Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

Tikrai taip, cross slot man didžiulį įspūdį paliko. Trūkumas tas, kad dylančios dėtalės viso labo ~600ha.

Su Focusu atsėjau virš 2000 ha, dar nieko nekeičiau, bet po 2021 rudeninės sėjos kaltus jau reiks keisti.

Dėl bendros info 1 kaltas 200€

Tikiuos teisingai pamenu, vieną tekeičiau, pamečiau akmenynuose tai teko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , voras pranešimas:

Tikrai taip, cross slot man didžiulį įspūdį paliko. Trūkumas tas, kad dylančios dėtalės viso labo ~600ha.

Su Focusu atsėjau virš 2000 ha, dar nieko nekeičiau, bet po 2021 rudeninės sėjos kaltus jau reiks keisti.

Dėl bendros info 1 kaltas 200€

Tikiuos teisingai pamenu, vieną tekeičiau, pamečiau akmenynuose tai teko.

Latvis sake paprasti ne karbidiniai 300ha laiko, su karbidu 1000-1500ha. Dylancios 6 metru 5-6eu/ha 

Pabandysim :)

Disko kaina ~90eu 

noragelio 104 x2

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Virgis. pranešimas:

po rapso vis tiek cia ne vieno vaziavimo technologija, vistiek buvo daigintos pabiros ir tada seta, tiek pat darbo strip till.

Kiek stripas kuro sudegintu , kaltu nudilintu , kokio traktoriaus ag reikia ? o svarbiausia kisasi i gyvenima ten kur nieks nekviecia .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, voras pranešimas:

Aš puikiai pamenu save ir savo skeptišką nusistatymą prieš tiesioginę sėją. Tas puikiai atsispindi temoje crosslot sėjamoji ar kažkas panašaus.

Buvo turiu tą, turiu aną ir kam man tavisa technologija su visu technikos parku.

Bet per laiką pamačiau gyvai, pamačiau, kad tai veikia, per tą patį laiką nusitrynė mano turimas technikos parkas ir teko apsispręsti arba vėl viską perku iš naujo ir nieko nekeičiu ir toliau keiksnojuos, kad kažko nespėjau laiku, arba susikaupiu ir darau kitokį sprendimą.

Manau, kad daugeliui iš čia priešiškai nusiteikusiųjų bus taip kaip buvo man.

Nuoširdžiai linkiu, kad tai įvyktų kuo anksčiau:handgestures-fingerscrossed:

Kiek reikia prakaito išlieti ir laiko sudeginti vien tam kad žmogui įrodytum kad gali būti ir kitaip. Konservatyvumas valdo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, uk.algis pranešimas:

Jokio daiginimo , pabiros sudigo savaime , glifosuota ta pacia diena ir paseta. Viso 5l. kuro

Gan tolygiai sydygo, pas mane be pelų skleistuvo taip nesigavo, bandžiau ir aš tiesiogiai sėti, bet po 4 važiavimų nusprendžiau pravažiuoti su skutiku, kadangi pelai po trukdė tolygiai sėjai. Šiaip po rapso visada kviečiams turetu gerai būti , nesvarbu kokia technologija pasėta, kaip pats rapsas jei laiku ir agrotechniškai įterptas tai jis kaip piktžolė jam nieko ypatingo nereikia, ir pagal du šiuos variantus technologijos privalumus sunku vertinti. Klausimas būtų kaip bus lietingais metais, kaip 2016, sunkiuose dirvose atrodys kviečiai po avataro pasėti ne iš  po rapso ir kaip tos vietos kur kombaina temti reikėjo? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , dumoju pranešimas:

Reikia apsispręsti man dėl tarpueilio. 16,7cm, 18,75cm ar 20cm? Kaip manot, kurį rinktis? 

Didindamas tarpueilių plotį, Mažini sėklos kiekį vnt/m2.  Mažindamas sėklos kiekį, turi profesionaliau užtikrinti geresnį krūmyjimosi koficientą, ir optimalų pasėlio tankumą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, AG Paulius pranešimas:

Didindamas tarpueilių plotį, Mažini sėklos kiekį vnt/m2.  Mažindamas sėklos kiekį, turi profesionaliau užtikrinti geresnį krūmyjimosi koficientą, ir optimalų pasėlio tankumą. 

Tas suprantama, todėl domina, kaip yr ai keičia derlių, iš patirties? Nebūtinai tai notill. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-12-05 at 11:11, Vilius pranešimas:

Vieni ant kitų. No till strip till nesamonė.... kiti kkausia tokių dalykų kur net neisivaizduoja kas tas per velnias... pirma pasidomėt reiktų prieš dalyvaujant šioj temoj. Manau  labiau pasigilinus i šias technologijas iškila klausimas, WTF  kodėl aš beariu ar taikau bearimine žemdirbyste, kai yra ekonomiškesnis kelias kuris taupo ir uždirba pinigus turint rimtas žinias arba dirbant su tais kurie žino kaip padaryti. Manau per ateinanti dešimtmeti jau koks 20%lietuvos ūkių taikys šias technologijas savo ūkiuose...

