Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

Na grūdų perteklius dėl kelių procentų Lietuvos žemės,  fantastinis filmas...

Diskusijos daug nėra,  mažas ūkis su sena technologija, greita mirtis, ko didesnis tuo lengviau.

50 gyvulių tvartas, na labai įdomu kokia technologija parinkta koks laikymo būdas, melžimas šėrimas ir kita,  aišku jis turi kategoriška nuomone apie robotą, tai toj vietoj diskusijos irgi nėra.  Mano nuomone 100 tai čia jau stafke,  po 50 niekas nebegeria. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

6 minutes ago, Zim511 said:

O kodėl negalima ant tiek galvų roboto turėt ? Jei 50 turi kur padėti, surasi ir dar dvidešimčiai vietos. O jis ant tiek ir tesutvertas. Ir pačiam nereik trūnyti prie kiekvienos uodegos, tada ir galva prašviesėja ir susimastyt vdrug gali, "blemba, gal vistik gyvenimas gražus" ;)

Robotukas ne apie 50melžia tik?  Robotukui reik fermos prie savos pievos, kitaip vasarą nebent laikyt uždarytas, čia manau jo didžiausias minusas mano galva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

15 minutes ago, agriman said:

pasaulyje pieno ukis yra prioritetine zemes ukio saka ir visi gyvena ir isgyvena, tik pas mus kazkaip kitaip gaunasi, nors kai pagalvoji ir viska sudelioji tai nelabai jau ir blogai viskas yra kaip mes patys piesiame, pazystu ne viena pienininka kuris ir naujus tvartus pasistate, ir iranga nauja susipirko ir nezada mest tu karviu, reikia tik viska protingai i savo vietas sudeliot, cia mes verkiame kad neisgyvename is pieno, o kazkodel verslo imones uzdirbancios milijonus investuoja butent i pieno sektoriu, tai logiskai mastant jie yra DEBILAI, nes juk anot musu pieno ukis yra inkaras po kaklu....

o kas liecia ta daugelio postringavima, kad vot tik parama baiksis ir mesiu karves, tai pamastykit logiskai, tegu kad ir puse pienininku pavercia savo pievas grudinemis, kas gausis, ogi grudu perteklius ir kainos nusiris dugnan, kur tada begsit,a? karves isparduot ar ispjauti, bei pievas isarti laiko netruks, bet neduok dieve reiks vel karvutes atstatyt, tai jau uztruks metu metu........

as neagituoju toliau melzti karviu, meskite ir nesukite galvu, kuo bus maziau pieno gamintoju tuo bus geriau islikusiems :) 

Didieji gali investuoti,nes kuo didesnis pieno kiekis tuo didesne supirkimo kaina,o del grudu pertekliaus ,tai tikrai nesigaus ,ir grudu kainas reguliuja ne keli vietiniai supikejai o MATIF,jei vietiniai supirkejai tik pamazintu kainas kaimynai tuoi pat isvestu ,as pats pries 10m atsisakiau karviu ,nors tiek teturejau aplinkui per paskutinius 2m 3 stambesni ir daug smulkiu tai per visa kaima nu gal ir liko 10 karviu,o kaimas   priemestinis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

7 minutes ago, kestoxs said:

Na grūdų perteklius dėl kelių procentų Lietuvos žemės,  fantastinis filmas...

Diskusijos daug nėra,  mažas ūkis su sena technologija, greita mirtis, ko didesnis tuo lengviau.

50 gyvulių tvartas, na labai įdomu kokia technologija parinkta koks laikymo būdas, melžimas šėrimas ir kita,  aišku jis turi kategoriška nuomone apie robotą, tai toj vietoj diskusijos irgi nėra.  Mano nuomone 100 tai čia jau stafke,  po 50 niekas nebegeria. 

kolega, labai siaurai mastote, grudu kiekis pakils ne tik nuo to kad plotai padides, nu kad ir del keliu procentu, bet isnaikinus gyvulius pasipildys grudu aruodai ir tais grudais kuriu nesunaudos tie isnaikinti gyvuliai, as cia tik pavirsutiniskai sneku, nesigilinans jau i detales, nes kazka yrodineti ir perkalbineti nesiruosiu, man asmeniskai tik i nauda kad kuo daugiau pieno ukiu subyretu ir man liktu daugiau erdves veiklai :) 

sei dienai melziu apie 60-70 karviu, melziu egluteje, 3,5t. saldytuvas, seriu su pasaru dalytuvu, turiu savaaigi smulkintuva savo nuosava, stovi rezervuaras 1500m3, karvidei rekonstrukcijos biski reiktu, bet ateity viskas bus, nesakau kad viskas valio, nu bet link to einama :) , netgi apie melzima robotu jau galvoju, nes nera melzeju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 minutes ago, kestoxs said:

Na grūdų perteklius dėl kelių procentų Lietuvos žemės,  fantastinis filmas...

