Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

22 minutes ago, JCB said:

Oj kolega, už tokius žodžius ir užpavydėt galima, reiks taurelę išgert už tokį sveikintiną ryžtą. Bet vistiek terbos neišsižadėsite ar visai jau po palme?

 

 

 

Juk pakėlus mokesčius bus tiesioginis paskatinimas mesti pienininkystės ir imituoti augalininkyste, dirbi tam kad sąnaudos dengtų išlaidas, o gyveni iš išmokų, arba nuomos, nes nuomos kaina gera, ankstyvas pensijai kaiptik.  Manau kad logiskesnio sprendimo čia ir nerasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu susidaro kurioziska situacija,Ukininkai sakot,kad neapsimoka uzsiimti zemes ukiu,o Lytagra,Viciunai soka i zemes ukio sfera-nauja jiems patiems. Jei sakot,kad 1000 karviu lengviau nei 100 labai klystat. prie 100 karviu galima dirbti su sena technika,su 1000 tures būti,tik nauja ir pastoviai atnaujinama,samdomi darbuotojai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, arciu555 said:

Mano manymu susidaro kurioziska situacija,Ukininkai sakot,kad neapsimoka uzsiimti zemes ukiu,o Lytagra,Viciunai soka i zemes ukio sfera-nauja jiems patiems. Jei sakot,kad 1000 karviu lengviau nei 100 labai klystat. prie 100 karviu galima dirbti su sena technika,su 1000 tures būti,tik nauja ir pastoviai atnaujinama,samdomi darbuotojai.

Nematau nieko kurioziško, jie puikiai supranta, kad žmonės naikina ūkius ir toliau naikins. Jie patys nelenkia nugaros nuo ryto iki vakaro, 365 dienas per metus, jie rašo verslo planus ir daro strategijas, dirbs kiti. Galės keletą metų padirbti ir ant 0, jiems tai kas, bet vis tiek ateis ta diena, kai pagaliau pradės rimtai trūkti pieno ir tada tokie monstrai diktuos savo sąlygas ir kainas. Kantrūs žmonės ir praėjusį kartą šiokio tokio pagerėjimo sulaukė, bet 7 mėnesiai pagerėjimo ir 2 metai sunkaus laiko tikriausiai nėra tas dalykas, dėl kurio labai plėšytis. Jeigu ne tas gyvenimo būdas ir Lietuvių kantrumas, jau senai būtų problemos su pienu, bet jos bręsta lėtai. Kaip sakiau, litagros akcininkams dirbti nereikia, jie pinigų turi, dirbti reikia ūkininkui, jam reikia šiandien pinigų pragyvenimui, vaikams aprėdyti, ūkį palaikyti, litagros akcininkas gali ramiai laukti savo valandos, o ūkininkas ne, todėl jis ir meta viską velniop, nes jam jau gana.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau dabar didziaja dali karviu seklinu su mesiniais ir pasbaigus isipareigojimam teks atsisveikinti su karvem. Manau jei ne isipareigojimai ,tai jau dabar butu rimta problema su pienu. Dabar gi viskas paskaiciuota 2018m nemaza dalis ukininku baigs savo isisipareigojimus ir ju vieta uzpildys dideli monstrai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stambus verslai daro didelius pinigus,jei nematytu didelio biznio nemestu pinigu. Ir pirmiausia savo plecia,kodel nemeta pinigu i naudotos technikos prekyba? nuoma? o meta i kita versla,nauja versla perimti yra daug reikalu, o jie pradeda. Man kuriozas ir atrodo tame ,kad ukininkai nemato perspektyvu o verslas mato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Smulkiau paaiškinsiu. Turi stambia kapitalo įmonė, matai kad 2016 turėsi 5 mln pelno, nuo kurio reikės mokėti 15%, mastai kad pinigų kišenėje nelaikysi, ir mokesčių mokėti nereikėtų, nėra naudos. Vertinimo galimybes kur juos padėti, padaręs analizė, matai kad investavęs į pienininkyste gausi bent 1% peno, reiškia pinigai niekur nedings, ir dar gamins pinigus. Negana to matai kad išleisdamas pinigus didesne dalį  išleisi kitoje savo kišenėje, taip pat gaminamas produkcija ją duosi perdirbti, savam verslui(šiuo atveju kooperatyvui)kuris gamins didesnį pelną ir vėl daugiau pinigų dar kitoje kišenėje. Logiška? Manau, kad net labai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

5 minutes ago, driucha said:

Jau dabar didziaja dali karviu seklinu su mesiniais ir pasbaigus isipareigojimam teks atsisveikinti su karvem. Manau jei ne isipareigojimai ,tai jau dabar butu rimta problema su pienu. Dabar gi viskas paskaiciuota 2018m nemaza dalis ukininku baigs savo isisipareigojimus ir ju vieta uzpildys dideli monstrai.

