Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

prieš 33 minutes , dzipas pranešimas:

O tai dirbat del ko? Del issukiu mazdaug - padarau velniava, tada bandom taisyti - pasiseks ar ne?

tuo baisesniu atveju ne sau dirbau, tuom atveju kur foto matosi pasejau zirnius, kur buvo sukrite labai paimtu nesistengiau tai isejo apie 2t/ha, dabar kvieciai paseti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2022-07-26 at 15:38, deivisD pranešimas:

Sveiki, gal kas naudojate ukrainietiškas? Alfa, Siva Nowa, Kasi. būtų įdomu išgirsti atsiliepimus.

 

Kasi atvežė 2022-09-24. Nors ir viską nuodugniai aptarėme su pačios Agrokalina konstruktoriais, kai ką padarė kaip patys įsivaizduoja. Nors sėjos pradžia buvo švelniai tariant- nesklandi, rezultatai tikrai džiugina. Tam, kuris sukūrė turbodiską, reikėtų duoti Nobelio premiją. Šiam ukrainiečių kūriniui dar iki pavasario matau eilę reikalingų patobulinimų, tačiau pats principas mane tenkina. Sėjamąją pagamino pagal mūsų užsakymą, su atskira trašadėže, trašą įterpinėjant giliau nei sėkla. Horomechanikoje stovi jos bazinė versija.

20221010_184733.jpg

IMG-20220715-WA0003.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, nerijus69 pranešimas:

Kasi atvežė 2022-09-24. Nors ir viską nuodugniai aptarėme su pačios Agrokalina konstruktoriais, kai ką padarė kaip patys įsivaizduoja. Nors sėjos pradžia buvo švelniai tariant- nesklandi, rezultatai tikrai džiugina. Tam, kuris sukūrė turbodiską, reikėtų duoti Nobelio premiją. Šiam ukrainiečių kūriniui dar iki pavasario matau eilę reikalingų patobulinimų, tačiau pats principas mane tenkina. Sėjamąją pagamino pagal mūsų užsakymą, su atskira trašadėže, trašą įterpinėjant giliau nei sėkla. Horomechanikoje stovi jos bazinė versija.

20221010_184733.jpg

IMG-20220715-WA0003.jpg

Matau valo prieš trąšų diskus? O kaip su sėklos diskais? Yra valytuvai prieš juos? Ar čia pirma dėžė sėja o galinėje trąšos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Valytuvai tik turbodiskui, bet sėjom į rapsieną ir pupieną tai nereikėjo valyt vagutės, pakėlėm viršun. Kitamet į kvietieną rapsą sėjant bus galima pasakyt kas iš jų gero. Už turbodisko eina trašų noragėlis. Čia bėda išlindo, kad drėgnesnėj žemėj tarp turbodisko ir noragėlio prisikaupia augalinių liekanų, užsikemša. Problema šalinama https://youtu.be/Yt8DStjULT0 šitokiu būdu. Už trašų noragėlio eina vagutės sutankinimo ratukas(mano nuostabai, po noragėlio vagutė užsidaro pati). Sėjimo diskui valytuvo nebereikia, nes turbodiskas padaro visą darbą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, AG Paulius pranešimas:

Na ir kokie atsiliepimai :) ar buvo įdomu ? 

Įdomu buvo tai, kad amerikonai sugeba susitvarkyti sąvokose, mes ir toliau, visus plūgo ne naudojančius vadinsime "nearimininkais". Net kalbine prasme tas žodis nusako ne kas tai yra, o kas tai nėra. Jau nekalbant apie "notill" sąvoką. 

Susitvarkykit. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 25 minutes , jevgenijus pranešimas:

Įdomu buvo tai, kad amerikonai sugeba susitvarkyti sąvokose, mes ir toliau, visus plūgo ne naudojančius vadinsime "nearimininkais". Net kalbine prasme tas žodis nusako ne kas tai yra, o kas tai nėra. Jau nekalbant apie "notill" sąvoką. 

Susitvarkykit. 

