Jump to content

vaderstad sejamosios


Recommended Posts

apie startini tresima tai mano nuomone tokia, kad jis irgi turi buti minimalus, nes jei augalas salia seklos gauna daug trasu, tai jam nera reikalo leisti saknu gilyn, o kada uzeina sausra tada nukencia augalas. Vaizdas gal ir grazus is karto bet sausros atveju manau gali gautis ir minusas.

jeigu uzeis sausra tai tada niekas nepades,bet va man but ydomu isgirsti bent 3 teigiamus dalykus kad pvz npk trasa isberta padrikai augalui yra geriau nei lokaliai :eusa-think: laukiu pasisakymu,na ir kieky as lokaliai duodu apie 250kg/ha ir niekaip saknu nenudeginu,tai kaip cia butu :eusa-think::D

Kiek čia perskaičiau tai niekas ir neteigia, kad padrikai geriau nei lokaliai, bet daleiskim sėji vienas laukas už kokiu 10km, tai kol suvarysi technika pora val, kol atgal parvarysi dar tiek pat ir tada gaunasi, kad sedamas be trašu užsėji per diena beveik dvigubai daugiau, o jeigu sėjimui geru dienu nusimato nedaug tai geriau be trašu bet i terminus tilpt nei su trašom spalio viduryje baigti sėja.

tai paskaityk dar syki :eusa-drool: isradejas teigia :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirkau pavasari rapida be trasu esu patenkintas nes kaina ir nusidevejimas geru santikiu pakliuvo.sejimo kokybe nebloga ,sparta didele palyginus su kai kuriom.Ka pastebejau ,tai seti ko gero geriausia i arima jeigu lygiai suarta,kad kuo maziau zeme butu suminta nes pati sejamoji sunki ir suslegia.Si rudeni spejau pasiseti iki lietaus tai sudygo graziai.Su trasom ar be tai cia amzina diskusija .As asmeniskai labjau vertinu be trasu.Priezasciu N...

ceck, žiurėk, jis parašes ''labiau vertinu'' bet nerašo, kad geriau,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek čia perskaičiau tai niekas ir neteigia, kad padrikai geriau nei lokaliai, bet daleiskim sėji vienas laukas už kokiu 10km, tai kol suvarysi technika pora val, kol atgal parvarysi dar tiek pat ir tada gaunasi, kad sedamas be trašu užsėji per diena beveik dvigubai daugiau, o jeigu sėjimui geru dienu nusimato nedaug tai geriau be trašu bet i terminus tilpt nei su trašom spalio viduryje baigti sėja.

tai paskaityk dar syki :eusa-drool: isradejas teigia :lol:

nu kiek skaiciuoju, technikos daugiau reikia jei padrikai trasas beri, sejant ir lokaliai tresiant reikes traktoriaus su sejamaja ir krautuvo,o trasas beriant 2 krautvu ir papildomo traktoriaus barstyklei. nes isberes trasas nelauksi kol laukas bus pasetas.

o del lokalaus tresimo pastebejau kad kai rapsas dygsta ju saknys krypasta i trasu puse, pernai sejau lokaliai tai rapso vidurkis 2,2t/ha o siemet padrikai barstem tai vid 1,8 t/ha nezinia koks faktorius itakojo mazesni derliu, cia pastebejimas su vasariniu rapsu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirkau pavasari rapida be trasu esu patenkintas nes kaina ir nusidevejimas geru santikiu pakliuvo.sejimo kokybe nebloga ,sparta didele palyginus su kai kuriom.Ka pastebejau ,tai seti ko gero geriausia i arima jeigu lygiai suarta,kad kuo maziau zeme butu suminta nes pati sejamoji sunki ir suslegia.Si rudeni spejau pasiseti iki lietaus tai sudygo graziai.Su trasom ar be tai cia amzina diskusija .As asmeniskai labjau vertinu be trasu.Priezasciu N...

ceck, žiurėk, jis parašes ''labiau vertinu'' bet nerašo, kad geriau,

na gerai,jis labiau vertina padrikai,as labiau lokaliai = :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek čia perskaičiau tai niekas ir neteigia, kad padrikai geriau nei lokaliai, bet daleiskim sėji vienas laukas už kokiu 10km, tai kol suvarysi technika pora val, kol atgal parvarysi dar tiek pat ir tada gaunasi, kad sedamas be trašu užsėji per diena beveik dvigubai daugiau, o jeigu sėjimui geru dienu nusimato nedaug tai geriau be trašu bet i terminus tilpt nei su trašom spalio viduryje baigti sėja.

tai paskaityk dar syki :eusa-drool: isradejas teigia :lol:

nu kiek skaiciuoju, technikos daugiau reikia jei padrikai trasas beri, sejant ir lokaliai tresiant reikes traktoriaus su sejamaja ir krautuvo,o trasas beriant 2 krautvu ir papildomo traktoriaus barstyklei. nes isberes trasas nelauksi kol laukas bus pasetas.

o del lokalaus tresimo pastebejau kad kai rapsas dygsta ju saknys krypasta i trasu puse, pernai sejau lokaliai tai rapso vidurkis 2,2t/ha o siemet padrikai barstem tai vid 1,8 t/ha nezinia koks faktorius itakojo mazesni derliu, cia pastebejimas su vasariniu rapsu.

