Jump to content

Tiesioginė sėja į ražieną


ALEXAS

Recommended Posts

Prieš 23 valandų, Minduksx pranešimas:

Tai gal pasakysi kiek kartu daugiau chemijos ir trasu naudoji dabar?

Skaičiau įdomią knygą ir ten rašo jog humusas tai buvusio derlaus dirvožemio nuosėdos, jame praktiškai nėra naudingų medžiagų augalui, tiesiog yra toks sluoksnis dirvoje, kurį kažkada sudegino mufelinej krosnelej mokslininkai  ir pavadino humusu nežiūrėdami į gyvą dirvą ir nusprendė kuo jo daugiau tuo geriau, bet pvz atogražų miškuose humuso praktiškai nėra nors biomasės ten užauga be trešimo patys žinot kiek, kaip ir apleistam lauke žolės iki kaklo.  Aišku čia dabar atrodo kad pasakoju kažkokią samokslo teorija, bet pagalvokit jei tik sėtume ir kultume, nereikėtu tiek trašų ir chemijos, technikos tik kombainas sėjalka ir traktorius, ar tai butu naudinga pramonei?  O del mokslinės info tai tas pats kaip su naftos magnatais, apie atsinaujinačią energiją daug kas nutildoma nes jiem nenaudinga.

Klaidingai mastai. Per kuria vieta maziau tresi ar purksi? Nuo zoliu- reikia, trumpinti- reikia, nuo ligu kaip ir tradicineje technologijoje- priklauso nuo metu, bet purksti reikia. Naturaliose ekoaistemose augalai taip pat serga. Nustosi tresti- nualinsi dirva ir nieko nebeprikulsi. Tiek cia- tiek ten. Jei lyginsi su naturalia ekosistema, kad augalai auga ir zeme neprasteja, atsimink, jie savo produkcijos neveza is lauko, o viskas grizta i ta pacia vieta ir vel viskas is naujo.  Jei norite maziau purksti ir tresti- pradekit ukininkauti ekologiskai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 metų...
  • po 2 savaičių...

Panaikins glifosatus ir bus baigta su visom naujom technologijom, reiks grįžt prie arimo. Aplink mus tik vieną žinau, kas sėja tiesiogine, sakė grįšiu prie arimo, nes niekas neužauga. Sako ir nuglifosuoju , bet vistiek karklai pradeda augt pasėlyje. Čia gal neapdaro iki galo visko kaip reikia, bet sakė tikėjausi daugiau iš tiesioginės sėjos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas tau trukdo maišyt pumą su mcpa?

Arba brodwey star su granstaru?

Sprendimų sočiai, aišku jie kainuoja, bet tavo plūgas irgi kainuoja, o stuburas dar ir neturi atsarginių dėtalių.

Beja, pernai visi rapsai ir kviečiai sėti į neglifosuotą dirvą, jokių problemų, pasėlis buvo stiprus nuo pat rudens.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, urbonas10 pranešimas:

Panaikins glifosatus ir bus baigta su visom naujom technologijom, reiks grįžt prie arimo. Aplink mus tik vieną žinau, kas sėja tiesiogine, sakė grįšiu prie arimo, nes niekas neužauga. Sako ir nuglifosuoju , bet vistiek karklai pradeda augt pasėlyje. Čia gal neapdaro iki galo visko kaip reikia, bet sakė tikėjausi daugiau iš tiesioginės sėjos.

Kol daužysis kaip musė į langą tol ir nebus kitokio rezultato

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia mano atvejis, dar taip nesenai aš pats į krūtinę mušausi, kad mano technologija pati geriausia. Dabar tyliu, bet klydęs nebijau pripažinti. Kiekvienam savo. Žinau, jog iki sėjimo į visai nejudintą dar nedaaugau, strip till daug klaidų atleidžia, pagrindinis trūkumas - daug arklių reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 40 minutes , voras pranešimas:

Čia mano atvejis, dar taip nesenai aš pats į krūtinę mušausi, kad mano technologija pati geriausia. Dabar tyliu, bet klydęs nebijau pripažinti. Kiekvienam savo. Žinau, jog iki sėjimo į visai nejudintą dar nedaaugau, strip till daug klaidų atleidžia, pagrindinis trūkumas - daug arklių reikia.

