Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

Lizingo ir 7 metai yra labai ilgas laikas. Prieš metus pirkau kombainą šešiems metams. Labai nedrąsu buvo pirkti tokiam ilgam laikui tokiais neramiais laikais, bet žinant kaip greitai viskas brangsta manau, kad tada priėmiau gerą sprendimą. Iš tiesų man banko atstovas buvo užsiminęs apie 10 metų lizingą kombainui, bet aš greitai atmečiau tą idėją, nes pats dvejojau ties 5 ir -7 metais. Visi matome kiek tų skolų turime, kokios daugmaž pajamas kasmet gauname ir tą lizingo įmokos dydį sudėlioti nėra labai sunku (kurį galime sau leisti).

Šis sezonas mano akimis buvo geras ir derliaus ir kainų prasme. Kažkiek buvo trąšų sandėlyje dar iš tų pigių laikų, tad šis derlius užaugintas vidutine kaina ir parduodamas brangiai. Bandau dabar iš šito didesnio kainų skirtumo padengti rudeninius pirkimus trąšų ir chemijos, nes įprastai tai ką pirkdavau rudenį atidėdavau metams apmokėjimą (derlius sumoka už savo užauginimui naudotas trąšas, chemiją). Reikia vieną kart išlipti iš skolų ir dabar yra bene vienintelė reali proga tą padaryti.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, Tomas01 pranešimas:

Kokių markių nebrango? 

Manau kad visu markių nebrango nes tai susije dalykai.Aš turiu vienos markės tokio pat traktoriaus viso dešimtmečio pasiūlymus  projektam reikėjo tai kaikuriais metais kaina svyravo to pačio modelio 5 tukstančiu euru ribose.Todėl manau kad nebrango nes yra tai liudijantys dokumentai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2022-09-22 at 22:57, dzipas pranešimas:

Manau pasibaige jaunieji (t.y. ukiu perasymas ant vaiku), tie kas eme jau paeme, ir niekas i saules elektrines neinvestuoja, nes be siu bajeriu (oj atsiprasau balu) daug kas nesurenka minimalkes, kaip ir pvz manuoju atveju. Noretusi ir net labai ir yr is ko ir yr i ka bet surenku net 20 balu - B**** (jau net neslepiant) - i statybas investuot logika neleidzia, nebe jaunas (46 m.) paramos afigienai gaves (50 K), elekrine ant stogo nedomina (pirma stoga reiktu pasdaryt), zemes nepapuola i bedziu (nederlingas) ribas ir t.t. - Taip kad deliojo deliojo ministerija (ministeris su savo vicikais) taisykles, derino derino pastabas atmete - va jumi ir rezultatas. Aisku paskutine savaite dar kazkiek dames paraisku, bet jauciu vel AG PAULIUS gales isdidiziai sakyti - VA NIEKAS PARAMOS NEIMA - REISKIAS NEREIK :)

Tos paramos nei kvapo nebūtų jei duotų traktoriams,kombainams.Eliminavo lengviausius įsisavinimus paramos rašytojai irgi nori uždirbti statytis ką nors per toki brangmetį irgi ne rezonas.Liko teleskopai,išmanus trašu barstytuvai,pašarų gamybos kombainai o kam to reik kai elektra ,šildymas viska suvalgo.Greit kiauliu sperma vešimės iš broliu lenku nors kam jos reikės jei energetiniu išteklių neišligins pagal kaimynu lygi viską vešimės mėsa,daržoves,grūdus arba emigruosi me verslus daryti ten.Viena firma pasakoja baika kad Lietuviškas elevatorius Suvalkuose labai protinga šen dienos realijų investicija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , grazbek pranešimas:

Manau kad visu markių nebrango nes tai susije dalykai.Aš turiu vienos markės tokio pat traktoriaus viso dešimtmečio pasiūlymus  projektam reikėjo tai kaikuriais metais kaina svyravo to pačio modelio 5 tukstančiu euru ribose.Todėl manau kad nebrango nes yra tai liudijantys dokumentai.

Jeigu mokant eurais, tai nuo 2016 vienas modelis su panasiom specifikacijom pabrango 40k €

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , JCB pranešimas:

Kad agrio komplektavausi, virš 100k gavosi, tai trys dronai išeina. Bet užtektų vieno. Tuos du apeit irgi reik spėt, ne visiem pirškimam manau naudot galima, tai dar purkštuvo atsisakyt negalima. 

Butų klausimas, kam negalima. Skystom trąšom, taip nepanaudosi, o ką daugiau? Idomus klausimas atsirado, ar jau galima svarstyti tas ar anas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, kestoxs pranešimas:

Butų klausimas, kam negalima. Skystom trąšom, taip nepanaudosi, o ką daugiau? Idomus klausimas atsirado, ar jau galima svarstyti tas ar anas. 

Kai reikia augalą gerai išmaudyti- su dronu to nepadarysi. Pvz rapso purškimas židint, javam irgi tas galioja. Kitas dalykas, kiti net nepurškia to rapso, o kuliam vienodai. Arba purškimas nuo fuzarium, vieni purškia kiti ne. Tai dabar kaip mada eiti tinginio keliu, tai gal liks purškimai herbicidais, glifosais ir trumpinimai. Mano ūkį kaip pagrinde laukai neteisyklingos formos, tai dronui pasaka būtų.

Aš jei svarstyčiau, tai turėti tą ir tą, o paskui būtų matyti, jei purkštuvas samanom apaugęs, į marčias.

