Jump to content

Kombaino išsirinkimas


Algis...

Recommended Posts

Na ne vien arkliai kombaino našumą nusako manau. Turėjau 150 AG ir 4,5m chederis. Bus 335 AG (jei neskaitant tų nesąmonių Power boost) ir 6,8m. Galia padidėja grubiai 2,2 karto, chederis 1,5 karto. Bet manau, kad našumo kokius 2 kart didesnio tikrai nepasieksiu, jei ir kalbant vien apie kulimą, be logistikos. Nes tam reiktų gerokai padidinti kulimo greitį, o tą padaryti ne visada pasiseks dėl sugulimų, dėl durpynų, (be kurių neapsieina pas mus nei vienas laukas), dėl guzų sužiūrėjimo, o jei pasėlis tankus ir dėl dalgio. Platesnis chederis tokiuose laukuose irgi ne ką išspręstų, o tik daugiau bėdų būtų ko gero. Tai gi galias vis tik kažkiek apriboja chederių plotis. Ir pritariu pilnai, kad gal nuo 500ha, o gal ir nuo 400 ha, nelygu ūkis, jau geriau turėti 2 kombainus.

Aš iki šiol turėjau 0,6 AG/ha. galiu pasakyti tvirtai, kad to tikrai maža norint neapturėti problemų. Reikėtų manau 1 AG/ha turėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[

bet tie didieji lietuvos milzinai nesumazeja tarp mazuju lietuvos laukeliu? noriu pasakyti ta kad cia jiem nera kur isibegeti,nes pvz. as su 360ag neka atsilieku su dienos nasumu nuo daleiskim kokio class 600. todel ir buvo musu pasirinkimas antro 360ag nes galingesnis nebeatnesa tiek pridetines naudos lt.

O taip, mažiukai mes lietuvukai ir laukeliai mūsų kaip vazoniukai ;)

Vėl gi grįžtam prie esmės, prie pagrindo. O pagrindas yra žmogus, be žmogaus ir didelis ir mažiukas tik metalo ir gumos krūva ;)

Tai gi nepaisant mūsų vazoniukų dydžio ir keliukų siaurumo, kokiais tempais auga galinčių ir norinčių dirbti žemę žmonių skaičius? Žemkė, kolegijos, profkės turbūt prikepa gabių soecų kas met? Moteriškės prigimdo tiek, kad ir po20 metų kombainorų nepritrūksim?

Nes jeigu taip nėra tai kokio velnio mes čia burnas aušinam. Niekur nedingsim, patys sėsim ant tų monstrų bo daugiau nebus kam. O dar po keliolikos metų imsim bepiločius ir po kelis kiekvienas valdysim, nes kitų variantų nebebus. Prieš vėją nepapūsi ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai atsiranda toks kombainas labai stipriai pasikeicia ir auginimo technologija, galiu lazintis labai greitai su sitais mano zodziais sutiksi 100 % ;)

Nežinau kokį technologijos pasikeitimą turi galvoj, bet aš manau technologiją visų pirma keisiu tame, kad vėl pradėsiu sėti žieminius rapsus ir skusti ražienas po kombaino, ko pastaruoju metu nebedarydavau dėl laiko stokos, jį tiesiog visą surydavo kulimas. Tai gi tu tikrai esi teisus.

Tik reikėtų nepamiršti ir transportavimo ir kitų grūdų tvarkymo dalykų, kas pas mane dabar gali būti tavo jau minėtu anksčiau butelio kakliuku. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Garantuoju ir jau dabar rekomenduoju prisipirkti daug nealkoholinio alaus ( kiek pamenu minejai jog jis tau patinka), nes siemet turesi tiek laiko kad net nebezinosi kur ji deti, o siaip sveikinu, pazangi tehnika visada atsiperka, nes baltaodis toks ir tampa, vel i baltaodi atvirsta :D

p.s. nieko neturiu pries tamsiaodziu rase, tiesiog tik toki epiteta dabar tesugalvojau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien maciau, kaip nuo dotpro nuriedejo baisinis monstras( skaiciuku nesuziurejau) ir dar su viksrais. Turbut kazkam, kas planuoja is didesnio neiskrist, arba kas nori 2 ag/ha, arba .... zodziu kiekvienam savo, pagalvojau, pagal butinybe, pagal didybes manijos lygi, ar dar kazka... ir dar pagalvojau, kad mano mopedas, to monstro viduriuose pilptu :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Garantuoju ir jau dabar rekomenduoju prisipirkti daug nealkoholinio alaus ( kiek pamenu minejai jog jis tau patinka), nes siemet turesi tiek laiko kad net nebezinosi kur ji deti, o siaip sveikinu, pazangi tehnika visada atsiperka, nes baltaodis toks ir tampa, vel i baltaodi atvirsta :D

p.s. nieko neturiu pries tamsiaodziu rase, tiesiog tik toki epiteta dabar tesugalvojau :)

