Jump to content

vaderstad sejamosios


Recommended Posts

kas ieško tas randa. Ir nereikia čia įsivaizduoti, kad ta sėjamoji atrodys tokio pat stovio kaip sz 3,6. Viskas ten gerai yra, kaimynas pavasarį nusipirko 8 metų senumo 400c xl, atsėjus 2,5t ha, ir nieko, dėžė nesupuvus, viskas kuo puikiausiai veikia ir sau jau spėjo 500 ha pasisėti be jokio vargo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirkau pavasari rapida be trasu esu patenkintas nes kaina ir nusidevejimas geru santikiu pakliuvo.sejimo kokybe nebloga ,sparta didele palyginus su kai kuriom.Ka pastebejau ,tai seti ko gero geriausia i arima jeigu lygiai suarta,kad kuo maziau zeme butu suminta nes pati sejamoji sunki ir suslegia.Si rudeni spejau pasiseti iki lietaus tai sudygo graziai.Su trasom ar be tai cia amzina diskusija .As asmeniskai labjau vertinu be trasu.Priezasciu N...

ydomus tavo pasisakymas kad geriau be trasu :eusa-think: man nukirsk abi rankas visvien busiu kad sejamoji but su trasom,o jei tau truksta arkliu tai kita kalba

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Voketijoj mazai kas tresia sejant.Ir jeigu paklaustum vokecio kodel,jis tau argumentus aiskintu dvi valandas ir tie argumentai tikrai pagrysti.Mano isitikinimu tai zemes alinimas nes minimaliai tresi,laiko gaisimas kada jis labai brangus,papildomos arkliu galios,dvigubas dirvos suslegimas(ypac su vederiu),sejamosios kaina,tos brangios sejamosios prieslaikis supudimas,tik tam skirtos trasos ,kuriu kaina didesne ir tt. ir .Kazin ar yra ukininkas kuris neturetu trestuves nors ir turi sejama su trasomis tai vel papildomi pinigai.O arkliu, kolega,as turiu tiek kiek man reikia pagal mano uki ir turimus padargus.Sejamaja rinkaus be trasu ne del arkliu o del daug svarbesniu priezasciu kurias toli grazu nevisas isvardinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ceck,kaip gi tu trsas i sejama prisipilsi jeigu as tau abi rankas nukirsiu :lol::lol::lol:

pirmas dalykas as pats trasu ir seklos nepilu yra kas uzpila :lol: o antras dalykas pas mane augalu saknys y virsu neauga skirtingai nei pas tave, o trecias dalykas tu 25% trasu paleidi vejais pvz kas man yra svarbu ir kas pasakys kad trasos beriamos padrikai yra geriau nei su sekla y eilute tai tas tiek ir ismano agronomija,trasas beria tik todel pas mus kad nespeja su seja taip kad isradejau dirbk savo technologija o as savo,o ne delto kad trasadeze rudyja tai reikia bert su barstekle :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trasu kaina nesiskirs su kuo tu jas terpsi ar barstysi.Barstytuva nepatingek susireguliuoti ir bus viskas gerai aisku jeigu laukai ne po viena ha.Yra tam skirti diskai pakrasciams apvaziuoti mentes tinkamam plociui ,normos lenteles ir visa kita.Ojeigu naujesne taigi ir kompas buna.Irtai bus pigesnis varijantas negu skaiciuot sejamosios kaina su trasom. Na, sakiau,kad cia diskusiju visa kruva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ceck su tais 25procentais klysti niekur nedingsta is lauko tos trasos.Lieka kitam derliui (aisku ne azotas)O tu nepagalvoji kad alini nuosava zeme su tom minimaliom normom.Kas liecia tiksluma tai labai daug naudoju kasa ir kitas skystas trasas,purkstuvas apsaugotas nuo korozijos ,plastikas ir nerzaveika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ceck su tais 25procentais klysti niekur nedingsta is lauko tos trasos.Lieka kitam derliui (aisku ne azotas)O tu nepagalvoji kad alini nuosava zeme su tom minimaliom normom.Kas liecia tiksluma tai labai daug naudoju kasa ir kitas skystas trasas,purkstuvas apsaugotas nuo korozijos ,plastikas ir nerzaveika.

