Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

prieš 1 minutę , AG Paulius pranešimas:

Aš Jūsų neįžeidinėju, juk niekam asmeniškai to nesakau o kalbu abstrakčiai. Jei tu nepapuoli  nepriimto to asmeniškai ir nebus ko įsižeisti. 

Jei pastebėjote, kad nuo pat forumo pradžios tenka nuolatos nukrypti nuo temos ir įsivelti į ginčus. Aš to labai nenoriu, bet taip tiesiog naturaliai gaunasi, kai aš bandau jums kažka naujo parodyti arba pasakyti jūs vygdote konfrontacija ir sakote kad to nereikia arba čia nesamonė. Kodėl nesakote taip reikia būtų šaunu kažka naujo sužinoti, pamatyti. O vėliau nuspresti ar Jums tai nauja ir vertinga. 

Baik drabstytis ginčytinais teiginiais ir ginčų nebus. Ar man dar kartą cituoti tavo žodžius? Tamstos ego jau priešinasi gravitacijai? Kalbat apie daugelį ūkių. O kokie jie tie ūkiai iš to daugelio? Nu tikrai ne tūkstantiniai. Ir tie daugelis kažkaip išgyvena. Jie skaičiuoja daugiau už tave. Keliasi ir gulasi su tais skaičiais galvoje. Jei tamsta nesugebi šimtinio ūkio "suskaičiuoti" be exelio... Beje, man vienam pasirodė, kad kalba sukasi tik apie augalininkystę? Daržininkystė ar gyvulininkystė jau "per gilu"?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , AG Paulius pranešimas:

Na aš dar vis abejoju kad mes kalbame, apie tą patį.

Aš kalbu apie gamybinį planą, kuris atliekamas tam kad žinotumei kultūrų savikainas, iš gamybinio plano išplaukia jusų sąnaudos, o vėliau pardavę derlių gaunate pajamas. 

Štai čia ir į domu kaip per kultūras matote plano ir fokto palyginimą per pelno nuostolio ataskaitą ? 

planas .... gamybinis.....praeitais metais gavai derliu x su išlaidomis Y.šiais metais mano planas gauti toki pat x arba netgi X tik jau su mažesniu y .priemonės ir būdai tai jau fantazijos ir išprusimo reikalas.Aišku nepamirštant ir kontruoliuojant ir pastovia išlaidu dalį tai irgi svarbu.

Sanaudos visada išplaukia iš proceso valdymo ne iš plano.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, AG Paulius pranešimas:

O  kur ten tu randi atsakymus, per kurias skyles pinigai išplaukė ? 

Nebeturiu ką pasakyt... čia iš tos serijos kaip kolega ūkininkas su švedu ūkininku bendravo, galiausiai užklausė ar naudoja dronus laukam stebėt, ligom ir t.t. anas nesuprato taigi sako iš savaeigio matau...

ką dabar gali priplanuot jei kiekvieni metai skirtingi, kiekvienas sezonas kaip diena ir naktis, čia vat kol nėra darbu rimtu galima forume planus skaičiuot, strategijas kurt, 5mečio planus ir t.t. bet mano nuomone iš jų naudos kaip iš ožio pieno. Peace.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandų, AG Paulius pranešimas:

Spėju kad pats taip neskaičiuoji nes jei skaičiuotumei pagal tas sąlygas kurias išvardijai būtų nuostolingos visos kultūros. Beto pamiršai paminėti darbus ir žemės nuoma bei pajamas arba nuostolius džiovinimui ir valymui.

Ok tai gal tada padiskutuokime taip per kurias iš aukščiau pateiktų eilučių būtų galima mažinti išlaidas taikant mažiausia rizika derliaus pokyčiui ir pelningumo padidinimui? 

as skaiciuoju pagal sitas taisykles ir man visos kulturos pelningos tiek  kiek idedu darbo :D o tau niekas nepelninga nes taip EXELIS parode :D:D bet EXELIS NEZINO KIEK LIS IR SAULES BUS AR KIEK MESLO DUOSIU !!!!  nes as pats nezinau iskratysiu 10 kratytuvu ar 50 tai kaip dabar i exeli ivest ?/ :D
as neskaiciuoju dziovinimo ir siuksliu valymo, nes neskaiciuoju maximalios grudu pardavimo kainos, pasilieku vietos kainu svyravumui ir per savo ukininkavimo patirti zinau kiek vidutiniskai nusiskaiciuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesupykit, niekam asmeniškai netaikau, bet visiems reikėtų dalykiškiau bendraut, o ne jaustis įžeistais ir pažemintais. Kartais kritika naudinga, o diskusijose gimsta tiesa.

