Jump to content

GRŪDŲ BOKŠTAI


baltic

Recommended Posts

prieš 1 minutę , JCB pranešimas:

Dabar elevatoriai apie 9eur daugiau moka, nei nuo lauko buvo vežta.

teisingai, aš vežiau 156, dabar siūlo 164. 8-9 eur * 360 t gaunads apie 3k pliuso, minus elektra ir aptarnavimas. Pernai tikriausiai per javapjūtę buvo didesnė kaina, nei laikant iki naujų arba ta pati. Na vertinčiau, kad atsiperkamumas apie 15 metų, čia subjektyviai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , manttys pranešimas:

teisingai, aš vežiau 156, dabar siūlo 164. 8-9 eur * 360 t gaunads apie 3k pliuso, minus elektra ir aptarnavimas. Pernai tikriausiai per javapjūtę buvo didesnė kaina, nei laikant iki naujų arba ta pati. Na vertinčiau, kad atsiperkamumas apie 15 metų, čia subjektyviai

plius tai kad nereikia eikvoti telefono batareika stovint eilese.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , manttys pranešimas:

teisingai, aš vežiau 156, dabar siūlo 164. 8-9 eur * 360 t gaunads apie 3k pliuso, minus elektra ir aptarnavimas. Pernai tikriausiai per javapjūtę buvo didesnė kaina, nei laikant iki naujų arba ta pati. Na vertinčiau, kad atsiperkamumas apie 15 metų, čia subjektyviai

Nu pvz. Į elevatorių važiuojau trys transporto priemonės, o jeigu turėtum bokštus gal spėtų ir vienas. Tas atsiperkamumas manau “slidi” tema. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai jums kai elevatoriai arti  ir neskaičiuojat kiek laikas kainuoja. 100 ha nuiimu vienas, bet tik apie 100 tonu vežu pats javapjūties metu ir tai tik kokie miežiai, rapsas ar žirniai būna, kurioms nedarau išankstinių sutarčių, visa kita atkraudinėju iš kiemo kad nesigaišinti su transportavimu ypač  vakarop, kai patys sausiausi grūdai laukuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia nepasiteisininas kad neturite kur papilti, reiškia turit geras didelės priekabas ir daug traktorių, kad sugebate apkrauti kombainą. Negi pas jus stovi kombainas gerų oru, kai grūdus į elevatorių vežate? Iš savo praktikos žiūriu kad vienam dirbant man jau dvi priekabos būtų prabanga, nes už antros priekabos pinigų sumą galėčiau padaryti boksą grūdams, arba sandėlio pamatus su grindimis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , Virgis. pranešimas:

Čia nepasiteisininas kad neturite kur papilti, reiškia turit geras didelės priekabas ir daug traktorių, kad sugebate apkrauti kombainą. Negi pas jus stovi kombainas gerų oru, kai grūdus į elevatorių vežate? Iš savo praktikos žiūriu kad vienam dirbant man jau dvi priekabos būtų prabanga, nes už antros priekabos pinigų sumą galėčiau padaryti boksą grūdams, arba sandėlio pamatus su grindimis.

Šiemet labai padaugėjo kaime priekabų, turiu vilčių išsinuomot, kiek čia jos reikia, kelias dienas. Šiaip reikia apie 50 t priekabu turėt, kad nestovinėt mano atveju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , manttys pranešimas:

Šiemet labai padaugėjo kaime priekabų, turiu vilčių išsinuomot, kiek čia jos reikia, kelias dienas. Šiaip reikia apie 50 t priekabu turėt, kad nestovinėt mano atveju

as turiu priekaba 21t ir sunkvezimi 13t kvieciu ir dar kombainas 4t :), plius sandeliavimui 110t vietos. Kulimo metu buna per diena atkraunu po dvi furas. Paskaiciavus elevatoriaus ir uosto kaina atminusavus  transporta, tai paciam isvezti grudus yra nuostolis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Galvoju statytis boksta gal galit patarti koks geriau ploksciadugnis ar konusinis. Rwikia apie 400t ar geriau 2 mazesnius statyti. Ir kokios firmos patikimesni. Kaip su elevatoriais ar atitinka deklaruojamus pajegumus pvz 40t/h. Kada vezami nuo kombaino dregnesi. Jei pilat drwgnesnius i boksta ~17 dregmes ar imanoma pradziovinti su ventiliacija ar jau rwikia dziovyos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei laikysi savaitę - gali pilt ir 17 drėgmės, jei ilgiau jau reik džiovint (ypač dideliam bokšte).

