Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

prieš 54 minutes , lunacy pranešimas:

Pamenu buvo kalba apie cover cropus ir kas geriau mono ar mixai tai radau tokį video, kuris kvepia labai jau dideliu fanatizmu ir interesais, bet iš esmės gal ir yra kažkiek tiesos?

 

fanatizmo yra visur... tik va plugistai kuo toliau tuo mažiau argumentų turi, bet ginasi fanatiškai :D 

Teko susirašinėti su ukrainiečiu. Sakau pas jus su ražienine sėja, dabar ir cover cropais toks biški ažiotažas ar tik man taip atrodo? Žodžiu iš viso pokalbio toks sakinys įstrigo: "per pačius karščius, vietose kur nesudygo ar labai reti pasėliai, neina basos kojos ant žemės padėt." Bet čia prieš kelis metus, dabar cover cropininkai vis daugiau argumentų pasitelkia ir man atrodo kad to link ir eisim. Nors man asmeniškai visa technologija nuo a iki z  kol kas niekaip galvoje nesusidėlioja. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-01-23 at 19:20, AG Paulius pranešimas:

kai mokėsi susikaičiuoti savikainas ir žinosi kiek kas tau kainuoja tai iki sėjos pradžios jau žinosi viską. 

image.png.f170fbc7606edf613600e30eed8d07ce.png

 

Ne mėgstu  naujadariniu nesuprantamu žodžiu bet tiek jau to tegu bus išlaidu mediana 2018 m. augalininkystės.

1.darbo užmokestis 13,81Proc.

2.Sėkla                        4,58proc.

3.trašos                      16,97proc.

4. aug. apsaug. priem. 14,02proc.

5.degalai                        6,72 proc.

6. ilg.turto nusidėv.   19,74 proc.

7. elektra                      1,19proc.

8.dujos                         0,18 proc.

 9.vanduo                        0,8proc.

10.einam.remont.išl.          1,3proc.

11.draudimo išlaidos    0,6proc.

12.atsarginės dalys ir ekspl.medž. 4,5proc.

13,technikos nuoma                        1,8proc

14. Melioracijos darbai                  1,3proc.

15.žemės nuoma                            10,4proc.

16,žemės mokestis                        0,8proc.

17.kitos išlaidos.                           1,29proc.

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-02-04 at 14:00, grazbek pranešimas:

Ne mėgstu  naujadariniu nesuprantamu žodžiu bet tiek jau to tegu bus išlaidu mediana 2018 m. augalininkystės.

1.darbo užmokestis 13,81Proc.

2.Sėkla                        4,58proc.

3.trašos                      16,97proc.

4. aug. apsaug. priem. 14,02proc.

5.degalai                        6,72 proc.

6. ilg.turto nusidėv.   19,74 proc.

7. elektra                      1,19proc.

8.dujos                         0,18 proc.

 9.vanduo                        0,8proc.

10.einam.remont.išl.          1,3proc.

11.draudimo išlaidos    0,6proc.

12.atsarginės dalys ir ekspl.medž. 4,5proc.

13,technikos nuoma                        1,8proc

14. Melioracijos darbai                  1,3proc.

15.žemės nuoma                            10,4proc.

16,žemės mokestis                        0,8proc.

17.kitos išlaidos.                           1,29proc.

 

 

Ok ačiū už pasidalintą informacija, Gal tik toks mano pastebėjimas kad į tiesiogines sąnaudas nereiktų traukti melioracijos darbų, žemės nuomos, žemės mokeščio, Elektros dujų ir vandens. 

Na Čia tik mano nuomonė. O prie darbo kaštų bendrai sutraukčiau technikos nuoma, atsargines dalis, draudima, remonta, degalus, nusidėvėjima ir DU.  Tada gauni bendra tiesioginių kaštų darbų grupei suma. 

Jei taip skaičiuotume tai darbas pas tave kainuoja apie 48 proc. visų kaštų.

Ir mano nuomone sėklai atrodo per mažai ar viską teisingai esi įvertinęs sėdamas savo sėkla ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū Pauliui už savo plano kaip pavyzdžio demonstraciją. 

Taip tau pritariu, kad tokiu būdu skaičiuojant, jau vaizdas pradeda aiškėti, ir aišku kas svarbiausia, kad matai vaizdą per kultūras, ir žinai kurios  dar nepradėjus sėti yra rizikingos, o kurios nes su max derlingumu jau generuoja minusą. Tuomet gali daryti išvadas ką reikia keisti ar darbus ar atechnologija. o gal rinktis visai kitą kultūra. Exeliukas primytuvus ir neįpareigojantis, labai lengai padaromas greičiausiai visiems. :)

Man labai smagu matyti kad yra žmonių kuriems tikrai rūpi tai ką jie daro. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pauliau mano patarimas pasidaryk visas kultūras viename sheete iš kairės į dešinę, visus kaštus stulpeliais žemyn, išsivesk ribinį derlingumą pagal sanaudas ir pajamas, pasidaryk sanaudų viena bendrą eilute pagal tikslines grupės, po kultūra išsiskaičiuok generuojamą procentinę gražą kultūros nuo investicijų.  