O kaip su šiaudais sprendžiate užsikišimo problemą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , voras pranešimas:

Takažolė, smulkialapis rūgtis ar koks ten tikras vardas, va čia yra problema. Chemiją reikia atitinkamą naudoti. Ražienų šukos šiaudų problemą panaikina

Ką jūs vadinate ražienų šukomis, no-till žinau kad javam naudoja varpų šukuotuves, o kas ražienų šukuotuvės? Čia tokios tipo kaip eko akėčios?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 26 minutes , kestoxs pranešimas:

Bet nesakykit taip nėra, kad nereikia arti lyginti ir nukrenta smarkiai darbai, to pasekoje taupiai kuras, atsiranda kitu darbu ir kitu reikalyngu padargu. 

Ar jums čia kas šautuvą įrėmią laiko arkit, lyginkit ir nesukit galvos ar čia garsiai save įtikinėjat,kad gal kaip nors save įtikinsiu:)įdomus tas žmogaus fenomenas jei kaimynas nearia tai ir jam neramu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas čia nesipiktina.

Keista tik, kad tas nepatiklumas toks. Tarsi mes jau padarėm klaidą, tai davar jūs darykit.

Anaip tol, aš tik visa gerkle rėksiu darykit, veikia.

Darbo mažai, o rezultatai tikrai geri.

Jei geras kombainas ir gerai skleidžia ir smulkina šiaudus bei pelus tai nereikia nė tų šukų.

Papildomų padargų reikia jei nusprendi žengti dar toliau ir mažinti mineralines trąšas posėlių ir tarpinių kultūrų sąskaita.

Tuomet ir galvoji kaip jas, tarpines kuktūras, auginti ir kaip su jomis elgtis, kad kiek galima daugiau kauptų azoto, kuo labiau stelbtų piktžoles, ką sėti, kad nesipyktų sėjomaina, bet viso to gali ir nedaryti, nes veikia technologija ir taip.

Tiesiog lieka labai daug laisvo laiko, tad kodėl vien tik varvint seilę youtube kaip kažkas kažkur gražiai dirba kai gali ir pats šį bei tą nuveikti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, voras pranešimas:

Niekas čia nesipiktina.

Keista tik, kad tas nepatiklumas toks. Tarsi mes jau padarėm klaidą, tai davar jūs darykit.

Anaip tol, aš tik visa gerkle rėksiu darykit, veikia.

Darbo mažai, o rezultatai tikrai geri.

Jei geras kombainas ir gerai skleidžia ir smulkina šiaudus bei pelus tai nereikia nė tų šukų.

Papildomų padargų reikia jei nusprendi žengti dar toliau ir mažinti mineralines trąšas posėlių ir tarpinių kultūrų sąskaita.

Tuomet ir galvoji kaip jas, tarpines kuktūras, auginti ir kaip su jomis elgtis, kad kiek galima daugiau kauptų azoto, kuo labiau stelbtų piktžoles, ką sėti, kad nesipyktų sėjomaina, bet viso to gali ir nedaryti, nes veikia technologija ir taip.

Tiesiog lieka labai daug laisvo laiko, tad kodėl vien tik varvint seilę youtube kaip kažkas kažkur gražiai dirba kai gali ir pats šį bei tą nuveikti.

Viskas gražu tik pasakose, o realybėje visko būna. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 46 minutes , Remse pranešimas:

Viskas gražu tik pasakose, o realybėje visko būna. 

Realybė ta kad pas vorą noraginis skutikas su sėklos bunkeriu ant viršaus. Taigi jis dabar skuta ir sėja, o dar pernai skuto ir po to sėdavo. Jauti skirtumą? Ir aš nelabai :D Iš esmės daro tai, ką darė jau n metų. Bet pokytis didelis ir visai ne geležuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , jevgenijus pranešimas:

Realybė ta kad pas vorą noraginis skutikas su sėklos bunkeriu ant viršaus. Taigi jis dabar skuta ir sėja, o dar pernai skuto ir po to sėdavo. Jauti skirtumą? Ir aš nelabai :D Iš esmės daro tai, ką darė jau n metų. Bet pokytis didelis ir visai ne geležuose.

Claydon?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...