Teisingai, koks skirtumas, iš kur gauti tas kapeikas, bet bent jau prie mėsinių nereiks taip šokinėti, kaip prie karvių, sukt galvos dėl tyrimų ir t.t, galų gale samdomų vieną ar du pastatei ir leki kur nori. O dabar tik išvažiuoji ir telefonas skamba. 

 

4 minutes ago, arciu555 said:

Stambus verslai daro didelius pinigus,jei nematytu didelio biznio nemestu pinigu. Ir pirmiausia savo plecia,kodel nemeta pinigu i naudotos technikos prekyba? nuoma? o meta i kita versla,nauja versla perimti yra daug reikalu, o jie pradeda. Man kuriozas ir atrodo tame ,kad ukininkai nemato perspektyvu o verslas mato.

Man atrodo, kad karvių tai nelaikai,va čia ir bus tas kuriozas, kodėl nesupranti. Stambus kapitalas pristatys robotų ir tegul melžia, nors tai labiau pavadinčiau jų pačių melžimu, nesiplėsim čia. O kas mum karves melš? Pats tikrai neisi, aš irgi nemelšiu, tai kas tada melš? Šiandien dar turiu, bet rytoj nežinau ar turėsiu. Sakysi mokėk algas normalias, moku. Bet kaime senesnių žmonių vis mažėja, o jaunesni nesikels anksti ir dar smarvei nedirbs. Kaip vienas sakė, baik tu, aš geriau 30km į maximą apsauginiu važinėsiu dirbt už 450e, nei pas tave už 800eur.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sarkazmas gerbemasai :) Aš nesuprantu tokių kaip Jbc, ateina čia ir drabstosi šūdais. Laisvoj šalį gyveni, imk statyk gamykla, ,mokėk tas kainas adekvačias kokias tu matai, gamink ta produktą, pardavinėk. O ne triesk miltais kaip viskas blogai nuo ryto iki vakaro. Aš nesuprantu, kaip gyvent kai šitiek negatyvo savyje nešiojiesi. Galų gale parduok tas karves ir eik daryt kažką kur laimingesnis būsi. Būk investuotojas galų gale, kuriam kaip manai nieko daryt nereikia, tik planą parašyt :DDDDD 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tuo viskas ir pasakyta.

šūdais niekas nesidrabsto, savo išvedžiojimus pasilik sau. Jei nepastebėjai, tai diskutuojam su kolegom, ką planuojam pasibaigus įsipareigojimam ir kodėl tokie pasirinkimai. Jokių demagogijų čia neskleidžiam ir tuo labiau neaiškinam kam ką daryti, tai būk malonus ir tu neaiškink ką man daryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

10 valandas ago , Karve said:

užmiršti reikia tas ES paramas,kiek žinau šiemet beduos nedaugiau 50000e.

Gerai,dabar sakai kad statai tvartą naują.Kaip galvoji per kiek atsipirks?Nežinau tavo amžiaus,na gal būt vaikai pasiliks dirbti.

Įsivėliau šiandien vėl į diskusijas.Koks yra mažas pieno ūkis,ir koks didelis.Tai tipo jau iš 20 gali gyvent.Kažkaip abejoju.Nu gal neturint kreditų,laikant pašiūrėse ir taip toliau.Ir jeigu dabar pradedant statyt ant pliko lauko fermą,be jokios paramos kad ir sakykim 50 vietų.Tai kada gali atsipirkti.Dirbsi tame tvarte sakykim pats su žmona,nes vaikai tuojau patrauks į mokslus.Samdyt nėra ką.O robotų ir arkliui aišku ant tiek galvų nepirksi.Man atrodo kad ir100 jau mažai.

Lytagra ar Vičiūnai tai stambios kapitalo prikaupusios įmonės.Pieno supirkėjams jie manau paaiškina labai nesunkiai kokias kainas turi gauti.Tik deja mes to nežinom.Mes tik atiduodami pieną įmonėms už tokia kaina,tai manau kad padedam trūkstamo pieno kiekį nusipirkt iš LV po tuos 0,40.Mokėdami mums mažiau kompensuojasi.Dar buvo gi lenkai kad ir pernai kainas sukėle,tai tie padlos pradėjo šikt iš baimės kad pieno neliks,tai irgi gavo kelt.Pas lenkus sako dabar pakrito,kiek net nežinau,tai mažina ir mūsiškiai.Ale nu tai nuo kovo 1 ganiavos laikotarpis prasidėjo.Toks motyvas.

Man irgi kitais metais parama baigiasi.Ieškau kitos nišos (klumpių drožt ir vyžų pint neisiu) manau kad šoksiu iš to traukinio ir aš.Iš augalininkystės pajamos kol kas didesnės tik norisi kažkokį amortizatorių papildomai susirast.Ir gaila tik įdirbio prie gyvuliukų,genetikos gerinimo ir taip toliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

16 minutes ago, Egida said:

Gerai,dabar sakai kad statai tvartą naują.Kaip galvoji per kiek atsipirks?Nežinau tavo amžiaus,na gal būt vaikai pasiliks dirbti.

