Jump to content

Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE


Vall2

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...

Svarbu ne kaina, o kiek uždirbi. O "mirti iš bado" tik todėl, kad pelnas šiemet mažesnis, kažin ar labai jau protinga. Aš labai senai rašiau, kad dideli pelnai ilgalaikėj perspektyvoj yra žalingi. Po to sunku būna įjungt ekonominį režimą ir dirbt ant pelno/nuostolio ribos. Bet jei pasaulyje yra ūkininkų, kurie sugeba arba pigiau užaugint arba susitaiko su mažesniu uždarbiu, tai ir tamstai teks prisitaikyt.

Jei dar rasiu čia lyrinių nukrypimų, tai bobų vasara kažkam praeis be forumo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokių kam kyla minčių dėl kainų? Aišku dalykas neprognozuojamas, bet kaip sako kur daugiau galvų, daugiau ir proto. Ar yra kokia tikimybė, kad kainos iki metų pabaigos kiek kilstels į viršų? Nors pagal visas prognozes tai dugnas turėtų stovėti bent porai metų ir tai kaži ar tai jau dugnas. :icon-rolleyes:

Bet pagal tokias kainas kai paskaičiuoju, tai nebesueina galai man kitų metų, bent jau tradicinių kultūrų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokių kam kyla minčių dėl kainų? Aišku dalykas neprognozuojamas, bet kaip sako kur daugiau galvų, daugiau ir proto. Ar yra kokia tikimybė, kad kainos iki metų pabaigos kiek kilstels į viršų? Nors pagal visas prognozes tai dugnas turėtų stovėti bent porai metų ir tai kaži ar tai jau dugnas. :icon-rolleyes:

Bet pagal tokias kainas kai paskaičiuoju, tai nebesueina galai man kitų metų, bent jau tradicinių kultūrų.

Kas gali tiek toli nuprognozuot? Per pora metu ir svieto pabaigos galima sulaukti o tu grudu kainas jau zinai.Nors gal ir gerai butu,zeme atpigtu daugiau laisvos nuomai atsirastu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokių kam kyla minčių dėl kainų? Aišku dalykas neprognozuojamas, bet kaip sako kur daugiau galvų, daugiau ir proto. Ar yra kokia tikimybė, kad kainos iki metų pabaigos kiek kilstels į viršų? Nors pagal visas prognozes tai dugnas turėtų stovėti bent porai metų ir tai kaži ar tai jau dugnas. :icon-rolleyes:

Bet pagal tokias kainas kai paskaičiuoju, tai nebesueina galai man kitų metų, bent jau tradicinių kultūrų.

Kas gali tiek toli nuprognozuot? Per pora metu ir svieto pabaigos galima sulaukti o tu grudu kainas jau zinai.Nors gal ir gerai butu,zeme atpigtu daugiau laisvos nuomai atsirastu.

Aš tai nežinau nichrena, bet yra kas geriau žino situaciją pasaulyje su grūdų paklausa, pasiūla ir pasėliais, tai nieko gero nesišviečia, ypač su kviečiais. Sakau gal kam kyla priešingų minčių, labiau optimistinių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip gali brangti jeigu grudai pinga?

Trąšas gi ne iš grūdų gamina, tai ko joms nebrangt? :D

Kainos nusistovi ne vien nuo to iš kokių žaliavų kas gaminama, bet visų pirma priklauso nuo pasiūlos ir paklausos. Paklausa turi mažėti nes esant žemoms grūdų kainoms žemdirbiams sunkiau trąšas įpirkti. Todėl mano manymu trąšos turėtų kiek atpigti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...