Diskusijos daug nėra,  mažas ūkis su sena technologija, greita mirtis, ko didesnis tuo lengviau.

50 gyvulių tvartas, na labai įdomu kokia technologija parinkta koks laikymo būdas, melžimas šėrimas ir kita,  aišku jis turi kategoriška nuomone apie robotą, tai toj vietoj diskusijos irgi nėra.  Mano nuomone 100 tai čia jau stafke,  po 50 niekas nebegeria. 

Aš šioje temoje tik skaitytojas. Bet matau, kad ir čia ir kitose temose kalbama kad  nemoka geros kainos tai už pieną tai už grūdus tai už avis tai už jaučius.

gal sakyčiau, reikia pradėti diskutuoti apie rinkos formavimą. ekonomikos vadovėliai dažnai ir daug Hario Poterio temomis rašo, bet parašo ir tiesos.  Tai vat, ekonomikos mokslas sako, kad tvari ekonomika susideda iš kiek įmanoma platesnio žaliavos apdirbimo. O juk tiek pieninkai tiek grūdininkai su mėsininkais parduoda tik žaliavą. O nuo kada žaliava buvo brangiai superkama???

Yra tiesos, jei kas man replikuos klausdamas: tai ką dabar visiems pradėti gaminti sūrius ir pan. ? Bet gal ir mintis? Dalį veiklos galima diversifikuoti. Dalį palikti prie seno modelio.

Noriu pasakyti, kad reikia platesnių rinkų ir manau, pilnai pakanka šalies vidaus rinkos. Tiesiog reikia lankstumo. O mokslas sako, kad didelis yra nepaslankus skirtingai nei mažas.

Tai gal dar nemeskite to reikalo, kuriame esate profesionalai? Nes vėl praktika rodo, kad uždirbama daugiausia per suirutes, karus ir valdžios perversmus. Tik faktas tas, kad ne ūkininkai iš tos suirutės uždirbs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, kestoxs said:

Na grūdų perteklius dėl kelių procentų Lietuvos žemės,  fantastinis filmas...

Diskusijos daug nėra,  mažas ūkis su sena technologija, greita mirtis, ko didesnis tuo lengviau.

50 gyvulių tvartas, na labai įdomu kokia technologija parinkta koks laikymo būdas, melžimas šėrimas ir kita,  aišku jis turi kategoriška nuomone apie robotą, tai toj vietoj diskusijos irgi nėra.  Mano nuomone 100 tai čia jau stafke,  po 50 niekas nebegeria. 

Taip, fantastika. Nebent toks scenarijus kai grūdų supirkėjei (mūsiškiai) privalgo, tada ir kaina mažėja.. bet čia vėlgi, pats kaltas jei paskutine minute parduodi.

 

Kas dėl mažo ūkio ir senos technologijos, sutinku, perspektyvų mažai. Bet vėlgi, va sako žmogus ir iš 20 pragyvena, sakyčiau kiekvienas atvejis individualus, pagal kiekvieno technologiją, apsukruma ir matematiką. Bei požiūrį. Galim diskutuot apie kiekvieną atvejį, bet liniją nuo kiek verta manau nenubrešim..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 minutes ago, Biesas said:

Aš šioje temoje tik skaitytojas. Bet matau, kad ir čia ir kitose temose kalbama kad  nemoka geros kainos tai už pieną tai už grūdus tai už avis tai už jaučius.

gal sakyčiau, reikia pradėti diskutuoti apie rinkos formavimą. ekonomikos vadovėliai dažnai ir daug Hario Poterio temomis rašo, bet parašo ir tiesos.  Tai vat, ekonomikos mokslas sako, kad tvari ekonomika susideda iš kiek įmanoma platesnio žaliavos apdirbimo. O juk tiek pieninkai tiek grūdininkai su mėsininkais parduoda tik žaliavą. O nuo kada žaliava buvo brangiai superkama???

