Jump to content

Ūkio technikos valdymo programa


daikom

Recommended Posts

Žemės ūkio verslas, labai stipriai optimizuojasi visame pasaulyje ieško naujų efektyvumo būdų kurie leistų uždirbti daugiau su mažiau. Ir visa tai vyksta nepriklausomai nuo to ar Jūs norite ar ne. Tieisiog vieną dieną sėdėdamas viename traktoriuje dirbdamas 24 valandas per parą pamatysi kad nebepavyksta uždirbti. O kodėl todėl kad žemės ūkis pasikeis iš esmės. Duomenų mokslas įgalins verslą veikti kitaip. Pimiausia planuoti, valdyti investicijas gyvai prisitaikant prie besikeičių meteorologinių sąlygų ir rinkos aiškių poreikių. 

:) aš esu šventai įsitikinęs kad čia tik laiko klausimas gerbiamieji kai pradėsite ieškoti naujų galimybių žemės ūkyje. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, AG Paulius pranešimas:

Žemės ūkio verslas, labai stipriai optimizuojasi visame pasaulyje ieško naujų efektyvumo būdų kurie leistų uždirbti daugiau su mažiau. Ir visa tai vyksta nepriklausomai nuo to ar Jūs norite ar ne. Tieisiog vieną dieną sėdėdamas viename traktoriuje dirbdamas 24 valandas per parą pamatysi kad nebepavyksta uždirbti. O kodėl todėl kad žemės ūkis pasikeis iš esmės. Duomenų mokslas įgalins verslą veikti kitaip. Pimiausia planuoti, valdyti investicijas gyvai prisitaikant prie besikeičių meteorologinių sąlygų ir rinkos aiškių poreikių. 

:) aš esu šventai įsitikinęs kad čia tik laiko klausimas gerbiamieji kai pradėsite ieškoti naujų galimybių žemės ūkyje. 

Aš tik viena, naujų akminų rinkėju tikrai reikės ateity 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kuo daugiau pateiki duomenų tuo stipriau gauni iš jų antru galu.

Pvz statistikai niekada nepateikiu realaus fakto.

Susirenka prognozes, po to pasaulyje pyst kainos ir koreaguojasi, žinau, kad aš su savo duomenim pasaulio mastu net ne sraigtelis, bet iš principo!!!!

Gerai rusai elgiasi, jų statistika tikėt tai ....

Šių metų pavizdys, prisifiksavo kainų kas netingėjo nes ale nekils, nėra pagrindo.

Ten juk tokie super kompai su modeliavimo programom duomenis apdoroja ir ką ?

Ogi tą, kad kažkas tikėdamas tais duomenim eis dugnan, kiti tikėjo savim ir džiaugiasi  duomenų mokslui nepasidavę.

Taip, kad jokių duomenų! Jokių!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip iš principo nenorėjau kištis, nes negaliu kol kas tvirtai patvirtinti ar paneigti dėl savo įnorių, bet vistiek kažko pirštai niežti :) .

Vėl iš patirties: nemažai metu atgal buvau vienas pirmuju LT, kuris užsisakė aparata su automatiniu vairavimu ir RTK pataisom. DAUG sukiojo pirštus, o dar daugiau už akiu, o kalbų ir versijų apie tai kodėl to nereikia ir neapsimoka buvo nuo iki. Šiai dienai pas dauguma tų žmonių nors vienas aparatas turi automatinį vairavimą, automatinį purkštuvo sekcijų išjungimą ir panašiai. Šiai dienai galiu pasakyti ši technologija kokiam nors išpildyme mano ūkyje yra ir bus ateityje, nes ji gan ištobulinta ir paprasta naudoti. Lygiai to noriu ir ieškau iš ūkio valdymo platformos nes tikiu ( vis dar :) )kad ji gali būti žmoniška, maksimaliai automatizuota ar efektingai valdoma. Iš principo absoliuti dauguma platformų padaryta ne iš mano filosofinės pusės. Niekam nenoriu įrodinėti, kodėl man to reikia, o gal tikrai nereikia ir aš klystu, bet aš tuo tikiu.

Supraskit vieną dalyką niekas nieko neįkalbinėja, esmė paprasta kiekvienas dirba kaip jam atrodo teisingiausia, priimtiniausia ar leidžia tikėjimas. Bet sutikite, kad atsisukus atgal 10-15 metų ir palyginus su dabartim yra skirtumų, progreso, galbūt kažkur ir regreso. O jei paimsim 30-50 metų ? Atrodo lyg ir veiksmą panašų atliekam, bet efektyvumas kartais, dešimtis ar net šimtais kartų skiriasi. Tikrai neverta gilintis į smulkmenas nes jos suvalgo daug laiko ir energijos, bet pažvelgus iš esmės žemės ūkyje progresas žygiuoja septinmyliais. Nežinau kada, bet jaučiu savo škura, kad žemės ūkyje bus tokių pasikeitimų, kad gal net juos pavadins antra revoliucija po plūgo atsiradimo. Duok dieve mano škūra meluoja, aš jos nė kiek nelaukiu :) .