Tęsiant į temą: neaiškinkit kad kiekvienas skaičiuojat geriausius transporto judėjimo maršrutus, vertinat savo darbo valandas, detalizuojat menkiausias išlaidas ir pan. 

Turiu artimą grudų pirkimo vadybininką, bendrauja tiek su stambiais 1000ha+ ūkiais, tiek su smulkiais. Bendraujant su ūkininkais dažnai paklausia, ar jie žino savo užaugintų grūdų tonos savikainą, neprašo įvardint, tik taip pasidomi, ir visų nuostabai dauguma nežino. Pažiūrėję praėjusių metų buhalteriją tikrai kiekvienas rastų tos tonos savikainą (ir tai nevertinant savo sugaišto laiko jei ūkyje dirba tik vienas pats).

Kas iš to išplaukia? Atsakymas: jei darai kaip kolega @grazbek gamybinį planą, gali įvertint sprendimus realiu laiku, palygint juos su ankstesniais. O jei nedarai? Tada neskaičiuodamas tikrai "degini" pinigus. Kai reikia sprendimus priimt greitai, gali palyginti nebent su nuotrupom atmintyje, kurios kažin ar patikimos. Ar dauguma iš čia esančių žinome kiek, pvz,  iki birželio 19 mums kainavo konkrečios kultūros hektaras? Arba kokia šiuo metu žiemojančių kviečių hektaro savikaina? Ar ji didesnė nei pernykštė tokiu laiku?

Nieko pikto nenoriu pasakyt, bet mes dauguma tikrai per mažai skaičiuojame (jei visi skaičiavimai vien tik galvoje, dar abejoju ar 100% tikslūs). Kas valdo duomenis, tas valdo pasaulį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , jawax pranešimas:

Nesupykit, niekam asmeniškai netaikau, bet visiems reikėtų dalykiškiau bendraut, o ne jaustis įžeistais ir pažemintais. Kartais kritika naudinga, o diskusijose gimsta tiesa.

Tęsiant į temą: neaiškinkit kad kiekvienas skaičiuojat geriausius transporto judėjimo maršrutus, vertinat savo darbo valandas, detalizuojat menkiausias išlaidas ir pan. 

 

 

    Nu taip mes durniai nesugebam paskaiciuot geriausio marsruto,o kaip ji paskaiciout kad tik vienas kelias tera iki lauko.Yra tokia patarle ,truputi pakesiu ja ukininkas planuoja dievas juokiasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm... paklaustų manęs kokia savikaina, aš aišku nežinau, čia, viešai, ir jokiam vadybininkui nepasakysiu. Tai dar nereiškia, kad nesu susiskaičiavęs, nes tai elementari aritmetika. Dėl savo darbo... ne per daug subjektyvu? Kaip kas save įsivertina. Va šiandien sužinojau, kad vienoj šalyje, vienas valstybinės įmonės top manedžeris per metus uždirba tiek, kiek daktarui toj šaly reiktų dirbt 3000 metų. :D nu jo čia lyrika... 

Gal tikrai yra tokių, kurie nežino kiek kainavo žemės paruošimas ir sėja, akmenų rinkimas, sėkla, herbicidas, augimo reguliatorius ir darbas...jo valachita su tom tiesinėm funkcijom, išvestinėm ir matricom... o kur dar amortizacija. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , dvidas pranešimas:

    Nu taip mes durniai nesugebam paskaiciuot geriausio marsruto,o kaip ji paskaiciout kad tik vienas kelias tera iki lauko.Yra tokia patarle ,truputi pakesiu ja ukininkas planuoja dievas juokiasi.

