Jump to content

Strip-till


arimas

Recommended Posts

Ne ne, mano akys žiūri į crosslot'ą focusas pas mane tik žingsnis sekančio laiptelio link.

Mažiau rizikos, aukštesni reikalavimai ražienai, priešsėliams ir tarpinėms.

Išmoksiu ir kryptingai į sekantį segmentą. Esu pilnai patenkintas sėjos agregatu, reikia tik žinot ko nedaryti.

Visos klaidos su focusu padaromos iki sėjos, o po to jau pasėji kaip pasėji.

;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rapso sėjamoji gan gerai susitvarko su visom sėjimo problemom, gal būt norėtusi  pabandyt pakeist sėjimo diskų kojas, įdėt lygiagretainį ir kad spaudimą reguliuotu tepalo slėgis .Tada bet kuriam aukšti būtu tas pats spaudimas, guma to nepadaro, Tik vėl klausymas ar to reikia ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 44 minutes , voras pranešimas:

Ne ne, mano akys žiūri į crosslot'ą focusas pas mane tik žingsnis sekančio laiptelio link.

Mažiau rizikos, aukštesni reikalavimai ražienai, priešsėliams ir tarpinėms.

Išmoksiu ir kryptingai į sekantį segmentą. Esu pilnai patenkintas sėjos agregatu, reikia tik žinot ko nedaryti.

Visos klaidos su focusu padaromos iki sėjos, o po to jau pasėji kaip pasėji.

;)

 Idialių technikos mechanizmų nėra, svarbu gerai pažint tą mechanizmą ir apeit silpnas vietas ir tada gauni gerą rezultatą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , Minduksx pranešimas:

Aš tik konstrukcija norėjau parodyt kuri žemes sulaiko, apie tai kalba buvo :) o šiaip jo ten kukurūzas ir soja sejomainos kaip ir nėra, bet kokia dirva graži juoda

 

 

Tų konstrukcijų jie turi bele kiek. Jis kažkada aiškino, kad tikro no tillo neina jo žemėse padaryt, nes nedžiūsta jos po mulčo sluoksniu. Tai šiemet pabandė juostom pradirbt. Tie kurie ūkininkauja piečiau, naudoja įrangą, kuri beveik nepalieka juostos. Tik įterpia trąšas.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, voras pranešimas:

Ne ne, mano akys žiūri į crosslot'ą focusas pas mane tik žingsnis sekančio laiptelio link.

Mažiau rizikos, aukštesni reikalavimai ražienai, priešsėliams ir tarpinėms.

Išmoksiu ir kryptingai į sekantį segmentą. Esu pilnai patenkintas sėjos agregatu, reikia tik žinot ko nedaryti.

Visos klaidos su focusu padaromos iki sėjos, o po to jau pasėji kaip pasėji.

;)

Kokios klaidos pasitaiko? Šiaudų pasleidimas? Mano mintys irgi link focus linksta dėl laiko ir kitų kaštų taupymo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-12-29 at 21:25, deivas pranešimas:

Tarpai 25, trasos kol kas pakrikai kviečiam, rapsui po sėkla mapas. Sejamoji perdaryta iš tradicinės. Strip tillui. Kadangi jau ji savo atidirbo po pavasario sėjos į marčias leisime. Ieškosiu naujos draugės. 

Gal gali imest foto koki ten kūrinį pasigamines? Visai idomu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, lithuanus pranešimas:

Kokios klaidos pasitaiko? Šiaudų pasleidimas? Mano mintys irgi link focus linksta dėl laiko ir kitų kaštų taupymo.

Peraugęs posėlis, per mažai kantrybės laukiant kol suveiks glifosatai, pasėjau į tokį tik apvytusį ir gal 70 cm aukščio mišinį tai vaizdas labai ne koks buvo.

Žirnius pasėjau pavasari nenuglifosavęs viso lauko,  tai yra apvažiavau aplink ir "kritines" vietas tai ten kur negavo glifosato buvo pienių bile kiek. Žodžiu glifosuot prieš ankštinius būtina, nes chemija nesusitvarkys su iš rudens išdygusiom daugiametėm.

O daugiau jokių klaidų, kaip ir minėjau visos klaidos padarytos iki sėjos, o ne po to.

Na bet daugiau taip nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip nebus, bus kitaip. gyveni, mokaisi ir d...... miršti. Kai daug  bandai tada atsirenki sekmingus sprendimus, Pvz. ž.rapsas turi eit iš po kviečių, miežių. Kviečiai geriausia jaučiasi iš po žirnių, pupų ,rapso, cukrinių runkelių. Posėlis geriausia kai lieka pavasariui. Na taip ir dėlioji 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , JCB pranešimas:

Ar sėjamajai daryta kažkas, keisti tarpueiliai?