P.S. O ketinau tik porą sakinių 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas ok, aš tik paklausiau ką konkrečiai tai turi valdyti?

Apie duomenis tik oponuoju Pauliaus pozicijai, nes irgi savo škūra jaučiu, kad nieko žavingo tame nėra.

Taigi kaip ir minėjau, tikiuosi, kad tai tik mano neišprūsimo pasekmė.

Kai tu dėjais rtk, dažnas tik svajojo apie traktorių kaip apie tokį.

Progreso lygis tikrai nebuvo ir nebus vienodas.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rimvydas teisus, sorry pats užsimiršau, reikia pradėti nuo KODĖL o ne KĄ ar KAIP :)

Taip norint sužiūrėti ūkį labai gerai matyti pvz telefone kur yra tavo chebra ką veikia kiek liko, kada baigs lauką ar chemiją ar visai tą darbą, taip gali planuoti sekančias operacijas ar laukus ką kur siųsti. 

Dar geriau kai tuo pačiu telefonu gali ir užduotį pasiųsti na pvz važiuok į tą lauką purkšk tokią chemiją, tokia norma. 

Kad paskui to paties nerašinėti į purškimų žurnalą gerai būtu, kad išsaugotu tuos duomenis ir gatavai ataskaitą suformuotu.

Labai gerai matyti resursus, pvz kiek tonų jau išbarstei kiek dar liko ir kiek reikia. 

labai gerai, kad ta sistema būtu "multikultūrinė" . Yra pakankamai jų MY JD. AGCO Connect, CNH kažkokia.... na taip bet jei parkas margas nenaudosi gi n programėlių kiekvienai mašinai plius dar koks AGRIPORT ar dar kokia specializuota programa... taip gi ir nupušti galima

kalbant apie galimybę nupušti... na taip ne kiekvienam tos technologijos, bet kam ti reikia, buhalterijos pats netvarkai, veži buhalterei kuri greičiausiai tvarko ne tavo vieno buhalteriją, ir jai gerai ir tau ne "inkstą" kainuoja, tai kodėl ir čia nenusamdžius bičo kuris kelių ūkių duomenis tvarkytu? Bet tam reikalinga galimybė dalintis duomenimis ir pačiam nustatyti apribojimus, ką leidi tam konsultantui matyti ko ne. 

Apie tai jau kalbėjom, technologijos nedidina pelno €/ha jis tik didina pelną €/žmogui ;) paprasčiau sakant darbo našumą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, daikom pranešimas:

Nežinau kada, bet jaučiu savo škura, kad žemės ūkyje bus tokių pasikeitimų, kad gal net juos pavadins antra revoliucija po plūgo atsiradimo. Duok dieve mano škūra meluoja, aš jos nė kiek nelaukiu :) 

Čia dabar kaip mano dukrai pirma rugsėjo pirmoji, sėdi, jauduliukas ima, kažkas tikrai bus.. lyg ir aišku kas, bet.. neviskas žinoma.. 

Prieš 11 valandų, AG Paulius pranešimas:

 Duomenų mokslas įgalins verslą veikti kitaip. Pimiausia planuoti, valdyti investicijas gyvai prisitaikant prie besikeičių meteorologinių sąlygų ir rinkos aiškių poreikių. 

:) aš esu šventai įsitikinęs kad čia tik laiko klausimas gerbiamieji kai pradėsite ieškoti naujų galimybių žemės ūkyje. 

Aš manau, kad reikia sutikti su tamstos pasakymu.. duomenų mokslas vadinamas yra/bus dirva, tam kas mūsų laukia, bet pats jauduliukas ne šitame..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip norėčiau gyvai tai pamatyti! Ypač purškimai, būtų tobula jei ataskaita generuotūsi automatiškai.

Visa kitą ...

Gal daržininkystės ūkis, ar uogų ūkis kur viskas skaičiuojama valandomis parodytų kiek kitokį vaizdą.

Bet augalinkystės ūkyje toms programoms darbo ryškiai per mažai.

Kaip tame anekdote kur konsultantas skaičiavo ūkininko avis, už darbą suderėjo du avinus ir tuos pačius atėmė, nes pasirodo išsirinko šunis....