Pamatysi bus aiškiau žiūrėti į  Big pictur :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinot kokio esminio rodiklio trūksta visuose planuose ? O gi laiko laiko ir našumo per kiek laiko atliekate darbą ir koks turimų resursų panaudojimo efektyvumas. Sekantis etapas kurį pradėsite skaičiuoti, prie visų gamybinių planų tai laiką. 

Laikas - pinigai. Tempas - rezultatas 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , AG Paulius pranešimas:

Pauliau mano patarimas pasidaryk visas kultūras viename sheete iš kairės į dešinę, visus kaštus stulpeliais žemyn, išsivesk ribinį derlingumą pagal sanaudas ir pajamas, pasidaryk sanaudų viena bendrą eilute pagal tikslines grupės, po kultūra išsiskaičiuok generuojamą procentinę gražą kultūros nuo investicijų.  

Pamatysi bus aiškiau žiūrėti į  Big pictur :)

Toki detalu skaiciavima del technikos, sandeliu savikainu esu dares. Tarkim kulimas 1 ha senu kombainu kurio ribinis galingumas yra primazintas ir nauju brangiu ir pan.... palukanos kaip viska itakoja, del kapitalo grazos, darbo kastai ir pan. Cia tik fragmentai kad neapkrauti informacija

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , paulius radvila pranešimas:

Toki detalu skaiciavima del technikos, sandeliu savikainu esu dares. Tarkim kulimas 1 ha senu kombainu kurio ribinis galingumas yra primazintas ir nauju brangiu ir pan.... palukanos kaip viska itakoja, del kapitalo grazos, darbo kastai ir pan. Cia tik fragmentai kad neapkrauti informacija

:) ok  Šaunu žinai apie ką tada eina kalba. , tada tau jau reikia ūkio valdymo sistemos, kuri įgalintų tave kitaip dirbti su duomenimis ir eiti prie smart farmingo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , AG Paulius pranešimas:

Žinot kokio esminio rodiklio trūksta visuose planuose ? O gi laiko laiko ir našumo per kiek laiko atliekate darbą ir koks turimų resursų panaudojimo efektyvumas. Sekantis etapas kurį pradėsite skaičiuoti, prie visų gamybinių planų tai laiką. 

Laikas - pinigai. Tempas - rezultatas 

Mano excelis tuo geras kad nereikia ieskoti taip daug slieku, o galima atskirti augalininkyste ir paslaugas zemes ukiui. Kainas kulimo ar sejimo reikia rasyt tokias uz kiek tas paslaugas gali atlikti firmos elevatoriai ar kaimynai:). O elevatoriaus, ar kombaino paslaugu versla jau atskirai reikia pasiskaiciuoti. Gal kazkam apsimoka kulti su garantijom po 65 tada ir reikia sporesti ar amdyti ar savo papildoma kombaina isigyti. Taipogi kulimo kaina reiketu skaiciuoti kad jei 6 tonos tada 65 ha jie 8 jau 85 ir pam, dar galima patobulinti. Dar lentelej kokia 10-20 eur ha galima priskaiciuoti melioracijai ir apziurai lauku. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , paulius radvila pranešimas:

Mano excelis tuo geras kad nereikia ieskoti taip daug slieku, o galima atskirti augalininkyste ir paslaugas zemes ukiui. Kainas kulimo ar sejimo reikia rasyt tokias uz kiek tas paslaugas gali atlikti firmos elevatoriai ar kaimynai:). O elevatoriaus, ar kombaino paslaugu versla jau atskirai reikia pasiskaiciuoti. Gal kazkam apsimoka kulti su garantijom po 65 tada ir reikia sporesti ar amdyti ar savo papildoma kombaina isigyti. Taipogi kulimo kaina reiketu skaiciuoti kad jei 6 tonos tada 65 ha jie 8 jau 85 ir pam, dar galima patobulinti. Dar lentelej kokia 10-20 eur ha galima priskaiciuoti melioracijai ir apziurai lauku. 

galima planuoti ir skaičiuoti kiek tik turime fantazijos. Exelis viską iškenčia :)

Bet sekantis žingsnis kaip ir prieš tai rašiau laiko skaičiavimas ir laiko planavimas įgalinant savo resursus. čia jau iš minties tiksliai nepasakysi .:) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , AG Paulius pranešimas:

Gal šias metais turėjote kas galimybe padirbėti su naujuoju JOHN DEERE S klasės kombainu ? 

