Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

prieš 19 minutes , jevgenijus pranešimas:

Kažkas buvo klausęs apie tarpinių parinkimą. Nemokamas pdf, daug raidžių ir vertingos info. https://www.sare.org/publications/managing-cover-crops-profitably/managing-cover-crops-in-conservation-tillage-systems/

Ačiū žinoma. Tik kad pas mane truputuką kitokia sėjomaina. Edukacinė nauda - taip. Praktinė - ?.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , jevgenijus pranešimas:

Nu bet ir greit tu skaitai :D

Praktinė nauda ko? Tarpinių ar tos knygos apie juos? 

Tarpinius sėjam 8m, dėl jų naudos neabejoju. Dėl visos tos informacijos, surinktos kitose klimatinėse sąlygose, sėjomainose, kimšimo į galvą naudos - taip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat vat, ką ir sakau, lygiuokimės į savo šalį, sėkim mums įprastus augalus, išlaikykim augalus kurie kadaise buvo įprasti mūsų kraštui.

Dabar egiptinis dobilas, facelija, dar kokie b...s žino vardai, lyg neturėtumėm savo.

Pvz, linai, lubinai, vikiai, avižos, raudonieji dobilai ir desertui motiejukas, topinis mišinys su skirtingų tipų šaknų sistemom, skirtingom antžeminėm masėm.

Dabar kuo durniau tuo šūstriau, prisivežam tik dirvožemio ligų su tom egzotinėm sėklom jr tiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Tarpinius sėjam 8m, dėl jų naudos neabejoju. Dėl visos tos informacijos, surinktos kitose klimatinėse sąlygose, sėjomainose, kimšimo į galvą naudos - taip.

O kokia vieta planetoje atitinka Lietuvos sąlygas? Bėda ta kad apie fotosintezę sužinojome visai ne Marijos žemėje, kaip ir labai daug kitų dalykų, tiesa sakant viskas buvo atrasta ir sužinota ir sugalvota visai ne ant Lt. Bet nieko, ūkininkaujam, pritaikom kaip mums reikia ir dirbam. Ai, nors koks skirtumas... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Profesorius pagaliau nutyla. Kokie bus klausimai? - paklausia jis. Auditorijoje tyla. Iš to galima daryti tik dvi išvadas. Arba auditorija suprato viską arba nieko.... Panašu, kad kaip kam klausimai nebekyla. Nu nieko, gal kai užaugsiu ir aš viską žinosiu :D ir nesiardykit, taika ir ramybė. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 32 minutes , jevgenijus pranešimas:

Profesorius pagaliau nutyla. Kokie bus klausimai? - paklausia jis. Auditorijoje tyla. Iš to galima daryti tik dvi išvadas. Arba auditorija suprato viską arba nieko.... Panašu, kad kaip kam klausimai nebekyla. Nu nieko, gal kai užaugsiu ir aš viską žinosiu :D ir nesiardykit, taika ir ramybė. 

Į akligatvį gali vest tiek klausimai, tiek atsakymai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, voras pranešimas:

Vat vat, ką ir sakau, lygiuokimės į savo šalį, sėkim mums įprastus augalus, išlaikykim augalus kurie kadaise buvo įprasti mūsų kraštui.

Dabar egiptinis dobilas, facelija, dar kokie b...s žino vardai, lyg neturėtumėm savo.

Pvz, linai, lubinai, vikiai, avižos, raudonieji dobilai ir desertui motiejukas, topinis mišinys su skirtingų tipų šaknų sistemom, skirtingom antžeminėm masėm.