O jeigu taip, sunkvežimis su manipuliatorium, nuveži mašina grudu i koki agrokoncerna ten tuo pačiu užsikrauni trašu ir i lauka, nusivarai traktoriu išbarstai trašas, suskuti ir pasėji, nu bet tiek to kaip kam patogiau taip tas ir daro..... bet man niekaip i galva nesutelpa ka veikt su dviem frontaliniais trešiant

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ceck,ziuriu kad esi megejas labjau pasigincyti o ne apie esme pakalbet.As seju, tresu taip kaip man reikia tu daryk kaip darai pats.Dar karta kartoju, kad cia diskusiju kruva ir galima diskutuot iki samones netekimo, ranku nusikapojimo ir dar kokiu nors organu nusiplesimo :lol::lol::lol: Nemirsim is bado jaigu dirbsim taip kaip dirbom kiekvienas pagal savo stiliu.Zmogus paklause apie naudota vederi ,as pasakiau ka pavyko nupirkti o pats pradejai irodineti savo tiesa.Gal uzteks,be to tam yra uzvesta jau anksciau si tema atydziai pasiskaityk.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal nelabai aiškiai pirmai išdėsčiau mintis.Fosforas ir kalis labai menkai (galima sakyt visai)neišsiplauna,todėl juo galima patręšt keliems metams į priekį,ką vokiečiai ir daro sėkmingai,ir ne tik jie.Ir daro tai tada,kada jis rinkoj būna sąlyginai pigus.Todėl jiems ir nereikia mandrų sėjamųjų.O jeigu iš augalo pusės žiūrint,išdygęs jis jau turi rast prieinamą jam formą pasiekusias trąšas.Jeigu tai vasarojus,tai jos jam turėtų būt skirtos iš rudens,o dar geriau kad jų ten būtų nuo praeito sezono likę pakankamai.Iškart tada kyla klausimas-koks tada skirtumas kaip tas PK bus atsiradęs dirvoj,pakrikai ar lokaliai?Aš nepeikiu lokalų sėjamųjų,nepulkit manęs,tik bandau samprotaut.Gal aš ir neteisus,bet norėčiau žinot kodėl.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakaruose nereikalingos sejamos su lakaliu tresimu del to kad ju zemese maisto medziagos normas virsija po 5-7kartus, pabandykit isivaizduot, Olandu ukininkai moka pinigus uz tai kad is ju ukiu isveza mesla ir kazkur padeda, nes pas save jie kratyt jau nebegali, ...........tai apie ka jus cia kalbat, parasykit savo zemiu tyrimus ,humusa, ph, ir bus aisku kiek ir ko mums truksta iki bendros laimes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal nelabai aiškiai pirmai išdėsčiau mintis.Fosforas ir kalis labai menkai (galima sakyt visai)neišsiplauna,todėl juo galima patręšt keliems metams į priekį,ką vokiečiai ir daro sėkmingai,ir ne tik jie.Ir daro tai tada,kada jis rinkoj būna sąlyginai pigus.Todėl jiems ir nereikia mandrų sėjamųjų.O jeigu iš augalo pusės žiūrint,išdygęs jis jau turi rast prieinamą jam formą pasiekusias trąšas.Jeigu tai vasarojus,tai jos jam turėtų būt skirtos iš rudens,o dar geriau kad jų ten būtų nuo praeito sezono likę pakankamai.Iškart tada kyla klausimas-koks tada skirtumas kaip tas PK bus atsiradęs dirvoj,pakrikai ar lokaliai?Aš nepeikiu lokalų sėjamųjų,nepulkit manęs,tik bandau samprotaut.Gal aš ir neteisus,bet norėčiau žinot kodėl.

Visiskai teisingai samprotauji, pilnai pritariu minciai kad lokaliai tresiant turi buti tam skirtos trasos,o ne tai, kad turiu sejama su trsomis ir butinai turiu trest su bet kuo.Vasariniams toki kaip fosfora stenguosi isbarstyti is rudens.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakaruose nereikalingos sejamos su lakaliu tresimu del to kad ju zemese maisto medziagos normas virsija po 5-7kartus, pabandykit isivaizduot, Olandu ukininkai moka pinigus uz tai kad is ju ukiu isveza mesla ir kazkur padeda, nes pas save jie kratyt jau nebegali, ...........tai apie ka jus cia kalbat, parasykit savo zemiu tyrimus ,humusa, ph, ir bus aisku kiek ir ko mums truksta iki bendros laimes

Arimai kokie tie tikslus skaiciai maisto medziagu dirvose pas vakariecius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakaruose nereikalingos sejamos su lakaliu tresimu del to kad ju zemese maisto medziagos normas virsija po 5-7kartus, pabandykit isivaizduot, Olandu ukininkai moka pinigus uz tai kad is ju ukiu isveza mesla ir kazkur padeda, nes pas save jie kratyt jau nebegali, ...........tai apie ka jus cia kalbat, parasykit savo zemiu tyrimus ,humusa, ph, ir bus aisku kiek ir ko mums truksta iki bendros laimes

