Jump to content

Lėkštiniai skutikai.


darius73

Recommended Posts

Jei traktorius prie sil0nesniu tai 3m skutikas. Pas mane 200ag tai 4m prikabinamas su guminiu volu pats tas o ir voly gerai sudirba ;)

Jau iki 200 tempi ag? Manasis po cipo 180 ag tai pabirom 16 -17 lekiu. Suleides iki 15 cm apie 13 km/h tempia. Erzina tik ta vaga sonines lekstes paliekama na ir tas retkartinis pasiubavimas. Mastau gal aketeles padetu pries vola. Mano gintokas yra ziedinis, nesiskundziu. Zeme slegia gerai, nekemsa. Tik vat biski nori palankstyt ziedus akmenys bet manau viskam akmenys kenkia
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Volas sunkus, gumuotas. Pries tai klausiau kaip vola fiksuot tai cia kazkas patare, kad skutikas turi turet galimybe pasokt i virsu sutikes kliuti.

manau tau ne vola palaida liepe palikt. Volas tik prilaiko gyly sutikes kliuty jis ir taip pakils su visu skutiku. Tau buvo sakyta slaunis traktoriaus laikyti pailgose skylese. Volui nustatai gyly ir palieki fiksuota.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

manau tau ne vola palaida liepe palikt. Volas tik prilaiko gyly sutikes kliuty jis ir taip pakils su visu skutiku. Tau buvo sakyta slaunis traktoriaus laikyti pailgose skylese. Volui nustatai gyly ir palieki fiksuota.

del slaunu ir taip aisku, bet nemanau kad kai diskai sutiks rimta kliuti sugebes pakelt 0.5t sverianti vola. Na bet kitaip vistiek dirbt neiseina tai reik ziuret tu rimtu kliuciu :)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

diskai turi savo apsaugas lingine, spyruokline ar gumine. volas stovi kietai ir tik kietai. Pigesniu versiju fiksuojamas kaikscias. Brangesniu is kabinos reguliuojasi hidro cilindru pagalba kurie nesismauko pries kiekviena rimtesny grumsta.

1. slaunys pailgose. duoda galimybe prasokti pro kliuty skutiko priekiui.

2. centrine pailgoje. geriausiai bet ne butinai. duoda galimybe skutiko galui prasokti kliuty, kopijuoti traktoriaus ne horizontaluma, tas galioja ir slaunim.

3. volas fiksuotoje padetyje. prilaiko skutika kad nelystu per giliai.  jokios logikos jy laikyti palaida.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sveiki visi. Perskaičiau praktiškai visą šia temą ir dar keletą temų susijusių su diskiniais, lekštinias skutikais. Šiuo metu turiu dilemą dėl skutiko pasirinkimo, kaip ir daugeliui pagal likusius paramos pinigus neišeina brangus daiktas, todėl renkuosi iš kaimyninėse šalyse gaminamų produktų. Esu numatęs įsigyti 4 metrų skutiką, traktorius yra 170 AG, pagrindiniai jo darbai: pabirų daiginimas, pievų skutimus, rengiant arimui, rudenį sunkios žemės dirbimas prieš sėja, sutrupinant grumstams, nesuspėjus aparti suskusti ražieną ir į ją sėti (minimalus plotus planuojamas tokiu dirbimo būdu). Mane domina pati skutiko komplektacija, esu tvirtai nusprendęs, kad bus tik prikabinamas skutikas, tačiau lėkščių diametras ar rinktis tarkim 51 cm ar 56 cm, volas, suprantu norint trupint grumstus vamzdinis netinkamas variantas, tai arba žiedinis, guminis, arba paker, tada klausimas volo diamtres koksai geriau, taip pat ar reikalingos aketėlės tarp volo ir lekščių.. Mano akimis žiūrint privalumas sulankstomas skutikas, lengviau transportuoti, mažiau vietos užima angare, bet ar jų patvarumas  labai nesuprastėja ir koksai turėtų būti pats gamintojas, pagal žiūrėtus skutikus, kaina panaši rolmako, staltech, tolmet, unia maždaug nuo 8000 iki 9500 plius pvm. Kokie patarimai, ka labiau atkreipti dėmesį. Ar jie visi panašaus lygio ir rinktis pigiausią gamintoją ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

32 minutes ago, JCB said:

Reikia lyginti ką jie ten dabar gamina, per tuos 5metus galėjo ištobulėti tose vietose, kur nelaikė.