Įsivėliau šiandien vėl į diskusijas.Koks yra mažas pieno ūkis,ir koks didelis.Tai tipo jau iš 20 gali gyvent.Kažkaip abejoju.Nu gal neturint kreditų,laikant pašiūrėse ir taip toliau.Ir jeigu dabar pradedant statyt ant pliko lauko fermą,be jokios paramos kad ir sakykim 50 vietų.Tai kada gali atsipirkti.Dirbsi tame tvarte sakykim pats su žmona,nes vaikai tuojau patrauks į mokslus.Samdyt nėra ką.O robotų ir arkliui aišku ant tiek galvų nepirksi.Man atrodo kad ir100 jau mažai.

Lytagra ar Vičiūnai tai stambios kapitalo prikaupusios įmonės.Pieno supirkėjams jie manau paaiškina labai nesunkiai kokias kainas turi gauti.Tik deja mes to nežinom.Mes tik atiduodami pieną įmonėms už tokia kaina,tai manau kad padedam trūkstamo pieno kiekį nusipirkt iš LV po tuos 0,40.Mokėdami mums mažiau kompensuojasi.Dar buvo gi lenkai kad ir pernai kainas sukėle,tai tie padlos pradėjo šikt iš baimės kad pieno neliks,tai irgi gavo kelt.Pas lenkus sako dabar pakrito,kiek net nežinau,tai mažina ir mūsiškiai.Ale nu tai nuo kovo 1 ganiavos laikotarpis prasidėjo.Toks motyvas.

Man irgi kitais metais parama baigiasi.Ieškau kitos nišos (klumpių drožt ir vyžų pint neisiu) manau kad šoksiu iš to traukinio ir aš.Iš augalininkystės pajamos kol kas didesnės tik norisi kažkokį amortizatorių papildomai susirast.Ir gaila tik įdirbio prie gyvuliukų,genetikos gerinimo ir taip toliau.

kazkaip paskaitineju vis tema es laikotarpis baiksis ir duguma maus nuo karvikiu  toke nuomone susidariu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pasaulyje pieno ukis yra prioritetine zemes ukio saka ir visi gyvena ir isgyvena, tik pas mus kazkaip kitaip gaunasi, nors kai pagalvoji ir viska sudelioji tai nelabai jau ir blogai viskas yra kaip mes patys piesiame, pazystu ne viena pienininka kuris ir naujus tvartus pasistate, ir iranga nauja susipirko ir nezada mest tu karviu, reikia tik viska protingai i savo vietas sudeliot, cia mes verkiame kad neisgyvename is pieno, o kazkodel verslo imones uzdirbancios milijonus investuoja butent i pieno sektoriu, tai logiskai mastant jie yra DEBILAI, nes juk anot musu pieno ukis yra inkaras po kaklu....

o kas liecia ta daugelio postringavima, kad vot tik parama baiksis ir mesiu karves, tai pamastykit logiskai, tegu kad ir puse pienininku pavercia savo pievas grudinemis, kas gausis, ogi grudu perteklius ir kainos nusiris dugnan, kur tada begsit,a? karves isparduot ar ispjauti, bei pievas isarti laiko netruks, bet neduok dieve reiks vel karvutes atstatyt, tai jau uztruks metu metu........

as neagituoju toliau melzti karviu, meskite ir nesukite galvu, kuo bus maziau pieno gamintoju tuo bus geriau islikusiems :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

34 minutes ago, Egida said:

Ir jeigu dabar pradedant statyt ant pliko lauko fermą,be jokios paramos kad ir sakykim 50 vietų.Tai kada gali atsipirkti.Dirbsi tame tvarte sakykim pats su žmona,nes vaikai tuojau patrauks į mokslus.Samdyt nėra ką.O robotų ir arkliui aišku ant tiek galvų nepirksi.Man atrodo kad ir100 jau mažai.

O kodėl negalima ant tiek galvų roboto turėt ? Jei 50 turi kur padėti, surasi ir dar dvidešimčiai vietos. O jis ant tiek ir tesutvertas. Ir pačiam nereik trūnyti prie kiekvienos uodegos, tada ir galva prašviesėja ir susimastyt vdrug gali, "blemba, gal vistik gyvenimas gražus" ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

37 minutes ago, Egida said:

 

Įsivėliau šiandien vėl į diskusijas.Koks yra mažas pieno ūkis,ir koks didelis.Tai tipo jau iš 20 gali gyvent.Kažkaip abejoju.

 

Viskas įmanoma, jei suktis moki. Bent šiuo momentu(paskutinius porą metų)  melžiam +-20 galvų ir išgyvenam(Aišku nevažinėji su escalade'U ar nauju range'u ) , o kaina apie +-25€ct gaunam su kokybe už bazę,   jei visa technika turi tai galima gyvent, tik žemę gelieka daugiau mažiau apsipirkt ir fsio. P.s. ūkis eko, būtų paprastų kainos16ct ar kiek ten db, tada tikrai nieko gero net galvot neverta būtų.  Smulkus kiek pamenu skaitos iki 50 ar 100karvių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...