Jump to content

Buhalterinės apskaitos pradžiamokslis


Recommended Posts

Ka Jūs čia turejote mintyje, kai pagal paramos programa perkama, ar aplamai uz visus pirkinius moketi pavedimu :eusa-think:

Paramos programoje reikalavimai bus nurodyti, vienas iš jų gali būti-už prekes ar paslaugas atsiskaityti bankiniais pavedimais. Tačiau už visus pirkinius mokėti pavedimu tikrai nereiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ūkininkas kuria kaimo turizmo sodybą, kaip išskirti išlaidas, kurios bus apgyvendinimo pajamoms ir žū pajamoms. Tiksliau nesuprantu, kurioje sąskaitoje kaupti tas išlaidas, kol galutinai bus sukurtas turizmo verslas ir bus pradėtos gauti pajamos. Į PVM atskaitą traukiau kas mėnesį visas sąskaitas. Prašau pagalbos, nes nežinau ką daryti, o apskaita vesti reikia, labai reikia :icon-question::eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Laba diena, Norėjau pasiteirauti. nuo ko pradeti mažo ūkio buhalterijos tvarkymą?

ar reikia registruotis VMI?

ar reikia kokių buhalterijos knygu?

koki mum mokesciai gresia? praejusiais metais pajamos buvo apie 3000 lt

ukis tecio vardu jis dar ir dirba. ar jo atlyginimas ieina i pajamas?

mes ne PVM moketojai ar reikia rinkti cekucius uz pirktas traktorius detales, pesticidus, kura?

ar uz deklaracijas gauti pinigai ieina i ukio pajamas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena, Norėjau pasiteirauti. nuo ko pradeti mažo ūkio buhalterijos tvarkymą?

ar reikia registruotis VMI?

ar reikia kokių buhalterijos knygu?

koki mum mokesciai gresia? praejusiais metais pajamos buvo apie 3000 lt

ukis tecio vardu jis dar ir dirba. ar jo atlyginimas ieina i pajamas?

mes ne PVM moketojai ar reikia rinkti cekucius uz pirktas traktorius detales, pesticidus, kura?

ar uz deklaracijas gauti pinigai ieina i ukio pajamas?

Nuvažiuokite i ŽEMĖS ŪKIO KONSULTAVIMO TARNYBA ten išaiškins viska nuo a iki z, randasi jie Žemės ukio universitete, naujausias (stiklinis) pastatas, pirmas aukštas po dešine puse.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena, Norėjau pasiteirauti. nuo ko pradeti mažo ūkio buhalterijos tvarkymą?

ar reikia registruotis VMI?

ar reikia kokių buhalterijos knygu?

koki mum mokesciai gresia? praejusiais metais pajamos buvo apie 3000 lt

ukis tecio vardu jis dar ir dirba. ar jo atlyginimas ieina i pajamas?

mes ne PVM moketojai ar reikia rinkti cekucius uz pirktas traktorius detales, pesticidus, kura?

ar uz deklaracijas gauti pinigai ieina i ukio pajamas?

Nuvažiuokite i ŽEMĖS ŪKIO KONSULTAVIMO TARNYBA ten išaiškins viska nuo a iki z, randasi jie Žemės ukio universitete, naujausias (stiklinis) pastatas, pirmas aukštas po dešine puse.

:eusa-clap::eusa-clap::eusa-clap: Viena valanda LŽŪKT konsultacijos kainuoja 115lt. + PVM :lol::lol::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

Metu pradzia ir vel iskilo problema pildant pinigu srautu ataskaita. Nezinau ar mano buhaltere kazko nezino ar kaip, bet man pateikia tik balansa ir pelno nuostoliu ataskaitas, o pinigu srautu ataskaita tenka paciam atskirai exelyje uzsipildyti. Ir cia iskyla neaiskumu ka is ko atimineti ir pan...

Gal kas turi Exel sablona kuriame viename lange suvedi dvieju metu balansa, kitame tarkim pelno nuostoliu ataskaitos duomenis ir treciame lange automatiskai paskaiciuoja pinigu srautus?

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, pasimeciau, noreciau pagalbos jeigu galima gamyboje:

650 saskaitojje ( mieziu auginimas) likutis pradzioje 0.

Debete 61 ir 62 paskirstytos faktines gamybos islaidos.

Kredite uzpajamuota pagaminta produkcija faktine savikaina iskarto , kuri lygi 61 ir 62 sask. sumai, taip? Neikainavau planine, kadangi dbr atbuline tvarka skaiciuoju, ir nebenoriu zaist su planines koregavimu iki faktines.

Likuti metu gale pagal ka turiu pasiskaiciuoti: pagal fakta kiek rudeni vel patyriau islaidu zieminiams kvietrugiams kitu metu derliui paseti? kur po to man deti ta likuti , kad uzdaryt 650 sask?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Sveiki, žadu pirkti daigus Lenkijoje, kadangi išvežu į Lietuvą tai jie turėtu skaičiuoti su 0 PVM tarifu, esu ne PVM mokėtojas tai man čia reikės susimokėti lietuvišką PVM ar ne?