Yra tiesos, jei kas man replikuos klausdamas: tai ką dabar visiems pradėti gaminti sūrius ir pan. ? Bet gal ir mintis? Dalį veiklos galima diversifikuoti. Dalį palikti prie seno modelio.

Noriu pasakyti, kad reikia platesnių rinkų ir manau, pilnai pakanka šalies vidaus rinkos. Tiesiog reikia lankstumo. O mokslas sako, kad didelis yra nepaslankus skirtingai nei mažas.

Tai gal dar nemeskite to reikalo, kuriame esate profesionalai? Nes vėl praktika rodo, kad uždirbama daugiausia per suirutes, karus ir valdžios perversmus. Tik faktas tas, kad ne ūkininkai iš tos suirutės uždirbs.

pasaulyje jau senai yrodyta kad kiekviena turi dirbti savo darba, kas augina, kas perdirba, kas parduoda, tada bus tvarka, o kad pas mus nera tvarkos tai kaltas musu mentalitetas, nes viskas MAN ir MAN, o po MANES nors ir tvanas...........

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 minute ago, agriman said:

pasaulyje jau senai yrodyta kad kiekviena turi dirbti savo darba, kas augina, kas perdirba, kas parduoda, tada bus tvarka, o kad pas mus nera tvarkos tai kaltas musu mentalitetas, nes viskas MAN ir MAN, o po MANES nors ir tvanas...........

matai kaip yra, pasaulis tai dar ne Lietuva. ką tu sakai, tai veikia apsaugotoje rinkoje ( importo muitais, akcizais ) ir tai jau valstybės rūpestis. kol to nėra ir ilgai nebus todėl tenka miklint stuburą ir ieškot landų.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

22 minutes ago, jezusLT said:

Robotukas ne apie 50melžia tik?  Robotukui reik fermos prie savos pievos, kitaip vasarą nebent laikyt uždarytas, čia manau jo didžiausias minusas mano galva.

Melžia nuo 50 - 70 ,  čia vėlgi, pagal technologiją. O dėl ganymo kaip ir kestox sakė, tai tik pliusas kad nereikia ganyti. Aišku išeiti lauk ant kokio hektariuko ar dviejų pasivaikščioti gali, būtina tiksliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

savo laiku esu gyvenes ir dirbes Airijoje, imones savininkas, kurioje dirbau, galima sakyt yra labai labai pasiturintis zmogus, jio imone uzsiminejo tehnikos remontu ir traktoriu nuoma, daugiau niekuo, jo kaimynas turejo tik kruva ekskovatoriu, kitas kaimynas tik sunkvezimius, ir jie savo rajone visi kartu dirbdavo visiokiose statybvietese it t.t., karta as jo paklausiau kodel jis turedamas pinigu nenusiperka savo ekskovatoriu ir sunkvezimiu ir nedirba vienas, juk tokia galimybe turi, o jis man atsake, kad jis gali viska susipirkti ir dirbti vienui vienas, bet ka tada darys tiedu kaimynai, juk jis gales viska vienas aprebti, o anie du liks be darbo........

moralas toks kad mums dar toli iki normaliu santykiu.......gryzes i LT bandziau suburti kruva ukininku nusipirkti ta pati savaeigi smulkintuva, kombaina ir t.t, nu zodziu kooperuotis po biski, tai buvau nesuprastas ir isdurnintas, tai teko paciam viska vienam susipirkti :(   nors kaimynas uz kokiu 15-20km turi analogiska tehnika ir pas abudu ji prastovi.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

10 minutes ago, Biesas said:

matai kaip yra, pasaulis tai dar ne Lietuva. ką tu sakai, tai veikia apsaugotoje rinkoje ( importo muitais, akcizais ) ir tai jau valstybės rūpestis. kol to nėra ir ilgai nebus todėl tenka miklint stuburą ir ieškot landų.

 

o kas yra ta valstybe ir valdia? ogi mes patys ir esam, visi jie yra is LT, nei vieno nera is Zimbabves, kokius issirenkam, tokius ir turim

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš norėjau pasakyti kad grūdų kainai Lietuva jokios įtakos nedaro visai, čia viduje, kaina gali svyruoti apie 10% ir tai jau Ira žinoma kada ir dėl ko, maždaug nuo rugpjūčio 15- iki rugsėjo galo bet ir to labai lengva išvengti. Ten yra daug daugiau reikalų, pasaulinių mastu grūdų kiekis kyla atsargos didėja,  kaina smunka, dar kaina labai rišasi prie kuro kainos, reikalų daug perspektyvos niūrios, o dar Ukraina link Europos slenkasi,  bet kaip ir minėjau Lietuva galėtų vien kviečius auginti bet įtakos tam minimaliai. 

