Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

Nesuprantu kodėl, siaip sejas ir viskas ten gerai, nzn apie kuri modelį konkrečiai kalbate, aš turėjau amber su lyginimo lenta, tai ji dar labai tvarkingai pati pasitvarko jei turi kažkokiu nelygumų. Tai mano laiku jos kaina buvo 20k eur 4 metru pločio. Pradirbau 5-6 sezonus pagal  ha skaičių gal apie 1400 sakyčiau  rodė, dylančią dalių nekeičiau, ir pardaviau už 7k. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , kestoxs pranešimas:

Nesuprantu kodėl, siaip sejas ir viskas ten gerai, nzn apie kuri modelį konkrečiai kalbate, aš turėjau amber su lyginimo lenta, tai ji dar labai tvarkingai pati pasitvarko jei turi kažkokiu nelygumų. Tai mano laiku jos kaina buvo 20k eur 4 metru pločio. Pradirbau 5-6 sezonus pagal  ha skaičių gal apie 1400 sakyčiau  rodė, dylančią dalių nekeičiau, ir pardaviau už 7k. 

aišku nuo žemės priklauso. bet šiaip, jei ne smėliukas (dar kai šiemet buvo drėgnoka), norgas palieka gan nelygų paviršių, dėl ko tik su lenta jo nesulyginsi. Aš kai kur traukiau su diskiniu papildomai vien dėl pasilyginimo. Ir tada sėjau giliai suleidęs dirbimo diskus. Žinoma, metai metam nelygu ir dirva dirvai nelygu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , manttys pranešimas:

aišku nuo žemės priklauso. bet šiaip, jei ne smėliukas (dar kai šiemet buvo drėgnoka), norgas palieka gan nelygų paviršių, dėl ko tik su lenta jo nesulyginsi. Aš kai kur traukiau su diskiniu papildomai vien dėl pasilyginimo. Ir tada sėjau giliai suleidęs dirbimo diskus. Žinoma, metai metam nelygu ir dirva dirvai nelygu

Tai kokią sėjamą pvz siulytum rinktis nedideliam ūkiui , kad būtų galima sėt ir po diskinio ir po noraginio? Žodžių į nearta. Aišku po rapso ar ankštinių tai dauguma pasėja neblogai , nes dirva puri ir mažai augalinių liekanų, bet kaip po javų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, JCB pranešimas:

Čia kaip pažiūrėsi, geriau daiktas naudotas bet patikimas ir išbandytas, negu pirkt bile pirkt. Kaip visada, kaip reikėjo daryti, bus matyt vėliau :) sėsi ir su ta unia, o kaip, tai jau pats išbandysi. 

kai prades dalint paramas uz deveta technika tada bus galima sakyt, kad reikejo deveta imt,beja sejas as su vederiu labai patiko, o bet taciau. Sita sejama paramine... ka tu siulai imt 60 k euru paskola ir pirkt 3 metru vederi??  ir uki visus zemes darbus uzkraut vienam traktoriui, nera logikos. Galiu lazintis, kad vederis kainuojantis 3 kart daugiau nesugeneruos, man pelno 3 kart vien kad ji nupirksiu, tai sakyt pirkt ,kad tik pirkt yra klaidinga, juo lab dabar seju su 30 metu senumo amazone diskine ir derliai 5 - 7 t kvieciu rapso 4 - 5, tai kur man tas vederis dar pakels ukio pelna, kad permokeciau beveik 40k euru ??? taip pavasari pasimatys ar pasiteisino mano lukseciai, bet kaip minejau nemanau kad bus blogiau uz dabar turima mano technika :):D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, Witalikas pranešimas:

Deveta kalba. Jau nebloga uz tiek paimtum. Ir nei lentos linksta nei sekla ant virsaus. 
Amazone turejau pries rapida. Nors ir diskine buvo. Bet sudygimas skyresi, kai diena nuo nakties. 
Antra seji ir vargo nematai, talpa tris kart didesne. Dirbimas aisku gali ir be jo. 

Taip atrodo, kad tas dėvėtas rapidas niekad nesuges,  deja yra ten ką remontuot ir kainos daliu ne juokingos, žinau iš patirties, turėjau 5 metus tokios unijos pakabinama modelį trijų metrų , po to viena sezona sėjau su tokia kaip čia aptarinėjama, dabar 6 metus dirbu su rapidu.

