia tik latrai ir tegali šnekėti. Visuomenėje dažniausia ir rėkia  tas kuris pats linkes taip elgtis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip vienas kaimynas saugo kampus 

IMG_20170727_092044.thumb.jpg.f63b1a85f5280f7f2723e10f9edec8e5.jpg

Ir tuo pat metu štai taip laikosi ribų. Mano dešinėje. 

IMG_20190426_092132.thumb.jpg.32a5c8884504b2281f5da5eac87f5292.jpg

Nieko aš jam nesakiau. Bet yra kas ir centimetrus gaudo. Visaip ir visiems būna. Baltų ir pukuotų nėra. 

Dar pernai būčiau nekreipęs dėmesio, bet nuo šiemet jau teks kalbėtis, gal net pyktis. 

IMG_20210426_120416.thumb.jpg.62560aaf538eade38b9d89751ebd76d3.jpg

Bet px čia viskas... Orai užkniso visai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, jevgenijus pranešimas:

Taip vienas kaimynas saugo kampus 

IMG_20170727_092044.thumb.jpg.f63b1a85f5280f7f2723e10f9edec8e5.jpg

Ir tuo pat metu štai taip laikosi ribų. Mano dešinėje. 

IMG_20190426_092132.thumb.jpg.32a5c8884504b2281f5da5eac87f5292.jpg

Nieko aš jam nesakiau. Bet yra kas ir centimetrus gaudo. Visaip ir visiems būna. Baltų ir pukuotų nėra. 

Dar pernai būčiau nekreipęs dėmesio, bet nuo šiemet jau teks kalbėtis, gal net pyktis. 

IMG_20210426_120416.thumb.jpg.62560aaf538eade38b9d89751ebd76d3.jpg

Bet px čia viskas... Orai užkniso visai. 

Jo, orai nervina . Po sejos niekaip neiseina nuglifosuot tarpiniu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kartais mokslininkams profilaktiškai reiktu pabūti ūkininkais, kad pamatytu ir kita puse (finansine, technines galimybes, orų įtaka ir t.t.).

Keletą kartų turėjau rapsą nugraužta žiedinukų iki tokio lygio, kad kulti nebuvo ko. Vienas gabaliukas lauko tiesiog nepražydo, nes butonai buvo apgraužiami iki tokio lygio, kad nebebuvo kam skleisti.

aišku yra tiesos, bet viskas per daug "hyperbolizuota".

dauguma ūkiu dirba ne iš įdėjos (kaip kartai atrodo mokslininkams), o pragyvena iš ūkio, vieniems tai išeina geriau kitiems blogiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , swe pranešimas:

Kartais mokslininkams profilaktiškai reiktu pabūti ūkininkais, kad pamatytu ir kita puse (finansine, technines galimybes, orų įtaka ir t.t.).

Keletą kartų turėjau rapsą nugraužta žiedinukų iki tokio lygio, kad kulti nebuvo ko. Vienas gabaliukas lauko tiesiog nepražydo, nes butonai buvo apgraužiami iki tokio lygio, kad nebebuvo kam skleisti.

aišku yra tiesos, bet viskas per daug "hyperbolizuota".

dauguma ūkiu dirba ne iš įdėjos (kaip kartai atrodo mokslininkams), o pragyvena iš ūkio, vieniems tai išeina geriau kitiems blogiau.

Tai tavo rapsas matyt buvo "nukankintas"trąšomis,todėl silpnas ir pasidavė vabalams...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , jevgenijus pranešimas:

IMG_20201210_131115-1.thumb.jpg.c4299a0e76f3ad0e61c277281f35d105.jpg

Nežinau kaip kam atrodo, bet šitas ūkininkas tikrai dirba iš idėjos. 

Ūkininku irgi visokiu yra, situaciju irgi milijonas, jeigu būtų viena teisinga technologija seniai kitu nebebutu, jei būtų viena tobula sėjamoji, kitų nereiktu,bet pasaulis margas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , agronoms pranešimas:

Gal tiesiog nepasisekė žmogui?Bet ir žemelė pagal vaizdą kūdoka...

Nežinau aišku visos istorijos... Augalinių liekanų nulis nuo žodžio visiškai. Vadinasi arta. O dirva primena Palangos pliažą... 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4704863272874527&id=100000527013328

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, swe pranešimas:

Ūkininku irgi visokiu yra, situaciju irgi milijonas, jeigu būtų viena teisinga technologija seniai kitu nebebutu, jei būtų viena tobula sėjamoji, kitų nereiktu,bet pasaulis margas...

Yra toks kanalas youtube агросайт, ten yra tokių senų, ne spalvotų video. Pasirodo daug dalykų jau senai buvo žinoma. Tik žemknisiai kažkuriuo momentu ėmė ir pamiršo dalį senų tiesų. Разбазариветель, taip kalbant apie fosforo trašas treštuvą vadino vienas iš rusų agronomijos korifėjų. O po pusės amžiaus, tręšiam sau npk treštuvas ir vargo nematom. Nes tiesiog taip patogiau. Bet tai dar nereiškia kad gerai darom. Toks tau va, ne ten nuėjusio progreso pavyzdys. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš manau, kad viskas yra gerai, tas virsmas vyksta jau senokai.

Didžioji dalis tam priešinasi, bet iš esmės tai laiko klausimas tik.

Po nepriklausomybės atgavimo situacija žemės ūkyje buvo stichiška, informacijos 0, pinigų 0, visi dirbo kaip išmanė, klestėjo dėvėtos technikos verslas, nes bent taip galėjai pagerinti darbo kultūrą.

Natūralus raidos procesas ir viso labo per 30 metų.