Penai parodoi ziurejau viskas tas pats ,jei volas butu uzdetas lengvesnis nebutu problemu ,bet pasitvarkius problemu nebera  parodoi ziurejau kaskoki zymiai bbrangesni tai volu tvirtinimui panaudotas dvigubai storesnis metalas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu traktorius 170 aj tai skutikas iki 4 metru, volas jei imanoma kuo didesnis diametras tuo geriau, beto pats universaliausias volas žiedinis ir jei imanoma dvigubas, turėtum pasidomėt kurie gamintijai siūlo su tokiais volais. Kadangi skutikas bus naudojamas ir idirbimui prieš sėja tai diskus reikėtu rinktis kaip minimum 56cm, su tokiais diskais jau galėsi ne tik pabiras daigint bet ir paruošti dirva sėjai beto su tokiais diskais skutikas bus sunkesnis nei kad su 51 cm ir tai taip pat turės itakos trupinat grumstus, aketėlės taip pat reikalingos, tiksliau būtinos, jos atmuša žemes lekenčias iš po antros eilės disku ir sumažina skutiko vibracija, pristabdo skutiko bangavima. Dar patarčiau užsisakyt ir priekinius atraminius ratus, jei skutikas bus naudojamas pabiru daiginimui tai dirbant minimaliu gyliu be kopijavimo ratuku ir esant bet minimaliem neligumam ne visame plote išsidirba paviršius. Gumini ar koki kita taip vadinama pilnaviduri vola prie 170aj traktoriaus nepatarčiau rinktis, tokie volai reikalauja papildomai aj o esant sunkiom salygom traktorius ir taip bus maksimaliai apkrautas. Dėl gamintojo tai dabar sunku ka ir pasakyt nes ju daugybė atsirado, unios tvirti skutikai, dabar dar mačiau atsirado AGRO-TOM skutikai atstovauja juos Romudava 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

19 minutes ago, Vilius said:

Turiu 4m staltech prikabinama 56 diskai guminis volas tik 200ha suskusta tai kol kas laiko. 170ag ir jei traktorius naujas tai 4m ant ribos nes nauji poniai nuduse. Reiktu 200ag idealiai dirbant. O siaip darbu patenkintas tik galetu kiek lengvesnis but. 4500kg nejuokas. Rolmako panasus tik per 1000-1500e brangesnis 

Kaip Viliau su tuo bangavimu-šokinėjimu dabar gal jau mažiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš taip pat Viliaus to paties norėjau paklausti, kaip su skutiko šokinėjimu? Kitas dalykas dėl arklių trūkumo svarstau dėl lėkšių diametro, nes kiek perskaičiau mažesnės lėkštės reikalauja mažiau arklių, man šiek tiek prie širdies yra paker Volas, brnt jau lyginant gretimai dirbančius pakabinamus, tai paker gražiau smulkinu molį, negu guminis, paprastas vamzdinis man atrodo per lengvas ir neduos norimo rezultato. Traktorius naujas, tai jei arkliai, tai tikrai išsigandę bus :) jeigu ne poniai, traktorius dar neišbandytas laukuose normaliai. Žemės dirbimui prieš sėją, planas yra arimo įdirbimui, kaip ir rašiau grumstų smulkinimui, tai nemanau, kad reikia didelio diametro lėkščių. Dar vienas klausimas pati lėkšių forma vienos labiau gaubtos, kitos tiesesnės, kuris čia variantas yra geresnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu 4 metru rolmako prikabinamas priekyje lyginimo lentos diskai 56 cm, volas metalinis dvi lekstres suviritos ir karpytos (nezinau kaip tiksliai vadinas) trupina moli gerai, as kai rinkaus kokius diskus tai jai pasirenki 51 cm tai negali uzdeti 56 nes kitokios guoliavetes, o jai pasirenki 56 cm tada ant tu paciu gali po kazkiek laiko uzdeti 51 bet jau man taip vadybininkas aiskino,kiek cia tos teisybes tai nezinau,tempiu su 145 arkliu tiesiai ant razienu12km/h 5-6 cm,o ant arimo pirma syki lentu neleidziu nes pas mum molis jei gabalai dideli tai pirma su lekstem o antra trecia karta lentom,jai pilnai lentas uzleidi tai jau jauciasi apie  10km/h jau reiktu truput arkliu,galvoju kad reiks pacipuoti,patenkintas skutiku,dar tik metai naudoju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zetor 1 o tau rolmako nesokineja ? Na kad su 145ag 12 greiciu trauki o arime 10 nelabai tikiu. Mano 4m staltecha arime 150ag  iki 10 stena.... beja koks tavo skutiko svoris nes tai ir svarbus faktorius 

Viktorai sokineja tas mano staltechas bet jau maziau greitis iki 11 ok. Jei greiciau pradeda sokinet, skirtingais gyliais leidziant vel kitaip pasireiskia bet dar neatidirbtas arba nemoku susireguliuot. Nors youtubej yra video kaip staltechas sokineja.

