Jump to content

Tehchnikos sąrašas prie 30ha


prancius

Recommended Posts

Sveiki,

Gal kas pasidalintų ką naudoja mažuose ūkiuose, gal būt kažką patartų. būčiau dėkingas.

Pas mane situacija tokia, kad planuoju auginti 30ha plote kviečius bei rapsą.

Kadangi plotai maži ir pinigų nedaug suku galvą kaip pradėti veiklą racionaliau. Žėmė šiuo metu išnuomota ir iš jos ūkininkas išgauna ~10t kviečių, rapso ~4t.

Matau man reikės:

1. Kažkokio traktoriaus manau iki 100ag

2. Sėją galvočiau daryti tiesiai į ražieną ir tuos darbus samdyti

3. Purkštuvas

4. Trašų barstytuvas

5. Kūlimą tektų samdyti (toje vietoje didžiausia rizika, neturiu nei kur supilti, bet išvežti nuo kombaino su vienu traktoriumi irgi nespėsiu atstumas apie 10km iki supirkimo o ten eilės).

6. Kelios priekabos kiek įmanoma didesnės (nežinau kokio dydžio priekabą pavilktų toks traktoriukas), kad suvaldyti kūlimo procesą ir spėti priduoti į punktą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, prancius pranešimas:

ir iš jos ūkininkas išgauna ~10t kviečių, rapso ~4t.

Bet "kartais" ir neišgauna :character-spongebobdance:  Gali išsiversti ir be barstytuvo, su skystomis trąšomis. Sėja tiesiai į ražieną su tokia sėjomaina - NUOSTABU. Pasilikčiau nuomos sutartį.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vel kaip šakalai supuole kad neverta, nepradek, 200-300 is ha lieka. Jus nakti ramiai miegat, be raminamuju? :) Del kulimo/isvezimo tai jeigu aplink yra kas kulia su normaliu kombainu tai tereikia pora furu pasamdyt, nu ir zapazui turet kokia priekaba kad be darbo nestovetu.

Su tiesiogine seja daug niuansu, geriau pradziai bent min till kad prie tiesiogines pereit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau eile metu kuliu tokiam zmogenui po 8 ha. Samdo kombaina,samdo transporta,traktorista,nors turi savo traktoriu bet pats nedirba.Uz kulima po 100,isvezimas irgi 100 uz reisa,siemet tris furas jam pridroziau. kiek moka traktoristui nezinau,bet vadinasi apsimoka,nes pats i traktoriu nelipa.  Pagal mano skaiciavimus man nuo ha apie 300 lieka,cia nuo nuomuojamos zemes. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, prancius pranešimas:

Sveiki,

Gal kas pasidalintų ką naudoja mažuose ūkiuose, gal būt kažką patartų. būčiau dėkingas.

Pas mane situacija tokia, kad planuoju auginti 30ha plote kviečius bei rapsą.

Kadangi plotai maži ir pinigų nedaug suku galvą kaip pradėti veiklą racionaliau. Žėmė šiuo metu išnuomota ir iš jos ūkininkas išgauna ~10t kviečių, rapso ~4t.

Matau man reikės:

1. Kažkokio traktoriaus manau iki 100ag

2. Sėją galvočiau daryti tiesiai į ražieną ir tuos darbus samdyti

3. Purkštuvas

4. Trašų barstytuvas

5. Kūlimą tektų samdyti (toje vietoje didžiausia rizika, neturiu nei kur supilti, bet išvežti nuo kombaino su vienu traktoriumi irgi nespėsiu atstumas apie 10km iki supirkimo o ten eilės).

6. Kelios priekabos kiek įmanoma didesnės (nežinau kokio dydžio priekabą pavilktų toks traktoriukas), kad suvaldyti kūlimo procesą ir spėti priduoti į punktą.

tau reikės viso to ko reikia kiekvienam ūkiui,10t.kviečių jis šeip sau nekulia,reikia ir įdėjimus daryt,sakyčiau geresnis variantas 30x250 ir nesuki nei sau nei kitam galvos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, kesstonis pranešimas:

Jau eile metu kuliu tokiam zmogenui po 8 ha. Samdo kombaina,samdo transporta,traktorista,nors turi savo traktoriu bet pats nedirba.Uz kulima po 100,isvezimas irgi 100 uz reisa,siemet tris furas jam pridroziau. kiek moka traktoristui nezinau,bet vadinasi apsimoka,nes pats i traktoriu nelipa.  Pagal mano skaiciavimus man nuo ha apie 300 lieka,cia nuo nuomuojamos zemes. 

