Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

prieš 49 minutes , grazbek pranešimas:

O niekada nepagalvojai kodėl dauguma roliku su tokiu iterpimu pagrinde daromi tik pievoje.Na kartais dar neskustoje ražienoje bet dažniausiai jokiu budu ne skutime.

Yra ten visokiu tu reikalų, parodžiau pirma pasitaikiusi pavizdį, toks kaip joskin visko turi, pas mane šiuo metu su slangutemis tiesiog guldo ant žemės, toks būdas pasėliams yra tinkamas, bet realiai, tau niekas ir nelepia mėšlo iterpineti į skutima, tazienoje yra pats tas nuimiai derliu ir atidaviai mėšlą, ko daugiau reikia, į toliau daryk ką nori. Na matysim kas ką naudos po 22 metu, bus idomu, kiek ten liepė per 3 valandas mėšlą įterpti ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, Pakutkele pranešimas:

Kad ir pas mane strip till, reikalingas skutikas, kuris minimaliai iki 5cm dirbtų. Nes nukuli lauką ,po lietaus pridygsta balandų ar kito mėšlo, ir jos labai greitai auga, kai toki orai šilti

O dar ir pabiras sudaiginčiau...

Visus laukus pries sedamas dirbsi su diskiniu, ar vistik glifosatas ir tiesiogine seja?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , min-de pranešimas:

Visus laukus pries sedamas dirbsi su diskiniu, ar vistik glifosatas ir tiesiogine seja?

nemaišom sąvokų. Po tiesioginės sėjos, laukas atrodo beveik taip pat, kaip ir iki sėjos. Jei prieš mzuri dirbt su diskiniu, tai nafik ta mzuri reikalinga?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, min-de pranešimas:

Itariu dideli azoto nuostoliai ir amzinybe, kol saknis pasieks. Realiai tas pats, kas ir NPK isbertos pavirsiui

Nautile iš viso mėšlo nebūna,Amerikoje ir vištos ir kiaulės ir galvijai laukuos ganosi ir nesuka galvos kaip iškratyt, o su npk tai ir įterptos dar klausimas ar per sekundę tos šaknys jas siurbia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, Pakutkele pranešimas:

Kad ir pas mane strip till, reikalingas skutikas, kuris minimaliai iki 5cm dirbtų. Nes nukuli lauką ,po lietaus pridygsta balandų ar kito mėšlo, ir jos labai greitai auga, kai toki orai šilti

O dar ir pabiras sudaiginčiau...

Vadinasi dar per anksti no till su mzuriu dirbti irgi.  Max vibralinės akėčios tokio tipo kaip claydono ar eco ir vsio sėjamoji. Jei reikia dar skutimus naudot tai technologija neatidirbta ir kliurku yra 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Vilius pranešimas:

Vadinasi dar per anksti no till su mzuriu dirbti irgi.  Max vibralinės akėčios tokio tipo kaip claydono ar eco ir vsio sėjamoji. Jei reikia dar skutimus naudot tai technologija neatidirbta ir kliurku yra 

Crosscutter ir dirba nuo 1-5cm, tos akėčios tai visiška nesamonė, dirba tokiu paciu gyliu, o sudygusių žolių tai nenaikina, tik paruošia netikrą sėklos guolį. Crosscutter kita kalba.

Per anksti, tai kada laikas?

Ir išvis pasiskaityk anglų ūkininkų forumą, niekas vienos mzuri nenaudoja. Paskaitės išsižiosi, kad ir su freza po trijo dienų sėjimo frezuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, Bulvinykas pranešimas:

nemaišom sąvokų. Po tiesioginės sėjos, laukas atrodo beveik taip pat, kaip ir iki sėjos. Jei prieš mzuri dirbt su diskiniu, tai nafik ta mzuri reikalinga?

Matos, kad nesėjas mzuri. Sėtai antras metas žinotum, daugiau.

Ne visus laukus eina įstrižuot, kaip rekomenduoja, sėt tiesiai pagal buvusias eilutes ir nekazką. Jei uždraus glifosą, tai bent diskiniu sekliai pralėkt galima. Niekas nekalba apie gilų lėkščiavimą.

Antra tos ražienų akėčios ne iš gero gyvenimo atsirado...

Trečia. Jei nežadi atsėliuot kviečių tai ir crosscutter nereik. Aš atsėliuoju.

Rapsui šitie gniutulai netrugdo, kviečiam trugdo.

20190825_195118.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Bulvinykas pranešimas:

Jei neina sėt be diskinio, tai tada yra aibė sėjamųjų, kurios padarys darbą pigiau ir greičiau.

Eina sėt be diskinio. Aš žiūriu į ateitį, jei draus glifosą.

Plius išmaišau ražieną ir sėju, nuo to pačio krašto iš kurio patogu sėt.

Negadinu struktūros, kurią formuoju. Nežinau, kodėl toks nusistatymas, prieš papildomą dirbimą tavo. Kol nesusidūriau praktiškai, tai ir as sakiau, kad nesamonė.

Šiemet buvo sausa, palijo prieš pjūtį ir sukilo visokios žolės. Kuliant jos buvo kelių centimetrų. Gavo saulės, vandens po 2 sav. Jos 30-40cm. Dabar naudoju glifosą, kas man belieka. Skutiko neturiu.

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, jevgenijus pranešimas:

Nu jo, vieno važiavimo noraginiu eliminavimas už mzuri, claidon ar fokus kainą...

Tas vienas važiavimas noraginiu, ant 300ha tai tonos kuro, pats skutikas ir jo priežiūra 100motovalandų, vienas murzius, kurių neina priprašyt ir pasodint už vairo. O svarbiausia drėgmė. Kas dabar sėja prie +28c ir savaitę be lietaus į priekį:icon-wink:

Jei baisu mzuri, focus yra ir alternatyvų salvis agromasz. Kaimynas pirko sį mėnesį, pradzia su mano mzuri.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 24 minutes , Pakutkele pranešimas:

Eina sėt be diskinio. Aš žiūriu į ateitį, jei draus glifosą.

