Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Taip 6mln tikrai reiktu siuo metu, keletas pastebejimu pries keleta dienu pravaziavau visa vokietija nuo siaures iki pietu ties miunchenu vyko intensyvi seja,nors jau diduma buvo apseta,vaziavau rajoniniais keliais tai maciau daugiau nei lektum magistralemis.didzioji dalis seja i giliai ispurenta dirva,bet jei seja javus po javu tai skutimai ariami ir kombinuotos sejamosios seja tuoj pat.po keliu dienu vaziuosiu is sveicarijos i olandija per prancuzus ir vakarine vokietija. Bus matytkaip ten su paseliais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai nusppręsta sėti po 250kg/ha 1000 grūdų svori 40 g tai manau turetu gautis

Taip, jei daigumas 96 ar daugiau.

Šiandien apžiūrėjau laukus. Viskas sudygę normaliai. Bet daugumoj vos po vieną lapelį kolkas kviečiai. Nes kakur nuo rugsėjo 20 d pas mus neiškrito nei lašas. Nebesveikai sausa tokiu metu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mūsu lyginant su draugo galiu, tai atrodo geriausiai. pvz jis sejo rugsejo 3d. o mes pasejom rugsejo 13

jo jau buvo sudyge. deja. musu paseti veliau, dabar atrodo geriau issikrumije ir zymiai graziau laukas atrodo nei draugo... nezinau kur cia pliusas. kodel taip pasiteisino seti siektiek veliau .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mūsu lyginant su draugo galiu, tai atrodo geriausiai. pvz jis sejo rugsejo 3d. o mes pasejom rugsejo 13

jo jau buvo sudyge. deja. musu paseti veliau, dabar atrodo geriau issikrumije ir zymiai graziau laukas atrodo nei draugo... nezinau kur cia pliusas. kodel taip pasiteisino seti siektiek veliau .

Sunku pasakyti kokie terminai bus šiemet optimalūs, nes visai neaišku kokie dar orai bus toliau. Bet panašu kad optimumas bus apie rugsėjo 20d plius/minus po savaitę į abi puses. Tai jusiškė sėja kaip ir įsipaišo į geriausią sėjos laiką. Bet pasakykit man vieną dalyką. Nu suprantu tuos kurie dėl įvairių priežasčių vėluoja sėją: tai vėlai nusikūlė, tai orai sutrukdė, tai technika gedo, tai tiesiog nespėja dėl didelių apimčių. Nu bet kurių velnių savo noru nieko neverčiamam sėti nenormaliai anksti, kad ir šiuo atveju rugsėjo 3d. ir sąmoningai kenkti derliui. :o Kame čia reikalas? Ar čia žmonės perlenkia lazdą norėdami būti visur pirmi, nesvarbu kokia kaina. Girdėjau per radiją, kad viena iš pagrindinių širdies ir nervų ligų, psichologinių problemų priežasčių šiuo metu LT yra pirmūno sindromas. Gal čia tai ir yra? Nes tokių ir aš pastebiu aplinkui. Nesvarbu kaip, nesvarbu kokybė, svarbu kuo greičiau viską padaryti.

O gal tiesiog žmonės prisiklausė visokių ekstrasensų pasakų apie žiauriai šaltą žiemą ir galvojo kad jinai ateis jau nuo rugsėjo. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mūsu lyginant su draugo galiu, tai atrodo geriausiai. pvz jis sejo rugsejo 3d. o mes pasejom rugsejo 13

jo jau buvo sudyge. deja. musu paseti veliau, dabar atrodo geriau issikrumije ir zymiai graziau laukas atrodo nei draugo... nezinau kur cia pliusas. kodel taip pasiteisino seti siektiek veliau .

Sunku pasakyti kokie terminai bus šiemet optimalūs, nes visai neaišku kokie dar orai bus toliau. Bet panašu kad optimumas bus apie rugsėjo 20d plius/minus po savaitę į abi puses. Tai jusiškė sėja kaip ir įsipaišo į geriausią sėjos laiką. Bet pasakykit man vieną dalyką. Nu suprantu tuos kurie dėl įvairių priežasčių vėluoja sėją: tai vėlai nusikūlė, tai orai sutrukdė, tai technika gedo, tai tiesiog nespėja dėl didelių apimčių. Nu bet kurių velnių savo noru nieko neverčiamam sėti nenormaliai anksti, kad ir šiuo atveju rugsėjo 3d. ir sąmoningai kenkti derliui. :o Kame čia reikalas? Ar čia žmonės perlenkia lazdą norėdami būti visur pirmi, nesvarbu kokia kaina. Girdėjau per radiją, kad viena iš pagrindinių širdies ir nervų ligų, psichologinių problemų priežasčių šiuo metu LT yra pirmūno sindromas. Gal čia tai ir yra? Nes tokių ir aš pastebiu aplinkui. Nesvarbu kaip, nesvarbu kokybė, svarbu kuo greičiau viską padaryti.

O gal tiesiog žmonės prisiklausė visokių ekstrasensų pasakų apie žiauriai šaltą žiemą ir galvojo kad jinai ateis jau nuo rugsėjo. :lol:

Paporinkit man kuo ta ankstyva seja kenkia derliui? As to dar nezinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mūsu lyginant su draugo galiu, tai atrodo geriausiai. pvz jis sejo rugsejo 3d. o mes pasejom rugsejo 13

jo jau buvo sudyge. deja. musu paseti veliau, dabar atrodo geriau issikrumije ir zymiai graziau laukas atrodo nei draugo... nezinau kur cia pliusas. kodel taip pasiteisino seti siektiek veliau .