Kam taip nusivertini... Vienas skaičiuoja, kitas ne. Gi rašiau, kad kalbu aplamai ir niekam asmeniškai netaikiau :) 

Vien keliu neapsiribokim, daug ką galima optimizuoti, pvz didesnė priekaba-mažiau reisų, ekstensyvi kultūra-mažiau važiavimų prižiurėt ir t.t

prieš 3 minutes , jevgenijus pranešimas:

hmm... paklaustų manęs kokia savikaina, aš aišku nežinau, čia, viešai, ir jokiam vadybininkui nepasakysiu. Tai dar nereiškia, kad nesu susiskaičiavęs, nes tai elementari aritmetika. Dėl savo darbo... ne per daug subjektyvu? Kaip kas save įsivertina. Va šiandien sužinojau, kad vienoj šalyje, vienas valstybinės įmonės top manedžeris per metus uždirba tiek, kiek daktarui toj šaly reiktų dirbt 3000 metų. :D nu jo čia lyrika... 

Gal tikrai yra tokių, kurie nežino kiek kainavo žemės paruošimas ir sėja, akmenų rinkimas, sėkla, herbicidas, augimo reguliatorius ir darbas...jo valachita su tom tiesinėm funkcijom, išvestinėm ir matricom... o kur dar amortizacija. 

 

Įsivertint save nesunku - kiek su savo įgūdžiais gali uždirbt tą laiką skirdamas kitkam: dirbdamas samdomą darbą ar užsiimdadas kita veikla. Tada įvertini kiek kainuoja tavo darbo valanda. Dauguma nevertina savo darbo, laiko, supranta kad šiuo metu "uždirba" neadekvačiai mažai, lyginant su savo įgūdžiais, bet tikisi, kad ateityje bus geriau. Ta geresnės ateities viltis užkoduoja genuose, viskas gerai, jei dar bent oriai gyvent galima, tada pateisinama, nes ne viskas pinigais matuojama, veikla turi teikt dar ir džiaugsmą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na gal pabandykime kalbėti kitaip prašau Jus man patarimus pateikite nuo ko reiktų pradėti jei norėčiau įkurti jaunojo ūkininko arba smulkų ūkį. 

Prašau pasisakytite tie kuriems atrodo kad aš ar kitas bando jus išmokyti.  Beto prieš tai buvo postas vartotojo sermonielis kuris prašė pagalbos. Kiek realiu sprendimų buvo pateikta iš jūsų? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , jawax pranešimas:

Kam taip nusivertini... Vienas skaičiuoja, kitas ne. Gi rašiau, kad kalbu aplamai ir niekam asmeniškai netaikiau :) 

Vien keliu neapsiribokim, daug ką galima optimizuoti, pvz didesnė priekaba-mažiau reisų, ekstensyvi kultūra-mažiau važiavimų prižiurėt ir t.t

Įsivertint save nesunku - kiek su savo įgūdžiais gali uždirbt tą laiką skirdamas kitkam: dirbdamas samdomą darbą ar užsiimdadas kita veikla. Tada įvertini kiek kainuoja tavo darbo valanda. Dauguma nevertina savo darbo, laiko, supranta kad šiuo metu "uždirba" neadekvačiai mažai, lyginant su savo įgūdžiais, bet tikisi, kad ateityje bus geriau. Ta geresnės ateities viltis užkoduoja genuose, viskas gerai, jei dar bent oriai gyvent galima, tada pateisinama, nes ne viskas pinigais matuojama, veikla turi teikt dar ir džiaugsmą :)

Nepažįstu tokių kurie butų ir ūkininkai ir programuotojai vienu metu. Nepažįstu ir tokių, kurie ūkininkaudami neuždirbtų juodadarbio atlyginimo. Gal ir yra kas mieliau dirba kažkam, vietoj to, kad dirbtų sau už tuos pačius pinigus, bet aš tokių nepažįstu. :) Ir apskritai, vertindami savo darbą ūkininkai dažnai pagalvoja, kad siaubingai daug dirba. Tai nevisai tiesa. Kas dirbo pamaininį darbą, kas stovėjo prie staklių ar kokio konvejerio, kur jau po poros valandų darbo suvoki, kad nesi staklių operatorius, o greičiau tų staklių dalis, lyg buka beždžionė atliekanti vis tą patį veiksmą, tas mane supras. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl darbo laiko sutinku. Jei ne gyvulius augini ir nereikia su šakėm dirbt, tada daugumoj samdomų darbų, imant visus metus, reikia daugiau dirbt, o jei dar darbas rutininis, nuo kurio stogas vaziuot gali...