Pats žemės ūkis yra tokia sritis kur visame pasaulyje savarankiškai sunkiai išgyventų,  subsidijos yra beveik visur, vienur didesnės kitur mažesnės,  bet vat kažkodėl pas mus tiek kainos,  tiek subsidijos prie mažesnių, todėl ir kalbama kad nėra gerai, valstybė remti nenori o priversti produkcija pirkti brangiau negali, dar ir mokesčių daugiau norėtų surinkti, užburtas ratas.

Galimybių pasididinti pelną, tikrai yra, tik mąstyti ir skaičiuoti reikia,  ir iš pieno be perdirbimo galima įspausti daugiau.

Kodėl sakau kad 50 mažai, na nepamenu dar ne vieno per šiuos 2 metus statancio tokio dydžio fermos, įdomu kokia kaina, koks atsiperkamumas ir visa kita, teko man ir svedijoje ir Olandijoje pabuvoti ir Vokietijoje, tai kodėl šimtas? Todėl kad joje puikiai galima darbuotis 1-2 žmonėm, ir pilnai išsilaikyti šeimai,  net beveik neturint žemės,  ir nesąmdant darbuotojų, naudojant šiuolaikinėmis technologijomis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

16 minutes ago, Biesas said:

Aš šioje temoje tik skaitytojas. Bet matau, kad ir čia ir kitose temose kalbama kad  nemoka geros kainos tai už pieną tai už grūdus tai už avis tai už jaučius.

gal sakyčiau, reikia pradėti diskutuoti apie rinkos formavimą. ekonomikos vadovėliai dažnai ir daug Hario Poterio temomis rašo, bet parašo ir tiesos.  Tai vat, ekonomikos mokslas sako, kad tvari ekonomika susideda iš kiek įmanoma platesnio žaliavos apdirbimo. O juk tiek pieninkai tiek grūdininkai su mėsininkais parduoda tik žaliavą. O nuo kada žaliava buvo brangiai superkama???

Yra tiesos, jei kas man replikuos klausdamas: tai ką dabar visiems pradėti gaminti sūrius ir pan. ? Bet gal ir mintis? Dalį veiklos galima diversifikuoti. Dalį palikti prie seno modelio.

Noriu pasakyti, kad reikia platesnių rinkų ir manau, pilnai pakanka šalies vidaus rinkos. Tiesiog reikia lankstumo. O mokslas sako, kad didelis yra nepaslankus skirtingai nei mažas.

Tai gal dar nemeskite to reikalo, kuriame esate profesionalai? Nes vėl praktika rodo, kad uždirbama daugiausia per suirutes, karus ir valdžios perversmus. Tik faktas tas, kad ne ūkininkai iš tos suirutės uždirbs.

Turejom 5 karves tai gaminom ir surius ir varske ir piena tikais zmonems pardavinejom,tai 4asmenu seimai ustekdavo maistui ir mokesciams komunaliniams ,bet mano kaimas prie miesto  ne visiems taip yra bet uskniso tas darbas  be jokiu iseiginiu,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, agriman said:

o kas yra ta valstybe ir valdia? ogi mes patys ir esam, visi jie yra is LT, nei vieno nera is Zimbabves, kokius issirenkam, tokius ir turim

o aš manau, kad jau laikas šią sąmpratą pakeisti kad valstybė ir valdžia esame mes. Mes - valstybės piliečiai, bet valdžia niekada ir nebuvome. tai buvo dar tik vienas opiumo lašas liaudžiai. ar nematote to patys? ar dar reikia dvidešimties metų trukmės įrodymų? kokia mes esame valdžia jei negalime net pajudinti savo įpareigotų žmonių? ar matote ką daro mūsų rinkti atstovai? žaidžia pritrauktais nuo bendrų kontekstų skaičiais, ko pasekoje ūkininkas žmonėse bijos pasakyti kas jis toks yra. Nes dabar mes nupiešti kaip tautos engėjai.

o nuoseklumas ir kasdieninis skaičiavimas veda link teigiamo rezultato. išsipardavimas labai blogas sprendimas.tad visi šie, žemų kainų klausimai srendžiami gali būti tik politiniu - bendruomeniniu keliu.

o kol kas kiekvienas už save ir savo šeimą. Nori nenori o taip gaunasi.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 valandas ago , Egida said:

Gerai,dabar sakai kad statai tvartą naują.Kaip galvoji per kiek atsipirks?Nežinau tavo amžiaus,na gal būt vaikai pasiliks dirbti.