Elevatorių pajėgumai deklaruojami prie idealių sąlygų ( sausų, nešiūkšlinų kviečių) natūroj būna mažiau. Su 40 t/h norija iš bokšto fūrą pakraunu per 40 - 45 min. 

Dabar dėl bokštų. Konusinis brangesnis ir tūrio praloši, na kažkiek patogiau. Plokščiadugnis paprastesnis ir įdėjus apibėgantį gyvatuką beveik viską išsikrauni taip pat. Ar statyt 1 ar 2 turi pats susiskaičiuot, kiek ir kokių kultūrų auginsi (juk į vieną trijų rūšių nesupilsi), o po pusė bokšto taip pat neekonomiška laikyt. Pas mane vienas didesnis (pagrindiniai metų kultūrai) ir keletas mažesnių pagal rūšis kad sutilptų. Pats paėmęs prancūziškus Prive, nei kiek nenusivylęs, jokių nusiskundimų nebuvo. Nei per brangūs nei per prasti, per viduriuką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Visi variantai geri, o geriausi tie kurie jau yra namuose. Prirašyt ir prisvajot jūrą galima, o kai ateina metas verties su tuo ką turi.

Šiek tiek juokingai skamba, kad vežti pačiam į uostą yra nuostolis. Sutikčiau jei vežate su traktoriais. Nieko keisto, traktorius skirtas žemei dirbti ir jo valandos kaina yra nejuokinga.

Nusipirkit paprastą fūrą, ne scania kur tuščias sąstatas sveria 16 t, nusipirkit mažiau blizgančią, bet lengvą. Krausit po 27 tonas legaliai ir patys iš tokių postų juoksitės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kaip pagalvoju, kad man iki uosto pypint kažin ar išeis pigiau :D.

O ir fūra ne pigiau nei bokštas. Su paprastu kamazu jau nepadirbsi, jau šaibų aparato neužtenka, reik kortelių skaitytuvo. O vien tas kainuoja daugiau nei fūra kviečių. Taip pat visus mokesčius sudėjus ir remontus dar reik paskaičiuot kas labiau apsimoka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , voras pranešimas:

Kad jos nereikia remontuoti. Ne pirmi metai turiu. Turiu ir bokštus ir sandėlį, bet be fūros savo ūkio neįsivaizduoju

Paskambinek spali-kove uz kiek tona i uosta veztu svetimi vezejai kurie dar veza ir atbulinius krovinius:). Pastarieji 3 metai iki 100km dar is bedos savo lengva 2012m fura vezam. O i uosta veza sveitimi man uz 11eur/t . 270 iki uosto, 11*25 viso uz reisa 275. Jei pats vezu 190liru kuro balto (galima pilti ir zalia bet nereikia apgaudinet saves) 190*0,8 viso 150 eur 60 vairuotojui plius sodra apie 15-20 eur, 275-150-75. Lieka 50 eur furos nusidevejimui ir remontui, kas tikrai nera pakankama!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 23 valandas, MV ūkis pranešimas:

tai galima pvz. iškrovimą per noriją įjungt (Jei ta pati norija ir pakrauna ir iškrauna) ir maišytų ar toks variantas nelabai?

Nelabai, ima tik is centro ir pirma i fura ateina is vidurio kaupo virsaus kur pilsi vel tuos pacius. 1000 tonu bokste po 25 tonu vel ateina tie patys:))). Manau viska sudejus ir vienodai gerai derantis su firmom geriausias variantas gaunasi bin lenkiski bokstai. Nes yra pilni bokstai su montavimu. Jei 400 tonu manu geriau vienas nei du mazi, tada jau logiskiau angara statyt nei du bokstus. Jei bent 2 kart per metus prasuksi grudus per boksta tada jau gal bokstai geriau. Cia kalbu jei statai 400 tonu o grudu bent 800 per juos praeina tada jau bosktas logiskiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...