Dėl to nealkoholinio, tai jau šiokia tokia praeitis, kokie 5 alk. jau labiau prie širdies šiai dienai. :icon-wink: O dėl sveikinimų dar ankstoka, dar tik bankiniai reikalai juda. O kol kas galima maniškį apžiūrėti parodoj ir išpeikti kas nepatinka. Aišku mane labiau pamalonintų pagyros, bet bus kaip bus., pasiruošęs viskam. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

peikti nera ko, kazkaip stengiuosi ismokti vertinti techninius sprendimus uz tam atitinkama kaina, sulygini keleta gamintoju, permastai ka gauni ir ko negauni uz pinigini vieneta ir priemi vienoki arba kitoki sprendima, kiekvienas gyvenam viena karta ir kiekvienas savaip nuo gyvenimo apsvaiges, tad peikti nereikia, reikia lyginti kokie sprendimai labiau svaigina kokie maziau ir viskas, tada nereikes nei pyktis nei bartis :)

p.s. pavargau sendien, jau ryskiai laikas miegoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu va drapox per velai pasygyrei,kad taviskis stovi parodoje,bent buciau koki ventili nusukes :lol: o dabar tik uzmeciau aki i fendus prabegom ir tiek,nors ir siaip orelis nekoks sakyciau parodai,bet yra kaip yra. domejausi trup teleskopais tai i aki ikrito CAT teleskopas, paskui class axion940 375ag traktoriukas, dairiaus tarp sejamuju bet tar ju nieko naujo nepastebejau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu va drapox per velai pasygyrei,kad taviskis stovi parodoje,bent buciau koki ventili nusukes :lol: o dabar tik uzmeciau aki i fendus prabegom ir tiek,nors ir siaip orelis nekoks sakyciau parodai,bet yra kaip yra. domejausi trup teleskopais tai i aki ikrito CAT teleskopas, paskui class axion940 375ag traktoriukas, dairiaus tarp sejamuju bet tar ju nieko naujo nepastebejau.

Tai ventylį galėjai sukti be vargo, nes padangos ne mano dar uždėtos. Bus pakeista į Michelin. O orelis tikrai šiandien nelepino, per dieną teko kelis kart vis "pasišildyti" kokios firmos palapinėj. :icon-wink: Tai žvelgiant iš tokių pozicijų pravartu bendrauti su kuo daugiau firmų. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu va drapox per velai pasygyrei,kad taviskis stovi parodoje,bent buciau koki ventili nusukes :lol: o dabar tik uzmeciau aki i fendus prabegom ir tiek,nors ir siaip orelis nekoks sakyciau parodai,bet yra kaip yra. domejausi trup teleskopais tai i aki ikrito CAT teleskopas, paskui class axion940 375ag traktoriukas, dairiaus tarp sejamuju bet tar ju nieko naujo nepastebejau.

Tai ventylį galėjai sukti be vargo, nes padangos ne mano dar uždėtos. Bus pakeista į Michelin. O orelis tikrai šiandien nelepino, per dieną teko kelis kart vis "pasišildyti" kokios firmos palapinėj. :icon-wink: Tai žvelgiant iš tokių pozicijų pravartu bendrauti su kuo daugiau firmų. :)

jo tuose palapinese, tai gali visa diena praleisti,mes tik i kelias buvom uzsuke kur pasikviete, nes patys nesibrovem,nes norejom ko daugiau aplekti,nes realiai tai reiktu dvieju dienu ten,o jei dar i koki seminara uzsuki... gal kas buvo uzsuke,kur pasakojo apie 2014-2020m projektu perspektyvas? nes kiek zmoniu sutikau tai tiek ir nuomoniu buvo siuo klausimu nuo optimistiniu iki pesimistiniu,o kaip yra istikruju... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siulyciau prie kombaino galios ir turimu hektaru prideti, kokie derliai, atstumai tarp lauku, lauku vidutiniai dydziai, nes kiekvieno ukio poreikiai kombaino galios atveju labai skiriasi. pvz kai musu derliai max 3t/ha, nors laukai spinduliu 30km, siuo metu per akis 0,65 AG/ha