Įsivėliau šiandien vėl į diskusijas.Koks yra mažas pieno ūkis,ir koks didelis.Tai tipo jau iš 20 gali gyvent.Kažkaip abejoju.Nu gal neturint kreditų,laikant pašiūrėse ir taip toliau.Ir jeigu dabar pradedant statyt ant pliko lauko fermą,be jokios paramos kad ir sakykim 50 vietų.Tai kada gali atsipirkti.Dirbsi tame tvarte sakykim pats su žmona,nes vaikai tuojau patrauks į mokslus.Samdyt nėra ką.O robotų ir arkliui aišku ant tiek galvų nepirksi.Man atrodo kad ir100 jau mažai.

Lytagra ar Vičiūnai tai stambios kapitalo prikaupusios įmonės.Pieno supirkėjams jie manau paaiškina labai nesunkiai kokias kainas turi gauti.Tik deja mes to nežinom.Mes tik atiduodami pieną įmonėms už tokia kaina,tai manau kad padedam trūkstamo pieno kiekį nusipirkt iš LV po tuos 0,40.Mokėdami mums mažiau kompensuojasi.Dar buvo gi lenkai kad ir pernai kainas sukėle,tai tie padlos pradėjo šikt iš baimės kad pieno neliks,tai irgi gavo kelt.Pas lenkus sako dabar pakrito,kiek net nežinau,tai mažina ir mūsiškiai.Ale nu tai nuo kovo 1 ganiavos laikotarpis prasidėjo.Toks motyvas.

Man irgi kitais metais parama baigiasi.Ieškau kitos nišos (klumpių drožt ir vyžų pint neisiu) manau kad šoksiu iš to traukinio ir aš.Iš augalininkystės pajamos kol kas didesnės tik norisi kažkokį amortizatorių papildomai susirast.Ir gaila tik įdirbio prie gyvuliukų,genetikos gerinimo ir taip toliau.

statau todėl,kad vargstu su prieaugliais pašiūrėse,senoji karvidė paliks jiems,nes amžius artėja prie 50,reikia pasilengvint,o apie atsipirkimą negalvoju,taip kaip negalvoja kiti pirkdami žemes už kosminę kainą,tiesiog turėsiu darbo priemonę ir lauksiu geresnių laikų,nes daug kas žada pasitraukt iš pienininkystės,nors tą girdžiu daug metų kai tik sumažėja pieno kainos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesiai sviesiai, kuo daugiau pasitrauks is pienininkystes, tuo likusiems bus geriau .... Sumazes pieno kiekis, padides kaina, tada nepasitrauke didins bandas ir prades kelt nuomos, zemes kaina, tada is pasitraukusiu zeme prades atimineti, nes su grudais tokio pelno nepadarysi ...

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Verslas todel investuoja,kad pinigus efektyviau panaudoja,nei dauguma ukininku. Pvz bendrauju su ukininkais masinu prisipirke daznas po 4 vnt. Kitas prasiskaiciavo su nauju traktorium ekstazes apimtas,kad parama gavo pasieme per silpna 50 AG kur ji panaudoti ir tokiu atveju yra daug. Aplink mus apie 40 karviu apsidirba su minimalia technika. senas presas,ekonomiskas traktorius paprastas vartytuvas,greblys ir viskas, Ferma stovi ir neverkia. Jus klausiat kaip lenkai apsidirba juk buvot nuvaziave raset,kad sena technika. Daznai be kabinos,ekonomiskas traktorius paprastas presas ir dirba ta pati darba ka jus su naujais Mc halais. Brangi technika-didelis nuvertejimas plius kartais brangus islaikymas ir vel nieko neiseina. .Suprantu didelius ukius :dideli kiekiai reikia patikkimos technikos,bet mazesniems.Sakiau ir sakysiu vietoj naujos technikos geriau pasistatyti garaza sildoma,susipirkti irankius ,kad galetum tvarkyti patogiai nors nauda bus. Airiuose dirbau pas lb turtinga,protinga zmogu,kiekvienam darbui budavo traktorius ir sventa. John Deeras budavo 180 AG tik grudus,runkelius vezti,pluga tempti,pusmeti stovedavo be darbo. Kai LT pamatai panasu traktoriu tempianti paprasta presa ..... todel,kad tingiu atkabinti koki grebli,paemiau galingesni tai kur tau iseis biznis. Mums reikia derintis prie kainu,o ne kainos derinsis prie musu islaidu. Savikaina svarbiausia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, niino said:

