Jump to content

Sumažintos išmokos


Laukyme

Recommended Posts

Užėjau čia pasižiūrėti, gal gi ūkininkai aktyviai protestuoja prieš tokią nesąmoningą tvarką, o čia tylu, ramu.. Man išmokas sumažino 20% pagal naują skaičiavimą. Ir kaipgi ne, viskam kainos kyla, bet pasirodo, absurdų, dykaduonių biurokratų šalyje tik tuom valdininkų smegeninės ir užimtos, kad tik mažiau išmokėti, gal kad sau pasididint ar biurokratų aparatą padidint. Turbūt nieks ir nežinos ar išvis, kas nors organizuojasi protestui..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
O gal galima plačiau, koks tas naujas skaičiavimas?

neberandu to laiško, bet kitose diskusijose yra daugiau. Principas tas, kad ten remiamasi metų pradžioje lygtai išleistu kažkokiu įstatymu, kuris kerta mišriems ūkiams. Jie ten paskaičiavo kiek galvijai turi duoti pelno ir dėl to sumažino už pasėlius.. Iš esmės man gavosi vistiek 20% mažiau. O istorija dar senesnė pasirodo, gal net penkmetį siekia, kai kubilas sutiko su EK tokiomis sąlygomis. Padlaižiai, tikrai, kai įstatymais taip manipuliuojama, tai tokius tautos priešus nors prie sienos..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Chebra :), o gal mielieji gerbiamieji, bet tiem kam sumažino, darykti ką nors, ar darėt? Aš irgi pasiklausinėjau, ką ūkininkai, ogi- nieko :( sako, gyvulius perrašys vienam šeimos nariui, pasėlius kitam.. Aš irgi nieko nedariau, nes įstatymo juk nepakeisiu..BET aš buvau šiandien NMA kt klausimu ir lyg tarp kitko užėjau, ar ūkininkai šurmuliuoja dėl šito. apskrities skyrius nieko net nežino, kažką girdėjo, bet tik kad stambiems sumažino. Tai jie paskambino į Vilnių, kas administruoja mano bylą, ta irgi nieko nežino, viskas su mano paraška tvarkoj, tai sakė skambint laiške nurodytu tel (kurio vel neturejau su savim..), rašyti raštišką pretenziją, nesvarbu, kad vieno mėn terminas baigėsi. Taigi. pradedu tubūt karą su vėjo malūnais, bet labai prašau ir tuos, kam sumažino taip daryti ir info bei patirtim pasidalinti. Aš avansą gavau jau, bet pasirodo, galutinė suma nepatvirtinta dar ministro įsakymu, tai aš visai nebesuvokiu, kuom remiantis avansas apskaičiuotas, kažkoks absurdas, bet vistiek 20% man dideli pinigai, tikrai tiek, neapsiskaičiavau:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kur čia apie dyzeliną radai informaciją? Kartais, kai pagalvoji, tai rimtai KAUŠAI Vilniaus bokštuose sėdi...

1SG - 14 ėriavedžių. tai žiemos sezonui apie 30 rulonų reikia (ėriavedei + jos priegauliui). tai apie 4 ha pievos (ankstyvos smulkios žolės, o ne peraugusių šiaudų). Man šienauti, vartyti, grėbti reikia bendrai apie 10-12 ltr/ha. Tai jau apie 50 litrų. Bet kadangi dar atolą šienauti tenka, tai jau 100 litrų. O dar nepamirškim presavimo, transportavimo, trėšimo, pievų atnaujinimas + žiemą rulius ne rankom ridenu, tai dar nemažai dasideda.... O dar nepamirškim, kad ir penimo prieauglio yra... Va taip va gyvulininkystė ir remiama... Sausais pažadais....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kur čia apie dyzeliną radai informaciją? Kartais, kai pagalvoji, tai rimtai KAUŠAI Vilniaus bokštuose sėdi...

