Jump to content

2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams


algis123

Recommended Posts

Sveiki,esu naujoke jūsų forume,gal kas ir man duos gerų patarimų?Esu ūkininkė ,mano ūkis nedidelis: turiu 3 melžiamas karves prieauglių, pora veislinių avyčių,10 ha žemes;mano VED virš 4000,galvoju ar man apsimokėtų prašyt paramos smulkiems ūkiams ir ko labiau apsimokėtų prašyt,labai reikia traktoriaus,nes šiuo metu kaip ir neturiu jokios technikos,reikia ir tvartų naujų,bet kiek žinau labai jau daug popierių reik ,ir kas iš viso dabar apsimoka augint? prašau patart

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

už tokią sumą nelabai koks traktorius išeis, o ir teko girdėti, kad apribojimai uždėti (ar planavo uždėti) traktoriaus galingumui nuo žemės kiekio, tik ar tai galioja smukiems neaišku. Su statybomis, sunkus reikalas, nes greičiausiai krūvos popierių reikės. technikos negalima pirkt, nes neturit traktoriaus, arba protingai viską pagrysit NMA. O pirkti galima viską, kad ir šiltnamius aliuminius, ar karkasinius angarus, tinklus avims, ar elektrinius piemenis. Suma susidaro. Protingiausia jūsų atveju manau būtų pirkti ūkinių gyvūnų, nes tai pati racionaliausia investicija, tačiau be abejonės jiems turėtų būti bent šiek tiek vietos :) Galų gale, juk pati žinote kas jums yra šiuo metu reikalingiausia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,,ačiū už patarimus,šiaip tai galvoju ir aš kokias braškes augint,gal ir lengviau būtų nei su gyvuliais,tik bijau kaip su pardavimais, gerai jei parduosiu visa derlių o jei nebus kur dėt irgi veltui vargas,pieną tai kasdien iš namų paima ir žinai kad gausi nors ant duonos,o su daržovėm ar uogom jau turi ieškot kur parduot, na bet čia turbūt ir yra daugelio mūsų ypač vyresnių ūkininkų bėda, kad vis nedrįstam nieko keist ir patys ieškot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas. Baigiau su šia parama. Nusipirkau traktorių. Teko dasidėti nemažai. Bet viskas gerai. Parama baigiau įgivendinti. Jau gavau abu mokėjimus. Dabar šiuos metus pertrauka. Ir seserį į tą pačią paramą kišu. Per du metus susitvarkysiu tikiuosi ir vėl :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas. Baigiau su šia parama. Nusipirkau traktorių. Teko dasidėti nemažai. Bet viskas gerai. Parama baigiau įgivendinti. Jau gavau abu mokėjimus. Dabar šiuos metus pertrauka. Ir seserį į tą pačią paramą kišu. Per du metus susitvarkysiu tikiuosi ir vėl :)

ir kaip manai ar verta buvo? kiek teko girdet is kitu tai formalumu daug kurie nemazai atsieina, o parama nedidele,kaip is tiesu yra?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai verta. Esu labai patenkintas, be jos būčiau tik padėvėtą traktoriuką nusipirkes (neaiško kokios kokybės) dabar naujas, gana galingas 100ag. Formalumai - nieko įpatinga. Projekto parašymas, tai kas kainavo daugiausiai apie 350 eurų. O daugiau nieko. Buhalteriją tvarkyti lengva (pats susitvarkau). Tiek, kad paskutinius popierius priduodant buvo iškile keletas nenumatytų niuancų. Bet juos labai greit pati NMA sutvarkė. Taigi manau verta. Kitais metais vėl imsime (jei duos). :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirkau 952.5 belarus. Rita - Taip reikia turėti. PAVIZDYS. Perki daigtą kuris kainuoja 15000 euru. Priklauso kokį įgivendinimo laikotarpi imsi ar du ar tris metus.Mano pavyzdžiu projektą įgivendinti pasirinkau per du metus. Patvortinus projekta gavau 7500 euru. Perki daugta už 15000 euru + turi pvm dasimoket kažkur 3000 euru.Tai gaunasi 18000 euru. Tai 18000 - 7500 ir lieka 11500 euru kuriuos turi turėti.Nes tik kai turėsi daigta, ir būsi visą projektą įgivendinusi numatytus tikslus, tik tada gausi likusius pinigus.Taigi TAIP, pinigų turi turėti ir nemažai gan. PAskolos tikrai nerekomnduočiau imti jei ukis mažas. Taigi tikiuosi atsakiau i klausima :) Be pinigų nei krust jei neturi kokį 13000 euru savo su šia parama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Busiu labai nepopuliari, bet RITA su tokiu poziuriu nieko nepasieksi. As tik pernai atradau TURGU, siemet jau baigineju statyti 90 kv siltnamius, baigiu isirengti cecheli pieno produkcijai, viskas tik del turgaus...o pagal parama emiau traktoriu, savo pinigu nedejau, truputi skolintu porai menesiu, o deklaruoju tik 8 ha plius kokius 5 dirbu kitiems uz ju deklaracijas. Jau 4 metai, o ateiti matau labai grazia, o ir galvoju as viena, vyrui belieka tik pritarti arba pritarti ir daryti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveika, gita,nesu pesimiste, bet svarbu įvertint ir savo padėtį,labai myliu žemę ir gyvulius,tikrai netingiu dirbt,deja esu šioj srity esu labai viena nors gyvenu su jau suaugusiu sunum,bet jis nenori prie ūkio dirbt,tai pasakykit ką gali viena moteris kaime, kur reik samdyt kad kas tau tvorą užtvert ar karves padėt pririšt,taip visai prasisamdysi,na daug darbų jau senai pati išmokau...o del paramos tai labai reiktu bet nežinau nuo ko pradėt kai banke nė cento?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o įdomu perkant ūkinius gyvūnus, pagal smulkiems ūkiams paramą, galima pritaikyt ir dar ūkinių gyvūnų pirkimo 30% grąžintinos sumos paramą?  Ar šiuo atveju paramos nesidubliuoja? Beje, pagal šitą paramą , paimi paramą, įvykdai įsipaireigojimus per trumpiausią laikotarpį , t.y. 2 metus, dar būna 3 metai kontrolės laikotarpis, ar smulkiems ūkiams kontrolės laikotarpis netaikomas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...