Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

Žinau kad bile koks till:icon-biggrin: bet su kuom turiu su tuom ir bandau kazka. Pats suprantu kad iki no till toli, dar prie bearimines iki galo niekas neaisku. 

Kiek laiko reikia zemei priprast? Pora metu kazkur girdejau? Plius sėjomainoj turiu daugiamečių zolių tai kaip  ir nemanau kad alinasi žemė ariant.

Kaip tu pats vorai darai? Ar čia paslaptis, nes niekas iki galo nenori dalintis kaip patys daro, nes tikriausiai už dyka nesinori visko atskleist kai pats viska savo kailiu išbandai.... 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš daug kartų viską esu čia išdėstęs, nestabuklingas tas mano ūkis, paslapčių neturiu, tiesiog stengiuos minimalizuot sąnaudas tebūnie ir derlius kiek nukenčia, bet skaičiuot reikia pel ą iš ha, ne pajamas.

Didžiausia bėda ta, jog visi galvoja, kad būtinai turiu kažką slėpti :icon-razz:

O, kad nesinori pasakot tai priežastis ne "už dyką", o ta, kad nesinori būti viešai aptarinėjamu, vienam taip atrodo, kitam atrodo kitaip, o man atrodo dar kitaip, svarbiausia, kad gaunasi dažnai netgi priešingai.

Tiesiog dirbi, daug maž sieki to ką užsibrėžęs ir žiūrėk viskas ok.

Va pvz be jokių pezalų pasisakau, kad bendras rapsų derliaus vidurkis gavosi 3,52 įskaitomo ir iš visų laukų ir iš durpynų, smėlynų, molio ir krūmų. Man tas rezultatas tinka, aišku tikėjausi daugiau, bet -8 per žydėjimą matomai savo davė.

Pasėta į visiškai nejudintą žemę, savikaina gera, derlius jau visas po stogu. Vakar pradėjom kviečius, derlius nustebino, nekarksėsiu anksčiau laiko, bet tikrai pranoko lūkesčius.

Irgi sėta su Focus, jokio dirbimo prieš tai.

Kam atrodo neverta nė bandyt - nebandykit, bet juk dėl to nereikia mūsų, bandančių, nemėgti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, voras pranešimas:

O lietuviškai sakai bus ne taip " erudiciškai" :icon-razz:

O turit laukų kur focusa leidot iskart po ariminės technologijos? Ar viskas prieš tai buvo n metų buvo skutimo principu dirbama. Man idomu palygint ar verta visiem laukam taikyt pereinamaji laikotarpi ar iškart po arimo į strip tilla 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , stapcius pranešimas:

O turit laukų kur focusa leidot iskart po ariminės technologijos? Ar viskas prieš tai buvo n metų buvo skutimo principu dirbama. Man idomu palygint ar verta visiem laukam taikyt pereinamaji laikotarpi ar iškart po arimo į strip tilla 

O kodel butu kazkas blogo jei iskart pereitum? Is arimo i skutima tai iskart pereina daugelis, o cia i strip tilla panasiai kai i skutima pereit vistiek zeme gyliai idirbi kad ir gerokai maziau dirbi ja, su mini tillu-no tillu ir arimu manau kitaip butu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , Matazzz pranešimas:

O kodel butu kazkas blogo jei iskart pereitum? Is arimo i skutima tai iskart pereina daugelis, o cia i strip tilla panasiai kai i skutima pereit vistiek zeme gyliai idirbi kad ir gerokai maziau dirbi ja, su mini tillu-no tillu ir arimu manau kitaip butu

Aš pats sau uždavinėju tokius klausimus ir ieškau atsakymų. Be abėjo pirmiausia reikia žiūrėt kokia dirvos struktūra yra, suslėgimas. Bent jau lengvesnėse dirvose pas save nieko blogo nematau. Atsirado 3m focusas, pradeda dar labiau viliot ši technologija 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , stapcius pranešimas:

Aš pats sau uždavinėju tokius klausimus ir ieškau atsakymų. Be abėjo pirmiausia reikia žiūrėt kokia dirvos struktūra yra, suslėgimas. Bent jau lengvesnėse dirvose pas save nieko blogo nematau. Atsirado 3m focusas, pradeda dar labiau viliot ši technologija 

Faktas, jei dar kaina prieinamesne butu dar daugiau butu minciu ta linkme eit, patys pasikeitem pavasari nauja sejamaja tai dabar teks paluket truputi :D :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 50 minutes , Matazzz pranešimas:

Faktas, jei dar kaina prieinamesne butu dar daugiau butu minciu ta linkme eit, patys pasikeitem pavasari nauja sejamaja tai dabar teks paluket truputi :D :)

Skaičiau kažkuriam straipsnį kad gali būti net speciali paramos programa šiom sėjalkom tai reiks sekt žiūrėt ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, voras pranešimas:

Duncia, pas tave ne no till buvo, o bile koks till.

Reikia laiko ir žemei ir ūkininkui, kol viskas susidėlioja

 

Nei megstu nei nemėgstu to no tillo, tik mazai apie ji ismanau, todėl domiuosi. Visai gerai skamba nei ari nei akeji tiesiai seji:icon-biggrin: 

Ar galėtum paaiškinti ką turi mintyje ir ūkininkui ir žemei priprasti reikia? Kokia sejomaina pas tave, glifosato daug reikia, P-K trašų spėju, mažiau sunaudojama?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trąšos išesmės tos pačios, glifosatų ne daugiau, o mažiau.

Pvz po javų sėji rapsą tai pabirų pridygę bile kiek, bet sėji ir tiek.

