Jump to content

Miežių auginimas


ūkininkas

Recommended Posts

Prieš 10 valandų, Witalikas pranešimas:

Nemanau, kad yra nauda. Dirva tresti grudais. 
Geriau tukstancius pasiskaiciuoti reik ir bus tiksli norma. Pagal sejos terminus

Jei salutiniai ugliai nunyksta ir lieka tie 3 mln stiebai stovet tai derliaus isvis ner ko tiketis, didesne norma bent jau pagrindiniu stiebu siek tiek buna daugiau. Zinoma daug faktoriu nuo gamtos priklauso

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas technologija galit pasidalinti miežių auginimo, kuri laiką auginu salyklinius bet vis su baltymais persistengia,  gal tada verčiau pereiti ant pašarinių ir derlingesniu VEISLIŲ? Pas mane 250kg/ha npk dažnai būna 16-tukas ir 180-200kg/ha salietros. Beja linksmų švenčių visiems!!! 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, buster540 pranešimas:

Gal kas technologija galit pasidalinti miežių auginimo, kuri laiką auginu salyklinius bet vis su baltymais persistengia,  gal tada verčiau pereiti ant pašarinių ir derlingesniu VEISLIŲ? Pas mane 250kg/ha npk dažnai būna 16-tukas ir 180-200kg/ha salietros. Beja linksmų švenčių visiems!!! 

Prie tiek azoto PK žiauriai mažai. K kokiu 150-180 reikėtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-12-24 at 09:39, tadasjo pranešimas:

Jei salutiniai ugliai nunyksta ir lieka tie 3 mln stiebai stovet tai derliaus isvis ner ko tiketis, didesne norma bent jau pagrindiniu stiebu siek tiek buna daugiau. Zinoma daug faktoriu nuo gamtos priklauso

Nebus taip, kad nunyks visi šalutiniai. Blogiausiai iš 4-5vnt paliks 2 nes kurie stipresni ugliai turi suformavę savo šaknų sistemą. Taip kad liks kokie 5-6mln hektarui o tai jau yra pakankamai 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-12-24 at 09:39, tadasjo pranešimas:

Jei salutiniai ugliai nunyksta ir lieka tie 3 mln stiebai stovet tai derliaus isvis ner ko tiketis, didesne norma bent jau pagrindiniu stiebu siek tiek buna daugiau. Zinoma daug faktoriu nuo gamtos priklauso

Ir kas is to? Jeigu tarkim geri metai ir kulsi isvalas. Pelės šūdo dydžio. Retesnis paselis stambesnis grūdas ir derlius tas pats. Ar geresnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesakau kad butinai reikia seti didesnes normas seklos, bet praejusiejj du sezonai pas mane dave geresnius rezultatus su didesnemis sejos normomis tiek v kvieciuose tiek mieziuose. Nieks nezink koks bus ateinantis, po ziemos gal pavyks tiksliau susideliot viska, bet esant reikalui tikrai didinsiu normas sejos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, tadasjo pranešimas:

Nesakau kad butinai reikia seti didesnes normas seklos, bet praejusiejj du sezonai pas mane dave geresnius rezultatus su didesnemis sejos normomis tiek v kvieciuose tiek mieziuose. Nieks nezink koks bus ateinantis, po ziemos gal pavyks tiksliau susideliot viska, bet esant reikalui tikrai didinsiu normas sejos

man kaip tik mieziai atrodo jog sausra geriausiai iskencia. kvieciu vasariniu nebesesiu nes su jais kad uzdirbt tapati reikia daugiau ideti nei mieziam . mieziam dejau tapati ir kuliau 6.3t.ha. kvieciuku truputi virs 2.... nors kvieciukai anksciau paseti ir norma 5mln is kuriu koks ketvirtadalis isdygo birzelio vidury.  miezius sejau 170kg.ha. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-12-25 at 09:46, buster540 pranešimas:

Gal kas technologija galit pasidalinti miežių auginimo, kuri laiką auginu salyklinius bet vis su baltymais persistengia,  gal tada verčiau pereiti ant pašarinių ir derlingesniu VEISLIŲ? Pas mane 250kg/ha npk dažnai būna 16-tukas ir 180-200kg/ha salietros. Beja linksmų švenčių visiems!!! 