Reiku dar nepamiršt, kad rapidui reiks ir galingesnio traktoriaus

prieš 36 minutes , manttys pranešimas:

aišku nuo žemės priklauso. bet šiaip, jei ne smėliukas (dar kai šiemet buvo drėgnoka), norgas palieka gan nelygų paviršių, dėl ko tik su lenta jo nesulyginsi. Aš kai kur traukiau su diskiniu papildomai vien dėl pasilyginimo. Ir tada sėjau giliai suleidęs dirbimo diskus. Žinoma, metai metam nelygu ir dirva dirvai nelygu

Jei normalus noraginis skutikas tai po dirbimo laukas lieka lygus kaip ir po diskinio ir jokiu problemu su sėjimu neturi būt, o jei yra kažkiek grumstų tai šita sėjamoji juos neblogai aptrupina  jei lygintume su tradicinės konstrukcijos sėjama

 

Prieš 13 valandų, Witalikas pranešimas:

Ne geriau rapida reikejo ziureti. 3m. 
Likutine verte didesne ir moli kurkas rimtesnis aparatas, sejos.

Su ta likutine verte tai dar idomu kaip yra realiai, nes jei sumoki 60 tukstančiu ir po kokiu 7 metu gauni  20 ir jei sumoki 22 ir po 7 metų gauni 7  tai klausimas kam čia didesnis nuostolis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, manttys pranešimas:

viskas ok, bet po norago su ja sėti neis, čia jau beveik garantuoju. Dirva po noraginio lieka toli gražu iki idealios.

bet tai o kam ta ideali dirva ? po horch fokus irgi nebuna ideli dirva, bet kazkaip tai paseja :icon-geek:  ir auga puikiai, tu juk vederi turi, niekad nebandei i skutima set ? as su vederiu ir tiesiai ir i skutima ir i arima ir nebuvo jokiu skirtumu derliuje koks variantas svarbu sekla dirvoje ir uzspausta :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , u.k aurimas pranešimas:

bet tai o kam ta ideali dirva ? po horch fokus irgi nebuna ideli dirva, bet kazkaip tai paseja :icon-geek:  ir auga puikiai, tu juk vederi turi, niekad nebandei i skutima set ? as su vederiu ir tiesiai ir i skutima ir i arima ir nebuvo jokiu skirtumu derliuje koks variantas svarbu sekla dirvoje ir uzspausta :) 

na jeigu tave tenkina, kad dalis sėklų nedygsta, tai žinoma, galima sėti į bile kokią dirvą. Manes tokie dalykai netenkina, todėl ir sakau, kad iki gero sėklos guolio po norago yra toli gražu.

O aš viską sėjau po noraginio ir diskinio. Tiesiai po norago pavyko pasėti tik labai lengvose dirvose, o kur šiek tiek sunkesnės, dėl drėgmės privertė nemžai grumstų ir vietomis net su diskiniu prasilyginus nebuvo gerai ir sudygimas buvo ne stebuklas.

Šiaip niekam nieko nenoriu įrodyt, kas ką turi tas tuo sėja. Bet realybė ir teorija yra skirtingi dalykai.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , manttys pranešimas:

na jeigu tave tenkina, kad dalis sėklų nedygsta, tai žinoma, galima sėti į bile kokią dirvą. Manes tokie dalykai netenkina, todėl ir sakau, kad iki gero sėklos guolio po norago yra toli gražu.

O aš viską sėjau po noraginio ir diskinio. Tiesiai po norago pavyko pasėti tik labai lengvose dirvose, o kur šiek tiek sunkesnės, dėl drėgmės privertė nemžai grumstų ir vietomis net su diskiniu prasilyginus nebuvo gerai ir sudygimas buvo ne stebuklas.

Šiaip niekam nieko nenoriu įrodyt, kas ką turi tas tuo sėja. Bet realybė ir teorija yra skirtingi dalykai.

 

Apie koki konkrečiai noragini eina kalba, su kokiu volu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , manttys pranešimas:

na jeigu tave tenkina, kad dalis sėklų nedygsta, tai žinoma, galima sėti į bile kokią dirvą. Manes tokie dalykai netenkina, todėl ir sakau, kad iki gero sėklos guolio po norago yra toli gražu.