Dabar puikus metas traukt informacija ir virškint kaip vorui uk.algiui vrimvydui ir dar keliems forumo nariams sekasi dirbti ir kokių klaidų nedaryt.  ;) O diskutuot tikrai aktualu, naudinga. Judam toliau draugiškai

Nu, bespridielas kažkoks, neapsiskaitę ateina :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, manttys pranešimas:

Užtat papizdavot pirmas eilėj.

Šiaip rimčiausi argumentai tai meilė dirvai ir noras palikti kažką ateities kartoms. Tačiau čia lygiai tas pats, kas žaliavalgiai myli gyvūnus, žalieji rušiuoja atliekas, nenaudoja plastiko ir t.t. Tai tiesiog ne kiekvienam. Nepribrendome dar, neįdomu ar koks velnias. Bet kaip aš nesipyzdavoju iš veganu, taip neturėtų kažkas pyzadavoti ir mano žemės dirbimo būdo. Priešiškumas yra ne technologijai, o jos privalumų pateikimui, kuris skamba kaip fanatizmas.

Šiandien dar varčiau (kol nepavargau) senesnius įrašus. Pasirodo, cover cropsu normalesni mišiniai kainuoja netoli 100 eur/ha, bet kažkaip čia turėtume taupyt 100-200 ant ha, tai nuo standartinės technilogijos kažkur turėtų dingti 200-300 europietiškų. Va šita dalis tai man labai įdomi, bet nieks nepateikia savo skaičių

Na po kol kas tai nenusikaltimas nei vieno dar neužmušė ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, uk.algis pranešimas:

Kiek stripas kuro sudegintu , kaltu nudilintu , kokio traktoriaus ag reikia ? o svarbiausia kisasi i gyvenima ten kur nieks nekviecia .

Tikrai ne tiek kiek įsivaizduoji, kaip minėjau 2000 ha atsėta, dar nekeista niekas.

Manau dar 700 ha atlaikys.

Kuro irgi labai normaliai, max 11-12 litrų sėjant rapsą.

Javus sėjant apie 8-9 čia jau su visais pasivažinėjimais iki lauko ir tt.

Ko norėtųsi tai galingesnio traktoriaus, būtų tiesiog ramiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Minduksx pranešimas:

Siemet puse lauku po rapso skutau, puse tiesiog palikau. Rugpjucio pabaigoj viskas nupursta roundapu 1.5l/ha, pries seja suskusta rubin 10cm, nes neturiu tokios sejalkos kuria galeciau tiesiai set. Kai sudygo kvieciai, rapso pabiru pilna buvo kur skusta po kombaino, o kur nieko nedaryta labai mazai tepridygo, jei kombainas tolygiai viska paskleidzia tai ne tu razienu akeciu nereikia. As siulau visiem eksperimentuot, nebutina juk visus laukus varyt, paemei viena ar kelis ir bandai, gal tada maziau skeptiku bus. O del to "kapojimosi" tai ir amerikoj tas pats ir anglijoj, socialinis spaudimas del to, kad esi kitoks visur yra, taigi tiem kurie kitokie linkiu neprarast kantrybes ir pasidalint patirtim, pokyciam reikia laiko :)

Ar nebus taip, kad tos nesudygę pabiros išlys kitais arba dar kitais metais banga?

Man kuo vėlesnis rapso suskutimas irgi patinka, o ateinantį sezoną dalį reiks pabandyt visai neskust, o tiesiai pasėt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Minduksx pranešimas:

Siemet puse lauku po rapso skutau, puse tiesiog palikau. Rugpjucio pabaigoj viskas nupursta roundapu 1.5l/ha, pries seja suskusta rubin 10cm, nes neturiu tokios sejalkos kuria galeciau tiesiai set. Kai sudygo kvieciai, rapso pabiru pilna buvo kur skusta po kombaino, o kur nieko nedaryta labai mazai tepridygo, jei kombainas tolygiai viska paskleidzia tai ne tu razienu akeciu nereikia. As siulau visiem eksperimentuot, nebutina juk visus laukus varyt, paemei viena ar kelis ir bandai, gal tada maziau skeptiku bus. O del to "kapojimosi" tai ir amerikoj tas pats ir anglijoj, socialinis spaudimas del to, kad esi kitoks visur yra, taigi tiem kurie kitokie linkiu neprarast kantrybes ir pasidalint patirtim, pokyciam reikia laiko :)

aš rapsą aplamai pirmą syk pasėjau. Tai sakai tiesiog nukulti jį ir palikti? O tada prieš sėją karta skutiku ir sėju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...