Lenkas skaičiuos su pilnu PVM (ne su 0proc. PVM tarifu), čia mokėti nieko nereiks, lenkas sudeklaruos ir sumokės pats pas save. Jei būtumėt PVM mokėtojas, tada būtų taikomas 0proc. PVM tarifas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 6 mėnesių...

sveiki, norėčiau paprašyti pagalbos ir patarimo kaip elgtis. 2009 12 31 reikėjo sudeklaruoti FR0457 ilgalaikį turtą, kuris bus naudojamas ūkio veikloje. Pasiėmus tvarkyti apskaita pastebėjau, kad nėra deklaruotas joks ilgalaikis turtas, o nusidėvėjimas skaičiuojamas, bei priskiriamos išlaidos. Ar aš galiu dabar sudeklaruoti visą turtą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

sveiki,

 

prašau pagalbos - šįmet supirkėjai pasiūlė grūdų sandėliavimo paslaugą iki kol bus parduoti grūdai už suderėtą kainą. vieni supirkėjai išrašė iškart sąskaitas fiksuotai pradinei sumai, o sutarus galutines kainas - išrašė sąskaitų papildymus.

kiti supirkėjai, remdamiesi tik sutartimi, pervedė pradinę sumą į sąskaitą, o pvm-sąskaitą faktūrą išrašys tik tada, kai bus užfiksuota galutinė grūdų kaina.

klausimas toks - kaip man apskaitoje parodyti savo grūdus, neatlygintinai saugomus pas trečiuosius asmenis? kokią daryti sąskaitų korespondenciją ir kokią grūdų vertę rodyti?

ūkyje aš įkainoju pagamintą produkciją sąlygine kaina D211 / K 650

metų pabaigoje koreguoju šią kainą iki faktinės savikainos.

o gal iš viso niekur nieko nerodyti, ale mano sandėlyje guli ir tiek?

 

Ačiū už mintis :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...

Kadangi skyrelis pradziamoksliams tai turiu pora klausimu.

Mano ūkelis mažas auginu ir prekiauju braškemis, dažniausiai viska nuperka iš namu. Kadangi ūkelis mažas pakanka pildant gyventoju pajamu deklaracija parodyti pajamas ir viskas. Nuo siu metu zadu pradeti vetsi buchalterija, tai iskilo klausimas kaip iforminti pardavima, jei parduodu imonei israsau saskaita ir itraukiu i 5 klase kaip pardavimu pajamos, o jei parduodu siaip pirkejui , ka tada itraukti?

Ir kitas klausimas , pavasari nusiperku 1000 kg trasu, jos nukeliauja i 2 klase kaip trumpalaikis turtas, puse sunaudoju, kaip ta puse permesti i 6 klase Kintamosios sanaudos. Ta prasme koks veiksmas atliekamas programoje, suprantu kad programos skirtingos bet esme turetu buti panasi.

Busiu dekingas uz atsakymus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1. Tai lygiai tokios pat pardavimų pajamos, nepriklausomai nuo to, kam parduodate.

2. Nurašote, o per kur, jau priklauso nuo programos ir paties pasirinkimo - per gamybą, per atsargas, per DK operacijas.

Aciū už atsakyma, bet aš tikriausiai perdaug žalias. Jei perka imone yra saskaita tai as itraukiu taip 240 saskaita "Pirkejai", o pajamu saskaita 500 "Pardavimų pajamos". Kaip visa ta operacija atliekama jei nera israsoma saskaita pirkejui, tiesiog atejo susimokejo pinigus ir isejo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciū už atsakyma, bet aš tikriausiai perdaug žalias. Jei perka imone yra saskaita tai as itraukiu taip 240 saskaita "Pirkejai", o pajamu saskaita 500 "Pardavimų pajamos". Kaip visa ta operacija atliekama jei nera israsoma saskaita pirkejui, tiesiog atejo susimokejo pinigus ir isejo.

Lygiai taip pat Išrašot sąskaitą ir viskas. Jei nenorite/ negalite/ pirkėjas nesutinka pasakyti savo kontaktinių duomenų, tai vietoje  "Kauno grūdai" ar "Petras Petraitis" užsivadinate "Pirkėjai", "Turgus" ar pan.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei teisingai supratau tai gale dienos issirasau viena saskaita visai sumai uzsivardines "pirkejai" ir isisegu i papke, itraukes i apskaita, o numeriukas kasdien eina didejimo tvarka.

Gal prie to paties galima kaip nors aiskiau del antro klausimo.

Taip, dėl pirmo klausimo supratote teisingai. Dėl antro - galima ir aiškiau, jei žinočiau, kokio aiškumo dar reikia. Nežinia, su kokia programa dirbate, kaip. Šiaip gamybos suvestinėje (D65) turėtumėt kaupti, t.y. nurašyti ten iš 2kl. (K21/D65) visas su konkrečia ūkio šaka (pvz., augalininkyste) susijusias sąnaudas (kuras, trąšos, sėkla, nusidėvėjimas, DU ir t.t.). Kai pajamuosit produkciją, tuomet bus K65/D21.

Pasistengsiu poryt prisegti pasiskaitymui informaciją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...