Jump to content

2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams


algis123

Recommended Posts

Neketinu aš niekam pamokslauti ar įrodinėti savo tiesas, tačiau mano galva pirkti naują traktorių ypatingai smulkiam ūkiui yra visiškai neracionalus pirkinys, kai praktiškai antra tiek dar reikia dadėti, o pabaigus išsimokėti pinigus už traktorių jis bus vertas tiek kiek sumokėsi savo pinigų. Neturint savo traktorius jis gal iš šono atrodo kaip vaistas nuo visų ligų, bet dėja taip nėra. Kuo prastas būtų dėvėtas, ypatingai šiais laikais, kai ūkiai traktorius keičia kas 5 metus imdami vis naujas paramas :) Negi apart traktoriaus tikrai daugiau nieko nereikia? kad ir medžiagos ūkiniui - tvartui, ūkiniams gyvūnams, galiausiai padargam ar pan.... Kurie išlaikytų vertę ilgiau nei 5 metus :)

Papasakosiu, kodel mes imam nauja traktoriu...Mes dirbam 10 ha su savo T25, nepaslaptis, senas daznai genda, o jei neduok die dar paciame darbymeti, pvz. siene. Padargu turim,siokius tokius tvartus taip pat. Zinoma, norim naujos darzines, tvarto, bet...juk pats supranti, kad 15t neguminiai, o beto dar statyboms reikalavimai, mes "parke", o papildomas technikad reikia papildomai drausti, ne taip kaip anksciau...Musu traktorius foton504 kainuos 10500, taip, kad dar lieka pinigeliu ukiui kitur

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na bet vistiek, imti paramą, kad tik turėti skolų... Na nežinau nežinau... Kiek gi tas traktorius sukurs pridėtinės vertės ant 10 - 15 ha? Čia sezono metu galima du kartus išardyt ir susirinkt per naujo visą dėvėtą traktorių ir dar darbus visus apsidirbti laiku...

 

Čia kaip tie greitieji kreditai, atrodo gražiai, duoda visiems, bet dėja gražinti pavyksta jau nebe visiems :) Aš ant 42 ha nedrysčiau sau imti naujo traktoriaus kad ir belaruso, nes reikia nepamiršt, kad tai inkaras po kaklu o ir taip yra reikalingesnių pirkinių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 4 savaičių...

ar gerai supratau, kad verslo plana galima ivykdyti per 2 metus? Ir visi pinigeliai sukeliauja per tuos 2 metus, o paskiau jau tik kontrole vykdo dar 3 metus?

 

Projektą galima įgyvendinti ir per pusę metų, jei pasieki visus užsibrėžtus tikslus EDV, valdos dydį, pajamas, bet privalai 5 metus išlaikyti rodiklius kuriuos įsipareigojei pasiekti. Aš kai rašiau projektą padariau dvi esmines klaidas - pasiemiau projektą 2 metams (nors dabar imčiau 5 metams, o jei viskas gerai įgyvendinčiau per 2 metus ar greičiau) ir nurodžiau per dideles planuojamas pajamas, nors galėjau rodyti visišką min., kad gautusi 2.1% pelnas ir to užtenka. O dabar nebeliko vietos improvizacijai...

 

Papasakokit kas pasinaujot, ar reikia dvejibines buhalterijos ar ne?

 

Dvejybinė reikalinga priduodant projektą. O taip nereikalinga. Nelogiška, bet taip yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Projektą galima įgyvendinti ir per pusę metų, jei pasieki visus užsibrėžtus tikslus EDV, valdos dydį, pajamas, bet privalai 5 metus išlaikyti rodiklius kuriuos įsipareigojei pasiekti. Aš kai rašiau projektą padariau dvi esmines klaidas - pasiemiau projektą 2 metams (nors dabar imčiau 5 metams, o jei viskas gerai įgyvendinčiau per 2 metus ar greičiau) ir nurodžiau per dideles planuojamas pajamas, nors galėjau rodyti visišką min., kad gautusi 2.1% pelnas ir to užtenka. O dabar nebeliko vietos improvizacijai...

 

 

Dvejybinė reikalinga priduodant projektą. O taip nereikalinga. Nelogiška, bet taip yra.

Papasakok plačiau,projaktą pats rašei ar samdei ką?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Projektą galima įgyvendinti ir per pusę metų, jei pasieki visus užsibrėžtus tikslus EDV, valdos dydį, pajamas, bet privalai 5 metus išlaikyti rodiklius kuriuos įsipareigojei pasiekti. Aš kai rašiau projektą padariau dvi esmines klaidas - pasiemiau projektą 2 metams (nors dabar imčiau 5 metams, o jei viskas gerai įgyvendinčiau per 2 metus ar greičiau) ir nurodžiau per dideles planuojamas pajamas, nors galėjau rodyti visišką min., kad gautusi 2.1% pelnas ir to užtenka. O dabar nebeliko vietos improvizacijai...

 

as truputi jusu nesupratau, o kas cia blogai tame, kad greiciau pakelti visus rodiklius ir anksciau igyvendint plana? Tik del to, kad rodiklius paskiau iki termino pabaigos reik islaikyt? Man 2 metam projektas priimtiniau atrodo vien del to, kad po to 3 metus dar kontroliuoja ir tiek. O jei 5 metam projektas, tai kaip suprantu dar po to 3 metus kontroliuos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Papasakok plačiau,projaktą pats rašei ar samdei ką?

 

Projektą rašiau pats. Be pagalbos kaip pirmam kartui būtų buvę labai sunku. O dabar užsimerkęs parašyčiau ir kai ką patobulinčiau.

 

as truputi jusu nesupratau, o kas cia blogai tame, kad greiciau pakelti visus rodiklius ir anksciau igyvendint plana? Tik del to, kad rodiklius paskiau iki termino pabaigos reik islaikyt? Man 2 metam projektas priimtiniau atrodo vien del to, kad po to 3 metus dar kontroliuoja ir tiek. O jei 5 metam projektas, tai kaip suprantu dar po to 3 metus kontroliuos.

 

Tai gerai kad sugebi įgyvendinti per 2 metus. Bet jei darysi projektą 5 metams, jį taip pat gali įgyvendinti per 2 metus, pasiekęs tuos pačius "galutinius" rodiklius. Pastaruoju variantu, tau niekas nesikeičiau, tiesiog turi daugiau laiko "netikėtiems" faktoriams ir tavęs visai nespaudžia laikas. Dabar pagavai mintį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jei nebereik dejybinės, tada viskas šaunu su ta parama, ganėtinai.

Na čia labai jau slidus parašymas, kas apskaitą tvarkyt pagal įstatymus. Nes žinau ne vieną "mažiuką", kuris yra PVM mokėtojas. Tada atsiranda ir dvejybinė.

Apie tai nepagalvojot? Nes čia gali būt tas "kabliukas".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jei nebereik dejybinės, tada viskas šaunu su ta parama, ganėtinai.

Man atrodo tvarkyti dvejybinę daug patogiau, ir kaip sako dzūkija svarbu PVM mokėtojo statusas. juk dabar nuo paramos sumos jūs dar turėsit sumokėti PVM 3150Eu kuris neįeina į paramos sumą. Taigi būnant PVM mokėtoju jums ta suma grįžtų ir už ją galima būtų pirkti buh paslaugas ne vienus metus. Reiktų žiūrėti plačiau į savo ūkio perspektyvas ir plėtrą, bent dviem trims žingsniais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...