Žodžiu jau sparnuota frazė 

- Imu, bet tik kartu su Shauliniu!

:icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Suskaičiuota valandomis... na vis dar aktualu (kaip bebūtų keista) elementari higiena. Ką geriausiai išmanau tai kūlimas, kiek laiko kombainas realiai kulia kiek apsisukinėja, kiek išsikrovinėja, kiek priekabos laukia?  Nerealūs rezervai. Net gi tokie primityvūs dalykai kai atsikirtus barą ir jį baiginėjant lieka siauri šniūrai kur tenka vos ne tuščiomis pralėkti. "Bananai" vis dar tenka auklėti žmones nepjauti bananų, kai įvažiuojant ar išvažiuojant iš pradalgės nukreivoja o paskui tenka dėl tų paliktų kūšių 11m kombainą pirmyn atgal juksint :( narvai nelaiko dėl tokių dalykų, bet visko nesužiūrėsi, nebent... matai telefone pvz kombaino žemėlapį pagal greitį ir po viskam gali velnių atlaužti, šoperukas suvokdamas, kad niekur nepasislėps kiek kitaip dirba ar ne ;)

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , voras pranešimas:

Tie bananai jam pasirodys šūdas - 100%

Samdytam žmogui px, kad kombainas už 0.5 mln kilometrus o ne tonas suka

joo čia geriau padeda kai ne vienas lauke dirba ir kitas kombainioras iš paskos važiuojantis p....o atlaužia už paliktus bananus, maždaug pripjovei tai pats ir susitvarkyk, tada suveikia (kartais)

na bet tai tik vienas iš n pavyzdžių kur rezervai našumo slepiasi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...

Klausimėlis, ar tik technikos valdymo programa (kaip pavadinime) ar viso ūkio? 

ką paskutiniu metu teko pačiupinėti tai https://www.nextfarming.com/farmer hmm taip gal ir nieko striginėja kiek tai. Patogu tai, kad visus brandus valgo ir meniu mokamų priedų platus, jei tiksliai žinai ko nori tai yra pliusą nes moki tik už tai ko reikia, jei tiksliai nežinai tai bėda nes gali prisipirkti belinko. bet funkcionalumą galima išspausti pakankamą. Turi pričiūdų bet musiau perprast reikia giliau.

Dar bandžiau Login - Trimble Agriculture viskas ok ir net labai faina jei naudoji trimblo telikus su tinkamais atrakinimais. suformuoti užduotis, na nėra labai jau "user friendly", bet padaroma. Dar mažokai pabandžiau ir ne visas funkcijas tai gal kol kas susilaikysiu nuo platesnių komentarų, 

Ko ieškau (visi softų kūrėjai su kuo paskutinį pusmetį bendravau panašiai klausia) hmm gal ko tai panašaus į Power BI jei kam teko susidurti. Jei neteko tai bus velniškai sunku paaiškinti :)  Tai versle naudojama sistema duomenų vizualizavimui sakykim taip, kai gali visais pjūviais ar tai savo finansus ar rinkos struktūrą analizuoti ir pagal tai priėminėti sprendimus, kai poros mygtukų paspaudimu gauni ataskaita apie rinką kokiam segmente ar regione kyla kur krenta, kur praloši kur laimi visą tai supjaustyti laiko atkarpom. Ten krauni terabaitus duomenų, koks tai specas samdytas juos ataitinkamai sudėlioja, o pats paskui tik žaidi su jais ir bandai daryti išvadas. 

ŽŪ technika taip pat prikaupia terabaitus duomenų + tyrimai dirvožemių, lapų, sinoptikų informacija... žodžiu gerai būtu, kad kas sukrautu visą tai į kokį "robotuką" kur paskui paprastas mirtingasis gali stebėti dinamikas, koreliacijas, kitas tendencijas ar dėsningumus. Bet tokio dar neradau :)

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2022-01-04 at 08:57, shaulinis pranešimas:

ŽŪ technika taip pat prikaupia terabaitus duomenų + tyrimai dirvožemių, lapų, sinoptikų informacija... žodžiu gerai būtu, kad kas sukrautu visą tai į kokį "robotuką" kur paskui paprastas mirtingasis gali stebėti dinamikas, koreliacijas, kitas tendencijas ar dėsningumus. Bet tokio dar neradau :)

Power BY yra geras instrumentas didelių duomenų valdymui, tačiau stipriai abejoju jo panaudojimo kiekvieno ūkininko ūkyje. Taip pat dar ne kiekvienas ūkinikas yra pasiruošęs pamatyti savo tikrąjį veiklos rezultatą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, AG Paulius pranešimas:

Power BY yra geras instrumentas didelių duomenų valdymui, tačiau stipriai abejoju jo panaudojimo kiekvieno ūkininko ūkyje. Taip pat dar ne kiekvienas ūkinikas yra pasiruošęs pamatyti savo tikrąjį veiklos rezultatą. 

ne jo paties... nežinau, pabandžiau Įdomumo dėlei CSV iš kombaino užkrauti :) nieko visai nieko.