Glifosatą kokia veikli ir kokia normą naudojat? Kiek vandens ha?

tarpueiliai 50cm. prie sėjamos dozavimo truputi padirbėta, bet gamyklos atstovai patys patvarkė, tiksliau dozuoja, kai sėji 1 kg reikia tikslumo. Glifosato tame lauke nenaudota. iš po švaraus pasėlio piktžolių galima sakyt nėra, svarbiausia  kuo mažiau judint dirvos paviršiu, nesuaktivini piktžolių digimą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

prieš 8 minutes , K_Nerijus pranešimas:

Kaip gaunas iseti i sunkia slapua dirva? Ar kviecius uzertu ir pajegtu ispausti i reikiama gyli kai diskai eina salia norago dirbtos vietos?

Kodel delimbe dozuoja?

Į šlapia dirvą nesigauna nei rapsas nei kviečiai tenka laukt tinkamo momento. Kadangi žemė nejudinta sėja pradedu kada optimali dirva. Kaimynai gali prasikultivave tai daryt anksčiau. Diskai eina į norago eilute o ne šalia. Slėgį spaudimo stebiu pagal monometra kiek durpei, kiek molį laikyti žinau iš praktikos. Sėjos gylį pataikau. 

Delimbe dozuoja nes sejamoji be trąšų. Trąšos eina per grūdams skirta bunkerį. Originalus diskinis dirbimas pakeistas, i strip till nors jis komplektuojamas tik su trąšomis skirto sejamosios. Ir atsirado tik vėliau metais nei pas mane atsidūrė sejamoji. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai atsiprašau, aš čia papasakojau apie rapso sėjamąja, o pats klausi apie vederį su kurmiu.

 nedažiurėjau.  Mintis ten tokia, kad suardit skutimo padą reikia kažką sugalvot, tai čia buvo pažiurėta i anglu puse ir laumetris pagamino. Čia yra toks ekonnominis varijantas fokuso, farmeto ir visu kitu kur stovi giluminis prieš sėjimą. Mintis iš vakarų. privalumai kad gali agregatuot su bet kokia prikabinama sėjamaja. Sėjamoji orginalas nieko nedaryta, tik papildomai dar naudoju skistas trašas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , arimas pranešimas:

Labai atsiprašau, aš čia papasakojau apie rapso sėjamąja, o pats klausi apie vederį su kurmiu.

 nedažiurėjau.  Mintis ten tokia, kad suardit skutimo padą reikia kažką sugalvot, tai čia buvo pažiurėta i anglu puse ir laumetris pagamino. Čia yra toks ekonnominis varijantas fokuso, farmeto ir visu kitu kur stovi giluminis prieš sėjimą. Mintis iš vakarų. privalumai kad gali agregatuot su bet kokia prikabinama sėjamaja. Sėjamoji orginalas nieko nedaryta, tik papildomai dar naudoju skistas trašas.

Smagu žiūrėti į tokius variantus. Iš tokių idėjų ir gimsta naujos sejamosios. Tik vaderstadt ne kopijuoja. O visa kita puikiai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , deivas pranešimas:

Smagu žiūrėti į tokius variantus. Iš tokių idėjų ir gimsta naujos sejamosios. Tik vaderstadt ne kopijuoja. O visa kita puikiai. 

 Kiekvienas naudotojas tu agregatų, skirtingai priima jų trukumus. Kam tai aktualu o kai kas į tai nekreipia dėmesio. Pasakyk pavadinimą o aš pasakysiu kas su ja blogai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, arimas pranešimas:

 Kiekvienas naudotojas tu agregatų, skirtingai priima jų trukumus. Kam tai aktualu o kai kas į tai nekreipia dėmesio. Pasakyk pavadinimą o aš pasakysiu kas su ja blogai

O pasėjus rapsą su laumetriu 50 cm tarpai. Rudenį kaip ir standartinė priežiūra, o pavasarį augimo reguliatorius dėl stipresnio pasišakojimo praktikoi naudojamas? (būtinas galbūt net) ar kadangi vietos yra paliekat pačiai gamtai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas agronomas savo laiku idiotu mane švadino už reguliatorių pavasarį.

Sako kiek žmonės kūlė kol nebuvo carex ? 4 tonas sakau, jis sako 5 kas maitino, laikės sėjomainos ir tt, o dabar kai yra carex kiek, tos pačios 4 - 5 tonos sako.

Ir jis teisus, na nepradėjo kulti 5-6 dėl to, kad carex naudoja.

Daug dedamųjų, vabalai, šalnos, grūdelio masė, lietus, kruša...

Ar reikia didnt savikainą turi pats savęs paklausti.

Laiku pasėk, tai išsikeros taip, kad jokios žolės nežels, aišku trąšos ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...