Sunku pasakyti kokie terminai bus šiemet optimalūs, nes visai neaišku kokie dar orai bus toliau. Bet panašu kad optimumas bus apie rugsėjo 20d plius/minus po savaitę į abi puses. Tai jusiškė sėja kaip ir įsipaišo į geriausią sėjos laiką. Bet pasakykit man vieną dalyką. Nu suprantu tuos kurie dėl įvairių priežasčių vėluoja sėją: tai vėlai nusikūlė, tai orai sutrukdė, tai technika gedo, tai tiesiog nespėja dėl didelių apimčių. Nu bet kurių velnių savo noru nieko neverčiamam sėti nenormaliai anksti, kad ir šiuo atveju rugsėjo 3d. ir sąmoningai kenkti derliui. :o Kame čia reikalas? Ar čia žmonės perlenkia lazdą norėdami būti visur pirmi, nesvarbu kokia kaina. Girdėjau per radiją, kad viena iš pagrindinių širdies ir nervų ligų, psichologinių problemų priežasčių šiuo metu LT yra pirmūno sindromas. Gal čia tai ir yra? Nes tokių ir aš pastebiu aplinkui. Nesvarbu kaip, nesvarbu kokybė, svarbu kuo greičiau viską padaryti.

O gal tiesiog žmonės prisiklausė visokių ekstrasensų pasakų apie žiauriai šaltą žiemą ir galvojo kad jinai ateis jau nuo rugsėjo. :lol:

Paporinkit man kuo ta ankstyva seja kenkia derliui? As to dar nezinau.

Geriausias derlius visada optimaliais terminais kuriuos minėjau, aišku su metais gali ir keistis. Anksčiau sėti gali peraugti ir iškyla grėsmė iššutimui, pašaknio ligos, kitos ligos, labiau apšąla. Automatiškai mažesnis derlius arba didesnės išlaidos pasėlių apsaugai. Vienaip ar kitaip pelnas mažesnis ir tai svarbiausia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas, kuris velai baige kulima, turi dideles apimtis ar siaip tingejo pradet seja, dabar kai seja, pradeta 20d., jau baigta ir paseliai atrodo neblogai, gali sau leist kitu adresu sakyt - "kurių velnių savo noru nieko neverčiamam sėti nenormaliai anksti?".

Mano agronomas, su 30 metu darbo stazu, sako, kad jei galetu paseti per diena ar dvi, tai orentuotusi apie rugsejo 15d., bet kadangi tai neimanoma, tai geriau jau dalis sejos buna ankstyva nei kad velyva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

drapox, pats visai neseniai esi rases ne vienoj temoj kad ypac siemet truksta dregmes, dirva sausa ir panasiai. Stai tau ir atsakymas. Seji anksti taupydamas dregme po ka tik nuimtu kulturu (rapsu, kvieciu, kvieciuku). as asmeniskai kvietrugius pradejau seti rugsejo 10 d, kviecius 13. Baigiau seja 21 d. Pastebejimas tik vienas, nera skirtumo arta ar skusta, kvieciai molyje sudygo blogai, nes sausa. Jie reti ir po siai sunkiai ruosiasi ziemai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nors seja siemet kaip niekada baigiau pagal savo standartus tikrai anksti (gal apie 09 26)

esu vsiskai ramus del varpiniu, tiek kvietrugiu tiek kvieciu, laiko jiems dar apsciai, o ir siaip jei jau islindo tai visvien perziemos, kiek ir ko reikes pavasari cia jau kita kalba.

Nervintis jau velu, galima tik klaidas kiekvienam savo paanalizuoti, visa kita jau ne musu rankose

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nors seja siemet kaip niekada baigiau pagal savo standartus tikrai anksti (gal apie 09 26)

esu vsiskai ramus del varpiniu, tiek kvietrugiu tiek kvieciu, laiko jiems dar apsciai, o ir siaip jei jau islindo tai visvien perziemos, kiek ir ko reikes pavasari cia jau kita kalba.

Nervintis jau velu, galima tik klaidas kiekvienam savo paanalizuoti, visa kita jau ne musu rankose

Žiūriu tą pačią dieną baigėm sėją. Man aišku pasitarnavo dėl to našesnis kombainas. O pats šaunuolis esi jei taip greitai susitvarkai tokiam stambiam ūkyje. :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sėją pradėjau neskubėdamas nuo rugsėjo 1 d. ir nesigailiu nes tie pasėliai gražiai atrodo. o kur pasėjau rugsėjo 8-9 d. ten jau blogiau mat nuo 10 dienos pradėjo lyt tris savaites ir tuos pasėlius priplakė, dar ir dabar kai kur po vandeniu kloniuose stovi. O vėl į laukus įėjau tik rugsėjo 30 d. taip kad sėją šiemet baigiau spalio 7 d. (sugulė rugiai BOIKO). Kur šeštadienį praeitą kvietrugius pasėjau jau visi išsikalę po 1 cm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

. Bet pasakykit man vieną dalyką. Nu suprantu tuos kurie dėl įvairių priežasčių vėluoja sėją: tai vėlai nusikūlė, tai orai sutrukdė, tai technika gedo, tai tiesiog nespėja dėl didelių apimčių. Nu bet kurių velnių savo noru nieko neverčiamam sėti nenormaliai anksti, kad ir šiuo atveju rugsėjo 3d. ir sąmoningai kenkti derliui. :o Kame čia reikalas? Ar čia žmonės perlenkia lazdą norėdami būti visur pirmi, nesvarbu kokia kaina. :lol:

".....09-03seti -rugiai....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...