Dabar kuo durniau tuo šūstriau, prisivežam tik dirvožemio ligų su tom egzotinėm sėklom jr tiek.

kaip padaryti mišinį nevienodu sėklu stambumo iš tu "lietuvišku" augalu....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmiausia atsakykit sau ar tikrai jums to reikia, jei tikrai reikia tai, dabar pasukim galvą kuo maišyti, dažniausiai maišoma su maišykle todėl laisvai galima pritaikyti betono maišyklę,jei neturite galima išsinuomoti nuo 150l iki 2 kubų pagal hektarų skaičių, pagal susisluoksniavimą yra atlikti dandymai keli procentai  būna nereikia net kreipti dėmesio į tai,bet viso to galima išvengti nieko nemaišot nieko nesėjat ir nesukat galvos dėl šitų nesąmonių:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , linas78s pranešimas:

Pirmiausia atsakykit sau ar tikrai jums to reikia, jei tikrai reikia tai, dabar pasukim galvą kuo maišyti, dažniausiai maišoma su maišykle todėl laisvai galima pritaikyti betono maišyklę,jei neturite galima išsinuomoti nuo 150l iki 2 kubų pagal hektarų skaičių, pagal susisluoksniavimą yra atlikti dandymai keli procentai  būna nereikia net kreipti dėmesio į tai,bet viso to galima išvengti nieko nemaišot nieko nesėjat ir nesukat galvos dėl šitų nesąmonių:)

visiška nesamonė sėklos turi būti daugmaž vienodo dydžio untreip jas sėjant juos sloksniuosis nuo vibracijos [valomosios principas} sunkesnės sės į dugną lengvesnės kils viršun. O ar reikia čia už mane jau pagalvota norėsiu gauti išmoka didesne turėsiu kažka tais daryti tokio ne tik pakazuchai bet ir ta kas duos naudos man.maišyti aš turiu su kuom jos talpa 3 kūbai kaip išmaišyti aš irgi žinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, grazbek pranešimas:

kaip padaryti mišinį nevienodu sėklu stambumo iš tu "lietuvišku" augalu....

Bent jau Avatare yra 3 bunkeriai. Gali į vieną pilt smulkiasėkles, į antrą kokius grikius su avižomis, į trečią žirnius ir t.t. Kokius mišinius planuoji, taip ir sutaruoji pagal stambumą sėklų. Dar gali sėti į kas antrą pvz žirnius į sekančias eilutes kitas kultūras, bet čia jau pačio fantazijos reikalas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , grazbek pranešimas:

visiška nesamonė sėklos turi būti daugmaž vienodo dydžio untreip jas sėjant juos sloksniuosis nuo vibracijos [valomosios principas} sunkesnės sės į dugną lengvesnės kils viršun. O ar reikia čia už mane jau pagalvota norėsiu gauti išmoka didesne turėsiu kažka tais daryti tokio ne tik pakazuchai bet ir ta kas duos naudos man.maišyti aš turiu su kuom jos talpa 3 kūbai kaip išmaišyti aš irgi žinau.

Kiek aš žinau, nepila pilnos sėjamosios, bunkeriai gi du ir trys būna, ir presciziškumas čia visai ne sėklų išdėstymo tolygume. Vienam video mačiau kaip ūkininkas ruošia tarpinių sėklą, tiesiog protingai kibiru pripila begus, karts nuo karto pamakaluoja ir tiek. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 42 minutes , grazbek pranešimas:

visiška nesamonė sėklos turi būti daugmaž vienodo dydžio untreip jas sėjant juos sloksniuosis nuo vibracijos [valomosios principas} sunkesnės sės į dugną lengvesnės kils viršun. O ar reikia čia už mane jau pagalvota norėsiu gauti išmoka didesne turėsiu kažka tais daryti tokio ne tik pakazuchai bet ir ta kas duos naudos man.maišyti aš turiu su kuom jos talpa 3 kūbai kaip išmaišyti aš irgi žinau.

Nu gal kokios pupos su garstyčiomis ir susisluoksnuotų, bet žiūrėjau bandymus kur buvo mišiniai su avižomis ir rugiais tai ten jokia vibracija nieko nereiškia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Horscho sleginiuose bunkeriuose nesisloksniuoja . Bednaras irgi kazkaip maiso , galu gale sejamos buna su keliais bunkeriais (tas pats vederio rapidas ) ir seja net skirtingom eilutem su skirtingais gyliais  , netgi per lauka keleta kartu su sejamaja, taip , kad variantu paseti ivairiu dydziu sekla yra begale . Bet jei pirmiausia savo galvose ieskoma problemu o ne sprendimo budu , todel ir atrodis , kad vien tik problemos . 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...