Buvo bandoma tvarkyti bearimines tausojamosios zemdirbistes asociacijos jegomis . Kadangi nariu dar nera daug asociacijos nariu ju balsas nebuvo isgirstas ir padare taip kaip norejo tie kurie "i akis soka "

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 36 minutes , vrimvydas pranešimas:

Buvo bandoma tvarkyti bearimines tausojamosios zemdirbistes asociacijos jegomis . Kadangi nariu dar nera daug asociacijos nariu ju balsas nebuvo isgirstas ir padare taip kaip norejo tie kurie "i akis soka "

Taip taip, Jūsų pačių tarpe tiek daug asmeninių interesų, turiu galvoje ūkinikų atstovus. Buvo pasiūlymų iš vis jokių išmokų beariminei žemdirbystei neskirti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, jevgenijus pranešimas:

Įdomu buvo tai, kad amerikonai sugeba susitvarkyti sąvokose, mes ir toliau, visus plūgo ne naudojančius vadinsime "nearimininkais". Net kalbine prasme tas žodis nusako ne kas tai yra, o kas tai nėra. Jau nekalbant apie "notill" sąvoką. 

Susitvarkykit. 

Šis technologinis apibrėžimas, labiau yra skirtas ūkio ekonomikos skaičiavimuose. Ne visada ir visur tinka No till, strip till, min till. Technologijos pasirinkimas yra asmeninis ūkiniko reikalas. Aš teigiamai įvertinu No till technologija, tačiau mano pačio asmeniniame ūkyje kuris nėra didelis man ekonomiškai labiau pasiteisina min till. Kartais net pasvarstai siekiant maksimalaus produktyvumo ar dar neverta kai kurioms kultūros ir arimą padaryti. Nes mane domina maksimalus produktyvumas neturint masto ekonomikos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, AG Paulius pranešimas:

Na ir kokie atsiliepimai :) ar buvo įdomu ? 

Seminare aiškiai ištransliuota mintis, kad Notill subsidijavimas nereikalingas, neva JAV to nėra daroma arba labai mažai. Tačiau paklausus pranešėjos apie tai, su kokiomis problemomis susiduriama taikant šią technologiją, buvo atsakymas, kad su jokiomis problemomis nesusiduriama. Jei nėra problemų, tai gal ir teisinga. Pas mus problematika yra su šiaudais, kenkėjais, probleminėmis piktžolėmis ir t.t. Tad lygintis mums su jais gal nereikėtų.

Manau nei vienam nekyla abejonių, kad Notill yra ateitis, saugomas dirvožemis, aplinka, bioįvairovė. Tad ši technologija turi būti skatinama, ko ir siekiame :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , AG Paulius pranešimas:

Taip taip, Jūsų pačių tarpe tiek daug asmeninių interesų, turiu galvoje ūkinikų atstovus. Buvo pasiūlymų iš vis jokių išmokų beariminei žemdirbystei neskirti. 

Taip yra zmoniu kurie buriasi i asociacijas kad nuveikti kanors gero bet yra ir kurie nori isisavinti lesas . O lesu paskirstima kaip kaldra visi tempia i save ir nori kad ta kaldra butu kuo storesne . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , AG Paulius pranešimas:

Šis technologinis apibrėžimas, labiau yra skirtas ūkio ekonomikos skaičiavimuose. Ne visada ir visur tinka No till, strip till, min till. Technologijos pasirinkimas yra asmeninis ūkiniko reikalas. Aš teigiamai įvertinu No till technologija, tačiau mano pačio asmeniniame ūkyje kuris nėra didelis man ekonomiškai labiau pasiteisina min till. Kartais net pasvarstai siekiant maksimalaus produktyvumo ar dar neverta kai kurioms kultūros ir arimą padaryti. Nes mane domina maksimalus produktyvumas neturint masto ekonomikos. 

Negalma mestis i krastutinumus . Viskas daroma palaipsniui .  Tada ir finansiniu sukretimu nebus Aisku trys metus nearti ir paskui visa ta geri ka sukurei uzkasti taippat nera logikus . Reikia suprasti kad duobe visada buna , ta rode ir per seminara . Kokio gylio bus ta duobe priklauso nuo dirvos ir ukininko ziniu . Kaitalioti technologijas pats blogiausias varjantas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , dumoju pranešimas:

Seminare aiškiai ištransliuota mintis, kad Notill subsidijavimas nereikalingas, neva JAV to nėra daroma arba labai mažai. Tačiau paklausus pranešėjos apie tai, su kokiomis problemomis susiduriama taikant šią technologiją, buvo atsakymas, kad su jokiomis problemomis nesusiduriama. Jei nėra problemų, tai gal ir teisinga. Pas mus problematika yra su šiaudais, kenkėjais, probleminėmis piktžolėmis ir t.t. Tad lygintis mums su jais gal nereikėtų.

