Jump to content

Buhalterinės apskaitos pradžiamokslis


Recommended Posts

Sveiki. As tai su tokiu buitiniu klausimu. Vedant supaprastinta apskaita yra "ilgalaikio turto ziniarastis", pagal rekomendacijas reikia surasyti visa ilg. turta ir dar pasilikti pora eiluciu per metus isigytam turkui. Tai va beda tame, kad tenai yra vos penkios eilutes, o turto daugiau nei 5 vienetai. tai ar cia man prisispauzdinti tu lapu kalna ir grupuiti ilg. turta i grupes ar as cia kazka netaip mastau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. As tai su tokiu buitiniu klausimu. Vedant supaprastinta apskaita yra "ilgalaikio turto ziniarastis", pagal rekomendacijas reikia surasyti visa ilg. turta ir dar pasilikti pora eiluciu per metus isigytam turkui. Tai va beda tame, kad tenai yra vos penkios eilutes, o turto daugiau nei 5 vienetai. tai ar cia man prisispauzdinti tu lapu kalna ir grupuiti ilg. turta i grupes ar as cia kazka netaip mastau.

o kas trukdo formą parsisiųsti ir įterpti papildomų eilučiu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Laba diena.

Esu smulkus ūkininkėlis, ne pvm mokėtojas, ne pvm kompensacinio priedo gavėjas, apskaita supaprastinta. Iškilo keletas klausimų.

Pirmas klausimas. Planuojam nedidelę dalį pagaminamo pieno parduot nebe supirkėjams, o tiesiogiai vartotojams. Kaip tai turėtų būti teisingai užfiksuota ūkio apskaitoje? Ar užtenka tik produkcijos pardavimų rinkoje žiniaraščių (po atskirą kiekvienam pirkėjui), ar dar tam tikrais laiko intervalais reikėtų ir sąskaitą - faktūrą pagal tuos žiniaraščius kiekvienam pirkėjui išrašyt?

Antras klausimas. Kaip teisingai įtraukti į apskaitą, veršelio pirkimą iš "trihektario", kuris neveda jokios apskaitos ir jokių pirkimo - pardavimo dokumentų neišrašinėja? Ar aš kaip pirkėjas turėčiau išrašyt sąskaitą - faktūrą, ar užtektų tarkim laisvos formos gyvulių pirkimo - pardavimo sutarties, kurioje būtų įrašyti visi sąskaitai - faktūrai reikalingi rekvizitai? Tas pats klausimas rūpėtų ir atveju, jeigu mano užaugintą gyvulį pirktų apskaitos nevedantis "trihektaris". Ar būtina sąskaita - faktūra, ar galima naudot ir kitą laisvos formos pirkimo - pardavimo dokumentą?

Trečias klausimas. Nuo ko pradėt sąskaitų - faktūrų įsivedimo ūkio apskaitoje procedūrą? Reikalas tas, kad iki šiol viskas buvo parduodama tik supirkėjams ir kol kas su sąskaitų - faktūrų poreikiu neteko susidurt, tai mažai žinau kaip, ką ir nuo ko pradėt.

Būčiau labai dėkingas, jeigu kas nors nepatingėtumėte pasidalinti savo patirtimi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 3 mėnesių...

Man dažnai kyla toks klausimas. Kai mes susergam - kreipiamės į gydytojus. Kai rimčiau sugenda mašinukas - kreipiamės į servisą arba bent gerą meistrą. Turim reikalų su teismais - samdomės advokatą.