na normu tu mano tikrai nezinai ir nezinai kokia trasa as naudoju tai tik tavo speliones ;) as po 100-ar 150 nezaidziu ir trasa ne kokia 15-15-15 ar 16-16-16 :naughty:tokios savo uki isvis nenaudoju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

apie startini tresima tai mano nuomone tokia, kad jis irgi turi buti minimalus, nes jei augalas salia seklos gauna daug trasu, tai jam nera reikalo leisti saknu gilyn, o kada uzeina sausra tada nukencia augalas. Vaizdas gal ir grazus is karto bet sausros atveju manau gali gautis ir minusas.

jeigu uzeis sausra tai tada niekas nepades,bet va man but ydomu isgirsti bent 3 teigiamus dalykus kad pvz npk trasa isberta padrikai augalui yra geriau nei lokaliai :eusa-think: laukiu pasisakymu,na ir kieky as lokaliai duodu apie 250kg/ha ir niekaip saknu nenudeginu,tai kaip cia butu :eusa-think::D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ceck as lokaliai 300-400 duodavau, ekspermentiniuose ir po 600-700kg ir viskas tvarkoj budavo.... bet su lokaliu tresimu augalas suformuoja mazesne saknu sistema... uzejus sausrai didesne saknu sistema turi stipru pliusa tiek praktikoj pastebeta tiek mokslo vyrai ta pati tvirtina. O ar ten 20% maziau reikia trasu lokaliai gal ir yra tiesos, bet zemes neapgausim taupydami trasu saskaita, savaime aisku lokaliu tresimu mano akim paselis atrodo siek tiek tolygesnis nei su barstytuvu isbertos bet kiekvienas renkasi palei save.... siai dienai pliusa didesni dedu su barstytuvu pries seja.

http://www.zemesukis.com/augalu-sejamosios-ir-sodinamosios/sejamoji-su-lokaliu-tresimu-t3070-15.html Idomi tema pries ir uz lokalu tresima gaila toliau nebepletota, idomiu minciu tiek is Arimo tiek is kitu pasisakymu :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Voketijoj mazai kas tresia sejant.Ir jeigu paklaustum vokecio kodel,jis tau argumentus aiskintu dvi valandas ir tie argumentai tikrai pagrysti.Mano isitikinimu tai zemes alinimas nes minimaliai tresi,laiko gaisimas kada jis labai brangus,papildomos arkliu galios,dvigubas dirvos suslegimas(ypac su vederiu),sejamosios kaina,tos brangios sejamosios prieslaikis supudimas,tik tam skirtos trasos ,kuriu kaina didesne ir tt. ir .Kazin ar yra ukininkas kuris neturetu trestuves nors ir turi sejama su trasomis tai vel papildomi pinigai.O arkliu, kolega,as turiu tiek kiek man reikia pagal mano uki ir turimus padargus.Sejamaja rinkaus be trasu ne del arkliu o del daug svarbesniu priezasciu kurias toli grazu nevisas isvardinau.

atskiruose ukiuose viskas ivairiai vertinama ir mastoma, bet juokingi tamstos arba vokiecio kai kurie teiginiai

1. Kas liepia trest minimaliai lokaliai?

2. kurioje vietoje gaistama? (jei ukyje pilna bezdelniku ir skirtingi zmones seja ir tresia gal ir taip, o jei tiepatis? lisna diena turi skirti tik tresimui, o tai bent jau pas mane reiskia kad 34ha nebus uzseti)

3.papildomi arkliai niekados ir niekam nemaiso ir kadangi akcentuojamas cia vederis (tema irgi apie tai) ka bandom apgaudineti? litras kvieciu sveria 0,8kg o trasu 1-1,1kg vie toj trasu pila visi sekla (nieks manau neseja su puse dezes tuscios), o tai 200-300kg skirtumas. tai is kur tas dvigubas suspaudimas sejant su trasom?

4.Man lokaliai tresiant susitaupo apie 30t. trasu per sezona tai siai dienai apie 40t. Lt. per penkis metus naujai sejamai su lokaliu sociai, o per 5m. nei viena nesupuvo sejamoji tinkamai priziurima.

5.trasu kaina skiriasi max. 100lt/t. bet ir tai jei nori super. kokybes tresime.

