Jump to content

Rudens darbai


taganrogas

Recommended Posts

Šiandien startuoja paskutinis sėjos etapas.Truputėli lietutis prieš ryta nukels sėjos pradžia i antra dienos puse.Bet tikiuosi vistiek viska baigsime taip kaip suplanave.

Panašu kad pamažu apsistos bobų vasara bent porai savaičių, tad kas nepasisėjo ar nenukūlė kokių grikių, nėr ko nervintis, laiko tikrai pakaks darbams.

Yra buvę kai spaly pasėti nespėjo net išdygti normaliai kviečiai ir tas ko gero sumažino jų derlių. O rugsėjo pradžioj pasėti kai šiltas ir ilgas ruduo labai sutankėja ir tampa ligų knibždelynu. Taip kad optimumas vis tiek kažkur 20-25d rugsėjo manau. Bet turint omeny kad šie metai pasaulyje gali būti šilčiausi per visus stebėjimus nuo 1880m, bent jau prie to einama, turėtų ir spalio sėja nebūti blogiau.

Is kokiu saltiniu tokios prognozes?Seti visuomet stengiuosi Apie rugsejo viduri,nes sunkesnese zemese sunkiai dygsta.Abidna buna kai visu laukai pries ussalima zalioja o kur suveluoti,vos pradeda dygti.Tai is tokiu ir derliaus nera ko tiketis.

Iš čia jei apie orus:

http://www.valstietis.lt/Pradzia/Naujie ... -1880-metu

O sėjos terminai iš ilgametės patirties, savo ir į kaimynus pasižvalgant.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na šiemet prisižiūrėjau po v. rapsų atvarė su diskiniu skuteku suskuto kokius 5cm ir iškart sėja su vaderstad su diskiniu dirbimu, o kur atsėliuoja su topdown praskuto kartą šiaudų pilna ir iš paskos sėja.Na žiūrėsim tokios sėjos rezultatus, nesakau kad aš idealiai išsirbu laukus bet tokiu nesamonių nedarau.

O sėja aplink vis dar pas mus daug kas ir pats tik vakar baigiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na šiemet prisižiūrėjau po v. rapsų atvarė su diskiniu skuteku suskuto kokius 5cm ir iškart sėja su vaderstad su diskiniu dirbimu, o kur atsėliuoja su topdown praskuto kartą šiaudų pilna ir iš paskos sėja.Na žiūrėsim tokios sėjos rezultatus, nesakau kad aš idealiai išsirbu laukus bet tokiu nesamonių nedarau.

O sėja aplink vis dar pas mus daug kas ir pats tik vakar baigiau.

pas mane kaimynas irgi miežius po pjuties suskuto su diskiniu carieriu už triju savaičiu pabiras nurondapavo dar už keletos pasėjo kvieččius žieminius.Dabar pradeda dygti tik dar neaišku kas.Šiaip visada taip daro Tiesa dar amalgeroli purškia jau antrus metus.Iš principo nieko nepralošia.Gal net sutaupo viena kita šimtine.

Prisižiuri kaip žmones dirba ir pats pradedi mastyti kad gal ir neblogai butu pačiam šitaip.Bet po kol kas rankos nekyla.

beje sėja baigiau jau .Užkniso viskas juodai šiemet todėl keturias dienas pradedant nuo dabar susikraunu daiktus ir maunu kur akis mato grišiu penktadieni.Tada pradėsim iš naujo mastyti kas ir kaip.ir stebėti kaimynus kaip jiems sekasi. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na šiemet prisižiūrėjau po v. rapsų atvarė su diskiniu skuteku suskuto kokius 5cm ir iškart sėja su vaderstad su diskiniu dirbimu, o kur atsėliuoja su topdown praskuto kartą šiaudų pilna ir iš paskos sėja.Na žiūrėsim tokios sėjos rezultatus, nesakau kad aš idealiai išsirbu laukus bet tokiu nesamonių nedarau.

O sėja aplink vis dar pas mus daug kas ir pats tik vakar baigiau.

Po vasarinio rapso taip ir sėjam. Vienas kartas su skutiku diskiniu, gylis panašiai kiek lenda :) , ir sėju.