Tai KODĖL daugelis įsivaizduoja, kad buhalterinę apskaitą gali tvarkyti patys??? :eusa-doh:

Apskaita - ne tik buhalterinė programa. Ir ne tik supratimas kad yra debetas ir kreditas. :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norėčiau sužinoti ar daug ukininku jungėsi prie konsultavimo tarnybos platinamos buhalterinės apskaitos programos ir kaip sekasi dirbti kokios problemos,nes ir mes kelios ūkininkės žadame užsisakyti tą paslaugą

Pavasarį buvo ne daug, bet tie kurie prisijungė vėliau labai gailėjosi.. Kaip jie gražiai kalba ją siūlydami, kaip aiškina kad viską sugebėsite ir žinoma dar prideda, kad konsultantas Jums padės.. Šios sistemos sukūrimo tikslas buvo padėti ūkininkams suprasti kas yra buhalterija, kokia ji yra sunki ir kas ūkininkėlis jos vestis nesugebės... Čia tiesiog alternatyva, nori pigiau tvarkyk pats, pabaigoje sumokėsi dvigubai.. Tų valandų kurias nusipirksite konsultacijas, jums užteks geriausiu atveju tik meniu punktui išmokti, sąskaitas sutraukti, dar gal bankinius.. o kas toliau? ar pagalvojate ką darysite metų gale, kai reikės gauti ataskaitas, konsultantai dirba savo darbą, jie ir taip nespėja.. be to jų paaiškinimai toli gražu ne labai aiškūs tiems, kurie nedirbo programa anksčiau..

Jei tikrai apsisprendėte Sėkmės!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai KODĖL daugelis įsivaizduoja, kad buhalterinę apskaitą gali tvarkyti patys??? :eusa-doh:

Todėl, kad ūkininkų dar NETIKRINO normaliai.. palaukim porą metų, tada daugelis supras, kas yra buhalteriją, ir kokios pasekmės laukių tų kurie neišmano o dirba..

Kalbant su ūkininku, tuo kuris tvarkosi pats dažnai išgirsti atsakymą NMA tikrino viskas gerai, VMI tikrino irgi puiku.. :D:D

Kadangi Dzūkija mes žinome kaip jie tikrina, tai taip gerai jie ir tvarkosi..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai pats dirbi su visais ukio dok.daugiau pradedi susigaudyti kas apsimoka auginti ir dirbti negu kai nuveži sąskaitas,likučius ir kitus dok.Buhalterė tvarkė dok 7metus,bet teko atsisakyti dėl per didelės kainos.Esu baigusi prekybos tech(dabar kolegija)ir buhalt.kursus ir labai patinka darbas su savo dok

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai pats dirbi su visais ukio dok.daugiau pradedi susigaudyti kas apsimoka auginti ir dirbti negu kai nuveži sąskaitas,likučius ir kitus dok.Buhalterė tvarkė dok 7metus,bet teko atsisakyti dėl per didelės kainos.Esu baigusi prekybos tech(dabar kolegija)ir buhalt.kursus ir labai patinka darbas su savo dok

:eusa-doh::eusa-doh::eusa-doh:

Tai jūs norit pasakyt, kad tamstai buhalterė turėjo patart ką augint :eusa-think::eusa-doh: Mano ūkininkai turbūt nugriūtų jei pradėčiau jiems aiškinti ką jiems apsimoka auginti :eusa-shifty:

Tai nieks čia nekalba apie tuos, kurie bent yra čiupinėją tą buhalteriją ir turi bent kažkokias žinias pabaigę tegul ir kursus. Bet kaip rodo praktika daugelis galvoja - nusipirkau programą ir ji viską padarys. Plius dar tai, kad ūkio buhalterija tai ne tik debetas su kreditu, tai dar krūva mokestinių įstatymų, aktų, nutarimų ir t.t. Turit laiko tai ne tik perskaityt, bet ir išmokt? Tada pirmyn.

Pvz. aš esu tik už tai, kad ūkininkas pats galėtų tvarkytis apskaitą ir planuotis savo ateitį remiantis skaičiukais. Jei jis tai tikrai darys sąžiningai, t.y. kiekvienai auginamai kultūrai mililitro tikslumu paskirstys chemikalus, kurą ir pan. kasdienines sąnaudas. Kai jis sąžiningai nusirašinės pašarus ir visa kita, kas skirta gyvuliams. Tik tada galės remiantis ūkio pirminiais dokumentais planuot ką jam augint.

O bent mano praktika rodo, kad tai kas vyksta ūkyje, labai toli nuo tų popierių, kuriuos atvežate buhalterei. :eusa-shhh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kada tikrino? Šiais metais?