1SG - 14 ėriavedžių. tai žiemos sezonui apie 30 rulonų reikia (ėriavedei + jos priegauliui). tai apie 4 ha pievos (ankstyvos smulkios žolės, o ne peraugusių šiaudų). Man šienauti, vartyti, grėbti reikia bendrai apie 10-12 ltr/ha. Tai jau apie 50 litrų. Bet kadangi dar atolą šienauti tenka, tai jau 100 litrų. O dar nepamirškim presavimo, transportavimo, trėšimo, pievų atnaujinimas + žiemą rulius ne rankom ridenu, tai dar nemažai dasideda.... O dar nepamirškim, kad ir penimo prieauglio yra... Va taip va gyvulininkystė ir remiama... Sausais pažadais....

Pala pala, o už pačią pievą kiek duoda ltr/ha ? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia klausi apie ganyklą turbūt? Ganyklą taip pat reikia bent kartą metuose nušienauti ir nuvalyti stagarus, nebent nori, kad kupstai apžėlę būtų. 90 litrų/ha tikrai per mažai aktyviai dirbančiam ir avis auginančiam ūkininkui, optimaliai naudojančiam ir prižiūrinčiam savo žemę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia buvo:

Galimos dyzelinių degalų normos pagal deklaruojamus plotus ir laikomą gyvulių skaičių

Dabar galiojanti norma 1 ha LAEI siūloma norma1 ha arba 1 SG*

2013 2014

Grūdiniai ir ankštiniai augalai 120 115

Rapsai 120 115

Bulvės 240 240

Daržovės 240 240

Cukriniai runkeliai 150 150

Pašariniai šakniavaisiai 150 150

Versliniai sodai 250 240

Versliniai uogynai 150 150

Linai 120 115

Pievos ir ganyklos laikant ne mažiau kaip nustatytą sutartinį gyvulių skaičių 120 -

Pievos ir ganyklos -gerai agrarinei būklei palaikyti 25 -

Pievos ir ganyklos 13

Kiti augalai ir plotai, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos 120 115

Galvijai (SG) 122

Kiaulės (SG) 32

Paukščiai (SG) 32

Kiti gyvūnai (SG) 32

Bičių šeimos (vnt.) 13

Grybai (kv. m.)** 25/8

* Sutartinis gyvulys

**Grybų augintojams, kurie patys užsiima žaliavų ir grybienos auginimo terpėje (substrato) gamyba ir grybų auginimu -25 l/ kv. m grybų augintojams, kurie užsiima tik kultūrinių grybų auginimu – 8 ltr/ kv. m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazko nesuprantu. Pagal tavo sutuacija suprantu kad turetum gauti "Pievos ir ganyklos laikant ne mažiau kaip nustatytą sutartinį gyvulių skaičių 120 -" Ar cia papildomai dar uz gyvuliukus prideda? :o

O siaip zodi PARAMA,reikia teisingai suprasti. Atrodytu turbut keistai, jeigu siemet labdarai paaukotum 5lt sms,ir gautum atsakyma atgal kad "zjbl tu,kodel tik 5,praejusiais metais juk davei 10?"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