 

Alternatyva nuomai - ieškoti aplinkui ūkio, turinčio per daug pajėgumų ir tartis dėl darbų. Bet rizika jau tavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, AS1 pranešimas:

Vel kaip šakalai supuole kad neverta, nepradek, 200-300 is ha lieka. Jus nakti ramiai miegat, be raminamuju? :) Del kulimo/isvezimo tai jeigu aplink yra kas kulia su normaliu kombainu tai tereikia pora furu pasamdyt, nu ir zapazui turet kokia priekaba kad be darbo nestovetu.

Su tiesiogine seja daug niuansu, geriau pradziai bent min till kad prie tiesiogines pereit.

Va butent si sezona. Visi dyki jau, nusipjove ir lauke. 
Kur koks kalymas atsiras is sono

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, prancius pranešimas:

Sveiki,

Gal kas pasidalintų ką naudoja mažuose ūkiuose, gal būt kažką patartų. būčiau dėkingas.

Pas mane situacija tokia, kad planuoju auginti 30ha plote kviečius bei rapsą.

Kadangi plotai maži ir pinigų nedaug suku galvą kaip pradėti veiklą racionaliau. Žėmė šiuo metu išnuomota ir iš jos ūkininkas išgauna ~10t kviečių, rapso ~4t.

Matau man reikės:

1. Kažkokio traktoriaus manau iki 100ag

2. Sėją galvočiau daryti tiesiai į ražieną ir tuos darbus samdyti

3. Purkštuvas

4. Trašų barstytuvas

5. Kūlimą tektų samdyti (toje vietoje didžiausia rizika, neturiu nei kur supilti, bet išvežti nuo kombaino su vienu traktoriumi irgi nespėsiu atstumas apie 10km iki supirkimo o ten eilės).

6. Kelios priekabos kiek įmanoma didesnės (nežinau kokio dydžio priekabą pavilktų toks traktoriukas), kad suvaldyti kūlimo procesą ir spėti priduoti į punktą.

Traktorius senesnis  bet 6 cilindrų ir min 110 AG turi būti  augalininkysteje, 100 AG 4 cilindrų bevertis. Pukštuvas, barstytuvas naudoti, viena priekabos ir kombaino 3 m užteks  jei nustumdysi šiek tiek žemes ar pabetonuosi ir šone sudesi plokštes. Vietoj priekabų ir galingesnio kombaino geriau užsidek frontalinį, kad pakrautum grūdus. Vešti tiesiai nuo kombaino kai yra ,,auksinis laikas, niekaip neapsimoka, padanga sprogs ir rùkai ir stovi brangus k9mbainas su 5 m,ne kombainas svarbu ir priekabos, o kad turetum kur išversti ir varai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu ir pesimistai kai kurie.

Aš tikrai nesu profesionalas ir į 10t netaikau :)

Keista labai kad visi siūlo išnuomoti, o patys dirba, kame čia racija?

Kol netuziazmo yra noriu viską susidėlioti susikaičiuoti ir padaryti išvadas.

Neklausiu ką man daryti, klausiu kaip racionaliai suktis ant tokio ploto t.y. kaip susikomlektuoti kad susityguoti su kuo mažiau rizikų nekišant pinigų ten kur nereikia.

Kitas klausimas kiek laiko sugaišiu bendrai metuose apdirbti tiek žėmes? Mano skaičiavimais ~160val turi užtekti.

 

Didelis dekui žmonėm, kas realiai padaro postą iš savo patirties!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , Quattro pranešimas:

As geresni pasiulyma turiu - prasyk 400 uz nuoma. Zemes nuoma turi savu riziku, kai nuperki zeme pardavejai, kartais, papasakoja kaip jiems ''pavyko'' gauti pasakiskus nuompinigius kuriais susiviliojo. 

Nuomą gaunu tikrai gerą, bet ne čia esmė. Esu veiklus žmogus, bandau įvertinti perspektyvas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, udugas pranešimas:

O jei rimtai mtz geros būklės, lenkiška purkštuvą, tręštuva naują, 6 keturtones priekabas, draugišką kaimyną, kuris kuls palei norą, susidėlioti normalią sėjomainą, įtraukiant tarpinius pasėlius, tada gali planuoti jog liks nuo hektaro 200, jei gamta duos 300e pelno.

Gal galėtum padetalizuoti savo pelną? Kiek kuli ir kiek gauni už t. Tada galėsim pažiūrėti kur kita dalis dingsta?

Taip išeina, kad tau geriau tikrai nuomoti žemę tokiu atveju :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...