Dar tik reikia išstudijuoti normas visų produktų ir jei jos tikrai pusinės, tai svarstyti tikrai apsimoka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, JCB pranešimas:

Kai reikia augalą gerai išmaudyti- su dronu to nepadarysi. Pvz rapso purškimas židint, javam irgi tas galioja. Kitas dalykas, kiti net nepurškia to rapso, o kuliam vienodai. Arba purškimas nuo fuzarium, vieni purškia kiti ne. Tai dabar kaip mada eiti tinginio keliu, tai gal liks purškimai herbicidais, glifosais ir trumpinimai. Mano ūkį kaip pagrinde laukai neteisyklingos formos, tai dronui pasaka būtų.

Aš jei svarstyčiau, tai turėti tą ir tą, o paskui būtų matyti, jei purkštuvas samanom apaugęs, į marčias.

Dar tik reikia išstudijuoti normas visų produktų ir jei jos tikrai pusinės, tai svarstyti tikrai apsimoka.

Dirvinius tokius kaip Fenix,Sultan ir panasus, purskent su maza norma vandens neveikia,isbandytas reikalas.Maziausiai 300ltr.vandens reik kad normaliai suveiktu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal nelabai į temą bet:

Ar planuojate kitiems metams dalyvavimą ekoschemoje (augalininkystės ūkiai)?

Tarkim, pirkau sertifikuotą sėklą, naudojau neariminę technologiją, sėsiu tarpinius pasėlius. Bet reikia ir bent vienos negamybinės veiklos (jei teisingai supratau tai tiks žaliasis pūdymas (lyg 5% nuo deklaruojamo ploto))?

 

Manau, bus daug nustebusių pavasarį.... 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2022-09-25 at 22:23, Zilvis55 pranešimas:

Gal nelabai į temą bet:

Ar planuojate kitiems metams dalyvavimą ekoschemoje (augalininkystės ūkiai)?

Tarkim, pirkau sertifikuotą sėklą, naudojau neariminę technologiją, sėsiu tarpinius pasėlius. Bet reikia ir bent vienos negamybinės veiklos (jei teisingai supratau tai tiks žaliasis pūdymas (lyg 5% nuo deklaruojamo ploto))?

 

Manau, bus daug nustebusių pavasarį.... 

 

Tai kad dabar pilnumoj dalyvaujam :) ir sekla perkam ir biski nearimines ir tarpiniai ir pudymas..... bet ar toliau dalyvausim tik del ismoku nezinau. Kazkaip svieciasi vaizdas kad pradesim ukininkauti taip kaip reikia o ne del ismoku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

https://www.facebook.com/watch?v=658027522576644

 

Nu kiesos sekejai ir vicikas AGPAULIUS prasom erdve jums. Man ukis asmeniskai labai gerai zinomas - ukininko sunus sio fomumo dalyvis - prasau eteri papildot komentarais kodel jiems siandien neuzdaryti pieno. O gal kaip tik lai  skaitmenizuojasi/transformuojasi i tik grudines ir anot Rimvydo Vasiliausko nenusipelno ismoku nes taps tik eksportuotoju....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , dzipas pranešimas:

https://www.facebook.com/watch?v=658027522576644

 

Nu kiesos sekejai ir vicikas AGPAULIUS prasom erdve jums. Man ukis asmeniskai labai gerai zinomas - ukininko sunus sio fomumo dalyvis - prasau eteri papildot komentarais kodel jiems siandien neuzdaryti pieno. O gal kaip tik lai  skaitmenizuojasi/transformuojasi i tik grudines ir anot Rimvydo Vasiliausko nenusipelno ismoku nes taps tik eksportuotoju....

Taigi jau kalbėjo, natūrali atranka, ir tiek tu žinių… :-D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , kestoxs pranešimas:

Taigi jau kalbėjo, natūrali atranka, ir tiek tu žinių… :-D 

Tai gali tipo anonimiskai papostringauti. Bet kiek teko patirties tokie naturalios atrankos skatmenizatoriai po ju kadencijos i tokia uzmarsties bedugne transformuojasi kad jokie tikslieji algoritmai ju munduru neatplauna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, dzipas pranešimas:

https://www.facebook.com/watch?v=658027522576644

 

Nu kiesos sekejai ir vicikas AGPAULIUS prasom erdve jums. Man ukis asmeniskai labai gerai zinomas - ukininko sunus sio fomumo dalyvis - prasau eteri papildot komentarais kodel jiems siandien neuzdaryti pieno. O gal kaip tik lai  skaitmenizuojasi/transformuojasi i tik grudines ir anot Rimvydo Vasiliausko nenusipelno ismoku nes taps tik eksportuotoju....

Galiu tik pasidžiaugti, šiuo faktu, kad pažįsti šį žmogų, būtų smagu jei pavyktų suorganizuoti susitikimą su Juo. Norėčiau gyvai pamatyti ir pasišnekėti su ūkininku apie jo faktinę ūkio situaciją. 
O kas liečia ūkininko apsisprendimą niekas negali varžyti žmogaus pasirinkimų, vieni uždaro savo ūkius kiti investuoja į naujas fermas.
      Apmaudu kalbėti apie nykstančius ūkius kai pieno kaino dabar tokiame lygyje, esanti aukščiau ES vidurkio. Mano klausimas kiek Iš Jūsų pieno gamintojų naudojatės Pieno savikainos skaičiavimo modeliu pateiktu VIC ? 

image001.png

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...