Kaip ir sakiau, įsivertint reikia, bet atsižvelgt ir į darbo malonumą būtina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , AG Paulius pranešimas:

  Beto prieš tai buvo postas vartotojo sermonielis kuris prašė pagalbos. Kiek realiu sprendimų buvo pateikta iš jūsų? 

 O ka jam galima patarti kai net zemes balo neparase ,tie sabakstynai irgi gali but sutvarkyti ,,neparase ar yra galimybes pasididint zemes ,jei nori pasilikti ekologini ir galvijus tai vel kitaip ,neparase kaip darbuotoju pas juos ar galima rast ,nerekomenduociau pradet augint lauko darzoves ,jau geriau siltnamius kokius pasistatyt ,bent kokius 300-400m2 pradziai agurkais kokiais ,vistiek kretingos rajonas ,netoli ir klaipeda,pats neparduosi ,perekupai paims ,bet viskas priklauso kiek zmogus gali skirti pinigeliu ,Jei turi patalpu tai ir tu vistu ,zasu gali priauginti ,dabar gi nebereikia su rankom pest ,o klaipeda netoli

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, AG Paulius pranešimas:

Labai svarbu ar imant tyrimus jie buvo susisteminti.Kas vaderstad seminaruose buvo mane supras.labai svarbu kada imti tie tyrimai pries lietu ar po lietaus,po potvynio ar jam atslugus.Jei tai daroma pribegiamai tyrimai nera tikslus.Seminare buvo sneketa anglu kurie pastate kompiuterizuotas autonomines tyrimu laboratorijas laukuose kurios vienodais intervalais tyre vandens uzterstuma.Svyravimai meginiu ispudingi bet vidurkiai is principo normos ribose buvo.Visada svarbu yra tyrimo tikslai ir siekiai pas mus deja po kol kas tik pravalgomi pinigai gaunant abejotinus rezultatus ir pasekoje smeiziant kitus.Nekalbant jau apie tai kad tyrimai daryti vandens baseinuose kur tarsa gali buti ir iskitu saltiniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, grazbek pranešimas:

Labai svarbu ar imant tyrimus jie buvo susisteminti.Kas vaderstad seminaruose buvo mane supras...

Jei vertinant info tik dokumentuose, tada tiesa, viskas priklauso kokie duomenys paimami ir kaip pateikiami. Viena pusė nori matyt taršą, kita pusė nenori.

Bet... vandens tarša maistmedžiagėmės dėl ūkinės veiklos akivaizdi. Turiu pavyzdį nuo vaikystės - vieta, kur į upę įteka upelis iš laukų(laukuose ištiesintas melioratorių). To intako baseine gyventojų vienetai, net 5 sodybų nėra, vien tik laukai, todėl gyventojų tarša minimali. Prieš 20 metų ta santaka buvo srauni, švari, tas ūpelis 3m pločio skaidraus vandens, o dabar net nebesimato vagos, žolės dvimetrinės,vanduo "filtruojasi" per jas, upėje intako vietoje susidarę žolių pusiasaliai ir tikrai ne dėl sanašų. 20 metų vien tik augalininkystės mūsų krašte tikrai prisidėjo prie vandens taršos.

Aš neneigiu taršos ir taip pat neneigiu kad mes prie to prisidėjom. Tarša blogai dviem aspektais - tiesioginiu, kaip žala gamtai ir netiesioginiu, kaip žala ūkininko finansams, nes tos išplautos trąšos kainuoja. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , jawax pranešimas:

Jei vertinant info tik dokumentuose, tada tiesa, viskas priklauso kokie duomenys paimami ir kaip pateikiami. Viena pusė nori matyt taršą, kita pusė nenori.

