Jump to content

2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams


algis123

Recommended Posts

Rimai, taip pat ir aš supratau. Bet va klausė dėl gyvulių pirkimo, o dėl jų tai žalio supratimo neturiu.

 

Dėl traktoriaus, tai viskas priklauso nuo to, kokio galingumo traktoriaus reikia.  Kai pas mane uogininkystės ūkis ir nereikia galingo traktoriaus, aš paskaičiavau, kad man gaunasi tas pats ar su parama pirti rusišką ar kinišką. ar be paramos dėvėtą japonišką Ir nusipirkau japonišką.

 

Rita, taip, išnaudoti gali vos tik gavus, jei taip numatysi verslo plane ir jei tuo metu turėsi pakankamai lėšų padengti PVM.

Aš visus popierius bandysiu tvarkytis pati, nors ir pirmą kartą tai darau. Prašymų formos turėtų būti NMA svetainėje, teireiks prie prašymo surinkti visus reikiamus dokumentus, įrodančius, kad įsigijai planuotus daiktus (sąskaitas- faktūras ir pan.)

 

Man sudėtingiausia yra lentelė, kur reikia surašyti įsigyto turto nuvertėjimą kasmet ir ilgalaikio turto nuvertėjimą. NMA aiškino, kad įsigyto turto nuvertėjimas turi būti įskaitytas lyg ir į pajamas, o turimo turto nuvertėjimas į išlaidas. Arba kažką ne taip supratau. Reiks turbūt su buhaltere pasikonsultuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va jo dėl gyvulių taip pat nežinau nesidomėjau , pas mane taip pat uogininkystės ūkis , bet va su dėvėtais japoniškais aš kažkaip dar neapsisprendžiu , turiu t25 pilnai užtenka tik va jau paseno ir techniškai ir morališkai, dėl to mėtausi gal pirkti nauja ir pamiršti remonto vargus nors desėtka metų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nenoriu tavęs nuvilti, bet vyro tėvas buvo nusipirkęs naują T35, o jo kaimynas turėjo 325, žodžiu baltarusiškus. Tai T35 jau per pirmą mėnesį reikėjo remontuoti, o 325 garantinį aptarnavimą vis kvietė, šlapesnėj dirvoj buksavo, reikėdavo su kitu traktoriu ištraukti.

Mes nusipirkom yanmar 20 AG, 4WD.  Dar tik savaitę turim, tai nieko konkretaus negaliu pasakyti. Bet pažįstama uogyną jau kelis metus  prižiūri su kubota 15 Ag ir 4WD, tai labai patenkinta, sakė, kad dar neteko remontuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu kiek tie draudimai kainuoja bet gerai tai idomu yra bendras kazkoks draudimas zemes ukio teknikos ar pvz kaip isigytu gyvulius draust... Vel jai statyboms tai pastatu draudimas kogero...Tai cia taip iseina kad perkama bus uz  21000 euru sumoj savo pinigais ir gautais jai gauni 15000 ?  Vel kokie gyvuliai galima bus pirkti tik su kilmes dokumentais ar svarbu kad su isagais?

parasyk i draudimo bendrove ir atrasys

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Buvau nuvykes i konsultavimo tarnyba ,pasidomet del paraiskos ir verslo plano, tai kai paklause kiek balu surenku ir kai pasakiau kad 45 balus, tai nusijuoke ir pasake kad nesvajociau apie parama su tokiais balais. o tai bus kaip daugeliui jaunuju, pinigai i bala. tipo daug susidomejusiu sia parama ir balus renka po 70 - 80 o man su 45 balais mazai sansu, atseit reik minimum 70 ,tada gal ir pavyks gaut parama. 

Vienu zodziu labai nuliudino, bet dziaugiuos ,kad pasake  karcia teisybe ir nebusiu sukišes pinigus i bala kaip dauguma jaunuju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad ir taip neverta :D kai suma tokia nedidele, o reikalavimai didziuliai tai neapsimoka i ja eit, man taip i akis pasake konsultantai. Patys pagalvokit, 5 metai dvejybine buhaltija kiek kainuos, technikos kasko draudimas, visi popierizmai, pati paraiska nebus is pigiuju sake nes reikia nemazo verslo plano, jei dar kazka didesnio uz visa suma iskart imsi ir teks paskola pasiimt tai dar palukanas pridekit, ir gaunasi viska susumavus kad tie 15000€ neatidirba per 5metus to kiek viskam isipareigoji...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 4 mln. eurų paramos lėšų = 4 000 000 / 15 000 +- 270 paraiškų. Tai jei nerenkat 105 - 110 balų, dalyvauti neverta :)

Įdomu būtų pamatyti, kokias reikia atitikti sąlygas, kad surinktum 105 - 110 balų :D

Aš suskaičiuoju max 100:

 

1. kuriamas specializuotas gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrusis ūkis, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė ir pajamos iš gyvulininkystės veiklos, įgyvendinus verslo planą, turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų – suteikiama 15 balų;

2. ūkis, paramos paraiškos pateikimo metu, turi mažesnį ūkio ekonominį dydį, išreikštą produkcijos standartine verte:

  nuo 4000 Eur iki 4999 Eur – suteikiama 20 balų;

  nuo 5000 Eur iki 5999 Eur – suteikiama 15 balų;

  nuo 6000 Eur iki 6999 Eur – suteikiama 10 balų;

  nuo 7000 Eur iki 7999 Eur – suteikiami 5 balai;

3. pareiškėjo amžius – pareiškėjams iki 40 metų imtinai suteikiama 15 balų;

