Jump to content

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei


drapox

Recommended Posts

prieš 8 minutes , kestoxs pranešimas:

Ok. O tai ką tavoji sugeba, kokį ploti ima, kiek metru per valanda grįžta, ir kiek milimetrų vandens į ha gaunasi ?

Plotį apie 90m paskutiniai lašai krenta, bet skaičiuojamas efektyvus plotis apie 70-75m (priklauso nuo slėgio ir diametro purkštuko), per valandą galima nuo 10m iki 100m traukt, tai pagal traukimo greitį ir mm priklausi, paprastai apie 10-15mm laistau, galima ir daugiau, bet tada košė jau gaunasi, aišku jei pievai ar javams galima ir daugiau (20-30mm) paduot ant karto.

Tai reziume su tokio dydžio kaip mano galima apie 2,5ha per 5-6 valandas priliet 15-20mm

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 50 minutes , Ukius_bulvinskis pranešimas:

Plotį apie 90m paskutiniai lašai krenta, bet skaičiuojamas efektyvus plotis apie 70-75m (priklauso nuo slėgio ir diametro purkštuko), per valandą galima nuo 10m iki 100m traukt, tai pagal traukimo greitį ir mm priklausi, paprastai apie 10-15mm laistau, galima ir daugiau, bet tada košė jau gaunasi, aišku jei pievai ar javams galima ir daugiau (20-30mm) paduot ant karto.

Tai reziume su tokio dydžio kaip mano galima apie 2,5ha per 5-6 valandas priliet 15-20mm

Ir kokia gaunasi savikaina palaistyt 1 ha ~20mm? Čia 200t gaunasi ant ha, tiesa?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 44 minutes , Ukius_bulvinskis pranešimas:

Plotį apie 90m paskutiniai lašai krenta, bet skaičiuojamas efektyvus plotis apie 70-75m (priklauso nuo slėgio ir diametro purkštuko), per valandą galima nuo 10m iki 100m traukt, tai pagal traukimo greitį ir mm priklausi, paprastai apie 10-15mm laistau, galima ir daugiau, bet tada košė jau gaunasi, aišku jei pievai ar javams galima ir daugiau (20-30mm) paduot ant karto.

Tai reziume su tokio dydžio kaip mano galima apie 2,5ha per 5-6 valandas priliet 15-20mm

Vandens siurblys nuo ko sukamas?  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , gerasukis pranešimas:

Ir kokia gaunasi savikaina palaistyt 1 ha ~20mm? Čia 200t gaunasi ant ha, tiesa?

Pritraukimas su turima įranga 200m3 apie 8 eur, padavimas (nuo traktoriaus sukamas siurblys) grubiai apie 20-25l dyzelio, tai galima sakyt dar 20eur, manau vienas palaistymas apie 30eur. 

Jei padavimas būtų nuo elektros greičiausiai pakaktų 30kw, tai beveik trigubai pigiau išeitų, bet pradinė investicija brangi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , kestoxs pranešimas:

Na ir apie siurblį koks ir kokia jo kaina buvo ?

Siurblys nuo traktoriaus sukamas, kaina tokio apie 2,5k eur. Jei elektrinis (30kw) variantas arti 10k pas lenkus, iš lietuvių dar negavau pasiūlymo, bet manau irgi panašiai bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , Artojus pranešimas:

baikit svaigt su ta laistymo įranga,su ja gali palaistyt kelis ha braškių ar daržovių o ne šimtais ha kviečių.Geriau pradėkit galvot apie fermų statybą,nes su augalininkyste ne kokie popieriai.

Galvoji su gyvulininkyste ne sikna kai pievos nudegė pernais? Siais metais vėlgi žole labai vangiai auga, iš pirmos žoles pašarų nebus itin daug, kukurūzas nebent daug ką gelbės. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sunkiai įsivaizduoju kaip su elektriniu mobilumą pasiekti, dizelinis gal geriau.

na aš kaip fermos turėtojas galiu pasakyti kad 70 % kad nusipirksiu kita met bent tokia pat laistymo įranga, pievos aplink ferma yra gal 50 ha manau pilnai pasilakstyciau, žeme nemelioruita, tvenkiniu pakankamai. Tai mano 150 karviciu turėtų pilnai pakakti net ir tokiom sąlygom:-D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, kestoxs pranešimas:

Sunkiai įsivaizduoju kaip su elektriniu mobilumą pasiekti, dizelinis gal geriau.

na aš kaip fermos turėtojas galiu pasakyti kad 70 % kad nusipirksiu kita met bent tokia pat laistymo įranga, pievos aplink ferma yra gal 50 ha manau pilnai pasilakstyciau, žeme nemelioruita, tvenkiniu pakankamai. Tai mano 150 karviciu turėtų pilnai pakakti net ir tokiom sąlygom:-D 

Galvoju ir aš apie toki variantą. Kažin kokį derliaus priedą duotų zolynai optimaliai laistomi ir tręšiami 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Juodas pranešimas:

Galvoju ir aš apie toki variantą. Kažin kokį derliaus priedą duotų zolynai optimaliai laistomi ir tręšiami 

Reiketu pasirinkti tinkama žolyną, na bet galima pailginti  vėjas kiemuose, kurios turi laistymo sistemas ir kurios neturi, betkokio atveju tai priedą duotų kiekvienais metais, net ir lietingais, kazkuriuo vasaros metu buna tam tikras momentas sausas, tai pasiklausus darzininku, per pastaruosius 5 metus ar buvo metai kada mažai naudojo ar išvis nenaudojo, galbūt butų blaiviai jei vasara butų šalta tuomet butų prasčiau, bet jei ji karšta, kaip tarkim šiemet, tai manau jau galvotum apie šienapjūtę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Juodas pranešimas:

Apie tai galvojau irgi :D nors per paskutinius 5 metus kiek pamenu 2 dregni o 3sausi metai, vasara pastoviai po 1men lietaus nebudavo. 

atsimenat,kas užpernai buvo nuo balandzio pabaigos iki birzelio pirmų dienų nebuvo pas mus nė laso,kas buvo paskui turbūt nereikia primint,taip kad ar buvo sausi metai žinosim tik rudenį

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, Ukius_bulvinskis pranešimas:

Siurblys nuo traktoriaus sukamas, kaina tokio apie 2,5k eur. Jei elektrinis (30kw) variantas arti 10k pas lenkus, iš lietuvių dar negavau pasiūlymo, bet manau irgi panašiai bus.

Kiek arkliu reikia siurblio sukimui, kiek suprantu atstumas laistymo gaunasi didesnis, 340 m ritė ir dar purškimas kokie 35-40 metru į priekį paduoda, ar buna keblumu jei kalniukas yra ir i ji reikia traukti? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, BR pranešimas:

atsimenat,kas užpernai buvo nuo balandzio pabaigos iki birzelio pirmų dienų nebuvo pas mus nė laso,kas buvo paskui turbūt nereikia primint,taip kad ar buvo sausi metai žinosim tik rudenį

 Bet ne nuo kovo pabaigos... zieminiai mieziai gan veslus ir jau yra rasos tai cia biski ramiau bus, aisku kol vel neateis karscio bangos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...