Arimai kokie tie tikslus skaiciai maisto medziagu dirvose pas vakariecius?

as pas lietuvius maciau zemes tyrimais kur fosforas 400mg/kg, o kalio bijau susimeluot, ir arti 500mg/kg.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš ir sakiau,fosforo ir kalio dirvoj turi būt pakankamai,koks skirtumas su mėšlu jie patekę ten ar su mineralinėm?Ir olandiška ta dirva ar lietuviška?JO TEN TURI BŪT PRIEINAMO AUGALAM PAKANKAMAI JAU DYGIMO FAZĖS METU.AR kas prieš šį teiginį?

Jei pas tave jo ten pakankamai visai vegatacijai, tai valio, jokio skirtumo, kaip tu atstatysi tai ką paimi. Bet jei dirva biedna, vadinasi pageidautina, kad maistelis būtų arčiau šaknų. Ir tam lokalus tręšimas tinka labiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš ir sakiau,fosforo ir kalio dirvoj turi būt pakankamai,koks skirtumas su mėšlu jie patekę ten ar su mineralinėm?Ir olandiška ta dirva ar lietuviška?JO TEN TURI BŪT PRIEINAMO AUGALAM PAKANKAMAI JAU DYGIMO FAZĖS METU.AR kas prieš šį teiginį?

Jei pas tave jo ten pakankamai visai vegatacijai, tai valio, jokio skirtumo, kaip tu atstatysi tai ką paimi. Bet jei dirva biedna, vadinasi pageidautina, kad maistelis būtų arčiau šaknų. Ir tam lokalus tręšimas tinka labiau.

Pagal tave išeitų, kad lokaliai turim atiduoti visą tręšimą. :icon-rolleyes: Bet kaip tai vis teigiama, kad lokaliai reikia atiduoti tik startinę NPK dozę kur tai 70-150 kg/ha fiziniu svoriu. Kita vertus pasiskaitinėjus kolegų nuomones susimasčiau ar iš tikro tos PK spėja greitai pavirsti prieinamomis augalui? Gal aplamai tada startiniam naudoti daugiau N turinčias trąšas, ar aplamai vien N. :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

realiai susidariau nuomone:kas beria lokaliai trasa tie yra kvailiai,nes nezino kad npk trasa galima tresti trestuvu :lol: tame tarpe ir as :eusa-think::lol: cia juokais

Aš irgi tręšiu lokaliai, bet būna kai reikia paskubėti ir be trąšų. Ir bent jau vizualiai skirtumo nėra. Jei jau tokie dideli skirtumai kaip 25% ir panašiai, tai turėtų labai skirtis. Dabar pasibaigė sėjant trąšos, vėliau užberi su barstykle ir gauni tą patį. Todėl apie kažkokius didžiulius trąšų taupymus ir derliaus padidėjimus tikrai nemanau kad reiktų svajoti. Bus kokie 3% gal kiek daugiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

realiai susidariau nuomone:kas beria lokaliai trasa tie yra kvailiai,nes nezino kad npk trasa galima tresti trestuvu :lol: tame tarpe ir as :eusa-think::lol: cia juokais

Aš irgi tręšiu lokaliai, bet būna kai reikia paskubėti ir be trąšų. Ir bent jau vizualiai skirtumo nėra. Jei jau tokie dideli skirtumai kaip 25% ir panašiai, tai turėtų labai skirtis. Dabar pasibaigė sėjant trąšos, vėliau užberi su barstykle ir gauni tą patį. Todėl apie kažkokius didžiulius trąšų taupymus ir derliaus padidėjimus tikrai nemanau kad reiktų svajoti. Bus kokie 3% gal kiek daugiau.

pas mane siemet buvo kitaip,uzsikiso npk nes baigiant set buvau uzsipyles likuty ne vienoj granulej,tai atrode laukas taip kaip su kokiu herbicidu buciau pravaziaves zebras,per vidury byrejo npk o krastai jau buvo uzsikise,tai vidurines eilutes kur gavo pk zalios, krastai tiek kairys tiek desinys gelsvos,tai lauziau galva kas cia nutiko,paskui prisiminiau kas buvo sejant nutike,tai skirtumas buvo ziaurus,beriau veliau ta pk su traselka,daviau mikriku plius 11-40-11 per lapus ir visvien net puses neatgriebiau lyginant kur buvo su pk lokaliai,taip kad priejau tokiu isvadu kad jau be npk negali uzaugint kvieciuku :eusa-doh::eusa-think: p.s.atsiveziau konsultantu paziuret kame cia reikalas tai sako cia is po rapso kaupiasi dujos ir nuodyja augalu saknis :lol: arba purkstuvo neissiplovei,o kai pasakiau kad cia lokaliai trasu negave tai negalejo patiket :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...