Bet... vandens tarša maistmedžiagėmės dėl ūkinės veiklos akivaizdi. Turiu pavyzdį nuo vaikystės - vieta, kur į upę įteka upelis iš laukų(laukuose ištiesintas melioratorių). To intako baseine gyventojų vienetai, net 5 sodybų nėra, vien tik laukai, todėl gyventojų tarša minimali. Prieš 20 metų ta santaka buvo srauni, švari, tas ūpelis 3m pločio skaidraus vandens, o dabar net nebesimato vagos, žolės dvimetrinės,vanduo "filtruojasi" per jas, upėje intako vietoje susidarę žolių pusiasaliai ir tikrai ne dėl sanašų. 20 metų vien tik augalininkystės mūsų krašte tikrai prisidėjo prie vandens taršos.

Aš neneigiu taršos ir taip pat neneigiu kad mes prie to prisidėjom. Tarša blogai dviem aspektais - tiesioginiu, kaip žala gamtai ir netiesioginiu, kaip žala ūkininko finansams, nes tos išplautos trąšos kainuoja. 

Ir visdelto teigti kad tai ukinikavimo pasekme per drasu.As susidures su panasiu atveju .Galiu pasakyti tik kad intako mechanins valymas sudejo taskus ant i.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip kolegos Jūs esate teisūs, negalima niekada vertinti iš vienos pusės neįsigilinus į visas sąlygas kas gali įtakoti vienokius ar kitokius duomenų rezultatus. Aišku ekologija kartais suprantama kaip fanatizmas, tačiau mano nuomonė tai yra vienas kelias kuris leis mūsų ateities kartoms gyventi. Tai ką dabar darome mus veda link visiškos gamtos sunaikinimo, užteršiant visą aplinką supančia mus. 

Jei manęs paklaustu kodėl nitratų kiekis vandenyje vis didėja, atsakyčiau kad ne žemės dirbimo technologija ar trešimo normos turi didžiausia įtaka. O humuso mažėjimas dirvožemyje, jis nebesugeba išlaikyti dirvožemio drėgmės režimo, palyja greit filtruojasi, greit išgaruoja ir viskas pajuda link melioracijos įrengimų. Jei būtų dirva humusinga, pilna organikos, iš tokios dirvos išsifiltuotų daug mažiau vandens, o to pasekoje laukai taptų derlingesni, reiktų mažiau trąšų. Nitratų kiekis upėse mažėtų. ....   ir  t.t 

Gal aš ir klystu jei taip pasidalinkite savo mintimis. 

Beto man atrodo tokie straipsniai yra leidžiami kad formuotų nuomones, ir vėliau pagal tokias nuomonės bus reglamentuojami įstatymai ir primetamos sąlygos, žemės ūkiui. Manau, kad baltojoje knygoje išdėstytos gairėms jau ruošiama dirva šiandien. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , Minduksx pranešimas:

Pasidomek amerikoj ka tuo klausimu daro del vandens uzterstumo nes ten daug blogiau, pas mus tik pradzia. O del technologiju taip jos ateina, bet kai kurie mokslininkai sako kad robotizacijos ir automatizacijos poveikis bus ribotas, o kur tos ribos baigsis pamatysim

Manau baigsis visiška automatizacija. Aišku viskas bus palaipsniu. Nereikia galvoti kad čia pyst ir ryt jau žmogaus nereikia. 

Mokslas intensyviai dirba tuo klausimu. Patikėkit manimi ūkininkams ateis toks metas kada vargti nebereikės. O Ūkininkavimas bus vienas iš prestižiskiausių verslų. Al, skaitmenizacija ir rodotizacija, kuriama ne tam kad užaugintų daugiau maisto šiandien, o dėl to kad žmonės galėtų išgyventi ateityje. 

( Žmogus nežino todėl kad nežino ir nesužinos kol kas nepasakys,  ar pats neišmoks, nesužinos) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , jevgenijus pranešimas:

a čia gal kokio šaulinio venuolio išmintis? :D 

Na tiesiog mėgstu dažnai pakartoti šią frazę. Nes ji labai gerai apibūdina kartais tam tikrą situacija.

Visada aš ją prisitaikau sau kai iškyla koks klausimas į kurį neturiu atsakymo arba galvoju kad nėra išeities. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...