P.S. pariskinto teiginio visiskai nesuprantu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ceck as lokaliai 300-400 duodavau, ekspermentiniuose ir po 600-700kg ir viskas tvarkoj budavo.... bet su lokaliu tresimu augalas suformuoja mazesne saknu sistema... uzejus sausrai didesne saknu sistema turi stipru pliusa tiek praktikoj pastebeta tiek mokslo vyrai ta pati tvirtina. O ar ten 20% maziau reikia trasu lokaliai gal ir yra tiesos, bet zemes neapgausim taupydami trasu saskaita, savaime aisku lokaliu tresimu mano akim paselis atrodo siek tiek tolygesnis nei su barstytuvu isbertos bet kiekvienas renkasi palei save.... siai dienai pliusa didesni dedu su barstytuvu pries seja.

http://www.zemesukis.com/augalu-sejamosios-ir-sodinamosios/sejamoji-su-lokaliu-tresimu-t3070-15.html Idomi tema pries ir uz lokalu tresima gaila toliau nebepletota, idomiu minciu tiek is Arimo tiek is kitu pasisakymu :eusa-whistle:

atskirkim du dalykus kai lokaliai tresia ir mizeri beria , kas yra tas pats jei ir padrikai barsto (100kg/ha npk sakykim) ir kai lokaliai beria tiek kiek augalui per akis, bet ha norma yra mazesne nei padrikai beriant. paprastas pavyzdukas, auginau miezius padrikai barsciau pjaudavau 6t/ha, lokaliai tas pacias trasas naudojant bet 50kg/ha mazesne norma, o visa kita identiska visi mieziai sugule totaliai kaip stalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ceck as lokaliai 300-400 duodavau, ekspermentiniuose ir po 600-700kg ir viskas tvarkoj budavo.... bet su lokaliu tresimu augalas suformuoja mazesne saknu sistema... uzejus sausrai didesne saknu sistema turi stipru pliusa tiek praktikoj pastebeta tiek mokslo vyrai ta pati tvirtina. O ar ten 20% maziau reikia trasu lokaliai gal ir yra tiesos, bet zemes neapgausim taupydami trasu saskaita, savaime aisku lokaliu tresimu mano akim paselis atrodo siek tiek tolygesnis nei su barstytuvu isbertos bet kiekvienas renkasi palei save.... siai dienai pliusa didesni dedu su barstytuvu pries seja.

http://www.zemesukis.com/augalu-sejamosios-ir-sodinamosios/sejamoji-su-lokaliu-tresimu-t3070-15.html Idomi tema pries ir uz lokalu tresima gaila toliau nebepletota, idomiu minciu tiek is Arimo tiek is kitu pasisakymu :eusa-whistle:

atskirkim du dalykus kai lokaliai tresia ir mizeri beria , kas yra tas pats jei ir padrikai barsto (100kg/ha npk sakykim) ir kai lokaliai beria tiek kiek augalui per akis, bet ha norma yra mazesne nei padrikai beriant. paprastas pavyzdukas, auginau miezius padrikai barsciau pjaudavau 6t/ha, lokaliai tas pacias trasas naudojant bet 50kg/ha mazesne norma, o visa kita identiska visi mieziai sugule totaliai kaip stalas.

ir kai sugulė liko tik kokios 3-4 t/ha? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbant apie lokalų tręšimą,pirmiausia reikėtų užduot sau klausimą kada augalai pradeda įsisavint fosforą ir kalį atiduotą sėjos metu nesvarbu kokiu būdu,(lokaliai ar pakrikai).Čia apie NPK trąšas,o ne startines.Apie pastarąsias jau visai kita kalba.

Va cia tai pilnai sutinku

isradejau o zinojai kad kalis ir fosforas labai ,,nejudrus" dirvozemyje,cia tau ne azotas :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

apie startini tresima tai mano nuomone tokia, kad jis irgi turi buti minimalus, nes jei augalas salia seklos gauna daug trasu, tai jam nera reikalo leisti saknu gilyn, o kada uzeina sausra tada nukencia augalas. Vaizdas gal ir grazus is karto bet sausros atveju manau gali gautis ir minusas.

jeigu uzeis sausra tai tada niekas nepades,bet va man but ydomu isgirsti bent 3 teigiamus dalykus kad pvz npk trasa isberta padrikai augalui yra geriau nei lokaliai :eusa-think: laukiu pasisakymu,na ir kieky as lokaliai duodu apie 250kg/ha ir niekaip saknu nenudeginu,tai kaip cia butu :eusa-think::D

Kiek čia perskaičiau tai niekas ir neteigia, kad padrikai geriau nei lokaliai, bet daleiskim sėji vienas laukas už kokiu 10km, tai kol suvarysi technika pora val, kol atgal parvarysi dar tiek pat ir tada gaunasi, kad sedamas be trašu užsėji per diena beveik dvigubai daugiau, o jeigu sėjimui geru dienu nusimato nedaug tai geriau be trašu bet i terminus tilpt nei su trašom spalio viduryje baigti sėja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...