Žinau ne vieną prekinį ūkį kur išvystytos technologijos drąsiai lygiuojasi į vieną eilę su vakarietiškais korporacijų ūkiais.

Viskam reikia laiko, proto ir pinigų.

Pinigai tapo prieinami, kuris faktorius varžo?

Manau tikrai ne laikas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, jevgenijus pranešimas:

Yra toks kanalas youtube агросайт, ten yra tokių senų, ne spalvotų video. Pasirodo daug dalykų jau senai buvo žinoma. Tik žemknisiai kažkuriuo momentu ėmė ir pamiršo dalį senų tiesų. Разбазариветель, taip kalbant apie fosforo trašas treštuvą vadino vienas iš rusų agronomijos korifėjų. O po pusės amžiaus, tręšiam sau npk treštuvas ir vargo nematom. Nes tiesiog taip patogiau. Bet tai dar nereiškia kad gerai darom. Toks tau va, ne ten nuėjusio progreso pavyzdys. 

Su rusų nekažką, kas negerai su tais mūsų tręštuvais? Alternatyvos kokios? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, voras pranešimas:

Aš manau, kad viskas yra gerai, tas virsmas vyksta jau senokai.

Didžioji dalis tam priešinasi, bet iš esmės tai laiko klausimas tik.

Po nepriklausomybės atgavimo situacija žemės ūkyje buvo stichiška, informacijos 0, pinigų 0, visi dirbo kaip išmanė, klestėjo dėvėtos technikos verslas, nes bent taip galėjai pagerinti darbo kultūrą.

Natūralus raidos procesas ir viso labo per 30 metų.

Žinau ne vieną prekinį ūkį kur išvystytos technologijos drąsiai lygiuojasi į vieną eilę su vakarietiškais korporacijų ūkiais.

Viskam reikia laiko, proto ir pinigų.

Pinigai tapo prieinami, kuris faktorius varžo?

Manau tikrai ne laikas.

 

Matai kaip kas pinigus vertina, aš skaičiuoju savikainas/pelnus su dabartiniu dirbimu ir mane jie pilnai tenkina. Dar karta pasikartosiu keisti technikos parką dėl "naujesniu" technologijų ir atiduoti savo pelną "technologijoms" aš nematau prasmės, be to patirties pas mumis dar nėra tiek daug, kad pradėjus dirbti viskas iškarto būtų gerai. Jeigu jums skaičiuojasi tai yra jūsų kelias bet nereiški, kad "didžioji dalis priešinasi.."  tiesiog kiekvienas skiačiuoja/mato savo ūkį kitaip.

skaičiai: žemės 32-42 balai, kviečiai nuo 6 iki 8 t/ha, rapsas 3t/ha sėjimo dirbimo technika iš esmės atsipirkusi jau galutinius skaičius pasidėliokit patys.

ps. šiai dienai nuo supaprastintos (diskaskinis/noraginis) man niekaip neapsimoka (pelnas/darbuotojai) pereiti prie no/striptill

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Juk pas mane irgi buvo minimalus dirbimas, skutimas ir sėja. Viskas pažįstama ir žinoma.

Neprivalai dalintis niekuo, tikrai to ir neprašau, mano atveju tiesiog atėjo laikas keisti nusidėvėjusį parką  tai viską sudėliojus ir technologija pati atėjo į kiemą.

Su laiku keisiu vėl. Šiai dienai vien tai, kad neliko plikų kalvų viršūnių, užtryptų galulaukių kur pasėlis sunyksta arba jo visai nėra tik dėl to derlius kilo keletu procentų.

Apie darbo valandas, tech aptarnavimus, kurą ir eksploatacines medžiagas plėstis nė neverta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , voras pranešimas:

Juk pas mane irgi buvo minimalus dirbimas, skutimas ir sėja. Viskas pažįstama ir žinoma.

Neprivalai dalintis niekuo, tikrai to ir neprašau, mano atveju tiesiog atėjo laikas keisti nusidėvėjusį parką  tai viską sudėliojus ir technologija pati atėjo į kiemą.

Su laiku keisiu vėl. Šiai dienai vien tai, kad neliko plikų kalvų viršūnių, užtryptų galulaukių kur pasėlis sunyksta arba jo visai nėra tik dėl to derlius kilo keletu procentų.

Apie darbo valandas, tech aptarnavimus, kurą ir eksploatacines medžiagas plėstis nė neverta.

Tavo situacija žinau, tiesiog noriu pasakyti tai kad: tie žmonės kurie nekeičia nėra "nemokšos" ar "besipriešinantys" tiesiog bus laikas bus ir vaikas...

ps. nesu prieš nei prieš vieną technologija (visos turi + ir -) bet kiekvienas turi atrasti/susiskaičiuoti/prisitaikyti pats tai naturalu. Todėl reikia pagarbos visiems, visi sėdim toje pačioje ir nedidelėje valtyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 45 minutes , voras pranešimas:

Argi ne taip ir parašiau?

Tik laiko klausimas.

Kai ateis laikas keisti parką, esu tikras, jog skaičiai dėliosis kitaip.

Kai reiks keisti technika, aišku kad matematika dėliosis į strip/notill, plius ir praktiniu žinių bagažas su kiekvienais metais augs

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Ukius_bulvinskis pranešimas:

Su rusų nekažką, kas negerai su tais mūsų tręštuvais? Alternatyvos kokios? 

Kalba konkrečiai apie fosforo trąšas. Jis turi gulti prie sėklos. Dar aišku galima gilintis mikroorganizmų-fosforo-šaknų sąveikas... bet parlėks ietys, strėlės ir kitas geris.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...