Manau nei vienam nekyla abejonių, kad Notill yra ateitis, saugomas dirvožemis, aplinka, bioįvairovė. Tad ši technologija turi būti skatinama, ko ir siekiame :)

Visos tavo isvarditos problemos tikrai sprendziamos ir nelabai sunkiai . Reikia tik pasidometi ir viska daryti taip kaip priklauso o ne taip kaip isena . O paramos reikalingos tik pirmus 5metus nes reik spec technijos ir buna finansiniu netekciu . Pakolkas pasmus nera notill poreikio bet cia tik laiko klausimas . Tie kas jau juda ta linkme kai bus poreikis tures geresnes startines pozicijas . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, vrimvydas pranešimas:

Buvo bandoma tvarkyti bearimines tausojamosios zemdirbistes asociacijos jegomis . Kadangi nariu dar nera daug asociacijos nariu ju balsas nebuvo isgirstas ir padare taip kaip norejo tie kurie "i akis soka "

Ne visai kolega esate tikslus šiuo klausimu. Nuo pat pradžių buvome kaltinami, kad norime diferencijuoti nearimininkus. Jūsų pozicija buvo, kad to nereikėtų daryti. Prašau neklaidinti ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , AG Paulius pranešimas:

Šis technologinis apibrėžimas, labiau yra skirtas ūkio ekonomikos skaičiavimuose. Ne visada ir visur tinka No till, strip till, min till. Technologijos pasirinkimas yra asmeninis ūkiniko reikalas. Aš teigiamai įvertinu No till technologija, tačiau mano pačio asmeniniame ūkyje kuris nėra didelis man ekonomiškai labiau pasiteisina min till. Kartais net pasvarstai siekiant maksimalaus produktyvumo ar dar neverta kai kurioms kultūros ir arimą padaryti. Nes mane domina maksimalus produktyvumas neturint masto ekonomikos. 

Sutinku, kad kiekvienas yra laisvas savo pasirinkimuose. Tiesiog nėra tvarkos sąvokose, t.y. istatymuose, infrastruktūroje, kuria ūkininkai naudojasi, dėl ko ir atsirado nereikalingos emocijos, nesusikalbėjimas, ir net asmeniškumai su užgauliais epitetais, menkinant oponentą ir prastuminėjant savo interesus tenkinančius punktus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , dumoju pranešimas:

Ne visai kolega esate tikslus šiuo klausimu. Nuo pat pradžių buvome kaltinami, kad norime diferencijuoti nearimininkus. Jūsų pozicija buvo, kad to nereikėtų daryti. Prašau neklaidinti ;)

Tai , tiesa . Nebuvo apibrezimo kas yra kas ir kaip tai patikrinti kad nebutu piknaudziavimo . Galiausiei su kaikieno pastangomis buvo tuo pasinaudota ir issitycuota apskritai is bearimines savokos. Pagal dabartini apibrezima mes visi bearimininkai . Pries veja nepapusi ... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 55 minutes , vrimvydas pranešimas:

Negalma mestis i krastutinumus . Viskas daroma palaipsniui .  Tada ir finansiniu sukretimu nebus Aisku trys metus nearti ir paskui visa ta geri ka sukurei uzkasti taippat nera logikus . Reikia suprasti kad duobe visada buna , ta rode ir per seminara . Kokio gylio bus ta duobe priklauso nuo dirvos ir ukininko ziniu . Kaitalioti technologijas pats blogiausias varjantas .

Aš nepsakyčiau kad arimas ima ir sugadina visą įdirbį. Anglies sankaupos ir oganinė dalis per kelis metus sukaupta dirvožemio paviršiuje yra palaidojama šiek tiek giliau nei 15 - 20 cm. Ar tai yra blogis ? Aišku nuomonių šiuo teiginiu gali būti labai daug. Tačiau mano logika sako, kad dirvožemis turi būti produktyvus ir gyvybingas visų kultūrinių augalų šaknų sistemos gyliu. Gilesniame sluoksnyje esanti organika ir anglis veikia kaip kempinė kuri sugeria ir išlaiko drėgmę, suriša maistingiasias medžiagas ir taip išlaiko tolygų maisto medžiagų pasiskirstymą. Manau pagrindinė esmė yra vadybos praktika stebint augalų kaitą ir balansą kiek išnešame su derliumi t/ha ir kiek paliekame organinės dalies liekanų t/ha. jei proporcija sugebame išlaikyti derlius t/ha< Organika t/ha laukas turi teigiamą balansą ir jo būklė tik gerėja. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...