Kas del volo tai mano manymu arba guminis arba ziedinis. Turint silpnus arklius vamzdinis volas bei 51 diskai padetu.  Kolega dabar ziurineja rolmako staltcho 5m. Tai agregatuos prie 250ag .... nes 6m nepatrauks.

Norint gerai dirbt visose salygose ir gyliais tik 200ag. Pavirsiu pakedent uztenka maziau ag. Plius tokiam skutikui mazai traktoriaus svorio. 7t per mazai. Arba gale dubliai butini arime dirbant arba pastoviai buksuodamas eis.

Kas del volo tai geriausiai Viktoras patars. Packer iš kart atmeščiau jis tik arime gal kiek geriau. Bet ir tai......

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

33 minutes ago, Metraštininkas said:

Smartass :) Nevalo tie valytuvai, tik dar labiau stabdo volą. 

kentejau ir as nuo packer volo- ant unia pas mane..... kelis kartus buvau taip uzkises siaudu-zemiu misiniu kad ir verkt norejosi :D tai dabar esu prileides valytuvus tiek, kad uodas by... neikistu i tarpa tarp valytuvo ir volo, ir problema issisprende. ant dregnos klaip ir nebekisa

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

6 minutes ago, Vilius said:

Zetor 1 o tau rolmako nesokineja ? Na kad su 145ag 12 greiciu trauki o arime 10 nelabai tikiu. Mano 4m staltecha arime 200ag  iki 10 stena.... beja koks tavo skutiko svoris nes tai ir svarbus faktorius 

Viktorai sokineja tas mano staltechas bet jau maziau greitis iki 11 ok. Jei daugiau pradeda sokinet, skirtingais gyliais leidziant vel kitaip pasireiskia bet dar neatidirbtas arba nemoku susireguliuot. Nors youtubej yra video kaip staltechas sokineja.

Kas del volo tai mano manymu arba guminis arba ziedinis. Turint silpnus arklius vamzdinis volas bei 51 diskai padetu.  Kolega dabar ziurineja rolmako staltcho 5m. Tai agregatuos prie 250ag .... nes 6m nepatrauks.

 

 

6 minutes ago, Vilius said:

Zetor 1 o tau rolmako nesokineja ? Na kad su 145ag 12 greiciu trauki o arime 10 nelabai tikiu. Mano 4m staltecha arime 200ag  iki 10 stena.... beja koks tavo skutiko svoris nes tai ir svarbus faktorius 

Viktorai sokineja tas mano staltechas bet jau maziau greitis iki 11 ok. Jei daugiau pradeda sokinet, skirtingais gyliais leidziant vel kitaip pasireiskia bet dar neatidirbtas arba nemoku susireguliuot. Nors youtubej yra video kaip staltechas sokineja.

Kas del volo tai mano manymu arba guminis arba ziedinis. Turint silpnus arklius vamzdinis volas bei 51 diskai padetu.  Kolega dabar ziurineja rolmako staltcho 5m. Tai agregatuos prie 250ag .... nes 6m nepatrauks.

 

2700 bet cia nezinau ar su volu svoris ar be paziurejau komercinyje,o del sokinejimo tai nezinau teko tik zirniena skusti  tai sokinejo kazkiek bet buvo labia sausa kieta zeme, o del greiciu nematau pagrindo meluoti,pirmasyk ant arimo tai leciau kokie 7-8 km/h nes jau paciam kabinoj sunku nusedeti jai greiciau,antra trecia kart tai 10 bet sakau kad nepilnai lentas uzleides.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vadinasi pas tave  prikabinamas lengvasis. Nes yra rolmako prikabinamas sunkusis. Ten netoli 5t. Del to lengviau ir tempia. Butu kaip mano  4500kg tai butu visai kas kita. Kolegos  4m pakabinamas sveria 2800kg tai 140ag dzionis valdo nesunkiai ir tempia be bedu bet sausesnej ima sokinet ir nelenda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...