Plius išmaišau ražieną ir sėju, nuo to pačio krašto iš kurio patogu sėt.

Negadinu struktūros, kurią formuoju. Nežinau, kodėl toks nusistatymas, prieš papildomą dirbimą tavo. Kol nesusidūriau praktiškai, tai ir as sakiau, kad nesamonė.

Šiemet buvo sausa, palijo prieš pjūtį ir sukilo visokios žolės. Kuliant jos buvo kelių centimetrų. Gavo saulės, vandens po 2 sav. Jos 30-40cm. Dabar naudoju glifosą, kas man belieka. Skutiko neturiu.

 

 

Sėjamoji kainuoja kaip du skutikai ir vederis kartu sudėjus. Bet smulkiu tekstu parašyta, kad yra papildomų sąlygų jog ji veiktų. Tai tada gal ir geriau turėt du skutikus ir vederį ir nereiks bėgt pas kaimynus diskinio skolintis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Sėjamoji kainuoja kaip du skutikai ir vederis kartu sudėjus. Bet smulkiu tekstu parašyta, kad yra papildomų sąlygų jog ji veiktų. Tai tada gal ir geriau turėt du skutikus ir vederį ir nereiks bėgt pas kaimynus diskinio skolintis.

Dar nusipirk vieną traktorių ir du traktoristus pasimk, žinosi ką kainuoja juos išlaikyt

Kai vienas dirbsi, nors to nelinkiu. Suprasi tada.

Ir išvis yra pigesnių nei mzuri. Tarsi tau ją kas kištų. Yra lenkas dvigubai pigesnis.

Dabar visi garsiai juokiatės, bet ateis laikas , kai tapsit striptilais ir nau tilais.

Jau dabar  maldaujat, kad pasėtume su striptill rapsą. Matai žemę išdžiovinau, kitas plytų prisiariau, nespėju, nelyja...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 42 minutes , Pakutkele pranešimas:

Dar nusipirk vieną traktorių ir du traktoristus pasimk, žinosi ką kainuoja juos išlaikyt

Kai vienas dirbsi, nors to nelinkiu. Suprasi tada.

Ir išvis yra pigesnių nei mzuri. Tarsi tau ją kas kištų. Yra lenkas dvigubai pigesnis.

Dabar visi garsiai juokiatės, bet ateis laikas , kai tapsit striptilais ir nau tilais.

Jau dabar  maldaujat, kad pasėtume su striptill rapsą. Matai žemę išdžiovinau, kitas plytų prisiariau, nespėju, nelyja...

Nesinervuok. Aš tik užduodu klausimus, be jokių juokų. Renku informacija ateičiai, kaip tu sakai. Ir man neaišku ar sėjamoji nelabai tinka tam kam ji skirta, ar tavo technologija kažkur šlubuoja. Nes kalbėk kaip nori, diskinis prieš sėją, tai jau ne strip till.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Nesinervuok. Aš tik užduodu klausimus, be jokių juokų. Renku informacija ateičiai, kaip tu sakai. Ir man neaišku ar sėjamoji nelabai tinka tam kam ji skirta, ar tavo technologija kažkur šlubuoja. Nes kalbėk kaip nori, diskinis prieš sėją, tai jau ne strip till.

man vienintelis klausimas, tiek ekologiniams ukiams tiek ir no till, strip till... kaip susitvarkyti su piktzolem...siemet isberiau garstycias 10 dienu iki kulimo, sudygo ganetinai neblogai, bet varpucio pilnos technologines....kaip atsisakyti roundapo? pernai laukai glifosuoti....nespejau suskusti kvieciu razienos iskart po kulimo , su noraginiu du kartus suskutom ir pasejom rapsa....teks kovoti su pabirom..su plugu butume issisuke greiciausiai.... tikrai tikiu, kad strip till lietuvoje prigis ir ateityje matysime daug ukiu taip dirbant, net ir pats taip tikiuosi dirbti...bet grynas no till... abejoju ar pasitvirtins...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, Bulvinykas pranešimas:

Nesinervuok. Aš tik užduodu klausimus, be jokių juokų. Renku informacija ateičiai, kaip tu sakai. Ir man neaišku ar sėjamoji nelabai tinka tam kam ji skirta, ar tavo technologija kažkur šlubuoja. Nes kalbėk kaip nori, diskinis prieš sėją, tai jau ne strip till.

Va čia tu pats maišaisi. Strip till tuo ir skiriasi, nuo no till, kad mum galima prasidirbt, neardant struktūros. Pvz claydon terra star striptill pradininko gamoje yra tik pora metų.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Bulvinykas pranešimas:

Kai negali padaryti to ką žadi, tada prisigalvoji naujadarų, kažkokių tarpinių technologijų. Pasiskaityk strip till technologijos apibrėžimą, apie jokį prasidirbimą ten neradau parašyta.

Claydon atzvilgiu, tai komercija ir pelnas- viskas pateisinama. Vartotojo atzvilgiu, ka daryt kai nera kitos alternatyvos? Bet visos klaidos atsiranda, kai technologija prasilenkia su sejomaina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, Pakutkele pranešimas:

 Aš žiūriu į ateitį, jei draus glifosą.

 

 

 

kai uždraus glifosata atsiras jam pakaitalas yra ju ir dabar  tik jie kainoje su glifosatu nekonkurencingi todėl musuose dar neregistruoti.

P.s. jei pasidomėsi tai gali buti kad ir nustebsi suprates kieno ausis kyšo po šiuo draudimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...