Kaimynas taip atsėliavo javus, tik skuto du kartus. Bent jau šiai akimirkai, tai arime sudygę gražiau. O rapsas tai panašu tokio taupymo nemėgsta, nes prie javų lauko dajungė pievos gabalą, kurį suarė. Tai artas plotas atrodo normaliai, o po diskinio retesnis, mažesnis ir lopais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na šiemet prisižiūrėjau po v. rapsų atvarė su diskiniu skuteku suskuto kokius 5cm ir iškart sėja su vaderstad su diskiniu dirbimu, o kur atsėliuoja su topdown praskuto kartą šiaudų pilna ir iš paskos sėja.Na žiūrėsim tokios sėjos rezultatus, nesakau kad aš idealiai išsirbu laukus bet tokiu nesamonių nedarau.

O sėja aplink vis dar pas mus daug kas ir pats tik vakar baigiau.

Po vasarinio rapso taip ir sėjam. Vienas kartas su skutiku diskiniu, gylis panašiai kiek lenda :) , ir sėju.

Kaimynas taip atsėliavo javus, tik skuto du kartus. Bent jau šiai akimirkai, tai arime sudygę gražiau. O rapsas tai panašu tokio taupymo nemėgsta, nes prie javų lauko dajungė pievos gabalą, kurį suarė. Tai artas plotas atrodo normaliai, o po diskinio retesnis, mažesnis ir lopais.

Po vasarinio rapso jei dirva normali būna neperdžiuvusi ir aš pats sėju praskutes su diskiniu bet ne taip kad vos diskai siektų žemę bet kažkur leidžiu kiek įmanoma giliau apie 12-15cm, kadangi šiemet žemė buvo perdžiuvusi tai po rapso dirbau su noraginiu apie 18cm nes diekinis nelindo tiek kiek aš norėjau, sakau joks čia ne stebūklas. Bet reikėtu jums tuos laukus pamatyti apie kuriuos šneku kruvos pelų kruvos šiaudų na aš jau maniau kad dirbimą žemės minimalizavau o va ten tai išvis tada sakyčiau kam tą diskinį varinėt nes iš esmės ne kas ten su juo padaryta o sėti tiesiai į ražieną.Vis turiu tokių minčių koki lauka pasėti tiesiogiai į ražieną ir žiūrėt kas gausis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visi tikriausiai bijom, kad nesigautų šnipštas. Aš pats po vasarinio ir žieminio du kartus skutau su diskiniu, ir aimanavau kad ne visi stiebai susiskuto, bet dabar galvoju kad gerai bus, rapsų kotai sulaikys sniegą ir panašiai. Šiai dienai, ar skustime, ar arime, žieminiai kviečiai atrodo taip pat.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaudai ant pavirsiaus blogai kada atsejama ta pati kultura pries tai buvusiai del ligu isplitimo , zinoma ir kokibisko seklos guolio ir jos usberimo . Kvieciai po rapso tiek zieminio ar vasarinio labai gerai ir seti galima tiesiai i raziena , svarbu teisingai ta sekla paguldyti. Nera ko bijoti ir nerimauti del vaizdo tuoj po sejos , praeis menuo ir uzmirsit , kad seta po rapsu , zinoma jei sukovota bus su pabiromis. Pagrindinis dalykas yra ne zemes dirbimas , niekas neuzgincis , kad jis nereiksmingas , pagrindas tai sejomaina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Bet reikėtu jums tuos laukus pamatyti apie kuriuos šneku kruvos pelų kruvos šiaudų na aš jau maniau kad dirbimą žemės o va ten tai išvis tada sakyčiau kam tą diskinį varinėt nes iš esmės ne kas ten su juo padaryta o sėti tiesiai į ražieną.Vis turiu tokių minčių koki lauka pasėti tiesiogiai į ražieną ir žiūrėt kas gausis.
Atsargiai bet užtikrintai plinta tiesioginio sėjimo virusas. :D
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o pas mus atvirksciai.

Skutime dygo greiciau ir sudygo tolygiau nei arime. Kalbu apie kviecius.

Nors visus zieminius sejom i 1 arba 2 kartus skusta.

Vienam lauke gerai matese, turiu toky tarpe kito ukininko jis sejo i arima rugsejo 13d. as sejau i skutima rugsejo 14d. laukai vienodo realjefo. Durpe, kalniukas su moliu, pakalne, vel kalniukas smelinis, mano sudyge ir zalevo o jo dar tik matytis pradejo ir ne visur.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o pas mus atvirksciai.

Skutime dygo greiciau ir sudygo tolygiau nei arime. Kalbu apie kviecius.

Nors visus zieminius sejom i 1 arba 2 kartus skusta.

Vienam lauke gerai matese, turiu toky tarpe kito ukininko jis sejo i arima rugsejo 13d. as sejau i skutima rugsejo 14d. laukai vienodo realjefo. Durpe, kalniukas su moliu, pakalne, vel kalniukas smelinis, mano sudyge ir zalevo o jo dar tik matytis pradejo ir ne visur.