Sudygsta rapsas, vėl sudygsta pabiros kurios nebuvo sudygę ar prigyja tos kurias sėjamoji išrovė ir kaip ir normaliam dirbime purški nuo pabirų su betkuriuo tam tinkamu herbicidu rapsų pasėliuose.

Vienskilčių herbicidas nuima ir varputį ir smilguoles ir visas kitas vienaskiltes.

Dviskiltėm belkar + metazamix ir viskas, čia piktžolių kontrolė baigiasi.

Visa kita kaip ir visose technologijose, pagal išprotėjimo laipsnį.

Javai po rapso paprasčiau, arba glifosatas prieš sėją, arba mcpa, arba granstaras, na aibė pasirinkimo.

Javai po javų glifosatas arba tiems kas prieš glifosatus pantera + granstar+ grodyl tobulai švarus laukas.

Čia tik rėmai, nes spektras herbicidų labai didelis ir tų gandų mažiau klausyt reikia.

Dirbi savo galva, skaitai etiketes ką bus galima sėti po vienokios chemijos, ką nebus galima.

Laiko daug būna, gali tiek prisigalvot visko, kad ojoj

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va pagaliau bent vienas kažkiek aiškiau išaiškino, kaip ten su ta tiesiogine seja. Dėkui voras. 

Ar smarkiai suprastejo derliai, pradzioj perejus prie tiesiogines sejos? Ar čia tik pasakos kad reikia laiko kol žemės struktūra ar kas ten pasikeičia? Tipo nuo plugo jei einama tada jau i bearimine ir tik tada tiesiogine seja.

Man tik truputį neaišku kodel kad ir po šių metų aukščiai aprašytų bandymų nearti, vienur tiko toks dirbimas kitur visai ne i naudą?

Realiai visai nebaisi ta technologija. Tereikia traktoriaus, sejamosios, purkstuvo ir kombaino, o paskui jau vietoj ismastysi kaip kas kur.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 58 minutes , voras pranešimas:

Trąšos išesmės tos pačios, glifosatų ne daugiau, o mažiau.

Pvz po javų sėji rapsą tai pabirų pridygę bile kiek, bet sėji ir tiek.

Sudygsta rapsas, vėl sudygsta pabiros kurios nebuvo sudygę ar prigyja tos kurias sėjamoji išrovė ir kaip ir normaliam dirbime purški nuo pabirų su betkuriuo tam tinkamu herbicidu rapsų pasėliuose.

Vienskilčių herbicidas nuima ir varputį ir smilguoles ir visas kitas vienaskiltes.

Dviskiltėm belkar + metazamix ir viskas, čia piktžolių kontrolė baigiasi.

Visa kita kaip ir visose technologijose, pagal išprotėjimo laipsnį.

Javai po rapso paprasčiau, arba glifosatas prieš sėją, arba mcpa, arba granstaras, na aibė pasirinkimo.

Javai po javų glifosatas arba tiems kas prieš glifosatus pantera + granstar+ grodyl tobulai švarus laukas.

Čia tik rėmai, nes spektras herbicidų labai didelis ir tų gandų mažiau klausyt reikia.

Dirbi savo galva, skaitai etiketes ką bus galima sėti po vienokios chemijos, ką nebus galima.

Laiko daug būna, gali tiek prisigalvot visko, kad ojoj

Šiemet rapso ražienas brauksit kokiom akėčiom ar  sudygs savaime viskas? ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas perėjimas....

Pamenu buvau nearęs laukų kokį dešimtmetį ir sumaniau suart, taip gerai ėjosi, vartomas plūgas, gražu visur tai suarėm visą žemę, derlius krito kardinaliai. Tai nuo tada plūgui ne! :icon-razz:

Matyt yra tiesos tame, kad iki 15 cm aerobinės bakterijos, giliau anaerobinės, vienoms deguonis reikalingas  kitoms nuodingas.

Su strip till turiu laukų kur pasėta į arimą, viskas puikiai.

Išties privalumai išryškėja sausais metais, kai drėgmės stygius. Kai pila kasdien tai ir ant asfalto auga. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, Duncia pranešimas:

Na va pagaliau bent vienas kažkiek aiškiau išaiškino, kaip ten su ta tiesiogine seja. Dėkui voras. 

Ar smarkiai suprastejo derliai, pradzioj perejus prie tiesiogines sejos? Ar čia tik pasakos kad reikia laiko kol žemės struktūra ar kas ten pasikeičia? Tipo nuo plugo jei einama tada jau i bearimine ir tik tada tiesiogine seja.

Man tik truputį neaišku kodel kad ir po šių metų aukščiai aprašytų bandymų nearti, vienur tiko toks dirbimas kitur visai ne i naudą?

Realiai visai nebaisi ta technologija. Tereikia traktoriaus, sejamosios, purkstuvo ir kombaino, o paskui jau vietoj ismastysi kaip kas kur.

Oooo labai klisti . Reikia labai daug ziniu pirmiausei . Praktiskai visi pridirbo klaidu nes vieningos sistemos nera uztsi ir krenta derlingumai . Gerai kad mes perejima darem per nedreliaus metus todel nepajutum bet va vienam pazistamiem sie metai buvo kritinei- treti , tai pasiunte ta sistema na.. ir tvarkosi pluga .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
On 2020-08-12 at 15:33, voras pranešimas:

Nušukuota ir tuoj bus pasėta :romance-ballandchain:

35 vnt į kv m

20200812_153150.jpg

Pas mane kaimynai nukūlė focusais sėtą rapsą, suskuto diskiniais ir pas abu pastebėjau, kad rapso stagarai išsidėstę tokiomis juostomis, kurios nesutampa nei su sėjos, nei su skutimo kryptimis. Pas tave irgi taip? Wtf is this? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...