Tiesiai sviesiai, kuo daugiau pasitrauks is pienininkystes, tuo likusiems bus geriau .... Sumazes pieno kiekis, padides kaina, tada nepasitrauke didins bandas ir prades kelt nuomos, zemes kaina, tada is pasitraukusiu zeme prades atimineti, nes su grudais tokio pelno nepadarysi ...

 

O tu jau karvių atsikratyti nori :D Temos pasiskaičius, tai tokia anti motyvacija, atrodo rytoj jau veši karves i mėsinę, nes viskas blogai, pienas pigu, išlaidos didėja ir t.t. Didžiausia blogybė, kad ūkininkai beveik neturi savo perdirbimo, dėl to kainos vienos mažiausios ES ir esam priklausomi nuo kitų malonės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia tie kurie žada pasitraukti, juk nesako, kad tik grūdus augins- augins ir mėsą, taip kad jum šviesiau nepasidarys ant tos žemės, nuosavos neatims, o kaip sakot jei darysistaip ir kils nuomos kaina, tai vėlgi gerai, nereiks nei grūdų nei mėsos augint. 

Kitas dalykas, keli pasitraukia, keli ateina nauji, tai ten to trūkumo niekas nepajaus. 

Lenkas dabar gauna 37-39ct už natūralų ir jo kiekis 20t kas dieną. Ir pasak jo, tokį kiekį tiekiant, šnekasi su juo ir netgi per praėjusią krizę jam nė cento nemažino, kai tuo tarpu kitiem mažino. Ir tai realybė, pas mus su tona ar dviem, niekam tu neįdomus ir po kokių 5metų būsi sutryptas.

Na ir pagrindinis espektas, kad kaip pasižiūri į vyresnius kolegas, kuriem jau pensija, nors jau kapitalas sukrautas, drąskosi,greitukės nuo karvės uodegos išsiveža, na mano požiūris kiek kitoks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , arciu555 said:

Verslas todel investuoja,kad pinigus efektyviau panaudoja,nei dauguma ukininku. Pvz bendrauju su ukininkais masinu prisipirke daznas po 4 vnt. Kitas prasiskaiciavo su nauju traktorium ekstazes apimtas,kad parama gavo pasieme per silpna 50 AG kur ji panaudoti ir tokiu atveju yra daug. Aplink mus apie 40 karviu apsidirba su minimalia technika. senas presas,ekonomiskas traktorius paprastas vartytuvas,greblys ir viskas, Ferma stovi ir neverkia. Jus klausiat kaip lenkai apsidirba juk buvot nuvaziave raset,kad sena technika. Daznai be kabinos,ekonomiskas traktorius paprastas presas ir dirba ta pati darba ka jus su naujais Mc halais. Brangi technika-didelis nuvertejimas plius kartais brangus islaikymas ir vel nieko neiseina. .Suprantu didelius ukius :dideli kiekiai reikia patikkimos technikos,bet mazesniems.Sakiau ir sakysiu vietoj naujos technikos geriau pasistatyti garaza sildoma,susipirkti irankius ,kad galetum tvarkyti patogiai nors nauda bus. Airiuose dirbau pas lb turtinga,protinga zmogu,kiekvienam darbui budavo traktorius ir sventa. John Deeras budavo 180 AG tik grudus,runkelius vezti,pluga tempti,pusmeti stovedavo be darbo. Kai LT pamatai panasu traktoriu tempianti paprasta presa ..... todel,kad tingiu atkabinti koki grebli,paemiau galingesni tai kur tau iseis biznis. Mums reikia derintis prie kainu,o ne kainos derinsis prie musu islaidu. Savikaina svarbiausia.

mano kaimynas su 155ag valtra dirba su belarusiniais padargais,traktorių pirko tokį todėl,kad mchale presui reikia tiek arklių,o kitų padargų neišgali nusipirkt ,nes ir taip yra įsiskolinęs kai ėjo į  paramą pirkt traktoriui su presu.Dabar keikia visą pasaulį,bet tik ne savo durną galvą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...