Jei salyklui duodate 115 v.m. azoto, tai neturi būti keista, kad tai pašaras o ne salyklas. Pastarieji 3 sezonai (ir ateitis) parodė(-o), kad mūsų vasaromis būna daug saulės, tai miežiai nesugeba suskaidyti azota o jį susintetina į grūdą. Aš salyklą auginu su 80 v.m. azoto, 300 kg kmplekso 10-26-26 arba map su kcl, ir prieš sėją papildomai 50-70 kg v.m. azoto priklausomai nuo P ir K naudotų normų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, tadasg pranešimas:

Jei salyklui duodate 115 v.m. azoto, tai neturi būti keista, kad tai pašaras o ne salyklas. Pastarieji 3 sezonai (ir ateitis) parodė(-o), kad mūsų vasaromis būna daug saulės, tai miežiai nesugeba suskaidyti azota o jį susintetina į grūdą. Aš salyklą auginu su 80 v.m. azoto, 300 kg kmplekso 10-26-26 arba map su kcl, ir prieš sėją papildomai 50-70 kg v.m. azoto priklausomai nuo P ir K naudotų normų. 

Nuo metų priklauso, pastarieji du sezonai dėl sausros saulės neina užauginti salyklo. Buve metu kai sušerta salykliniam miežiam 120vm azoto ėjo i salykla su 10,5baltymu kuliant 7,5t. Bet kaip sakant anomalijos. Joniškyje sunkiai su salyklu, jau ėmė kaip salyklinius pas mus su 12% baltymu......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Man - dar ir perdaug.

2300 000 - 2500 000 vnt/ha

Ta sėklos norma šitaip visiem juoką kelia, kad net nejauku darosi. Prieš keletą metų kėlė juoką ir man. Kai žinai kaip daryti, tuomet nebeatrodo joks stebuklas. Beja jokio stebuklo ir nėra, laiku ir tinkamai, viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-02-02 at 14:53, voras pranešimas:

Man - dar ir perdaug.

2300 000 - 2500 000 vnt/ha

Ta sėklos norma šitaip visiem juoką kelia, kad net nejauku darosi. Prieš keletą metų kėlė juoką ir man. Kai žinai kaip daryti, tuomet nebeatrodo joks stebuklas. Beja jokio stebuklo ir nėra, laiku ir tinkamai, viskas.

Kas tas tinkamai ir laiku?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , voras pranešimas:

Nežinau, užmiršau.

Turėjau tokį gedimą su traktorium, nu lietuvaičiai visokie ale meistrai pavedė, tai parašiau anglui į anglų forumą, po to davė savo asmeninį nr. ir konsultavo dėl kiekvieno šūdo, atsakė į visus kvailus ir rimtus klausimus ir nepriėmė jokios finansinės paramos, nors valandų man skyrė tikrai daug, o jo kvalifikacija tai dar dojaus mechanikam toli augt. Galiausiai nusiunčiau dėžę lietuviškų saldainių Lietuva dėžę, kad bent atsimintų, iš kur esu.

Ką tuo noriu pasakyti? Kad gal išmokime dalintis žiniomis. Aš jau išmokau, gavau iš kitų, todėl ką žinau, stengiuosi dalintis su mažiau už mane žinančiais. Jei tau niekas neatnešė ir nepadėjo, tai nėra argumentas kažką slėpti ar nusinešti užmarštin. Manau, kad gyvenime pakankamai susikūrei, kad galėtum užsiimti šiuo tuo daugiau, nei nauda sau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, voras pranešimas:

Nesidalinsiu niekuo. Darau taip kaip man reikia ir kaip turi būti. Nepaeis kas nors gi sakysi, kad aš nusišneku. Taip, kad arba visa technologija arba nieko. 

kiaulystes desnis su manim nepasidalino info ziurek kita karta as jau nepasidalinsiu taip ir netenka forumas prasmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pamokytas gyvenimo jau esu. Nesiruošiu būti pranašu. Esu išdėstęs iki smulkmenų ir ne sykį, naujai bangai užaugusių asų kartot?

Jūs gi viską žinot.

Beja man šita ir kita info kainavo ne vieną dešimtį tūkstančių.

Jaunatviškas idealizmas siekiant perversmo senokai praėjo, o būti apkaltintam erezijom jokio noro neturiu.

Visi darom kaip mokam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , voras pranešimas:

Pamokytas gyvenimo jau esu. Nesiruošiu būti pranašu. Esu išdėstęs iki smulkmenų ir ne sykį, naujai bangai užaugusių asų kartot?

Jūs gi viską žinot.

Beja man šita ir kita info kainavo ne vieną dešimtį tūkstančių.

Jaunatviškas idealizmas siekiant perversmo senokai praėjo, o būti apkaltintam erezijom jokio noro neturiu.

Visi darom kaip mokam.

Pasidalinsi ar ne, tavo tukstanciai neprisikels. Bet jei pasidalinsi, gausi karmos tasku ir zmoniu pagarbos. Bet gal tu netiki karma :)

jei rimtai, tai nenori, nesidalink, kiekvieno reikalas. Mums motyvu aiskinti nereikia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...