Tep, ir dar n faktorių, smulkini nesmulkini, laukų dydžiai, ta prasme, kiek laukų per dieną reikia pervažiuot, ir dar n niuansų. Taip arkliai hektarui visai ne tobulas rodikliz, bet primityviai patogus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

yra dar vienas budas is turimo kombaino ispausti plius 20% nasumo, aisku reikalinga dziovykla, iki kulimo pradzios likus gerai savaitei reikia apsikulti aplink visus laukus, rodos smulkmena bet tai tikrai didziule paspirtis prasidejus rimtam darbui, tiek kad tie pirmieji grudai per dziovykla tures eiti. bet bendram kontekste tai tik lasas juroje

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

yra dar vienas budas is turimo kombaino ispausti plius 20% nasumo, aisku reikalinga dziovykla, iki kulimo pradzios likus gerai savaitei reikia apsikulti aplink visus laukus, rodos smulkmena bet tai tikrai didziule paspirtis prasidejus rimtam darbui, tiek kad tie pirmieji grudai per dziovykla tures eiti. bet bendram kontekste tai tik lasas juroje

:eusa-clap: Pritariu ir aš, kad mintis gera. Kažkaip niekad taip neteko daryti keliems laukams iš karto. Gal todėl, kad galulaukės šiaip dažniausiai sunoksta vėliau, nes daugiau visokių išvažinėjimų, labiau suminta ir pan. Ir todėl, kad sunkiau būtų paskaičiuoti laukų derlių, kai iš visų po truputi pradėtum kulti. Bet visumoj turint džiovyklą ir norint sutaupyti laiką kulimui geromis sąlygomis, tikrai puikus pasiūlymas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

yra dar vienas budas is turimo kombaino ispausti plius 20% nasumo, aisku reikalinga dziovykla, iki kulimo pradzios likus gerai savaitei reikia apsikulti aplink visus laukus, rodos smulkmena bet tai tikrai didziule paspirtis prasidejus rimtam darbui, tiek kad tie pirmieji grudai per dziovykla tures eiti. bet bendram kontekste tai tik lasas juroje

o tai apsikulimas cia pilnas grazas, kurios pas mane apie 21m, ar apvaziuoti tik po viena rata visus laukus? :eusa-think: pas mane, kai kurie laukai jau bus puse nukulta lauko, kai tris kartus apleksiu aplink lauka :) nemazai susidarytu vazinejimo per laukus,nors esu pastebejas ypac staciuose greitesnis dziuvimas vyksta,oras lengviau pakliuva. o jei dar vejelis papucia tai valandomis noksta. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ventylį galėjai sukti be vargo, nes padangos ne mano dar uždėtos. Bus pakeista į Michelin. O orelis tikrai šiandien nelepino, per dieną teko kelis kart vis "pasišildyti" kokios firmos palapinėj. :icon-wink: Tai žvelgiant iš tokių pozicijų pravartu bendrauti su kuo daugiau firmų. :)

Buvau parodoje šiandien gražus oras buvo ir kombainas gražus tad nepyk jei rasi ant skardos užbrauktus trys pliusiukus ir viena minusiuka tiesiog prigimtis stipresnė. :icon-cool:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ventylį galėjai sukti be vargo, nes padangos ne mano dar uždėtos. Bus pakeista į Michelin. O orelis tikrai šiandien nelepino, per dieną teko kelis kart vis "pasišildyti" kokios firmos palapinėj. :icon-wink: Tai žvelgiant iš tokių pozicijų pravartu bendrauti su kuo daugiau firmų. :)

Buvau parodoje šiandien gražus oras buvo ir kombainas gražus tad nepyk jei rasi ant skardos užbrauktus trys pliusiukus ir viena minusiuka tiesiog prigimtis stipresnė. :icon-cool:

Už pliusiukus nepyksiu, bent jau žinosiu nuo ko, o už ką minusiukas? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...