Pas mane paskutinis naujas T tai i seminara kur panevezi vyko pasiule nevaziuoti kad ko nepapasakociau.... jei seni jd 6r pjaunamaja puikiai kopijuoja, tai sitam dar 2 metai nesugeba kopijavimo sutvarkyt..., variklis uzkale po 20 valandu antra sezona... ir panasiai. Tai yra serija kuria jd ismano T serija dojaus kaip ir stiprioji puse europoj. Su S serija jau anksciau yra buve nekokiu atsiliepimu. Jei rotorius tai nh cr, nes daugiausia rekordu per 10 metu jis padares, arba lexion hibridai 7serija

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , paulius radvila pranešimas:

Pas mane paskutinis naujas T tai i seminara kur panevezi vyko pasiule nevaziuoti kad ko nepapasakociau.... jei seni jd 6r pjaunamaja puikiai kopijuoja, tai sitam dar 2 metai nesugeba kopijavimo sutvarkyt..., variklis uzkale po 20 valandu antra sezona... ir panasiai. Tai yra serija kuria jd ismano T serija dojaus kaip ir stiprioji puse europoj. Su S serija jau anksciau yra buve nekokiu atsiliepimu. Jei rotorius tai nh cr, nes daugiausia rekordu per 10 metu jis padares, arba lexion hibridai 7serija

Hmm geras komentaras, ryt važiuoju į doju kalbėtis dėl nuomos. Mane iš principo labiausiai tai domina svarstyklės su automatiniu pasitikslinimu, nesikišant žmogui. Gal tavo kambainas turi jau tokia funkcija. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , AG Paulius pranešimas:

galima planuoti ir skaičiuoti kiek tik turime fantazijos. Exelis viską iškenčia :)

Bet sekantis žingsnis kaip ir prieš tai rašiau laiko skaičiavimas ir laiko planavimas įgalinant savo resursus. čia jau iš minties tiksliai nepasakysi .:) 

kaip sakiau sekantis žingsnis... Laikas pinigai ir faktas laike. faktas.thumb.png.36ffeda659e1365c2c10ebc6bf1b476c.png

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne, mes derlinguma ir dregme su patranka matuojam, ir ten viskas tikrai gerai susiskaiciuoja. Pakolkas tik viena s serija turi svarscius bet jie kiek suprantu tik patikslina ptrankos duomenis. Aisku kasmet pradejus kulti reikia prikulti 1 arba dar geriau 2 bunkerius kad maziau lakstyt ant svarciu ir tada susiklaibruoti ir puikiai atitinka realybe kombaino parodymai. Siemet net ir 2005 wts derlinguma pajungem lygiai ta pati ptranka bunkeri gamukliskai buvo tik vietoj inkilo idejom siuolaikini 2630 ekrana ir antena prijungem. Dregme irgi reikia susikalibruoti pagal supertech:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , paulius radvila pranešimas:

Ne, mes derlinguma ir dregme su patranka matuojam, ir ten viskas tikrai gerai susiskaiciuoja. Pakolkas tik viena s serija turi svarscius bet jie kiek suprantu tik patikslina ptrankos duomenis. Aisku kasmet pradejus kulti reikia prikulti 1 arba dar geriau 2 bunkerius kad maziau lakstyt ant svarciu ir tada susiklaibruoti ir puikiai atitinka realybe kombaino parodymai. Siemet net ir 2005 wts derlinguma pajungem lygiai ta pati ptranka bunkeri gamukliskai buvo tik vietoj inkilo idejom siuolaikini 2630 ekrana ir antena prijungem. Dregme irgi reikia susikalibruoti pagal supertech:)

Taip bet ta drėgmė apytikslė truputi gaunasi ir svoriai skiriasi, Pvz ryte kulanti saikas mažesnis nes drėgnumas didesnis, į dienojus jau viskas keičiasi o vakare eina sausiausi grūdai ir vėl svoris ir skaikas skiriasi. Man reikia kad tiksliai pieštų kombainas delingumo žemėlapį pagal lauko goegrafinė padėtį. Noriu žinoti kiek derliaus davė molis ir smėlis tame pačiame lauke prie tokios pačios darbų technologijos. tada aš pagal savo žemėvaldos laukus juos išsiprioretizuosiu pagal esančius lauke dirvožemius ir lengviau nusistatysių jų potencialą vienai ar kitai kultūrai. Žinosiu viso valdomo ūkio potencialą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , AG Paulius pranešimas:

Taip bet ta drėgmė apytikslė truputi gaunasi ir svoriai skiriasi, Pvz ryte kulanti saikas mažesnis nes drėgnumas didesnis, į dienojus jau viskas keičiasi o vakare eina sausiausi grūdai ir vėl svoris ir skaikas skiriasi. Man reikia kad tiksliai pieštų kombainas delingumo žemėlapį pagal lauko goegrafinė padėtį. Noriu žinoti kiek derliaus davė molis ir smėlis tame pačiame lauke prie tokios pačios darbų technologijos. tada aš pagal savo žemėvaldos laukus juos išsiprioretizuosiu pagal esančius lauke dirvožemius ir lengviau nusistatysių jų potencialą vienai ar kitai kultūrai. Žinosiu viso valdomo ūkio potencialą. 

Viskas ten gerai! Srauta matuoja viena sistema, o dregme ta patranka. Pagal dregme daro korekcijas kad dabar slapi ir sita kruva tiek sveriai:) dregme matuoja kas kelios minutes ir pagal ja tikslina, srauta nuolatos. Galima juk del viso pikto kas kelios dienos vel persvert ir paziuret ar tinka, aisku jei kvieciu veisles ada kir siemet ekstra saikas virs 82 ir skagen tik 78 jau gal ir pagal veisle reiketu persikalibruot

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...