A ko čia stebėtis... Tikrina, tikrina. :eusa-shifty: Iki šiol sunkiai jie ten tam žemės ūkyje susigaudo, bet paskutiniu metu tobulėja. Nu ten gi PVM patikrinti - tik nusispjaut. Su GPM sunkiau :eusa-shhh:

Na man tas PVM tikrinimas kažkaip nesiskaito normaliu tikrinimu.. atleiskit už tokį išsireiškimą.. Na bet ką ten gali nusukt tokio..? Mane domina GPM, ir domina pats jo tikrinimas.. kai pradės tikrinti pilnai jį tada taip sutiksiu su ūkio tikrinimu..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gera patirtis buhalteriui.. Įdomu būtų stebėti tikrinimo procesą..

Jokio įdomumo, kai VMI konsultuojasi su LŽŪKT ir jų pezalus bando įrodyti kaip tiesą. Tuo tarpu aš vadovaujuosi įstatymo raide ir kad "LŽŪKT taip daro", man nieko nereiškia :icon-cool: Keliose vietose susikirtom ir LŽŪKT nesugebėjo įstatymiškai pagrįsti, kodėl taip daro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gera patirtis buhalteriui.. Įdomu būtų stebėti tikrinimo procesą..

Jokio įdomumo, kai VMI konsultuojasi su LŽŪKT ir jų pezalus bando įrodyti kaip tiesą. Tuo tarpu aš vadovaujuosi įstatymo raide ir kad "LŽŪKT taip daro", man nieko nereiškia :icon-cool: Keliose vietose susikirtom ir LŽŪKT nesugebėjo įstatymiškai pagrįsti, kodėl taip daro.

Vo tokiems žmonėms belieka paspaust ranką ir palinkėt sėkmės :eusa-clap:

O kitiems primint, kad LŽŪKT vadinasi konsultavimo tarnyba. Nei vienas jų aiškinimas neturi juridinės galios. Vadinasi ir VMI negali jų aiškinimo laikyti pagrindu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

senus laikus prisiminus :eusa-think: , kad jau pinigai isejo is saskaitos, nurodydavau indelio saskaitos numeri(man taip buvo patogiau ) kur pravedami pinigai ir prisegdavau terminuoto indelio israsa, banke nurodydavau bendra visu saskaitu ir indeliu suma, kai grizdavo su palukanom padarydavau irasa is kur grizo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Reikia pagalbos : kokia verte ukio pradzios balanse registruojama nuosava zeme? rinkos kaina ar pagal registru centro nuosavybes dokumenta ivertinta kaina? nuomojama zeme nesirodo balanse kaip ilg.turtas? ar paimta vartojimo kredita pries ukio iregistravima galima traukti i ukio apskaita ukio iregistravimo dienai? klausiu, nes is ukio saskaitos banke yra kas men. nuskaiciuojamas paskolos grazinimas? kaip man ta paskolos grazinima parodyti apskaitoje?

Ar skolinant pinigus tarkim kaimynui reikia susiforminti paskolos sutarti? ar tiesiog pakanka parodyti skolos kontuote ir viskas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kokia verte ukio pradzios balanse registruojama nuosava zeme?

Įsigijimo verte.

nuomojama zeme nesirodo balanse kaip ilg.turtas?

Nesirodo.

ar paimta vartojimo kredita pries ukio iregistravima galima traukti i ukio apskaita ukio iregistravimo dienai? klausiu, nes is ukio saskaitos banke yra kas men. nuskaiciuojamas paskolos grazinimas? kaip man ta paskolos grazinima parodyti apskaitoje?

Jei ne ūkio reikmėms, nerodote. Grąžinimą parodot kaip paėmimą asmeninėms reikmėms.

Ar skolinant pinigus tarkim kaimynui reikia susiforminti paskolos sutarti? ar tiesiog pakanka parodyti skolos kontuote ir viskas?

Be abejo. Ir dar vekselį pasirašykite - ką žinai, kas kaimynui sušvies.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...