O aš viską sėjau po noraginio ir diskinio. Tiesiai po norago pavyko pasėti tik labai lengvose dirvose, o kur šiek tiek sunkesnės, dėl drėgmės privertė nemžai grumstų ir vietomis net su diskiniu prasilyginus nebuvo gerai ir sudygimas buvo ne stebuklas.

Šiaip niekam nieko nenoriu įrodyt, kas ką turi tas tuo sėja. Bet realybė ir teorija yra skirtingi dalykai.

 

dalis seklu nedygsta bunant zemeje vaguteje ? tai sekla bloga kitaip nesuprantu, tai no till vapse prapjove vagute imete ir net neuzere normaliai ir ten viskas sudygtsa...... mes kazkur nesusikalbam :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , u.k aurimas pranešimas:

dalis seklu nedygsta bunant zemeje vaguteje ? tai sekla bloga kitaip nesuprantu, tai no till vapse prapjove vagute imete ir net neuzere normaliai ir ten viskas sudygtsa...... mes kazkur nesusikalbam :) 

vederio ir šitos unios sėkla dedi į 3-4 cm. Šitam gylyje turi turėti žemės. negali turėti duobės ar stambios frakcijos, nes sėkla guls į minėtą gylį ir jei ten bus duobe ar stambesni grumstai, ji gulės ore. Jei po diskinio gali svajoti apie 3 cm paklaidą žemės paviršiuje lygumo prasme, tai po noraginio tikrai ne ir su lyginimo lenta to tikrai nepavyks sutvarkyt.

 

prieš 22 minutes , viktorass pranešimas:

Apie koki konkrečiai noragini eina kalba, su kokiu volu.

vaderstad cultus metaliniu volu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 24 minutes , manttys pranešimas:

vederio ir šitos unios sėkla dedi į 3-4 cm. Šitam gylyje turi turėti žemės. negali turėti duobės ar stambios frakcijos, nes sėkla guls į minėtą gylį ir jei ten bus duobe ar stambesni grumstai, ji gulės ore. Jei po diskinio gali svajoti apie 3 cm paklaidą žemės paviršiuje lygumo prasme, tai po noraginio tikrai ne ir su lyginimo lenta to tikrai nepavyks sutvarkyt.

 

vaderstad cultus metaliniu volu

na nustatai 4 - 5 cm sejos gyli ir po sejos papildomai privoluoji nelieka grumstu ir viskas uzpausta oro tarpu taip pat nera  :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, u.k aurimas pranešimas:

dalis seklu nedygsta bunant zemeje vaguteje ? tai sekla bloga kitaip nesuprantu, tai no till vapse prapjove vagute imete ir net neuzere normaliai ir ten viskas sudygtsa...... mes kazkur nesusikalbam :) 

Taip, nedygsta. Pabandziau no-till. Daug seklu guli ir net nesudygo. Gal iki pavasario sudings :D Nors seklos daigumas 98%. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, viktorass pranešimas:

Taip atrodo, kad tas dėvėtas rapidas niekad nesuges,  deja yra ten ką remontuot ir kainos daliu ne juokingos, žinau iš patirties, turėjau 5 metus tokios unijos pakabinama modelį trijų metrų , po to viena sezona sėjau su tokia kaip čia aptarinėjama, dabar 6 metus dirbu su rapidu.

Reiku dar nepamiršt, kad rapidui reiks ir galingesnio traktoriaus

Jei normalus noraginis skutikas tai po dirbimo laukas lieka lygus kaip ir po diskinio ir jokiu problemu su sėjimu neturi būt, o jei yra kažkiek grumstų tai šita sėjamoji juos neblogai aptrupina  jei lygintume su tradicinės konstrukcijos sėjama

 

Su ta likutine verte tai dar idomu kaip yra realiai, nes jei sumoki 60 tukstančiu ir po kokiu 7 metu gauni  20 ir jei sumoki 22 ir po 7 metų gauni 7  tai klausimas kam čia didesnis nuostolis.

Tokios technikos tikrai nera, kuri negestu. Bet per 7m tik rite tech,. veziu sugedus bus. O dylancios dalys nemanau, kad gedimui priskirti galima. 