2012m buvau deklaraves 5GP-1 (ganyklos ir pievos), nors galvijų ir neturiu. Tai buvo nuėmę pusę visų išmokų. Bet viską geranoriškai su agentūra išsprendėm, pakeitė i 5PP-2 (prekiniai pašarai) atidavė visas likusias išmokas. Pašarus reikia iki kovo mėn parduot ir pateikt sąskaitas su apmokėjimu. Ir kuro gaunu normaliai jau nebe 25l/ha, bet 120l.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu panašią problemą. Šiemet kažkaip apsiskaičiavau,ir perdaug pievų uždeklaravau,ko pasekoje pilnai neužteko ten tų salyginių SGS. Ta proga nuo visų tiesioginių išmokų nurėžė 20 procentų. Nu niekaip logika nesueina...tarkim trūko kelių SGS,nu tai ir nubrauk nuo tų kelių HA tuos 20 procentų. Nes dabar nurėžė nuo visos bendros sumos,neišmesdami nei dirbamų žemių (kur tie SGS išviso neaktualu). Jeigu iki pavasario patys neperskaičiuos,teks griežtesniu tonu paprašyti. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šioj situacijoj griežtesnis tonas nepadės, šaukdamas gali nieko visai negauti. Rašyk prašymą, jog suklydai deklaruodamas. Prašyk, kad kokiam tai plotui 5GP-1 pakeistų kodą į 5PP-2. Turėtų sutikti su tuo. Tik bėda ta, kad teks parduoti iš to ploto pašarus už minimum 250Lt/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu panašią problemą. Šiemet kažkaip apsiskaičiavau,ir perdaug pievų uždeklaravau,ko pasekoje pilnai neužteko ten tų salyginių SGS. Ta proga nuo visų tiesioginių išmokų nurėžė 20 procentų. Nu niekaip logika nesueina...tarkim trūko kelių SGS,nu tai ir nubrauk nuo tų kelių HA tuos 20 procentų. Nes dabar nurėžė nuo visos bendros sumos,neišmesdami nei dirbamų žemių (kur tie SGS išviso neaktualu). Jeigu iki pavasario patys neperskaičiuos,teks griežtesniu tonu paprašyti. :)

Tu pavasario nelauk, rasyk prasyma kad tokiam ir tokiam bloke, lauko nr deklaruojant ivyko technine ar dar kokia nors klaida ir prasom pakeisti koda is vieno i kitoki. Pateikus prasyma pridek saskaitu kopijas su pardavimais 250 lt/ha Daryk tai tuoj pat kadangi jei lauksi pavasario viskas dar tik toliaus nusitems bylos administravimas ir pinigus gausi nezinia kada. Atmink kad nieks ten logiskumo per daugiausiai neziuri administruoja pagal esamas taisykles ir jiems ten dzin, didiji darba atlieka kompai tai jiems tikrai nieko tokio kad tau truksta 20 proc ismoku ir ant dirbamos :). Nebent jei prisijungres dba portale matai kad tau uzsakyti pinigai tai kolkas tda vandes nedrumsk , sulauk kol ikris pinigai ir tada pradek sita projekta, nes priesingu atveju gali dingti visi uzsakymai kaines prades is naujo administruot byla. sekmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu ten gaunasi ne arais pagrybauta,o desitmimis hektaru. Tiesiog perdaug ties siuo klausimu nesukau sau galvos. Nes issivaizdavau logiska matematika. Dabar taip pagal juos gaunasi, gali deklaruoti simtus hektaru pievu turedamas viena SGS,ir vistiek gausi 80proc. tiesioginiu ismoku,kaip ir turintis 50SGS,taciau uzdeklaraves keliais hektareliais daugiau. Jau nekalbant kad dirbama zeme mano galva isviso turejo prie tu gyvuliu nesiskaiciuoti niekur. Zodziu pagal "portala" mano tiesiogines jau "Patvirtintos",ir litus pries kaledas gaves. Reikia turbut netempti gumos ir pasidometi tiksliau,kodel ta ju matematika tokia, o ne kitokia. (Neramina tik tai,kad tada turbut uz nenasias ir mesinius ismokos nusikels i birzeli). :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai matai snaiperi, o aš pavyzdžiuj net nežinau kur ir kaip apsiskaičiavau , kad sumažino 9 proc. O paklausus jie ten nelabai žino.... Nebent bandyt aklai keist į prekinę kažkiek ha.... Bet nutes iki birželio išmokas - su sėja bus problemos... Jeckau jeckau.... :( O kad jiem ten dzin - tai šimtas pūdų, gauna koį popiergalį - ir perstūmia į eilės galą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...