Jump to content

Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE


Vall2

Recommended Posts

keturiu artimiausiu mėnesiu kainos dugnas yra šiuo metu.Tendencijos pradės aiškėti už gero mėnesio.

kiek supratau tai JAV padidino kvieciu eksporta ir toliau einam i dugna, o dar liko Kanados logistikos problemos ir kvieciu netruks, plius truksta kukuruzu. Tai man cia taip atrodo ar is tikruju kvieciu kaina nekils?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

keturiu artimiausiu mėnesiu kainos dugnas yra šiuo metu.Tendencijos pradės aiškėti už gero mėnesio.

kiek supratau tai JAV padidino kvieciu eksporta ir toliau einam i dugna, o dar liko Kanados logistikos problemos ir kvieciu netruks, plius truksta kukuruzu. Tai man cia taip atrodo ar is tikruju kvieciu kaina nekils?

Kur ir kam trūksta kukurūzų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pagal usda raporta kuruzu JAV yra maziau nei tiketasi, ju netruksta, bet ju kaina birzoje gerokai pakilo.

Dabar jau panašiau. O kaina pakilo, nes fondai labai aktyviai "shortino" prieš raportą. Ir gavo visai kitus skaičius nei tikėjosi. Ir lengvai supanikavo. Rytoj matysis kas ir kaip, kai skaičiai bus susigulėję.

O kviečių vis atranda ir atranda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matyt nesuklysiu, kad tokių kaip aš kaimo mužikų, nelabai kertančių grūdų biržų terminologiją ir panašiai yra nemažai. Tai gal gali kas geriau šiuos reikalus tuokiantis išaiškinti trumpai drūtai mužikiškai ką reiškia tokie biržų terminai: grynos pozicijos, ilgos pozicijos, trumpos pozicijos, atvirų kontraktų skaičius? Ir kaip ir kiek tų dalykų didėjimai ir mažėjimai įtakoja kainas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi esu suris tuose reikaluose bet toks pastebėjimas gal ir netikslus - kiek suprantu ka parašei yra tik vertimas iš anglu kalbos ir dristu teigti kad netikslus vertimas.Tai gal ir pradėkim nuo to ka norim išsiaiškinti originalo kalba bus manau paprasčiau ir greičiau.

Nu kad kaži ar vertimas netikslus, nes ne pats verčiau. Duomenys gauti iš rinkos analitikų, nemanau kad su Google vertėju išvertė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šita dalis paprasta

Short (pagal drapoxą trumpos pozicijos) - kontratas parduodamas tikintis jį uždaryti (atpirkti) žemesne kaina, jei po paradavimo fakto kaina kils - minusas (vadinama meškų rinka)

Long (ilgos pozicijos) - kontraktas perkamas, tikintis, kad kaina kils (bulių rinka) ir jį uždarys pelningai, jei kaina žemesnė nei pirkimo - minusas.

Atviri kontraktai - open interest - neuždaryti arba neatvežti grūdai pagal kontratus konkrečiai dienai.

O po to prasideda linksmoji dalis su "option", galima spekuliuot ir šitoj vietoj, bet pavyzdžiui ūkininkai naudoja tai kaip savotišką draudimo formą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar per vakarines LRT žinias pasakojo apie kiaulių maro prevencija bet mano ausim užkliuvo paskutiniai pasakyti keli sakiniai jeigu Lietuvoje surastu nors vieną užkrato židinį būtu sustabdytas ir grūdų eksportas gal kas daugiau žinot apie tai ir galėtumėt pakomentuoti? Sakau apsidraudimui gal kainą fiksuoti bent 1 t/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šita dalis paprasta

Short (pagal drapoxą trumpos pozicijos) - kontratas parduodamas tikintis jį uždaryti (atpirkti) žemesne kaina, jei po paradavimo fakto kaina kils - minusas (vadinama meškų rinka)

Long (ilgos pozicijos) - kontraktas perkamas, tikintis, kad kaina kils (bulių rinka) ir jį uždarys pelningai, jei kaina žemesnė nei pirkimo - minusas.

Atviri kontraktai - open interest - neuždaryti arba neatvežti grūdai pagal kontratus konkrečiai dienai.

O po to prasideda linksmoji dalis su "option", galima spekuliuot ir šitoj vietoj, bet pavyzdžiui ūkininkai naudoja tai kaip savotišką draudimo formą.

Dėkui kolega. Bet panašu, kad per dieną biržų makleriu netapsiu. :) Bandau užklausti konkrečiau kas sudomino. Įdomu kaip įtakoja grūdų kainas grynieji ir open kontraktai? Kartais būna vienų daugiau, kartais kitų. Ir jų daugėjimas ir mažėjimas? Noriu nors kai ką įkirst iš tų visų grafikų. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkui kolega. Bet panašu, kad per dieną biržų makleriu netapsiu. :) Bandau užklausti konkrečiau kas sudomino. Įdomu kaip įtakoja grūdų kainas grynieji ir open kontraktai? Kartais būna vienų daugiau, kartais kitų. Ir jų daugėjimas ir mažėjimas? Noriu nors kai ką įkirst iš tų visų grafikų. :)

Kaip suprantu kalbi apie volume ir open interest.

Volume - žiūri jos grafiką, lygini su tos dienos skaičiais ir žiūri koks kainos pokytis. Jei volume ženkliai mažesnis nei vidurkis, o kaina kilo, tai reiškia, kad palaikymo nėra ir tuo gali turėt kritimą. Ir atvirkščiai.

Open interest truputį sunkiau, nes tu nežinai ar ten perkančių ar parduodančių skaičius, gali tik spręst apie pozicijos likvidumą. Turi lygint kelias pozicijas, didesnis skaičius reikš, kad yra daugiau pirkėjų ir pardavėjų, vadinasi didesnis šansas ir daugiau uždirbt arba pradirbt.

jei volume būna daugiau už open interest, tai gali reikšti, kad pozicija smarkiai prekiauta, o toliau jau žiūri kainos krytį ir darai išvadas.

Šiaip tai čia reikia kelis metus suolą trint universitete, norint visa tai perprast. Aš tik į pagrindinius reiškinius maždaug bandau įsipaišyt, kad nepasiklyst tose lentelėse ir šiaip smegenis pramiklint

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar per vakarines LRT žinias pasakojo apie kiaulių maro prevencija bet mano ausim užkliuvo paskutiniai pasakyti keli sakiniai jeigu Lietuvoje surastu nors vieną užkrato židinį būtu sustabdytas ir grūdų eksportas gal kas daugiau žinot apie tai ir galėtumėt pakomentuoti? Sakau apsidraudimui gal kainą fiksuoti bent 1 t/ha.

o tai uzfiksavus galvoji kas atidarys eksporta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...