Jump to content

Kada zadat pradet tresti zieminius kviecius azotinem trasom?


stauga

Recommended Posts

Prieš 12 valandų, Witalikas pranešimas:

As bersiu kita sav,. Salietra ir sulfata rapsui. Krituliu nerodo daug, ner ko laukti jau. Kvieciam kasas eis. Tai reiks palaukti kol nerodys salnu

Taip net jai krituliu nerodo jokio skirtumo kada berti galima ir dabar.. Salnos beriat salietra ir sulfata nebaisios. Kasui nieko nesakau. O augalui kuo anksciau uzsimanys paimti tai ir pasiims badaut nereiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kasas dėl savo elektrinio krūvio dirvožemyje juda lėčiau nei azotas salietros pagrindu. Kas gali įvažiuot ir nepjaut vėžų tai nėra ko bijot šalnų. Pirmi lapai jei ir gaus po lašą visvien nenukris nuo to, svarbiausia, kad azotas šaknų zonoj atsidurtų kuo anksčiau. O prie dabartinių oro sąlygų tam prireiks 10 dienų tikrai. Turim geras sąlygas startui, ar visi tai išnaudosim- individualu. Nuomonių visokių yra, o galų gale visi sau tyliai sakysim, vat galėjau ankščiau...

Tik pastebėjimas, galite!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visi labai  mėgsta garsiai šaukti, kad išsiplaus azotas ir tt.

Tai aš pabandysiu labai paprastai surašyt ką reiškia 300 kg salietros į hą.

Taigi 1 ha = 10 000 kvm

300 kg/ha = 0.03 kg/kvm = 30 g/ kvm

100 g salietros = 34 g azoto

30 g salietros =10,2 g azoto į kv/m

1kvm = 600 kviečių tai tikrai šiuo metu

10,2÷600= 0,017 g azoto.

Ar tai yra daug, spręsti jums.

Šaknų masė tikrai didelė, antžeminė dalis puikiai pasiruošūsi. Jei turit realių "prieš", pasidalinkit, numušit ūpą man ir aš būsiu už tai dėkingas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , voras pranešimas:

Visi labai  mėgsta garsiai šaukti, kad išsiplaus azotas ir tt.

Tai aš pabandysiu labai paprastai surašyt ką reiškia 300 kg salietros į hą.

Taigi 1 ha = 10 000 kvm

300 kg/ha = 0.03 kg/kvm = 30 g/ kvm

100 g salietros = 34 g azoto

30 g salietros =10,2 g azoto į kv/m

1kvm = 600 kviečių tai tikrai šiuo metu

10,2÷600= 0,017 g azoto.

Ar tai yra daug, spręsti jums.

Šaknų masė tikrai didelė, antžeminė dalis puikiai pasiruošūsi. Jei turit realių "prieš", pasidalinkit, numušit ūpą man ir aš būsiu už tai dėkingas.

nėra čia ką numušt,bet tonos į ha irgi nepilam,arba kitaip 100g/kv m

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , voras pranešimas:

Visi labai  mėgsta garsiai šaukti, kad išsiplaus azotas ir tt.

Tai aš pabandysiu labai paprastai surašyt ką reiškia 300 kg salietros į hą.

Taigi 1 ha = 10 000 kvm

300 kg/ha = 0.03 kg/kvm = 30 g/ kvm

100 g salietros = 34 g azoto

30 g salietros =10,2 g azoto į kv/m

1kvm = 600 kviečių tai tikrai šiuo metu

10,2÷600= 0,017 g azoto.

Ar tai yra daug, spręsti jums.

Šaknų masė tikrai didelė, antžeminė dalis puikiai pasiruošūsi. Jei turit realių "prieš", pasidalinkit, numušit ūpą man ir aš būsiu už tai dėkingas.

bent pas mane kvieciuose nauju saknu beveik nera realiai (randu pavienes 1-1.5cm). manai daug prarasiu palaukes 7-10 dienu? oru prognoze ne stebuklinga jei pasitvirtins. rodo vel atsalima po keliu dienu. dirvos nera slapios, bet po savaites liks tikrai maziau vietu kur negaleciau ivaziuot. del kvieciu galvos nesuku visai. 

bandes anksciau tam paciam lauke startine doze atiduot ant pasalusios ir po geru 2 ar 3 savaiciu. plika akim derlius nesiskyre. 

BEJE, skirtinguose regionuose situacija skiriasi. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Dainius48 pranešimas:

Jei tas 0,017 gramu azoto vienam augalui sugeba suformuot derliu apie 4 tonas is ha, tai ne toks ir mazas tas skaiciukas patampa 0,017. Cia is kurios puses pazvelgsi tas daug ar mazai. Jei nebus gausiu krituliu netiketu, aisku islos dabar jau tresiantys ar patrese.  Loterija ir tiek. 

Ne vien azotas derlių suformuoja ir gink die ne vien mineralinis azotas. Čia tik augalo "skambutis draugui" pagalba iš šalies.

Eko ūkyje ir be 0,017 g mineralinio būna stebuklų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, voras pranešimas:

Visi labai  mėgsta garsiai šaukti, kad išsiplaus azotas ir tt.

