Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

9 minutes ago, shaulinis pranešimas:

Ne tik dėl lietaus. Kiek matuoju visur trūkumas 100-60kg gryno azoto nors duota gerokai per šimtą kilų. Pirmas azotas kada jau prieš 3 musiau savaites duotas o valgyt kviečiai gal kitą savaitę teptadės. Kas iš jo liks per 4 savaites?

 na trūko jo ir prieš tas 3 savaites, ir prieš 2, ir prieš savaitę, kas čia žino, gal trūks ir dar kelias savaites, nes lis kasdien ir neis patręšti. Po fakto visada lengva kalbėti ir rodyti į kitus, kad va tas tiek patręšė, į griovius nubėgo azotas, o aš va gudrus palaukiau ir išlošiau :D  Bet kaip sakoma, juoksis tas, kas juoksis paskutinis. Kas patręšė, vis tiek geresnius pasėlius turės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

15 minutes ago, Mantas2342 pranešimas:

Aš ir nepergyvenu, nes dar tik 50vm teišbėriau ir dar sulfato nebėriau, kelių dienų bėgį reiks išbert sulfatą ir po 8-10 dar salietros 50vm ir paskiau jau liks tik ant vėliavinio dar biškį.

as tiek  pat ir te isberiau saletros o as galvoju kai tik pasitaisys oras saletra pirma berti  poto sulfata po keliu dienu kazi negeriau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As kvieciams ir rapsams tik pirmam tresimui atidaviau po 300 kg salietros ir daugiau mebuvo galimybiu juos tresti nes vezese vanduo stovi nuo baladzio 1d. jau gavom 56 mm lietaus. Sulfata zadu atiduoti savaites pabaigoje kai lietus baigsis pries atsylant. Kvieciai siai dienai issikrumija puikiai spalva maloni akiai  tad geram startui truksta tik silumos. Tad tikiuosi kad viskas bus puiku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, shaulinis pranešimas:

Klausykit o niekam nekirba mintis „ir kokio  velnio tiek azoto privariau taip anksti” ?

Nebutum privares ,garantuotai plaukus rautum nuo galvos ir kvirbetu mintis  "nu blyn visi pasitrese o as laiku nepatresiau, dabar slapia, negaliu ivaziuoti":)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atidaves jau senai pirma salietra po 200kg fizinio svorio ir sulfato gavo apie 170 kg  tai esu patenkintas nes atrodo gan neblogai o pasiziuriu i kitu ukininku paselius  kurie tik patrupino salietros pirma karta ir daugiau nieko dar nedave tipo per salta ,tai manau kad jie ,kitais metais nebeziures ar salta ar ne .dar desiu geguzes pradzioi po 200 kg salietros ir manau usteks

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane skagenas labai nevienodas,vienas issikrumyt baigia kitas mažas išvis, žodžiu margi laukai uzsipirkau amino rūgščių,plius fosforo skysto bandysiu paduoti,kai tik atsils,nes neima azoto,net kur 400litru kaso paduota,bet uzsils ir pradės valgyti,nes db nepaima fosforo mėlynuoja lapai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

5 minutes ago, dvidas pranešimas:

Atidaves jau senai pirma salietra po 200kg fizinio svorio ir sulfato gavo apie 170 kg  tai esu patenkintas nes atrodo gan neblogai o pasiziuriu i kitu ukininku paselius  kurie tik patrupino salietros pirma karta ir daugiau nieko dar nedave tipo per salta ,tai manau kad jie ,kitais metais nebeziures ar salta ar ne .dar desiu geguzes pradzioi po 200 kg salietros ir manau usteks

Pas mane pirmu tresimu 250kg o daugiau identiskai. 

O tokias sapaliones ar nesigailit, dabar bile gudras kalbet, reikejo anksciau, nors ir tai nelabai kas butu patikeje, kad toks balandis bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

6 minutes ago, heva pranešimas:

Pas mane skagenas labai nevienodas,vienas issikrumyt baigia kitas mažas išvis, žodžiu margi laukai uzsipirkau amino rūgščių,plius fosforo skysto bandysiu paduoti,kai tik atsils,nes neima azoto,net kur 400litru kaso paduota,bet uzsils ir pradės valgyti,nes db nepaima fosforo mėlynuoja lapai.

Isberk am sulfata ir isvaziuok savaitei atostogu,atsils prades imti viska ir issilygins laukai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bendražmoguškai aš žinoma suprantu, yra proga reikia pilti ir pan.... bet kiek pakalbu su rimtais agronomais tai iki šiandien dienos buvo galima supilti iki 90klilų azoto, tiek realiai pajėgūs suvalgyti augalai (šiemet aušku net tiek nepaėmė daug kur). Aišku dar priklauso nuo veislės ir kada sėta kada tręšta. Radau vieną lauką Ados kur suvalgiusi visą azotą kiek jai reikėjo ir dabar soti, bet tik vienas toks laukas iš visų matytų kitur azotas "laukia" kol at šils.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pastaruosius kelis metus pavasariai prasideda anksti, bet tikroji šiluma ateina įprastu laiku , todėl , ypač šiemet pirmą tręšimą atlikti su karbamidu buvo idealus variantas . Rodoma lentelė ,kad prie 5 laipsniu tik po 6 savaičių pradeda veikti yra neteisinga.Pirmiausia augalai paima N2 , Nh4 ir No3 formas , be to, jau daug metu atlikdamas bandomuosius tręšimus įsitikinau , kad ir prie 5 laipsniu temperatūros pirmi azoto veiklos požymiai matosi daug anksčiau ir procesas vyksta palaipsniui , esant žemai t. lėtėja , orui šylant greitėja ir nuostoliai galimi tik esant karbamidui N2 formoj , ilgiausiai 4 dienas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...