Skutimas, arimas dar ne viskas. Grudu veisle, sejimo agregatas ir idirbimas, daigumas, normos...

Pas mus kraštuos po ziemos lietutis buvo balandzio pradzioje 3dienas, geguze pora dienu, ir rugpjucio pradzioj viena diena palijo. Tad pas jusu dar palyginus dregmes yra, nesibedavokit :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apžiūrėjau vakar vilkaviškiečių laukus, važiuojant link Pilviškių, kaip sakant visokio "plauko" laukų yra. Matėsi ir į skutimą nemažai susėta, tik nesupratau, ten turbūt su pabirom sudygę, labai jau tankus... Keli laukai arba vakar sėti arba užvakar, žodžiu kaip ir norma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o pas mus atvirksciai.

Skutime dygo greiciau ir sudygo tolygiau nei arime. Kalbu apie kviecius.

Nors visus zieminius sejom i 1 arba 2 kartus skusta.

Vienam lauke gerai matese, turiu toky tarpe kito ukininko jis sejo i arima rugsejo 13d. as sejau i skutima rugsejo 14d. laukai vienodo realjefo. Durpe, kalniukas su moliu, pakalne, vel kalniukas smelinis, mano sudyge ir zalevo o jo dar tik matytis pradejo ir ne visur.

skutimas turbut seklus yra .Ar kišai kiek lenda..Ar tiesiog žemė ne persunkiausia buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zeme sunkokoka. Yra ir moliuko kur viena karta skusta tai apie 10cm. kur du kartus skutau kisau i 16-18cm gyly. Turiu toky bandyma viena lauka pusiau viena karta kita puse du kartus skutau. Sudyge vienodai nors jau senai buvau nezinau kaip siandien atrodo.

nuo Vilkaviskio link Pilviskiu lengvos zemes ten pas juos greitai dygsata.

pas mane yra tokios lengvos prie misko 12ha. sudygsta pirmutiniai atrodo graziausiai bet derlius maziausias.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane irgi sunkoka žemė.Skutau su vederiu uždėjes sparnus kur giliau skusta kažkur apie dvidešimt cm.tai pavertė grumstu truputuka teko juos su diskiniu apdaužyti.Bet ten kur mažinau gyli kažkur iki dvylikos-dešimties cm. užteko vieno važiavimo.Abu laukai sudyge vienodai nėr prie ko prikibti.Tik vienam padaryta mažiau išlaidu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nenoriu taves mokyti taip pat nenoriu ir girtis. Aišku nežinau ir tavo dirbamos žemės našumo ir galimybiu.Bet pas mum tie kurie kulia tik keturias tonas dirba jau tik savo nuosava žeme.Nuomotu žemės plotu dirbti su tokiu derliumi jau neišeina.Vidutinis ukio visu kulturu derlius turi buti virš penkiu su puse tonos užskaitomo svorio.

P.s. O dabar jau pasigirsiu kad suprastum skirtuma: :icon-wink: Musu ukio vidutinis derlius visu kulturu šiemet yra 68,98 cnt/ha.

Ir tai patikėk manim nėra geriausias rezultatas.Tikrai yra žymiai geresniu derliu ant tetos marijos žemės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nenoriu taves mokyti taip pat nenoriu ir girtis. Aišku nežinau ir tavo dirbamos žemės našumo ir galimybiu.Bet pas mum tie kurie kulia tik keturias tonas dirba jau tik savo nuosava žeme.Nuomotu žemės plotu dirbti su tokiu derliumi jau neišeina.Vidutinis ukio visu kulturu derlius turi buti virš penkiu su puse tonos užskaitomo svorio.

P.s. O dabar jau pasigirsiu kad suprastum skirtuma: :icon-wink: Musu ukio vidutinis derlius visu kulturu šiemet yra 68,98 cnt/ha.

Ir tai patikėk manim nėra geriausias rezultatas.Tikrai yra žymiai geresniu derliu ant tetos marijos žemės.

Tai pagal jus pas mus jau visi turi bankrutuoti :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai pagal jus pas mus jau visi turi bankrutuoti :eusa-whistle:

Pagal mus pas jus reikia daug tobulėti nes gali netyčia nutikti taip kad bus pasiulyta pasisilinkti taip kaip pas mus elgiamasi dabar. čia be ižeidimu ir koneveikimo kito darbo ir triuso.Arimas irgi minėjo tik kitoje temoje kad nusiramines ukininkas yra mires ukininkas.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...