Turiu omeny tam reikalui pritaikytą įrankį kuris stiliaus kaip BI virškintu info ir pateiktų vizualizacijas galutinam vartotojuj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 16 valandų, AG Paulius pranešimas:

Taip pat dar ne kiekvienas ūkinikas yra pasiruošęs pamatyti savo tikrąjį veiklos rezultatą. 

Galvojau, kad veiklos rezultatą geriausiai parodo pelno-nuostolio ataskaita :) gal ir klydau, bet ana tikrai nemeluoja ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , M&M pranešimas:

Galvojau, kad veiklos rezultatą geriausiai parodo pelno-nuostolio ataskaita :) gal ir klydau, bet ana tikrai nemeluoja ;)

:D tikrai taip apatinė eilutė viską parodo.

Bet neparodo kodėl taip nutiko (dažniausiai žmogus mano, kad ir taip aišku, bet ne visada) 

Kai parodo tai jau būna po laiko ką nors keisti

Kaip ir bet kuriam kitam versle darai tarpines išvadas jei reikia keiti strategiją vidurį sezono ar ne? 

Kaip tavo biznyje taip ir mano ar bet kurio kito, jau daugiau kaip 20m pakako paprasto excelio ar net to nereikėjo... kol nepabandai. 

Forume tikrai nepaaiškinsiu metodų kaip nuspėju kiek ir kokių kombainų man reikės po 18 mėn (realiai po dviejų derlių). Ir dar n kitų dalykų apie ką čia ne vieta plėstis, todėl sunkoka paaiškinti apie ką aš čia be pavyzdžių :) .

Turint duomenis, įrankius jiems tvarkyti ir turint supratimą apie tai ką bandai padaryti tai įmanoma.  yra paprastesnių, yra daugiau darbo reikalaujančių metodu bet įmanoma. Galima pasikliauti vien patirtimi ir nuojautą, bet prie jų pridėjus papildomos info kaip tai lengviau ;)

Žiemą turint laisvesnio laiko kyla minčių kaip tuos įgūdžius kitur panaudoti, gal ir gausis kas naudingo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, AG Paulius pranešimas:

Gal turi kokiu pavyzdžių ką pavyko išgauti iš kombaino duomenų?

Wow. Su jais žaidžiu... na jau musiau 15 metų. Turint Drėgnumą, derlingumą, reljefą ie dar n parametrų ant žemėlapio + laiko ir noro su tuo pažaisti jau gali šį bei tą pastebėti. Jei turi kelių metų duomenis dar daugiau gali matyti. Jei duomenis papildai dirvožemio tyrimais, NDVI iš palydovų, ar bent pvz traktoriaus variklio apkrova ... o jei dar ant viršaus tręšimus purškimus. 

Jei dar gali pjaustyti info pagal mašiną, traktoristą, lauką augalus veisles.... 

Jei dar gali paimti reikiamų duomenų žiupsnelį ir perduiti agronomui, kitą porcija... na tarkim draudimui. 

Žodžiu grįžtam prie to, kad forumas ne tas formatas kur apie tai  diskutuoti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, shaulinis pranešimas:

Wow. Su jais žaidžiu... na jau musiau 15 metų. Turint Drėgnumą, derlingumą, reljefą ie dar n parametrų ant žemėlapio + laiko ir noro su tuo pažaisti jau gali šį bei tą pastebėti. Jei turi kelių metų duomenis dar daugiau gali matyti. Jei duomenis papildai dirvožemio tyrimais, NDVI iš palydovų, ar bent pvz traktoriaus variklio apkrova ... o jei dar ant viršaus tręšimus purškimus. 

Jei dar gali pjaustyti info pagal mašiną, traktoristą, lauką augalus veisles.... 

Jei dar gali paimti reikiamų duomenų žiupsnelį ir perduiti agronomui, kitą porcija... na tarkim draudimui. 

Žodžiu grįžtam prie to, kad forumas ne tas formatas kur apie tai  diskutuoti :)

Tai ką įvardinai galiu drąsiai teigti kad tai yra žemės ūkio verslo valdymas. Teisingas duomenų interpretavimas gali prikelti ūkį iš pelenų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...