4. įgyvendinus verslo planą, pareiškėjo prognozuojamas ūkio dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra didesnis:

    jei pareiškėjas įsipareigoja padidinti ekonominį dydį, išreikštą SP verte, nuo 51 proc. ir daugiau, suteikiami 25 balai;

    jei pareiškėjas įsipareigoja padidinti ekonominį dydį, išreikštą SP verte, nuo 21 proc. iki 50 proc. imtinai, suteikiama 15 balų;

5. paramos gavėjo narystė kooperatyve, kuris iki paramos paraiškos pateikimo yra pripažintas žemės ūkio kooperatyvu:

   jei daugiau negu 2 metai, suteikiama 15 balų;

   jei nuo 1 iki 2 metų, suteikiama 10 balų;

6. jei projektas įgyvendinamas vietovėse, kuriuose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių (pareiškėjo ūkis laikomas esančiu vietovėse, kuriuose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių jei ne mažiau kaip 50 proc. jo žemės ūkio paskirties žemės ploto yra vietovėse, kuriuose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių (pagal tuo metu galiojančius teisės aktus), suteikiama 10 balų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Gal kasgaletu pasidalinti uzpildytos paraiskos pavyzdziu?

Esu smulkus ukininkas, atitinku reikalavimus, bet pagal balus, surinkciau tik minimuma-35 balus. Sansai gauti parama praktiskai lygus 0, todel nesinori tusciai islaidauti konsultantams, pamaniau, gal paciam pabandyti- islaidos minimalios, o viltis gauti parama vis delto ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Susmulketi nepavyks, nes ved imamas sausio 1d. O deklaraves turi buti bent vienus metus. Smulketi galima tik kitiems metams. Kas renkat maziau 55 balu tiesiog net negaiskit laiko. Siaip pati paraiska yra padaryta sukta kaip gyvate, kad ir klausimas ar isipareigojate viesinti projekta tais kpf lipdukais ar plakatais ta negi ir smulkiems jau to reikia ar cia tik savo noru? reiketu sukurti tokia tema geriau kur paraiska pildytume visi kartu, o temos autorius visus issiaiskintus klausimus kas kart paredaguotu pirmame poste. Kreiptis pas tuos susireiksminusius paraisku rasytojus net rankos nekyla. Sutinku, kad protinis darbas turi kai nuoti brangiau uz fizini, bet viskam yra ribos. Pigiau jau gaunasi samdyti buhaltere visam menesiui uz 500€ kuri skambintu i nma skaitytu taisykles, ir rasytu projekta tau, kaimynii ir dar penkiems zmonems.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vadinasi ši parama yra skirta jauniems iki 40 metų ir kooperatyvams , kitaip be šansų surinkt net tuos 55 balus. Eilinį kartą dauguma liksim už borto. Tiek tos naudos iš tų paramų, bet yra kita medalio pusė gerai negausiu tos paramos, bet žemės neatsisakysiu ir dirbsiu toliau , tai kur plėsis didieji , žemė ne agurkas neužauga, bus dušna su įsipareigojimais, nebent tikrintojai pro pirštus žiūrės. O šiaip nesuprantu kas to paraiško ten sunkaus ir iš vis kaip vedat ūkį , kad ir smulkus be paskaičiavimo ir kiekvienos dienos apskaitos neapsieinu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Taip ,teisingai -100 balu. Ir juos surinks gyvulininkai su nederlingom žemėm, o kiti vel liks ant ledo ,nes pasiseks tik 270 laiminguju o koks 1000 kaip ir jaunuju vel grauž nagus išleide pinigus vėjais

Tai pats manai, kad laikyti gyvulius, tai tas pats kas gūdai? Čia gi darbas kas dieną be jokių išeiginių ar šventinių dienų. Nepasakysi gi karvei kad aš šn pasigėriau, ateisiu rytoj., arba aš dar noriu miego. Nesakau kad grūdininkai nedirba, bet kur darbas sunkesnis, tai ir turi būti labiau remiamas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai pats manai, kad laikyti gyvulius, tai tas pats kas gūdai? Čia gi darbas kas dieną be jokių išeiginių ar šventinių dienų. Nepasakysi gi karvei kad aš šn pasigėriau, ateisiu rytoj., arba aš dar noriu miego. Nesakau kad grūdininkai nedirba, bet kur darbas sunkesnis, tai ir turi būti labiau remiamas.

Sutinku ,kad su gyvuliukais sunkiau ir paramos gyvulininkams turetu but 20 -30 % didesnes. Bet apmaudu darosi kai tie augalininkai ,kaip šiuo atveju su jaunuju parama, visai nieko negaus. Tiesiog manau netobulos taisyklės, turėjo but viskas kitaip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku ,kad su gyvuliukais sunkiau ir paramos gyvulininkams turetu but 20 -30 % didesnes. Bet apmaudu darosi kai tie augalininkai ,kaip šiuo atveju su jaunuju parama, visai nieko negaus. Tiesiog manau netobulos taisyklės, turėjo but viskas kitaip.

Žinoma kiekvienam apmaudu tikėtis ir negauti paramos, na bet kaip padaryti, kad visi patenkinti būtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Daug neaiškumų ir su šia parama.Niekas iš valdžios atstovų nepasako kad užteks žalios knygos,konsultavimo tarnyba aiškina kad neužteks Paraiškos  pildymas kainuoja nuo 800 eur ,daug neaiškumo dėl pirmumo balų.Susidaro įspūdis kad norima surinkti kuo mažesnį paramų skaičių ,smulkieji klampinami su šia parama kaip ir jaunieji ukininkai ir visa parama atitenka stambiesiems

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...