Tai aš pabandysiu labai paprastai surašyt ką reiškia 300 kg salietros į hą.

Taigi 1 ha = 10 000 kvm

300 kg/ha = 0.03 kg/kvm = 30 g/ kvm

100 g salietros = 34 g azoto

30 g salietros =10,2 g azoto į kv/m

1kvm = 600 kviečių tai tikrai šiuo metu

10,2÷600= 0,017 g azoto.

Ar tai yra daug, spręsti jums.

Šaknų masė tikrai didelė, antžeminė dalis puikiai pasiruošūsi. Jei turit realių "prieš", pasidalinkit, numušit ūpą man ir aš būsiu už tai dėkingas.

Prie viso to dar trūksta informacijos aplie augalų fiziologija ir biologija. Dėl skaičiavimo logikos priekaištų neturiu kaip ir viskas teisinga, norisi pridurti kad vieną kv. metrą reiktų perskaičiuotį per armens gylį į kubinius metrus. Tada dar vaizdas bus aiškesnis kiek tenka azoto tūriui, o ne plotui, nes šaknys yra tūryje. 

O dėl azoto konversijos į rezultatą, mokslas sako kad tuo metu kada dirva yra biologiškai aktyvi ir sparčiai pradeda vystytis mikrobiota bei augalų vystimasis pasiekiamas maksimalus efektyvumas. Biologinis aktyvumas kitaip dar išreiškiamas kaip kvepianti dirva. Jei nežinote kada tręšti išeikite į lauką, pasiklausykite paukščių, pajauskite ore tvyrančios žemės kvapą ir pirmyn. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Zvanas pranešimas:

Gal kas tikrinot kiek šiuo metu yra azoto dirvoje? Ar tikrai būtina - nebūtina, skubėti - neskubėti?

Manau pačio kadensija žemės ūkyje tikrai ne trys metai, tad kviečių vystimosi tarpsnis puikiai sufleruoja ką daryti. Tikrai nesakau, kad nėra rizikos. Rizika yra visada. Jei suvėluosi - neteksi derliaus dalies, net jei užšals praradimas  galimas tik tuo atveju jei iki kokių -12. Bet ar gresia tuom?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar žodelis prie viso to labai svarbu žemes temperatura esant žemiau 4-5 laipsniu mikroorganizmu veikla stoja, ir šaknys minimaliai dirba... ar reikia papildomai joms azoto tokiu metu?? ar joms neužtenka esančio žemeje? taip žemes kvapas reiškiasi žeme bunda. bet ar ji atsibudusi dirbti pilnu pajegumu, manau kazin. manau, bent jau reiktu sulaukti kada parom vid. temperatura butu 5-6 laipsniai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, voras pranešimas:

Manau pačio kadensija žemės ūkyje tikrai ne trys metai, tad kviečių vystimosi tarpsnis puikiai sufleruoja ką daryti. Tikrai nesakau, kad nėra rizikos. Rizika yra visada. Jei suvėluosi - neteksi derliaus dalies, net jei užšals praradimas  galimas tik tuo atveju jei iki kokių -12. Bet ar gresia tuom?

Ne trys metai ir ne penki, bet kas met vis kaip pirmokas taip pirmokas :D

Tiesiog stebiu orų prognozes, suvedu į krūvą su tuo ką rodo kalendorius, ką rodo ankstesnių metų patirtis ir t.t. ir gaunu, kad nieko negaunu. Tiesiog šiai dienai, manau, ankstoka tręšti nes nedirba šaknys arba labai mažai dirba. Rapsams gal ir norėtųsi užberti tai gal ir užbersiu artimiausiu metu. Dar vienas svarbus veiksnys, manau, yra dirvos struktūra, pas mane 99% priesmėliai taigi azotas iki šaknų nusigaus greičiau nei priemoliuose, pataisykit jeigu nusišneku :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, AG Paulius pranešimas:

Prie viso to dar trūksta informacijos aplie augalų fiziologija ir biologija. Dėl skaičiavimo logikos priekaištų neturiu kaip ir viskas teisinga, norisi pridurti kad vieną kv. metrą reiktų perskaičiuotį per armens gylį į kubinius metrus. Tada dar vaizdas bus aiškesnis kiek tenka azoto tūriui, o ne plotui, nes šaknys yra tūryje. 

O dėl azoto konversijos į rezultatą, mokslas sako kad tuo metu kada dirva yra biologiškai aktyvi ir sparčiai pradeda vystytis mikrobiota bei augalų vystimasis pasiekiamas maksimalus efektyvumas. Biologinis aktyvumas kitaip dar išreiškiamas kaip kvepianti dirva. Jei nežinote kada tręšti išeikite į lauką, pasiklausykite paukščių, pajauskite ore tvyrančios žemės kvapą ir pirmyn. :)

Jei kalbant apie  augalų fiziologija tai  šiuo metu jiems svarbiau turėti cukrų kad nestresuoti nuo šalčio,o azotas kaip ir mažinantis cukringumâ. Ar aš klystu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...