Bet nepatiko unia, kad keista i Rapida buvo?  Nes butumet pirke vel nauja 4m unia ar kaip cia?
 

As kalbejau apie deveta. Ne nauja rapida. Kad sumos butu vienodos. Naujos Unia ir rapido, (deveto) Tai isliekamojo verte deveto rapido tikrai didesne bus. Nei unia naujos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , Witalikas pranešimas:

Tokios technikos tikrai nera, kuri negestu. Bet per 7m tik rite tech,. veziu sugedus bus. O dylancios dalys nemanau, kad gedimui priskirti galima. 


Bet nepatiko unia, kad keista i Rapida buvo?  Nes butumet pirke vel nauja 4m unia ar kaip cia?
 

As kalbejau apie deveta. Ne nauja rapida. Kad sumos butu vienodos. Naujos Unia ir rapido, (deveto) Tai isliekamojo verte deveto rapido tikrai didesne bus. Nei unia naujos. 

Nieko blogo apie ta unia negaliu pasakyt nes ji tuomet kainavo 40 tūkstančiu litu o kadangi per parama buvo pirkta tai realiai 20 tūkstančiu atsiėjo, be to perkant su parama turėjo būti tik naujas daiktas vėliau jau po 6 metu ūkis buvo stipriai prasiplėtes ir buvo galimybė ir poreikis našesnei technikai

Kas liečia 7 metu rapida tai kaip tik dabar ruošiam savo, tai sulūže lingutės kur laiko aketėles, taip pat išdile jų laikikliai, dar ten kažkiu smulkmenėliu, bet tai niekis palyginus su prikabinimo mechanizmo ivoriu keitimu atrodo be serviso anikaip nepavyks išmušt kaiščiu, žodžiu minusu ir pliusu turi visa technika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , viktorass pranešimas:

Nieko blogo apie ta unia negaliu pasakyt nes ji tuomet kainavo 40 tūkstančiu litu o kadangi per parama buvo pirkta tai realiai 20 tūkstančiu atsiėjo, be to perkant su parama turėjo būti tik naujas daiktas vėliau jau po 6 metu ūkis buvo stipriai prasiplėtes ir buvo galimybė ir poreikis našesnei technikai

Kas liečia 7 metu rapida tai kaip tik dabar ruošiam savo, tai sulūže lingutės kur laiko aketėles, taip pat išdile jų laikikliai, dar ten kažkiu smulkmenėliu, bet tai niekis palyginus su prikabinimo mechanizmo ivoriu keitimu atrodo be serviso anikaip nepavyks išmušt kaiščiu, žodžiu minusu ir pliusu turi visa technika.

O kuo tas servizas ismusa kaikscius? Pas mane dar minimalus laisvumai. Bet ateiti reiks keisti. 
Kai perka su parama, kita kalba. Bet mano atveju buciau pagalvojas. Gal nafik ta parama ir isipareigojimai. Jai geriau deveta uz savus. 
Bet cia vel, kekvienas savo galva turim ir darom. Taip kaip geriau atrodo. ;) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 46 minutes , Witalikas pranešimas:

O kuo tas servizas ismusa kaikscius? Pas mane dar minimalus laisvumai. Bet ateiti reiks keisti. 
Kai perka su parama, kita kalba. Bet mano atveju buciau pagalvojas. Gal nafik ta parama ir isipareigojimai. Jai geriau deveta uz savus. 
Bet cia vel, kekvienas savo galva turim ir darom. Taip kaip geriau atrodo. ;) 

Nežinau kuo išmuša bet manau kažkaip iškrapšto, turi savo pasižiūrėt gal dar neprikepę ir eina nesunkiai išjudint tai kol ne vėlu reiktu išimt ir gerai sutept kokiu nigrolu gal. mes tai šiaip ne taip ištraukėm dišliu ir apverte bandėm išmušt, bet kol kas vietoje stovim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Mantas2342 pranešimas:

O nesidomėjai unia FS T Drive sėjamąją irgi atrodo geras variantas, bet ten jau manau kaina kita.

Ne, nesidomėjau be to man tokio principo sėjamosios nelabai patinka, kažkaip pastebėjau, kad mūsų krašto žemėse geriau sudygsta kai volas prispaudžia jau pasėta sėkla o ne atvirkščiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...